טיול מאורגן לגיאורגיה ארמניה -טיסות ישירות - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » אסיה התיכונה » טיול מאורגן לגיאורגיה ארמניה -טיסות ישירות

טיול מאורגן לגיאורגיה ארמניה -טיסות ישירות

משך הטיול: 11 ימים
הטיול כולל אוזניות שמע.
יתרונות מסעות

בגיאורגיה וארמניה נמצא שילוב של נופים עוצרי נשימה, ארץ של מיתוסים ואגדות עתיקות, מגוון תרבויות ואמונות המתקיימים זה לצד זה.

גאורגיה

 

- סיור בעיר הבירה ועליה ברכבל לתצפית היקפית.

 

- אתרים דתיים -  מנזר "ג'ווארי"-הצלב; קתדראלת סווטיצ'חובלי הקדומה, כנסיית ציוני (ציון)

 

- ביקור במוזיאון של סטאלין בגורי  - עיר מולדת של סטאלין 

 

- ביקורים בערי המערות-  אופלצ'יחה וורדזיה


- שמורת הטבע- בורגומי- בשולי ה"קווקז הנמוך" בה מצויים מעינות    מים מינראליים איכותיים.


- ביקור ביקב משפחתי מקומי - ארוחת צהריים מסורתית , וטעימת יין.


- בנוסף: מופע פולקלור גאורגי אותנטיטיול ג'יפים בקווקז הגבוה .

 

- ארוחת צהריים אצל משפחה מקומית 

 

 

ארמניה

 עיר הבירה ירוואן- ביקורים: בבית הספרים-מטנדרם, פארק "אמא ארמניה", כיכר  הרפובליקה, מפלי המים האורבנים, אתר ההנצחה - הגינוסייד הארמני, במסגד הפרסי  ובמוזיאון הלאומי.

- מופע פולקלור ארמני אותנטי בירוואן.

- אתרי קדושה ארמנייה. חור-וירפ', אצ'מיאזין, מנזר נורוונק, מנזר סוואנקאוונק, מנזר טאטב.

- נופים יחודיים  -   תצפית על האררט  , אגם סוואן  , נוף אלפיני בדילג'אן.
  

* טיסות ישירות לטביליסי !

*  קבוצות קטנות עד 33 איש 

*  כל הטיולים כוללים אוזניות שמע

*  בתי מלון ארבעה כוכבים, ממוזגים ומרכזיים

 * כלכלה: חצי פנסיון +  2 ארוחת צהריים 

*  תכנית מלאה (אין ימים חופשיים)

*  מסלולים בעלי אופי גיאוגרפי המשלבים תרבות ופולקלור 

*  בקבוק מים לאדם ליום 

*  מתן מענה 24 שעות

*  מפגש קבוצה במלון מטרופוליטן בתל-אביב

יום 1 -  תל אביב - טיבליסי
נצא לטיסת לילה ישירה תעביר אותנו לשדה התעופה בטביליסי (Tbillsi), נעבור למלון להתארגנות ולינה. עיר הבירה קיימת כבר למעלה מ-1500 שנים, ראשית ההתיישבות בה מיוחסת על-פי המסורת המקומית בידי השליט וכטנג גרגסלי, שהקים כאן מרכז אדמיניסטרטיבי חשוב ביותר. במהלך השנים העיר נכבשה בידי הפרסים, המונגולים, שבטים תורכיים, ארמנים ורוסים. שלטון הצאר הבין את חשיבות המקום והקים כאן את עיר הבירה של הפדרציה "טרנס קווקז". עם השחרור מכבלי רוסייה, ולאחר ייצוב השלטון הפוליטי בעיר, החלה תנופה של בניית מבני ציבור מודרניים תוך הפיכת העיר למרכז כלכלי ותיירותי. במהלך הביקור בעיר נפקוד את האתרים: העיר העתיקה, בית הכנסת, המוזיאון הלאומי של גיאורגיה, שנפתח מחדש בשנת 2011 לאחר שנים של שיפוצים. נצפה על העיר העתיקה מפסלו של מייסד העיר וכטנג גרגסלי, נעלה ברכבל למצודת נריקלה המרשימה מהמאה ה-18. נשוטט בשדרות המשורר רוסתוולי, בכדי לחוות את רחשי תושבי העיר בחיי היום-יום. 

יום 2 -   יום ביקורים בטיבליסי TBILISI             
נתחיל את הביקור בכנסיית מטאחי METHEKI,בה מוצב פסלו של מיסד העיר וכטנג גרגסלי; נעלה ברכבל למצודת נריקלה NARIKALA, ונצפה על העיר ממרומי פסל "אמא גאורגיה". נרד בשביל נוח לעיר העתיקה ונבקר בבתי המרחץ ABANOTUBANI שנתנו את השם לעיר (טפיליסי-מעין חם). נמשיך לעבר בית הכנסת, המשמש מרכז רוחני לקהילה היהודית בעיר. נבקר בבית האופרה של העיר .נמשך ונטייל בעיר העתיקה שחלקים מרחובותיה שופצו לאחרונה והפכו למרכזי בילוי. נסע למלון ונתארגן ליציאה לארוחת ערב במסעדה. לינה בטיבליסי

יום 3 -  מנזר ג'אברי - מצ'חטה- MTSKHETA גורי GORI -  אופליסציחה UPLISTSIKHE -בקוריאני   
עם הבוקר נצא מעיר הבירה צפונה לביקור במנזר  ג'אברי JVARI (הצלב). משם נצפה על הנוף סביב והרי הקווקז. נרד לביקור  בעיר מצחטה  MTSKHETA, שהייתה במשך תקופה ארוכה עיר הבירה של המדינה. נבקר בקתדראלה  "סווטיצ'חובלי" - (העמוד העף). נמשיך לביקור בעיר גורי  GORI . בעיר נולד המנהיג הסובייטי יוסיף ויסריונוביץ ג'וגשווילי - סטאלין, "איש הפלדה".  העיר נוסדה ע"י המלך דוד הבנאי שיישב אותה בפליטים מארמניה. המצודה הגדולה, אחד  מסימני ההכר של העיר, ניזוקה קשה ברעידת האדמה הקשה שהייתה בשנת 1920. נבקר   במוזיאון סטאלין, המתעד את חייו בכתבים ובצילומים, ומכיל הרבה מחפציו האישיים. כמו כן מוצג קרון הרכבת האישי שלו, בו נסע ברחבי המדינה, ובין השאר גם לועידת פוטסדאם, שנערכה בעיר הגרמנית בחודש יולי 1945, במטרה לקבוע את סדרי העולם לאחר המלחמה. לאחר מכן ניסע ל"עיר המערות" אופליסציחה (=מצודת האלוהים). העיר החצובה בסלע, על גדתו השמאלית של נהר קורה, נחשבת ע"י הארכיאולוגים לאחת העתיקות בגאורגיה. שטחה כ-80 דונם, והיא מכילה מאות חדרים, שרובם מאד פונקציונליים ואינם מקושטים. גם מתחם זה ניזוק קשה ברעידת האדמה של 1920.
לינה בבקורנאני 

יום 4 -   סיור בבורג'ומי - BORJOMI PARK --אחלצ'יחה AKHALTSIKHE 
הבוקר נסייר בורג'ומי  BORJOMI , בעיר נבנה פארק סביב מעיינות המים העשירים במינרלים. בעיר העתיקה נראים המעונות שעשירי רוסיה בנו לפני כ-200 שנה, לשהייה בחורף הקשה במולדתם. נמשיך משם מערבה לביקור בעיירה אחליצ'יחה  AKHALTSIKHE . פירוש שמה "אחל-צ'יחה"- "המצודה החדשה". היישוב נוסד לפני כ:1000 שנים, משני צידי נהר פצחובי, סביב מצודה ששמרה על הדרך החשובה שהולכת מערבה, בקרבת מקום נערכו קרבות (במאה ה-18) בין השלטון העות'מאני לצבא הרוסי. פרסומה של העיר היה בשוק השבועי שמשך איכרים ממרחקים, ובין היתר נמכרו בו  עבדים שהובאו ממרכז אסיה, והיו ידועים בחוסנם. בעיר התקיימה קהילה יהודית גדולה, ונבנו בה שני בתי כנסת. במאה ה-19 עברה האוכלוסייה היהודית לטביליסי, וכיום נותו כ:3 יהודים מבוגרים השומרים על בית הכנסת ובית הקברות. נבקר במצודה הגדולה שבה קיים גם מוזיאון שאוצר בתוכו ממצאים רבים שנאספו מהסביבה.
 לינה ולארוחת הערב באחליצ'יחה

 יום 5 -  וורדזיה-VARDZIA  - מעבר לארמניה-גיומרי- ירוואן  
עם בוקר נצא בנסיעה לוורדזיה  VARDZIA , נסייר בין בתי העיר החצובים בסלעי הטוף הפריך. חדרי המגורים נחצבו על המצוק התלול בימי קדם, והם חוברו במנהרות שקישרו בין מוקדי המגורים. עיקר החציבות נעשו בתקופת המלכה תמר (מאות 13-12). התחתרות נהר המתקוורי למרגלות המצוק גרמה להתמוטטויות של חלק מהמערות. במקום שרדה כנסייה בה צוירו בעבר המלכה תמרה ואביה. לאחר ביקור במקום, ניסע לעיירת הגבול לקראת ביקור בארמניה. לאחר סיום הליכי המעבר, נמשיך לעיר גיומרי. זו העיר השנייה בגודלה בארמניה. העיר נקראה בעבר אלכסנדרפול, לאחר מכן לנינקן, וכיום חזרה לשמה המקורי גיומרי. בעיר מוסדות חינוך ודת, מגרשי ספורט ובנינים מודרניים. רעידת אדמה קשה בחורף של שנת 1988 גרמה לפגיעה קשה באוכלוסייה שרוב בתיה נהרסו. שלטונות רוסיה נאלצו לתמוך באלפי משפחות שנותרו ללא קורת גג. הזמר הארמני שארל אזנבור תרם מכספו לשיקום מבנים ושיכונים ארעיים לתושבי העיר. נמשיך לעבר מצודת אמברד, למרגלות הר אגרט. באם יתאפשר נמשיך לעבר אחד האגמים שלמרגלות ההר, שגובהו 4090 והוא הנישא בהרי ארמניה. על-פי אגדה מקומית, כול ערב ניתן לראות על פסגת ההר את אלומת האור שהאירה לגרגורי- מפיץ הנצרות בארמניה, את הדרך להר.
לעת ערב נגיע לעיר הבירה לארוחת ערב ולינה.

יום 6 -   ירוואן - YEREVAN  
עיר הבירה תוכננה בידי האדריכל אלכסנדר טמניאן, שיצר מארג רחובות עם גנים ואתרים למנוחה בפינות הרחובות, העיר העתיקה תחומה ברחוב שסובב המונומנטים הגדולים. נתחיל בביקור תוך טיפוס ברכב לגבעה הצופה על העיר וסביבותיה. במקום נישא זה הוצב פסלה של "אימא ארמניה", כאן נבנתה גם אנדרטה החיל האלמוני. נמשיך לביקור בבית הספרים-"מטנדרם", שהוקדש לממציא האלפבית הארמני מֶסְרוֹבּ מָשְׁדוֹץ (מאה 5 לספירה), שהיה נזיר ובלשן, והוזמן גם לעצב את הכתב הגאורגי.  נבקר באולמות התצוגה בה מוצגים כתבי יד קדומים שנאספו ממנזרים ארמניים ברחבי המזרח התיכון (כ:17,000 כתב יד) כולל אחדים ממנזר סנטה קטרינה בסיני. נעבור לכיכר העצמאות שסביבה מעוצבים חזיתות מבנים באבני טוף בצבע ורוד. לאחר הפסקת צהרים נלך ברחוב הראשי לביקור במסגד הפרסי, היחידי בארמניה. משם נעבור לביקור ב"מפלים" (קסקד). מונומנט שנועד להוות גן ציבורי עם יצירות אומנות בלב העיר.
לינה וארוחת ערב בירוואן.

יום 7 - גארני- GARNI - מנזר גרארד GEGHARD- אצ'מיאזין ECHMIADZIN -אנדרטת הג'נוסייד
אחר ארוחת הבוקר נצא מהעיר לכוון מזרח לביקור במקדש יווני קדום בצמוד לכפר גארני-GARNI המקדש נבנה על משטח סלעי הצופה לשולי רכס הקווקז ועל אחד הנהרות המנקזים את ההרים הנישאים. זהו המנזר היחיד מתקופה זו בארמניה. נמשיך לביקור במנזר גרארד GERHARD MONASTERY  המנזר בראשיתו נחצב בסלע, ומאוחר יותר נבנו מעליו מבנים נוספים של המנזר-בעיקר אולם  התפילה. נחזור לכפר גרני ונבקר בבית משפחה בו נצפה כיצד אופים את הלחם הארמני-"הלבאש". לאחר הפסקת צהרים. נמשיך  לביקור במרכז הדתי הארמני "אצ'מיאזין"  ECHMIADZIN . כאן ממוקמים מוסדות הלימוד וההסמכה של הדת הארמנית. מרכז זה נוסד לאחר שהארמנים הפסידו את המרכזים הדתיים הקדומים שלהם בחלק המזרחי של מישור קיליקיה (תורכיה). נמשיך לביקור באנדרטת הג'נוסייד של העם הארמני. בו מציינים הארמנים את הטבח שנעשו בקהילות הארמניות ברחבי אנטוליה (1915). 
נחזור לירוואן לארוחת ערב ולינה.

יום 8 -חור ויראפ–KHOR VIRAP - נוראוואנק - NORAVANK כפר ירגיס-אגם סוואן LAKE SEVAN
נפרד מירוואן וניסע לחלקה הדרומי של ארמניה, המאופיין בנופים מרהיבים וארכיטקטורה ארמנית. ניסע מערבה לכוון העמק החוצץ בין ארמניה לתורכיה, בו זורם נהר הארקס הנשפך לים הכספי.  נבקר במנזר חור ויראפ (KHOR VIRAP =בור עמוק) שנבנה במאה השלישית.המנזר מהווה  יעד לעולי רגל, ידוע בזכות היותו המקום בו נכלא הקדוש גאורגיוס "המאיר" למשך 13 שנים ע"י טירידאטס ה-3. בהשפעתו של "גאורגיוס המאיר", קבל עליו המלך את הנצרות, ואף הפך אותה לדת המדינה בשנת 301. מהגבעה עליה נבנה המנזר נשקף נופו של הר אררט האדיר (5137) מקום נחיתתה של תיבת נח. ההר הינו הר געש כבוי ובנוי משני לועות.  נמשיך (כשעה וחצי) למנזר נוראוואנק (NORAVANK =מנזר חדש) שנוסד ב-1205, הנמצא בערוץ צר של נהר אמגו  AMAGHU . קומלפקס המבנים נחשב כיצירת מופת ארכיטקטונית ומיקומו מאפשר תצפית מרהיבה על כל האזור. נראה את הכנסיות ואת החצ'קרים  KHACHKARS - אַסְטֶלָות צלב (עמודי אבן) מגולפות להפליא. נעצור לטעימת יין בכפר ארני ARENI הידוע ביינותיו. נמשיך לביקור בבית הקברות היהודי בכפר יֶרֶגיס YEGHEGIS , שהתגלה רק ב-1996. ככל הידוע זוהי העדות היחידה למציאות קהילה יהודית בארמניה בימי הביניים. נטפס במעבר ההרים ורדניאטס VARDENYATS - מקודם סֶלִים, בגובה של למעלה מ-2400 מ', אחד החשובים במעברי ההרים בימי הביניים ולאחריה, ונרד לכפר נורָטוּס NORATUS , השוכן לגדות אגם סוואן בגובה 1900 מ' מעל פני הים. נהנה מהנוף ומארוחת ערב במסעדה מקומית.
לינה באזור אגם סוואן.

יום 9 -   אגם סוואן-דיליג'אן- DILIJAN  מעבר הגבול לגאורגיה- גודאורי GUDAURI 
עם בוקר ניסע לאורך צדו המערבי של אגם סוואן, האגם הגדול ביותר בארמניה (3.3% משטחה) ובקווקז כולו. בתקופת השלטון הסובייטי נבנה בצמוד לאגם  מפעל הידרו אלקטרי ליצירת חשמל ונחפרה תעלה רחבה להזרמת מים להשקיית שטחי חקלאות. כך שהפעילות האינטנסיבית גרמה לירידת נפח המים באגם בכ-45% משנת 1933 ועד היום. גם שטחו קטן בכ-35% באותה תקופה. כיום מנסה הממשלה הארמנית בסיוע יועצים לתקן את הפגעים האקולוגיים שנוצרו באגם (הקטנת הדגה, ירידה בטיב המים ועוד).  נסע צפונה לפארק הלאומי דיליג'אן DILIJAN , אחד משני הפארקים הלאומיים בארמניה. בפארק  הרים, אגם, יערות, מגוון עשיר של צמחיה ועולם החי, מעינות מינרליים רפואיים, ומונומנטים טבעיים ותרבותיים. אזור טבעי שמור ויפהפה. נתרשם מהנוף המרהיב תוך תצפית על הכפר פיולטובו  FIOLETOVO . תושביו הובאו לכאן בימי הצאר הגדול הרוסי, מאחר וסירבו לשרת בצבא הצאר. נמשיך לכוון צפון, לגבול עם גאורגיה, לאחר השלמת הסידורים והמעבר לגאורגיה, נמשיך לכוון "הכביש הצבאי הגאורגי", כביש זה עולה וחוצה את רכס הקווקז לכוון מזרח. אורכו 210 ק"מ ומוביל מטביליסי, עולה למעבר ג'ווארי, חוצה את קניון דריאל (בגובה 2,370 מ') ומגיע לעיר וולדיקווקז, בירת אוסטיה.  הכביש נפרץ לראשונה בתקופת מלחמת רוסיה-תורכיה (1768). אולם הדרך ההררית הייתה ידועה קודם כאחד המעברים החשובים לחציית רכס הקווקז (שאורכו 1200 ק"מ). נמשיך בנופי הפרא לעבר גודאורי  GUDAURI השוכנת בגובה 2196 מ'.
ארוחת ערב ולינה בגודאורי .

יום 10 -   גודאורי-GUDAURI - קזבגי-KAZBEGI  מנזר גרגטי  (2,170 מטר )-GERGETI MONASTERY JEEP TOUR  טביליסי 
לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בדרך הצבאית, דרך זו עברה באחרונה שיפוץ ותיקונים רבים, להכשירה למעבר גם בחורף שאז שלג כבד מכסה את החלק הגבוה של הקווקז. נעצור לביקור במעיינות מים מינרלים הצובעים את סביבתם בצבעי מינרלים הבוקעים מהאדמה. נגיע לכפר קזבקי, ונעבור לג'יפים בכדי לטפס לאחת מהפסגות ממול לכפר. על מקום נישא מנגד לפסגת הקווקז, נבנתה כנסייה  במאה ה-13-12 (כנראה על מקדש פגאני קדום) -"כנסיית השילוש הקדוש" - צמינדה סאמדה  -TSMINDA  SAMEDA - מהכנסייה נשקף נוף מרהיב לאחת מפסגות הקווקז - "הר קזבק" (5033 מ'), המכוסה בשלג עז ומשמש יעד למטפסי הרים. הפסגה הגבוהה מצויה בהר אלברוס מצפון, וגובהו 5,642 מטר מעל פני הים. על -פי המיתולוגיה היוונית על פסגת הקווקז נקשר הטיטן פרומטיאוס כעונש על שהעביר את השימוש באש לידיעת האנושות. כך סבל הטיטן יום אחר יום, עד שהרקולס שעבר בסביבה, וירה חץ בעיט שניקר בכבד של פרומיטאוס, וגאל את הטיטן מסבלו. נרד מהכנסייה ונחזור בדרך הצבאית. נעצור לביקור במצודת אננורי ANANURI - שלצד מאגר מים מלאכותי.  המצודה נבנתה לצורך שמירה על הדרך, ולשם גביית מסים מהעוברים בה. מיחסים את בנייתה לדוכס ששלט על אזור ארגווי, במאה ה-16. נמשיך ונרד מהקווקז לעבר הבקעה בה בנויה טיבליסי. נתארגן במלון ונצא למסעדה לציין את סיום הטיול עם ארוחת ערב והופעת פולקלור.
 

יום 11 -  טבליסי -תל אביב  
הבוקר נסע  לשדה תעופה לטיסה ישירה של כ- שעתיים וחצי חזרה לתל אביב .

 

המסלול מתאר את אתרי הביקור והבילוי, אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינוים בסדרי הביקורים, ארוחת והלינות.

 שם העיר מספר לילות
טיבליסי               2
בקוריאני                1
אחליצ'יחה               1
ירוואן                 3
איזור אגם סוואן               1
גודאורי               1
טיבליסי               1
סה"כ              10
 
לחץ להדפסת מסלול הטיול

טיולים מאורגנים נוספים שעשויים לעניין אותך:

Prev Next
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיול מאורגן לגיאורגיה ארמניה -טיסות ישירות לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!

טיול  מאורגן לגיאורגיה ארמניה  -טיסות ישירות - אסיה התיכונה

טיול  מאורגן לגיאורגיה ארמניה  -טיסות ישירות - אסיה התיכונה

טיול  מאורגן לגיאורגיה ארמניה  -טיסות ישירות - אסיה התיכונה

פורום גולשים - טיול מאורגן לגיאורגיה ארמניה -טיסות ישירות
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות