טיול מאורגן לאזרבייג'ן - להבות ארץ האש - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » אסיה התיכונה » טיול מאורגן לאזרבייג'ן - להבות ארץ האש

טיול מאורגן לאזרבייג'ן - להבות ארץ האש

משך הטיול: 8 ימים / 7 לילות
הטיול כולל אוזניות שמע.
יתרונות מסעות

אזרבייג'ן ממוקמת לחופיו המערביים של הים הכספי, באזור הקווקז, לאזרבייג'ן מורשת תרבותית עתיקה. היא שוכנת בחבל ארץ הנחשב למקור של ציויליזציות עתיקות. היא ידועה כבעלת אחת החברות האיסלאמיות המתקדמות והחילוניות ביותר, ונחשבת לאחת המדינות המוסלמיות בעלות הסובלנות הדתית הגבוהה ביותר. בעשור האחרון עברה מהפך תדמית קיצוני, בזכות כמויות נפט גדולות, שהפכו אותה לאחת המדינות העשירות בעולם .
במדינה זו חיים יהודים עוד מימי הביניים המוקדמים. עם התפתחותה של תעשיית הנפט בבאקו גדלה הקהילה. כיום מונה הקהילה היהודית מאות בודדות. בבאקו ישנם שני בתי כנסת מרשימים.
עיר הבירה באקו הינה עיר מודרנית בעלת מראה של פריז ודובאי גם יחד, שדרות רחבות ומצוחצחות עם מיטב מותגי היוקרה, פארקים יפהפיים, מזרקות מרהיבות, מבנים מרשימים ולמולה העיר העתיקה, שהוכרה כאתר מורשת עולמי של אונסק”ו.
כבר בשדה התעופה נבחין בניקיון ובניצוץ היוקרתי של המקום. כשנכנס לעיר, בייחוד לאזוריה המרכזיים, נמשיך להתפעל מהפאר והיוקרה שמשדרים הרחובות, שנראים אירופאיים.

יתרונות חברת מסעות :

טיסות ישירות עם חברת התעופה אזרבייג'ן איירלינס
* קבוצות קטנות עד 33 איש 
* בתי מלון ברמת ארבעה כוכבים או חמישה כוכבים.
* בגאבלה ונפטאלן (ייחודי למסעות) בתי מלון מפוארים ברמת Resort & Spa.
* כלכלה חצי פנסיון
* מופע פולקלור משולב בארוחת ערב ומוזיקה אזרית

* ויזה לכל נוסע -מונפקת בכניסה לאזרבייג'ן
* תכנית מלאה (אין ימים חופשיים)
* מסלולים בעלי אופי גיאוגרפי המשלבים תרבות ופולקלור 
* מתן מענה 24/7 של אמסלם טורס
* מיסי נמל ודלק ללא תוספות לאחר ההרשמה
* מפגש קבוצה במלון מטרופוליטן בתל אביב
* הטיול כולל מערכות שמע לכל נוסע
* שירות עד הבית עם שליחים  

יום 1 – תל אביב- באקו
נפגש בנתב"ג ונטוס בטיסה ישירה לבאקו, בירת אזרבייג'ן. עם הגעתנו ולאחר הליך מזורז לקבלת ויזות, נסע למלוננו. בדרכנו נוכל להתרשם מהעושר שהעיר הזו נהנית ממנו: הבינוי המפואר של שכונות המגורים של עובדי תעשיית 'שמן האדמה', ומבני הציבור המפוארים המוארים. ארוחת ערב במסעדה ולינה בבאקו.

יום 2 - באקו
לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום מלא הפתעות בעיר באקו. נתחיל בביקור במרכז העיר העתיק, 'איצ'רי שיהר'. 'העיר הפנימית'. אזור תחום בחומות המשמר מבנים מהמאות ה-17 ואילך. נבקר בה במבני האורחנים, קאראוואן סאראי ששימשו את שיירות הסוחרים על דרך המשי בדרכם ממזרח למערב וחזרה. נבקר בארמון שירוואן שאח, נטפס לתצפית בראש מגדל הבתולה. נהנה מהמראות מהאגדות של ערי המזרח הקרוב עמוסי דוכני השטיחים, ומזכרות מקומיות אחרות. נפרד מהעיר העתיקה ונערוך סיור הליכה קצר במרכז העיר החדשה. נצפה במוזיאון ניזאמי והגינה שלצידו בה ניצב פסלו. נוכל להתרשם מפאר הבניה שמאפיינת את שיאה של האדריכלות הרוסית הצארית של סוף המאה ה-19 עד אמצע המאה ה-20. בתום הסיור נסע לביקור במוזיאון שטיחים בו נתוודע למגוון סוגי השטיחים שהאזרים מצטיינים בהם ונלמד על הקשר הכפול המאפיין את השטיחים המקומיים. נמשיך אל 'מקדש מתפללי האש' עתיק היומין. המקדש נבנה על אדמות בהן מקורות הגז קרובים לפני השטח ונוצרת תופעה של פליטת להבות אש. המקדש שימש למקום פולחן של ה"זוראסטרים" שהאמינו וסגדו לאש. המקדש מהווה את אחד הסמלים של אזרבייג'ן, "AZER" בתרגום מהשפה העתיקה פירושו "אש". משם נמשיך לסמל נוסף ב"ארץ האש" הקווקאזית, אל YANARDAH- ה'הר הבוער' תופעת טבע פלאית מרשימה של צלע גבעה בוערת ללא הפסקה. נפעמים מהמראה נפרד מהמקום בדרכנו חזרה אל מרכז באקו. דרכנו תעבור ב'עיר השחורה' האזור שנותר עדין בעליבותו ובמוזנחותו, אזור המאוכלס במשפחות עבדי תעשיית הנפט בעבר ובשכונות עוני, אזור שכיום עובר פינוי ובינוי של שכונות מגורים מודרניות מפוארות, 'העיר הלבנה'. מלאי רשמים מהמהפך התדמיתי שנעבור נשוב אל מלוננו להתרעננות. את ארוחת הערב נעשה במסעדה מקומית, ולאחריה נבקר בפארק הגיבורים, ה'שהידים', המוקדש לקורבנות העם האזרי והרוסים אשר נהרגו במלחמות השונות שפקדו את המדינה והאזור במאה השנים האחרונות. הפארק ניצב על פסגת גבעה המשקיפה על העיר מדרום. ננצל ביקור זה לתצפית מדהימה על באקו המוארת. מראה שמעט ערים בעולם יכולות להתפאר בו. בשעת ערב מאוחרת בתום יום עמוס חוויות נשוב למלוננו ללינה.

 

יום 3 - באקו –קובה (Quba) –חנאליג (Khynaliq) –באקו

לפנינו יום ארוך מחוץ לעיר. לאחר ארוחת הבוקר נצא צפונה לכיוון העיר קובה (Quba). בדרכנו נצפה בכמות האדירה של ה'חרגולים', לא בעלי החיים כי אם מתקני שאיבת שמן האדמה, הפרוסים לאורך גדת הים הכספי. את נוף העיר המפוארת יחליפו כפרים צפופים המשמרים את אורח החיים הקדום. לאחר כשעתיים נסיעה נגיע אל מרכז העיר קובה, בירת האזור. כאן נפגוש ברכבים הקטנים עמם נמשיך לביקור בכפר חנאליג הממוקם בנקודה הגבוהה והמבודדת ביותר באזרבייג'ן. בכפר יש כ 380 בתים כאשר גג הבית של אחד משמש כגינה לבית מעליו, הבתים בנויים בצפיפות בגלל הגבעות התלולות עליהן נבנו. בתום הביקור נשוב לקובה, הפעם אל שכונת היהודים, לארוחת צהרים. בשכונות היהודים נערוך היכרות עם היהודים ההרריים שזוהי קהילתם הגדולה ביותר כיום. נפרד מהעיר בביקור במפעל פעיל לאריגת שטיחים.

בדרכינו חזרה לבאקו, נעצור לתצפית על האתר המקודש 'בש ברמג'. לקראת ערב נשוב למלוננו בבאקו. לאחר ארוחת ערב נצא לבילוי ערב בטיילת המפורסמת של העיר באקו.

יום 4 - באקו -דירי באבא, שמאחה- להיג'- גאבלה
לאחר ארוחת הבוקר נפרד מבאקו ונתחיל מסע היכרות עם אזרבייג'ן האותנטית והעממית. בדרך לגאבלה, נעבור דרך מאוזוליאום של DIRI BABA, 'הסב המת' בכפר מאראזה. נמשיך בנסיעה לשמאחה (SHEMAHA), עיר הבירה הקודמת לבאקו של ממלכת שירוואן. העיר שננטשה עקב הרס בשל רעידות אדמה ושריפה בידי הפרסים עוברת מתיחת פנים בדמות חומה מודרנית בה דמויות בניה המפורסמים של העיר בעבר ומבני ציבור מודרניים מפוארים. נבקר במאוזוליאום 'שבע הכיפות', GUMBEZ YEDI, מקום קברי מלכי שושלת שירוואן שייח ובמסגד יום השישי החדש המפואר.את הפסקת הצהרים נעשה לצד הכפר BASQAL שמתפאר במעיינות המים מינרלים BADO. המקומיים מאמינים שלמים אלה סגולות מרפא. בדרכנו נפגוש גם בשווקים צבעוניים שלצד הכביש המציגים מגוון רחב של פירות, פירות יבשים, תבלינים ומוצרי עיבוד פירות וירקות. ביקורנו הבא יהיה בכפר נפחי הנחושת הפרסים להיג'. אליו נסע ברכבים קטנים בדרך העוברת במעבר צר בקניון מדהים ביופיו ובעוצמת השיכוב הגיאולוגי שלו. הכפר מהמיוחדים והשמורים במדינה כולה בנוי מאבן. נערוך סיור ברחובו הראשי בו חנויות של תבלינים ועבודות יד אופייניות לאזור. נבקר בכנסיה הקדומה שבכפר המשמשת גם כמוזיאון אטנוגרפי. בתום הביקור נשוב לאוטובוס עימו נמשיך אל האזור התיירותי של הישוב גאבלה, Gebele. באזור זה הקים אוליגרך מקומי מרכז נופש תיירותי מפואר עבור אנשי הממון הרוסים. באזור מלונות פאר, חוילות מרשימות, מתקני נופש ומרכזי בידור שהוקמו למענם. נעלה ברכבל עד גובה של 1660 מטר מעל פני הים ונוכל ליהנות מאוויר ההרים הצח של הקווקאז. ארוחת ערב ולינה בגאבלה.

יום 5 - גאבלה- אוגוז -שאקי, קיש- נפטאלן
לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון שאקי, אחת הערים העתיקות והמפורסמות ביותר בהרי הקאווקז המזרחי. בדרכנו נכנס לביקור בעיר אוגוז. בעבר עיר בה שכנה קהילה יהודית גדולה ומפורסמת. כיום בעיר נותרו שני בתי כנסת ומיעוט יהודים. נבקר באחד מבתי הכנסת המצוי בלב שכונת היהודים. נתוודע לעולם ההולך ונכחד. נמשיך הלאה לשאקי. שאקי ממוקמת באזור הררי בגובה 700 מטר מעל פני הים וטובלת בירוק של עצי האלון. העיר העתיקה הייתה ידועה עוד מתקופת הזוהר של "דרך המשי" והיוותה תחנת מעבר חשובה לסוחרים עד למאה ה-19. במהלך הסיור נבקר בארמון הקיץ של החאן מהמאה ה-18, מתפאר בעיצוב הפנים שלו, ציורי פרסקו וחלונות עשויים מעבודת שבאקה עדינה. שאקי ידועה כעיר האמנים בתחומי אומנות שונים. נבקר במרכז אומנות בו נתרשם מעבודות שבאקה, ויטראז' מעץ, מרשימות, שטיחים ועבודות אריגה ורקמה ייחודיות בסגנון  TEKULDUZ(סריגה בשיטה מיוחדת מאוד) וייצור כלי נגינה.

נבקר באורחן דרכים, קאראוואן סאראי, מפואר מיוחד במינו אשר שרד בעיר, כיום בית מלון, ונקדיש זמן להתרשם ממגוון עבודות יד אומנותיות הנמכרות בחנויות בחלקה העתיק של העיר. לאחר הפסקת צהרים נסע לביקור קצר בכפר קיש. כפר ציורי שמור בנוי מאבן. חשיבותו בכנסיה האלבנית העתיקה, שריד נדיר של ראשית הנצרות המקומית העתיקה, עם השפעה פגאנית ששלטה באזור לפני אלפיים שנים ונכחדה לפני כאלף שנה ע"י הממלכות האיסלמיות שהשתלטו על האזור. נמשיך בדרכנו הלאה אל מלוננו בנפטלאן לארוחת ערב ולינה.

יום 6 - נפטאלן -גאנז'ה- אגם גוי גול - נפטאלן
לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום מדהים המשלב טבע מופלא, רוחנויות ומעשה ידי אדם מופלאים.
נצא אל הרי הקווקאז הנמוך לביקור ב'אגם הכחול', GoyGol. אגם קטן מימדים ציורי החבוי בלב שמורת טבע בגובה 2,200 מ' מעפ"ה. דרכנו תעבור בנופים הרריים מקסימים. בתום הביקור נסע לעיר גאנז'ה, העיר השנייה בגודלה באזרבייג'ן. בדרך נחלוף ונעצור לביקור קצר במרכזה של המושבה הגרמנית Yelendorf אשר פרחה במקום החל מאמצע המאה ה-19 והשאירה את חותמה היקי על המקום.
הלאה נגיע למרכזה של העיר גאנג'ה. העיר חשובה מאד לעם האזרי. במאה ה-12 הייתה מרכז של המשוררים האזרים הפרסים, והמשורר הלאומי ניזאמי מקורו ממנה. בשנים 1919-21 כאשר האזרים היו עצמאיים בסדק שבין שלטון הצאר הרוסי למשטר הסובייטי, שימשה העיר בירת העם האזרי.  (באקו הייתה אז עיר משנית בחשיבותה). נבקר במדרחוב המפואר העטור בפסלים ובמיצגים אמנותיים אחרים, נסייר במרכזה ההיסטורי בה המסגד של שייח עבאס, פונדק הדרכים של ימי הביניים, בית העירייה, וככר היידר אלייב. נמשיך אל "בית הבקבוק". נסיים ביקורנו בעיר בגולת הכותרת שלה: מוזיליאום המשורר הלאומי ניזאמי ופסל החמסה האדיר שלצידו.  בתום יום עמוס חוויות נשוב למלוננו בנפטאלן לארוחת ערב ולינה.

יום 7 - נפטאלן- גובוסטאן – באקו
נפרד מנפטאלן ונצא בדרכנו חזרה לבאקו, דרך ארוכה שתוביל אותנו עשרת אלפים שנה לאחור, לביקור בשמורת גובוסטאן, אתר בו ממצאים של תרבות פרה- היסטורית קדומה ביותר שאת עדותה ניתן לראות רק בו. שמורה היסטורית שהתגלו בה בינות סלעי הר ענקיים הנשענים זה על זה בכ 20 מערות שפע של פטרוגליפים, 'ציורי קיר' (חריטות) מופלאים המתארים את חיי היומיום של האדם הקדמון שחי באזור. ציורים המתארים סצנות מחיי האדם הקדמון, סיפורי ציידים, כלי בית ועוד. אתר גובוסטאן נכלל ברשימת אתרי מורשת עולמית של אונסקו. נבקר במקום במוזיאון המציג את הטבע והאדם הקשורים למקום.

בדרכנו הלאה לבאקו יעבור באזור התעשייתי של העיר. אזור משופע במאגרי נפט, מתקנים לשאיבת נפט מהאדמה, חרגולים ועוד, מראה מעורר קנאה שמסביר את השוואתה של באקו לדובאי. בפאתי העיר נבקר במסגד ביבי היאביט המוקדש לבת האימאם והמציינת את תקופת הבום הראשון 1848. עם ההגעה לבאקו נשלים את סיורנו בעיר. נראה את מרכז התרבות החדיש על שם היידר אלייב, נשיאה הראשון של אזרבייג'ן, בית הממשלה המקומי, אולמות הספורט, האצטדיון והקונצרטים שנבנו לקראת אירועי תחרות האירוויזיון והאולימפיאדה האירופית שנערכו בבאקו לפני כמה שנים ובקיץ 2015. לסיום הטיול נצא לארוחת הערב במוזיאון- מסעדה Shirvanshah המלווה במופע פולקלור. לינה בבאקו.

יום 8  - באקו – תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיסה חזרה לתל אביב .

* המסלול מתאר את אתרי הביקור והבילוי, אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינויים בסדרי הביקורים, הארוחות והלינות.
 

לחץ להדפסת מסלול הטיול
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיול מאורגן לאזרבייג'ן - להבות ארץ האש לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!

טיול מאורגן לאזרבייג'ן - להבות ארץ האש  - אסיה התיכונה

טיול מאורגן לאזרבייג'ן - להבות ארץ האש  - אסיה התיכונה

טיול מאורגן לאזרבייג'ן - להבות ארץ האש  - אסיה התיכונה

פורום גולשים - טיול מאורגן לאזרבייג'ן - להבות ארץ האש
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות