טיול בסרי לנקה המסלול הקלאסי - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
טיול מאורגן אישי » מזרח הרחוק » סרי לנקה » » טיול בסרי לנקה המסלול הקלאסי

טיול בסרי לנקה המסלול הקלאסי, סרי לנקה

 

 

יום 1-2 -  תל –אביב –קולמבו – מקדש הסלע בדמבולה - דמבולה
נצא מתל אביב בשעות הערב בטיסה דרך עמאן. נגיע בשעותהבוקר המוקדמות לקולומבו בירת סרי לנקה (הלא היא ציילון לשעבר), ספקית התה הטובבעולם, אשר טובלת בנופים מרהיבים ובעלת תרבות מרתקת ומיוחדת במינה. לאחר ארוחת הבוקר במסעדה מקומית , נבקר במקדש החצוב בתוך הסלע בדמבולה , השוכן ב-5 מערות ומכיל מבחר רב שלפסלים וציורים, פסלי בודהה, פסלי אלים ומלכים ופסל בודהה באורך 47 מעל 150 תמונות של בודהה והוא אתר מורשת עולמית.  אחר הצהריםנצא לרכיבה חווייתית עלפילים. ארוחת ערב ולינה בדמבולה.

יום 3 - דמבולה- שמורת מינריה - פולונארה - דמבולה

הבוקר נערוך טיול ספארי קצר בכדי לראות את שמורת הטבע של מינריה, בה נוכל לצפות בפילים בטבע, איילים, טווסים, שועלים, באפלו, עופות מים טרופיים ועם קצת מזל- גם נמרים.הפארק נמצא באזור פולונארווה, ומשתרע על פני 9,000 הקטאר בקירוב ומכיל מאות בעלי חיים, עצים וצמחים שונים. בין בעלי החיים: איילי סמבור, קופי מקקו וקופי לנגור אפור, נמייה הניזונה מציד נחשים, נמרים, עטלפים, נחשי פיתון ותנינים.הפארק כולל שטחי ג'ונגל סבוכים אבל גם שטחי ערבה פתוחים ואגמים גדולים. בשטחי הערבה רועים בנחת עדרים גדולים של פילים, של תאואי מים ואיילי סמבור. בשמיים עפות חסידות צבעוניות, עיטים, והמון פרפרים. בין העצים מקפצים קופים ותלויים קינים של צרעות ושל דבורים. נמשיך לכוון העיר העתיקה פולונוארה המייצגת בשתיקתה היסטוריה מפוארת מתקופת המלכויות בסרי לנקהואתר המורשת העולמית של אונסק"ו. זהו ביקור היסטורי ותרבותי במקום המהווה את הבירה השנייה של סרי לנקה, מן המאות 11-12. העיר מפורסמת במוטיבים האמנותיים והארכיטקטוניים שלה. נבקר בחורבות ארמון המלך ובפסלים של "גל ויהרה". המונומנטים של העיר מימי הביניים השמורים היטב והם עדות לתפארת העבר של סרי לנקה.–בתום הביקור חזרה למלוננו לארוחת ערב וללינה. ארוחת ערב ולינה בדמבולה.

יום 4 - סיגריה - מטלה (גן התבלינים) - קנדי

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל "סלע-סיגיריה" המרשים . סיגיריה היא מצודת ארמון וגן הממוקמים על סלע אדיר ממדים העולה 200 מטר מתוך סבך הג'ונגל. 1,200 מדרגות מובילות אל פסגת הסלע והוא האתר המזוהה יותר מכל עם סרי לנקה אשר הוכרז כאתר מורשת עולמית ונקרא גם הפלא השמיני. בעבר היו במקום 500 ציורי קיר של עלמות חשופות חזה. כיום נשארו 19 ציורים, עדות נאמנה להתפתחותה של האמנות הבודהיסטית בסרי לנקה באלף הראשון לספירה. מעל משכנן של הגברות המצוירות נמצא "קיר המראות" המכיל 1,500 כתבי פרוזה ושירה. מהפסגה נשקפת תצפית נוף מרשימה על היערות והאגמים מסביב. נמשיך ל-KANDYדרך MATALE. נבקר בגן התבלינים  בו נראה סוגים שונים של תבלינים שסרילנקה ידועה בזכותם ונוכל לראות את תהליך גידולם . לאחר מכן נצא בדרכנו אל KANDY.לאחר ההגעה וככל שיאפשר הזמן, נצא לסיור בקאנדי, השנייה בגודלה בערי סרי לנקה הממוקמת באזור גבעות ירוק ופורה. העיר הייתה בעבר  בירתה של השושלת הסינהאלית האחרונה עד שזו נפלה בשנת 1815 בידי הבריטים, אחרי כשלוש מאות שנה שבהן הצליחה להדוף ניסיונות השתלטות פורטוגזיים והולנדיים. נבקר במרכז העיר ונראה את האגם המלאכותי היפה של קנדי וכמו כן, בשווקים, בסמטאות ובבתי המלאכה הציוריים. נבקר במקדש המפורסם ביותר באזור קאנדי המכונה "מקדש השן". המקדש שנבנה במאה ה-19 ע"י אחרון מלכי הסינהלה, אוצר בתוכו את אחת משיניו של הבודהה השמורה בתיבת זהב מאחורי מסדר שומרים קשוח המונע מהעוברים והשבים לראותה או לפגוע בה. אל המקדש השן שהוא אחד המקומות הקדושים והחשובים לבודהיסטים, נוהרים אלפי מאמינים ועולי רגל להשתתף בטקסים ובתפילות המיוחדות. לעת ערב נחזור לקאנדי ולאחר ארוחת הערב במלון נצא לצפות במופע פולקלור הכולל ריקודים אוטנטיים ששאבו את השראתם מטקסי פולחן עתיקים לכבוד האל קהומבה, מופע פקירים ומיצג המוקדש  לתרבות והאמנות הסרי לנקית.ארוחת ערב ולינה בקנדי.

יום 5 -קנדי והאזור -מקדש לנקה טילקה -Ambakka

יום טיול  נוסף באזור קנדי היפה הכולל ביקור במקדשים וסיורים  רגליים .נפתח את הבוקר בשמורת Udawatte Kelle-יער בראשיתי אשר האגדה מספרת כי היה ידוע גם בשם היער האסור של מלכי Kandy. היער נותר בלתי חדיר במשך דורות רבים שבהם הצליחו מינים שונים  של  בעלי חיים  לחיות בהרמוניה מושלמת עם הטבע. בריכה בלב הג'ונגל הייתה המקום שבו התרחצו מלכי העבר אשר לצידה גן יפה להנאתם , היער הטרופי מכיל מגוון של עצים וצמחייה עבותה ומספק מקלט עבור מגוון רחב של חי וצומח והוא אידיאלי עבור טיול בחיק הטבע בשעות הבוקר המוקדמות.לאחר מכן נמשיך לביקור במקדש לנקה טילקה (Lankathilka) -מקדש בודהיסטי עתיק ומיוחד אשר בנוי על צוק וממנו נוף מרהיב של האזור ולכן מצדיק בהחלט את שמו " נקודת החן על מצחו של לנקה".נבקר גם במקדש העץ בכפר Embekkeאשר נבנה במאה ה -14 על ידי המלך Wickremabahuהשלישי.ישנן אגדות רבות באשר לסיפור הקמתו של המקדש ובשנים  האחרונות הוא הפך לאחד מאתרי התיירות הפופולריים ב Kandyבגלל יופיו והארכיטקטורה המעודנת שלו. נמשיך לטייל באזור ונבקר גם במקדש מיוחד נוסף ובגני Peradeniya- גנים בוטנים שנבנו עלי ידי מלכי הסינהלה והורחבו מאוחר יותר בידי הבריטים  המשתרעים על 147 דונם . גנים אלו נבנו לנוחיותם של בני המלוכה ותושבי הארמון ,אשר לצידו צומח מגוון מרהיב של עצים, שיחים, פרחים ופרחי נוי.

.אחר הצהרים  נחזור למלוננו  בקנדי . ארוחת ערב ולינה בקנדי. הקשקרא באופן פונטי

יום 6  -מטעי  התה-מקדש סיטה - נווארה איליה
הבוקר נצא בדרך המתפתלת בנוף הררי עוצר נשימה ובינות למטעי התה המפורסמים של ציאלון בדרכנו נעצור באחד ממטעי התה ,אשר  נחשב לתה המשובח ביותר בעולם .נבקר  ב"נווארה אליה" הגבוהה בערי סרי- לנקה והמכונה " אנגליה הקטנה "  אשר גובהה כ- 1889 מטרים מעל פני הים . העיירה משמרת את הסגנון האנגלי ויקטוריאני בבתיה ורחובותיה ובשל גובהה הרב, היא בעל אקלים נעים ונוח. נבקר גם  במקדש הקרוי על שם  האלה "סיטה". המקומיים מאמינים שסיטה, אישתו של האל רמה, נחטפה באיזור נוארה אלייה ולכן בנו את המקדש המפאר אותה. במקדש תוכלו להכיר מקרוב את מנהגי הדת הנהוגים בסרי לנקה .ארוחת ערב ולינה בנווארה איליה.

יום 7 - נווארה איליה- רפטינג – חוף היםBeruwala
נפרד מנווארה אליה המקסימה ונצא בדרכנו לכיוון דרום מערב  האי . בדרך נבקר בעיירה   Ella  השוכנת בנוף מקסים בהרים בדרך עוברים שדות אורז העשויים ערוגות ערוגות שרויות במים, שביניהן מהלכים עופות האיביס הגדולים ושדות קני סוכר. סמוך לעיירה הקטנה נמצאים מפלי ראוונה -מפלים מרשימים - היורדים מההרים הסמוכים לכביש מגובה רב ומתיזים שפע של קצף. באופן טבעי עוצר שם כל העובר. קבוצות נוער מרקדות לצידי הדרך לקול מוזיקה ותוף, קופים מתרוצצים בין הרוקדים, והרוכלים הנמצאים כמובן בכל מקום. נהנה מרפטינג על נהר ה-Kaleniבו צולמו הצילומים בסרט גשר על נהר הקווי. נמשיך לבית המלון בחוף הדרום מזרחי של סרי לנקה ונהנה מאחה"צ רגועים בבית המלון.

יום 8 - Beruwala–עיר הנמל גאלה – שיט על נהר הבלפיטיה
הבוקר נצא  לכיוונה של "גאלה " –העיר השנייה בגודלה באי השוכנת בדרום סרי לנקהויש האומרים שהיא תרשיש המקראית. בגאלה נחתו לראשונה המתיישבים האירופאים ולמשך תקופה ארוכה שלטו בה הפורטוגזים עד אשר נכבשה ע"י ההולנדים ובמאה ה-19 ע"י האנגלים. גאלה היא גם  עיר הנמל העתיקה של צליון אשר מהווה אתר מורשת עולמית שהוכרז ע"י אונסקו וידועה גם בתעשיית התחרה ואבני החן שלה.גאלה היא בירת אבני החן של סרי לנקה, בה ישנם עשרות סוגי אבני חן שאינם נמצאות בשום ארץ, וגאלה היא מקום כרייתן ומקום ליטושן. נבקר בעיר ובנמל העתיק  ונראה את המבצר  אשר נבנה על ידי הפורטוגלים ובנייתו נמשכה מאוחר יותר על ידי ההולנדים בשנת 1663.המבצר הפורטוגזי הוא אחד מסמלי העיר, ואחת האטרקציות התיירותיות החשובות שלה. נמשיךלשיט על נהר הבלפיטיה אשר במהלכו נוכל לצפות בשגרת יומם של תושבי האיים שלאורך הנהר. משם נמשיך לביקור במדגרת הצבים אשר מופעלת על ידי החברה להגנת חיות הבר של סרי לנקה. כאן מוגנים כמה מינים של צבים אשר נמצאים בסכנת הכחדה. מאז שנפתחה המדגרה - לפני כשנתיים , חיים בה למעלה מ100,000 צבים.  נמשיך לביקור במוזיאון המסכות באמבלאנגודה- עיירה מקסימה השוכנת בחוף הדרום מערבי, בו נוכל למצוא מגוון מסכות צבעוניות אשר בהם משתמשים הרקדנים טקסים ובריקודים מסורתיים.ונחזור למלוננו ללינה וארוחת ערב.

יום 9 – Beruwala– קולומבו

לאחר ארוחת הבוקר נהנה מזמן חופשי בבית המלון עד היציאה לכיוון קולמבו. בשעות הצהריים המוקדמות נמשיך בנסיעה לקולומבו-בירתה של סרי לנקה. כמו רבות מערי הבירה במדינות מתפתחות . גם קולומבו חווה שינוי מהיר כמעט בין לילה, נערוך היכרות עם עיר הבירה שהתפתחותה המהירה מציבה גורדי שחקים חדשים לצד בתים מהתקופה הבריטית. נצא לסיור באזור המסחרי בעיר, אזור הפורט והפטה, גני הקינמון, כיכר העצמאות, אולם הכנסים הבינלאומי, אולם הפרלמנט הישן, מקדש הינדי ועוד. ארוחת ערב במסעדה מקומית ולינה בקולמבו.

יום 10- קולומבו – ישראל

לפנות בוקר (בסביבות השעה -04:00- 03.00) נצא לשדה התעופה לטיסה חזרה לישראל. נחיתה משוערת בישראל 11:45).

טיול בסרי לנקה המסלול הקלאסי

טיול בסרי לנקה המסלול הקלאסי

טיול בסרי לנקה המסלול הקלאסי

טיול בסרי לנקה המסלול הקלאסי

טיול בסרי לנקה המסלול הקלאסי

צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות