טיול מאורגן לקרואטיה וסלובניה - 8 אתרי מורשת עולמית ב 8 ימים - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » אירופה » טיול מאורגן לקרואטיה וסלובניה - 8 אתרי מורשת עולמית ב 8 ימים

טיול מאורגן לקרואטיה וסלובניה - 8 אתרי מורשת עולמית ב 8 ימים

משך הטיול: 9 ימים
יתרונות מסעות

קרואטיה וסלובניה - נהרות תת קרקעיים נופלים במפלים לקניונים מיוערים, אגמים ואשדות מים בצל הרי האלפיים, רחובות עתיקים מתפתלים ועולים למבצר ציורי, מפרצי ים בגווני לבן כחול וירוק בשילוב עם תרבות ושרידים מהיפים והמרשימים שנותרו מהתקופה הרומית עד תקופת הרנסאנס. קרואטיה וסלובניה הינן שתיים מהארצות בעלות ריכוז אתרי טבע ומורשת עולמים מהגדולים ביבשת (אתר טבע ומורשת עולמי הינו תואר המוכר בעולם ומוכרז ע"י ארגון אונסק"ו). מסלול ייחודי זה של מסעות מתחיל מדרום קרואטיה בעיר העתיקה של דוברובניק, עולה צפונה עם גיחה למוסטאר, בירת בוסניה ומגיע עד לאגם הציורי של בלד. נטייל במסלול מרתק מעניין בעל יופי ייחודי הכולל לא פחות מאשר שמונה אתרי מורשת עולמיים.   

יתרונות מסלול מסעות לקרואטיה וסלובניה
* טיול גיאוגרפי מקיף מדוברובניק לבלד בניגוד לטיולי כוכב המקובלים בשוק
* מסלול יחודי כולל שמונה אתרי מורשת עולמי בשמונה ימים

* מלונות ברמה גבוהה של 4 כוכבים על בסיס ארוחת ערב ובוקר
* סיור מקיף, אין זמן חופשי
* כל האתרים והאטרקציות כלולים במחיר
* דוברובניק, מוסטאר וטורגיר, מהערים העתיקות היפות באירופה
* שמורת פליוויטציה הייחודית
* מערת סקוצי'יאן הענקית עם נהר מים ומפלים בתוכה
* עיירת התיירות של בלד ואגמי בלד ובוהיני המקסימים
* ביקור מרגש בבית החולים הפרטיזאני של פראנזה 

יום 1 : תל אביב - דוברובניק
מקדם בבוקר ניפגש בנתב"ג ונמריא ישירות לעיר העתיקה דוברובניק שבדרום קרואטיה. לאחר נחיתה נצא ישירות לסייר בדוברובניק, אחת הערים היפות באירופה. דוברובניק מוכרזת כאתר מורשת עולמי ע"י אונסק"ו. דוברובניק נוסדה לראשונה על אי קטן לפני כ- 2500 שנה מול חופי דלמטיה וחוברה ליבשה בסוללות עפר. נבקר בנמל עתיק הנקרא "דרך הבשמים" אשר שימש להעברת סחורות מוונציה למזרח הרחוק, נמשיך לביקור במנזר הפרנסיצקני מהמאה ה14. הביקור במנזר כולל שניים מן החשובים שבאתרי העיר – הספרייה העתיקה ובה אוסף של כ- 20,000 ספרים ובית המרקחת הפועל מזה כ- 700 שנה ברציפות. נמשיך לבית הכנסת העתיק ומשם לארמון הרקטור. ארמון זה הוא מהיפים בארמונות קרואטיה ושימש את מושל דוברובניק וחיל המצב שלו לתקופה של חודש בלבד. הארמון מכיל אולמות רבים ועשרות חדרי משרדים בהם נערכו מסיבות רבות. אחה"צ נטייל בסמטאות העיר ונהנה מהאווירה הבינלאומית בעיר הקסומה. לקראת ערב נגיע למלון לאחר יום עמוס מראות. לינה צפונית לדוברובניק.

יום 2 : דוברובניק - מוסטאר - ספליט
לאחר ארוחת בקר מוקדמת נצא ליום טיול מרתק לעבר העיר מוסטאר, הפנינה של בוסניה-הרצגובינה.  מוסטאר הינה תערובת מרתקת של דתות, תקופות וסגנונות בניה. ארכיטקטורה ביזנטית, מנזרים פרנציסקאנים, מסגדים ובאזארים עותמנים. במרכז העיר העתיקה, ניצב גאה הגשר העותמני העתיק והציורי, המגשר בין שתי גדות נהר נארטבה. הגשר שנפגע קשות במלחמה העקובה מדם בשנות התשעים, שוקם לאחר המלחמה. גשר מוסטאר הוכרז ע"י ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמי. נלך על גבי הגשר, נסתובב בסמטאות המפותלות ובשוק. אחר הצהרים נמשיך בנסיעה בכיוון חוף הים לעיירה דוגופולזה שליד ספליט. במידה והזמן יאפשר, נכנס לביקור באחד מאתרי הטבע הנפלאים של בוסניה, מעין בונה. המעין הקארסטי, אחד מהשופעים באירופה, יוצא בזרם עז מתחת ממערה שמתחת למצוק גבוה. נמשיך בנסיעה ולקראת ערב נגיע למלוננו. לינה וארוחת ערב בדוגופולזה (ליד ספליט).     

יום 3 : ספליט - האי בראץ'
לאחר ארוחת בקר נבקר בעיר ספליט ובמתחם ההיסטורי של ארמון הקיסר הרומי דיוקליטיאנוס.  ארמון דיוקליטיאנוס מורכז כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו - ספליט הינה עיר נמל עתיקה הבנויה על חצי אי בחופו המזרחי של הים האדריאתי. בארמון מקדשים שהפכו לכנסיות, אולמות תת קרקעיים ועוד. הארמון המפואר בן 30 הדונם שימש כמקום נופש של קיסרים רומיים רבים ומשמש גם היום כחלק מאזור המגורים של העיר העתיקה. ברחובות הצרים, בין הסמטאות חבוי גם בית כנסת קטן בו נבקר. אחר הצהרים נעלה עם האוטובוס על מעבורת ונפליג לאי בראץ'. פרסומו של האי נובע ממרבצי אבן הגיר הלבנה  הנקייה והזכה ביותר מבין מחצבות האבן בעולם. מכאן יוצאו לארצות הברית האבנים מהן נבנה הבית הלבן (ומכאן שמו), גם בית האופרה בוינה ובנין הבונדסטאג בברלין (1894)  כמו עוד עשרות אתרים מפורסמים בעולם נבנו מאבני האי בראץ'. נרד מהמעבורת בעיר הגדולה של האי, סופטר (Supetar), ממנה נתחיל את הסיור. נסע עם הרכב אל הנקודה הגבוהה באי (Vivoda Gura), נצפה מן המצוק על הריביירה המדהימה ונערוך טיול פסגה קל באוויר הפסגות. נגלוש דרומה לכוון הקצה הדרומי של האי (סן מרטין), נסגור מעגל ונשוב לסופטר לשוטט בשוק, בחוף ובסמטאות. לעת ערב נחזור למלוננו בדוגופולזה.

יום 4 : טרוגיר - זאדאר - פליטביצה
לאחר ארוחת בקר מוקדמת, נצא בכיוון האי ההיסטורי של טרוגיר. לאחר נסיעה של חצי שעה לאורך חופי הים, נגיע לאי הזעיר המחובר בגשר ליבשה. האזור ההיסטורי של טרוגיר מוכרז כאתר מורשת עולמי. העיר הקטנה שומרת על תבנית הרחובות החל מהתקופה ההלניסטית. נטייל ברחובות העתיקים ונבקר  בכיכר המרכזית, בקתדראלה, השער הצפוני, בית העירייה ועוד. נמשיך מטרוגיר לשמורת הטבע קרקא (Krka) השוכנת סביב מוצאו של נהר הקרקא. נלך במסלול רגלי קל לצד שורות מקסימות של מפלים וברכות. לאורך המסלול נשים מקומיות מציעות עשרות סוגים של  אלכוהול מקומי, פירות יבשים ומשקאות רפואיים עשויים בכפרי האזור. בהמשך דרכנו נסע דרך הכפר  יסניצה, באזור הררי רווי מעיינות, נהרות ומים רבים. באזור זה חיו בעבר אוכלוסיות מעורבות של סרבים וקרואטים. כאן התחילו סכסוכי שכנים בשנות ה 1980-90 שהתפתחו למעשי האיבה שגררו את כל האזור של מערב הבלקן למלחמה ארוכה ואכזרית בשנים 1991-1999. לפנות ערב נגיע לפליטוויצה. ארוחת ערב ולינה בפליטוויצה.  

יום 5 : הפארק הלאומי פליטוויצה
מקדם בבוקר ניכנס לפארק הלאומי פליטוויצה. פארק פליטוויצה הינו אתר מורשת עולמי ואחת מהאטרקציות העיקריות באזור הבאלקן. נגיע לפארק לפני גלי התיירים הגדולים על מנת להנות מספר שעות מטיול טבע מדהים באחד מאתרי הטבע היפים באירופה. נהר קורונה הזורם לאורך הפארק מחבר 16 אגמים מגדלים שונים באמצעות מפלים אשדות ומגלשי מים. צבעי ירוק, כחול וטורקיז שולטים בפארק. נסייר רגלית לאורך מפלים והאגמים, נלך מעל גשרי עץ. נשוט באגם ונטייל להנאתנו בשמורה. בסיום הסיור נסע מערבה ונגלוש לכיוון עיר התיירות אופטיה וחצי האי איסטריה. אחר הצהרים נגיע למלוננו. לינה וארוחת ערב באופטיה או ריאקה.

יום 6 : אופטיה - מערת סקוצ'יאן - אגם בלד
בשעות הבוקר נערוך סיור נינוח בעיר אופטיה. חוף ים יפיפה ואקלים נוח הפכו את אופטיה לעיירת הנופש העיקרית של הקיסרות האוסטרו-הונגרית. נצא לטיול בקר מקסים לאורך טיילת החוף המפורץ ונגיע עד לפסל המפורסם של הנערה עם השחף. לאורך הטיילת מפרצים כחולים ועצים הגולשים עד קו המים, בנינים מפוארים וגנים. בשעות הצהרים נמשיך בדרכנו ונחצה את הגבול לסלובניה. קרוב למשולש הגבולות של סלובניה, קרואטיה ואיטליה נמצאת אחת ממערות הנטיפים המפורסמות והיפות בעולם, מערת סקוצ'יאן. מערת סקוצ'יאן שבתוכה זורם נהר עם מפלים הוכרזה כאתר מורשת עולמי ע"י אונסק"ו. ממגרש החנייה נלך במורד שביל עפר מספר מאות מטר עם לפתח הכניסה למערה. המסלול יורד עמוק מתחת לפני האדמה במבוך של עולמות ענק, נטיפים וזקיפים צבעוניים. כל העת מלווה אותנו שאון נהר הזורם בתוך המערה. נעבור על גשר גבוה ממנו נשקף מראה מופלא. לאחר ביקור במערה הנהדרת, נמשיך בנסיעה של כשעה וחצי לעיירת הנופש האלפיניית של בלד. בלד יושבת על גדת אגם קטן מוקף מצוקים מיוערים ומעליה מתנוסס מבצר ציורי. נלון יומיים בעיירה המקסימה. לינה וארוחת ערב בבלד.   

יום 7 : בלד - קניון וינטגאר - בוהין
לאחר ארוחת הבוקר נטייל בעיירת הנופש בלד. עיירת נופש זו בצפון מערב סלובניה, שוכנת לחופו של אגם קטן בעל שם זהה. נמשיך לביקור בקניון וינטגאר הצר והשופע מים ונטייל רגלית על גשרי העץ מעל הנהר. בהמשך ניסע למספר כפרים ועיירות ציוריות באזור בלד. נבקר בעיירה קרופה בה ייצרו מסמרים מכל הסוגים והגדלים לכל המטרות ובעיירה רדוביליצה ומוזיאון הדבש. נמשיך לאגם האלפיני המקסים של בוהיני העומד מתחת להר טריגלאב, הגבוה בסלובניה. גבעות פוז'ינה והכפרים לידן נמצאים ברשימת אונסקו להכרות כאתר מורשת עולמי. זאת על שם כלכלת המרעה והחקלאות הייחודיות שפותחו בסביבה. נטייל בכפרים וסביב באגם. ואי אפשר לקנח את היום האחרון בלי לטעום מן הקרמשניט המפורסם של בלד. ארוחת ערב ולינה בבלד או בסביבה.

יום 8+9 : בלד - בית החולים הפרטיזאני - לובליאנה - זאגרב - תל אביב
הבקר ניפרד מהנוף המקסים של אגם בלד ונסע לאתר היסטורי מרגש, בית החולים הסודי של הפרטיזנים בזמן מלחמת העולם השנייה. בית החולים שנבנה משלושה עשר ביתני עץ הוחבא והוסווה בקניון צר, אליו הגיעו הפצועים בעיניים קשורות. מאות פצועים מארצות מוצא שונות טופלו בבית החולים במהלך הכיבוש הגרמני בין 1943-45. בית החולים הפרטיזאני של פראנזה נרשם כמועמד ברשימת אתרי מורשת עולמי של אונסקו. מבית החולים נסע לבירת סלובניה, לובליאנה, השוכנת על שתי גדותיו של נהר ליובליאנציה. נערוך בה סיור רגליי לאורך הנהר, שבו הארכיטקט הסלובני פלצ'ניק, העלה יצירות אומנות ושינה את פני הנהר. נראה את הגשר המשולש, המהווה את אחת האטרקציות של העיר, הקתדראלה, כיכר פרנץ פרשרן - המשורר הלאומי וכן את בית העירייה העתיק הבנוי בסגנון הבארוק מהמאה ה- 15 ועוד. לקראת אחר הצהרים נתחיל בנסיעה לשדה התעופה בעיר זאגרב, משם נצא בטיסה חזרה לארץ לקראת חצות.

* המסלול מתאר את אתרי הביקור והבילוי, אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינוים בסדרי הביקורים, הארוחות והלינות.

שם העיר מספר לילות
דוברובניק \ נאום 1
ספליט \ דוקופולזה 2
פליטוויצה 1
אופטיה \ ריאקה 1
בלד 2
סה"כ 7
לחץ להדפסת מסלול הטיול
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיול מאורגן לקרואטיה וסלובניה - 8 אתרי מורשת עולמית ב 8 ימים לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!

טיול מאורגן לקרואטיה וסלובניה - 8 אתרי מורשת עולמית ב 8 ימים  - אירופה

טיול מאורגן לקרואטיה וסלובניה - 8 אתרי מורשת עולמית ב 8 ימים  - אירופה

טיול מאורגן לקרואטיה וסלובניה - 8 אתרי מורשת עולמית ב 8 ימים  - אירופה

פורום גולשים - טיול מאורגן לקרואטיה וסלובניה - 8 אתרי מורשת עולמית ב 8 ימים
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות