טיול מאורגן לדרום אפריקה-הטיול המקיף כולל ביקור בשבטי הר הדרקון הצפוני - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » אפריקה והמזרח התיכון » טיול מאורגן לדרום אפריקה-הטיול המקיף כולל ביקור בשבטי הר הדרקון הצפוני

טיול מאורגן לדרום אפריקה-הטיול המקיף כולל ביקור בשבטי הר הדרקון הצפוני

משך הטיול: 20 יום
יתרונות מסעות

דרום אפריקה  משופעת בנופים מגוונים, תרבויות מרתקות, היסטוריה ייחודית ואינסוף בעלי חיים בשמורות  הטבע  הענקיות .בטיול מקיף זה ,נצא לספארי ברכבים פתוחים באחת השמורות המפורסמות ביותר – הקרוגר פארק  בו נהנה מחוויה ייחודית ונלון בשמורה פרטית בתוך הפארק. ניסע בדרך הפנוראמה, נבקר בקניון נהר הבלייד ובמפלים היפים שבאזור. נבקר בקייפטאון,הנחשבת לאחת הערים היפות בעולם השוכנת באיזור כף התקווה הטובה - מוקד משיכה למגלי עולמות בעת העתיקה. נכיר את דרך היין המפורסמת ונערוך טיול מקיף  בנתיב הגנים היפהפה והרומנטי המלווה את המדינה לאורך חופה הדרומי ועובר בין ערים קטנות,מעברי הרים ,נופים ציורים ומפרצים מרהיבים. נבקר בשמורת הטבע השלישית בגודלה אך המגוונת ביותר- צ'ובה ואיך אפשר ללא ביקור במפלי ויקטוריה המרהיבים  בהם נערוך שיט בשקיעה...

יתרונות טיולי מסעות בדרום אפריקה:
מסלול טיול  זה תוכנן לאחר מחשבה רבה במטרה לבנות את הטיול הטוב ביותר אשר מצד אחד לא יהיה לחוץ מידי  אך גם לא ארוך מידי .מסיבה זו , אורך הטיול שלנו  הוא 19-20 יום (כולל טיסות) שבמהלכן תוכלו באמת ליהנות מטיול עשיר ,מקיף ונינוח ( אך כמובן ללא ימים חופשים) 

יש לשים לב שבטיולים  היוצאים למספר ימים קטן מזה ,תיאור הטיול כולל המון  דברים, אך בפועל , ימים אלו עמוסים מאוד ולעיתים גם בלתי אפשריים  כך שלא ניתן להספיק את כל מה שכתוב בתוכנית.טיולים אלו אינם כוללים  מספר דברים אשר לטעמנו אסור לפספס  וכמובן כלולים בטיולינו.

בטיולנו אנו מטיילים ב-3 מדינות: דרום אפריקה, זימבבואה ובוצואנה.

יתרונות נוספים:

. חצי פנסיון + 4 א. צהריים נוספות.
2.שני לילות באזור מגובסקלוף ,הר הדרקון הצפוני-כולל יום טיול מלא בשבטים של  בני שבט השנגן, פדי וקבוצת ה balebedu  ושמורת עצי הציקסים היחודית .

35 ימים מלאים בנתיב הגנים, כולל הר שחור  ו-3 מסלולי הליכה רגליים ,לעומת מסלולים של חברות אחרות בהם מוקדשים לאזור זה בקושי 3 ימים.

4. הגנים הבוטניים בקייפטאון ( הגנים המרשימים ביותר בדרום אפריקה).
5. שייט על האגם  בניזנה.
6.ביקור במוזיאון האפרטהייד  ובבית המשפט  הגבוה לחוקה ביוהנסבורג.
7.  רמת שירותים גבוהה ( בתי מלון ברמת 4* או הטוב בנמצא ) , 
8.אוטובוס צמוד 24 שעות ביממה.לטעימה קטנה מהחוויה הדרום אפריקאית:

חצי ראשון: http://youtu.be/BSnskGtG_78

חצי שני: http://youtu.be/t1AXrck84FQ

ימים 1-2:  תל אביב – יוהנסבורג  (Johannesburg)– מ'פומלנגה  (Mpumalanga)
נמריא מתל אביב בשעות הלילה המאוחרת בטיסה ישירה של אל על לדרום אפריקה בת כ-9 שעות. ננחת ביוהנסבורג בשעת בוקר מוקדמת, ולאחר ביקורת דרכונים (לא לשכוח- השלטונות המקומיים דורשים מכל תייר הנכנס למדינה שיהיו בדרכונו לפחות שני עמודים ריקים רצופים) ואיסוף המזוודות, ניסע למ'פומלנגה (המקום בו זורחת השמש), האזור בו נמצא פרק קרוגר.  בדרכנו  נעבור את ליידנבורג(Lydenburg) , מעבר לונג טום(Long Tom Pass), העיירה סאבי (Sabieומפל לון קריק(Lone Creek Falls) , אחד מהמקומות המפורסמים באזור, הנמצא במרחק 9 ק"מ מסאבי על דרך ליידנבורג הישנה. מפל זה הוכרז כאתר לאומי והוא מתנשא לגובה 68 מטר. ארוחת ערב ולינה ב.Hazyview-

יום 3 :  דרך הפנורמה- קניון נהר בלייד(Blyde River Canyon) 
היום נבקר בדרך הפנורמה(Panorama Route) המפורסמת, המציעה את אחדים מהנופים המרהיבים ביותר באזור. עצירתנו הראשונה תהיה בחלון האלוהים(God's   Window) אשר קיבל את שמו בזכות הנופים הדרמתיים, הנשקפים מנקודות תצפית שונות, הצופות אל ירידה תלולה של 300 מטר לתוך גיא עטור יער טבעי וסבוך. לאחר מכן נבקר בבורות המזל של בורקה(Bourke's Luck Potholes) אשר נחצבו על ידי מים שזרמו לתוך נהר בלייד ויצרו גלילים מרהיבים (עד לעומק של 6 מטרים) בעלי שוליים חלקים וצבעוניים. מבנה טבעי זה מסמן את תחילת קניון נהר בלייד, שהוא הקניון השלישי בגודלו בעולם, המפורסם ביופיו הטבעי ובמגוון הצומח והחי שבו. נבקר במפלי ליסבון(Lisbon Falls) ,הגבוהים ביותר באזור , במפלי ברלין  ובמפלי מק-מק(Mac MacFalls) הנישאים לגובה 65 מטר אשר במקור היה זה מפל יחיד, אך כורי הזהב פוצצו אותו בעזרת דינמיט, כדי להסיט את מסלולו של הנהר, בניסיון למצוא זהב בשונית העשירה שמעליה הוא זורם. קרוב לשם נמצאת נקודת שיא נוספת של מסלולנו מרהיב-העין: שלושת הרונדאבלים(Three Rondavels) - שלוש תצורות סלע דמויות בקתות.,ארוחת ערב ולינה בHazyview-.

יום 4 : ספארי בפארק קרוגר  (Kruger Park)
הבוקר נצא ליום ספארי מלא בפארק הלאומי קרוגר – אחת משמורות הטבע הגדולות והטובות ביותר באפריקה. הפארק, המכסה שטח השווה בגודלו למדינת ישראל (20 מליון דונם), מהווה בית גידול למספר מרשים של מינים (כ-150 סוגים של יונקים, יותר מ-500 סוגים של ציפורים ו-100 סוגים של זוחלים) אשר ביניהם נמצאים "חמשת הגדולים": אריה, נמר, קרנף, פיל, ותאו (בופאלו). מספר מיני בעלי החיים הנמצאים בשמורת הקרוגר עולה על מספרם בכל שמורה אחרת בעולם. כמו כן יש בפארק יותר מ-300 מיני עצים שונים. בבוקר יתקיים הספארי בג'יפים פתוחים ואחר הצהרים נמשיך באוטובוס. ארוחת ערב ולינה בHazyview-.

יום 5  : שמורה פרטית
לאחר ארוחת הבוקר,נעבור אזורי התיישבות שבטית צפופה בדרכנו אל השמורה הפרטית. נלמד את ההיסטוריה של האפרטהייד הפוליטי שהופעל באזורים השבטיים. בשמורת החי הפרטית נחווה באמצעות רנג׳ר וגשש ברכב פתוח, את חווית איתור בעלי החיים במקום חיותם הטבעי. נתחכה אחרי ״חמשת הגדולים״ - פיל, קרנף, נמר, בפאלו ואריה- ונהנה גם ממגוון עשיר של מני יונקים וציפורים לרוב. נאכל צהרים ונצא לספארי של אחר הצהרים וערב. ארוחת הערב תהייה סביב המדורה באווירה אפריקאית. לינה בשמורה הפרטית. 

יום 6 :ספארי של בוקר- העיר Tzaneen -מגובסקלוף(Magoebaskloof)
יציאה מוקדמת לספארי של בוקר, עם רנג׳ר וגשש שיתחקו אחרי עקבותיהם של קרנפים, פילים, בפאלו, אריות ועם קצת מזל אולי אפילו נמר. נוכל לראות זברות, גירפות, אימפלות, קודו ועופות לרוב. בתום ארוחת הבוקר נמשיך צפונה לעבר העיר Tzaneen . במהלך הביקור באזור זה , נוכל  ללמוד על חיי ההתיישבות השבטית ותרבותה באזור בו יושבים בני שבטים מקומיים(שנגן,סווזי ופצדי) ואת אשר שיטת האפרטהייד הפוליטי ניסתה לממש. בדרך נראה את סידרת סלעי המישאר - גרניט- העתיקה המתנשאת מעל ים הסוונה כפסלים סביבתיים ענקיים ומרהיבים בני 3.5 מליארד שנה . נבקר בשמורת הציקסים הצמודה לכפר של  מלכת הגשם. אלו צמחים עתיקים המשרים אוירה של פארק היורה בהיתמרם לגבהים מדהימים. נסיים את היום בנסיעה נופית דרך יערות נטועים ויער גשם סובטרופי במעלה מגובסקלוף. ארוחת ערב ולינה  באזור מגובסקלוף. 

יום 7 : יום מלא בשבטי האזור
היום יוקדש ללימוד מסורתם, תרבותם, מנהגיהם ודתם של בני שבט השנגן, פדי וקבוצת ה balebedu החיים באזור בו נטייל. נספר את הסיפור היפה של מלכת הגשם-Mudjadji ונראה את מיקום בית האבה המלכותי שלה( הכניסה למקום  אסורה) .וכמו כן נבקר באחד מעצי הבאובב הגדולים באפריקה. נפגוש באוכלוסיה מקומית בשווקים ונקודות שאיבת המים. בשעות הערב נשוב למלוננו. ארוחת ערב ולינה במגובסקלוף. 

יום 8 : פרטוריה- (Pretoria)-יוהנסבורג-  קייפטאון (Cape Town).
הבוקר נשים פעמינו דרומה לכיוון פרטוריה -הבירה האדמינסטרטיבית של דרום אפריקה. בדרך נחלוף על פני המרכז של אחת מהכנסיות השבטיות הגדולות באפריקה ZCC. בהגיענו לפרטוריה נספר פרקים חשובים בהיסטוריה הקצרה והטעונה של דרום אפריקה. נבקר באנדרטת החלוצים(Voortrekkers Monument)   ונמשיך בסיור במרכז העיר נבקר בכיכר הכנסייה(Church Square)   שבמרכזה ניצב פסלו של אבי מדינת הטרנסוול, פול קרוגר. הכיכר מוקפת בניינים בעלי ערך היסטורי כבנין העיריה הישן, היכל המשפט, הבנק הראשון ובית הדואר. נעבור בנסיעה ליד בניין העירייה ובית מלרוז. נבקר באתר בנייני האיחוד–מושב ממשלת דרום אפריקה, הממוקם על ראש גבעה ומוקף בגנים יפים ובנוף פנוראמי של פרטוריה. לאחר הסיור  המעניין וארוחת הצהרים( במקום א. ערב עקב שעת הנחיתה המאוחרת)  , נשוב אל יוהנסבורג ונטוס בטיסת ערב  לקייפטאון. ארוחת ערב ולינה בקייפטאון.

יום 9 -כף התקווה הטובה(Cape of Good Hope) – סימונסטאון(Simon's Town) – קייפטאון
יום סיור בשמורת כף התקווה הטובה. הכף הנישא לגובה 256 מטר מעל פני הים, מסמן את נקודת המעבר לכלי שייט העושים את דרכם בין דרום האוקיינוס האטלנטי והאוקיינוס ההודי, ומכונה גם מפגש זרמי האוקיינוסים. באופן מוטעה נחשב הכף לנקודה הדרומית ביותר של היבשת. קייפ אגולס (Cape Agulhas),הנמצא כ- 200 ק"מ דרומית-מזרחית לכאן, היא הנקודה הדרומית ביותר באפריקה. האירופאי הראשון שהקיף את כף התקווה הטובה היה הספן הפורטוגזי ברתולומיאו דיאז בשנת 1488. הוא קרא למקום "כף הסערות" בגלל הסערות החזקות שכמעט מנעו ממנו את המעבר מזרחה. כאשר חזר והים שקט- שינה את שמו לכף התקווה הטובה (זו אחת הגרסאות למקור השם). נפתח בנסיעה לאורך החוף המערבי דרך פרברי גרין פוינט  (Green Point), סי פוינט(Sea Point) , קאמפס ביי(Camps Bay) , קליפטון (Clifton)  ועוד, עד להגעתנו לעיירה הוט ביי(Hout Bay) . נצא לשיט מנמל הדייג הקטן והציורי לאי דויקר  (DuikerIsland) , מושבת מאות (לעתים אלפים) כלבי ים וציפורי ים. לאחר מכן נמשיך בנסיעה דרך פסגת צ'פמן(Chapman's Peak) - רצועת כביש של כ-10 קילומטר שנחצבה אל תוך הסלע האנכי בחלקו – הנחשבת לאחת הדרכים המרהיבות ביותר בדרום אפריקה (דרך זו לא תמיד פתוחה למעבר). היא מתחילה במפרץ הוט ומתפתלת מעלה עד לצ'פמנ'ס פיק ומגלה נופים עוצרי נשימה של גושי הסלע והמפרצים מתחת, עד שהיא חוזרת שוב לגובה הים בנורדהוק(Noordhoek) . נמשיך לשמורת כף התקווה הטובה על נופיה המרהיבים, חופיה, מגוון החי והצומח שבה, שלדי האוניות הטרופות וההרים הדרמתיים. בעלי החיים בשמורה כוללים בבונים ואנטילופות מסוגים שונים. בפארק יש גם מגוון רחב של עופות, וביניהם יענים. השמורה מהווה, למרות שטחה הקטן, את אחת מבין שש ממלכות הצמחים בעולם ויש בה אחד הריכוזים הגבוהים ביותר של זני צמחים שונים, שאת רובם לא ניתן למצוא בשום מקום אחר בעולם. הצמחייה המיוחדת לאזור כוללת את הפרוטאה (למעלה מ-300 זנים) שהוא הפרח הלאומי של דרום אפריקה. נעלה ברכבל אל בית המגדלור ההיסטורי שנבנה בקייפ פוינט(Cape Point) . זהו מקום מרהיב להביט ממנו אל הצוקים, הסלעים והים האינסופי, עם ניחוח ומראות הגלים הענקיים המתנפצים אל תוך הסלעים. נבקר גם בכף התקווה הטובה שהוא הנקודה הדרומית מערבית ביותר באפריקה. אחר הצהרים נחזור לקייפטאון לאורך החוף המזרחי. בדרכנו נעצורבסימונסטאון בה קיימת מושבת קינון של פינגווינים דרום אפריקאים, שהתחילה כמקום קינון של מספר קטן (פחות מ-10פינגווינים) לפני כ-25 שנים. לאחר שנחלוף על פני מויזנברג(Muizenberg) , נבקר בגן הבוטני קירסטנבוש (Kirstenbosch). ארוחת ערב ולינה בקייפטאון.

יום 10- קייפטאון
 בבוקר נצא לסיור אתרים במרכזה של קייפטאון. העיר משלבת ישן וחדש, היא מלאת חיים, ססגונית ומרגשת. היא בעלת מסורת עתיקה של הכנסת אורחים, ומוניטין מודרני של יעד מבקרים מועדף על דרום אפריקאים ועל תיירים כאחד. "עיר האם"- זהו שמה בפי המקומיים- היא ערבוב קוסמופוליטי של תרבות ועסקים, תעשייה ופנאי, היסטוריה וחדשנות.  נתחיל את סיורנו בעליה להר השולחן. העלייה להר השולחן, היא בבחינת חובה לכל מבקר, ומספקת נופים עוצרי נשימה של העיר וחופיה. ההר עשוי אבן חול מעל בסיס של סלע גרניט והוא נישא לגובה של 1,067 מטר מעל המפרץ. אורכה של פסגתו השטוחה הוא כמעט 3 ק"מ מקצה אל קצה. ההר מהווה בית לכ-1,500 מיני צמחים, אשר רבים מהם מקומיים ואינם נמצאים בכל מקום אחר בעולם. נבקר ברובע המלאי, בגני החברה ובמוזיאון דרום אפריקה. אחר הצהרים נבקר בווטר פרונט- (Waterfront) מרכז הקניות, הבידור והאוכל הוא אחד היעדים הפופולאריים ביותר של התיירים ותושבי העיר . כאן ניתן למצוא שחקני רחוב, בדרנים, פסטיבלי רחוב, מוסיקה חיה באמפיתיאטרון הפתוח, בתי קולנוע, בניינים היסטוריים, מסעדות רבות ועוד הרבה. ארוחת ערב ולינה בקייפטאון.

יום 11 –נתיב היין – הרמנוס (Hermanus)
היום ניסע לעבר נתיב היין הידוע. נבקר בבירת ארץ היין סטלנבוש(Stellenbosch)– העיר השנייה שנוסדה בדרום אפריקה ובה נמצאת אוניברסיטה גדולה בעלת מוניטין. נערוך טעימת יין באחת מחוות היין העתיקות השוכנת במרכזו של עמק נפלא. נבקר בשתי אנדרטאות הקשורות להיסטוריה של דרום אפריקה, האחת מוקדשת להגעתם של מהגרים צרפתיים ב-1688 (Huguenot) והשנייה לשפת האפריקנס הנמצאת ליד העירפארל  (Paarl). ניסע לעיירת הרמנוס, אשר הייתה בעבר כפר דייגים קטן אך בגלל בואם של הלוויתנים בשלהי החורף (אוגוסט-נובמבר) למקום, התפתחה והפכה למרכז הצפייה בלוויתנים בדרום אפריקה. הלוויתן הנצפה פה הוא ממין "הלוויתן הדרומי הנכון" (Southeren Right Whale). שמו בא משום היותו הלוויתן ה"נכון" לצוד אותו. זהו לוויתן גדול, מסוג הלוויתנים חסרי השניים שמזונם פלנקטון ומגיע לאורך של 18 מטרים. לינה וארוחת ערב בהרמנוס אשר נמצא במיקום נפלא אל מול האוקיינוס.

יום 12 - הרמנוס –מוסל ביי(Mossel Bay)   - אודסהורן (Oudtshoorn)
ניסע למוסל ביי דרך סוולנדאם(Swellendam)  מקום ההתישבות השלישי בדרום אפריקה. נבקר במוזיאון דיאז המשחזר את מסעו הנועז של ברתולומיאו דיאז ב-1488 ומכיל העתק מדויק של ספינתו. נראה את עץ הדואר המפורסם (גילו נאמד בלמעלה מ-500 שנים) ואת מוזיאון הצדפות והאקווריום לידו. ניסע דרך מעבר רובינסוןאל עבר אזור חצי מדברי, הקארו הקטן, אל העיר אודסהורן, הידועה כירושלים הקטנה בגלל הקהילה היהודית הגדולה אשר הייתה שם בתחילת המאה ה-20. אם יספיק הזמן, נבקר במוזיאון המקומי, שם נלמד על אורח החיים בתחילת ההתיישבות האירופאית. בשעות אחה"צ נבקר בחוות יענים, העוף הגדול בעולם, שם נלמד על אורח חייהם. נצפה במירוץ יענים והנועזים בינינו יוכלו לרכב על אחד היענים. ארוחת ערב בחוות היענים. ארוחת ערב ולינה באודסהורן.

יום 13 - אודסהורן - מערות נטיפים – פרינס אלברט - (Prince Albert)- אודסהורן
היום הוא יום "ההרים והמעברים". נתחיל את יומנו בנסיעה למערות קנגו(Cango Caves) - מערות נטיפים הנמצאות במתחם הרי סווארטברג (Swartberg),בתוך חגורת אבן גיר אשר רוחבה כ-1.5 ק"מ ואורכה כמעט 16 ק"מ. במערות המשתרעות על קילומטרים רבים, צורות נטיפים וזקיפים מרהיבות. הטמפרטורה במערות היא קבועה- 18 מעלות צלזיוס. משם ניסע לפרינס אלברט דרך מעבר ההרים סווארטברג המרהיב (דרך זו נעשה ברכבים קטנים, בני 12 מקומות בגלל תנאי הדרך). נאכל ארוחת צהריים ונחזור לכוון אודסהורן דרך מעבר הרים נוסף-מאירינגספורט (Meiringspoort) . ארוחת ערב  ולינה באודסהורן.

יום 14 - אודסהורן - ווילדרנס(Wilderness)  -  נייזנה  (Knysna)
לאחר ארוחת בקר נצא מהאזור היבש חזרה אל קו החוף דרך מעבר אוטניקווה (Outeniqua)ודרך העיר המרכזית של נתיב הגנים ג'ורג (George).  משם נמשיך מזרחה אל לב נתיב הגנים לכוון נייזנה השוכנת סביב ללגונה מרהיבה מוקפת בגן עדן אקולוגי של צמחיית הכף העשירה (פיינבוס), יערות טבעיים וחופים מרהיבים. נעבור על פני אזור האגמים ונראה את עיירת הנופש היפה ווילדרנס. בנייזנה נעלה על ספינה ונשוט אל שמורתפת'רבד  (Featherbed),המאופיינת במגוון גדול של הצמחייה האופיינית לחבל הכף. נשלב סיור רגלי בנופים מהיפים בדרום אפריקה. בהמשך נהנה משייט בשעת הדמדומים בלגונהארוחת ערב ולינה בניזנה.

יום 15 - נייזנה – ציציקמה(Tsitsikamma)  - פורט אליזבת (Port Elizabeth) – יוהנסבורג
נצא מזרחה אל מפרץ פלטנברג (Plettenberg- עיר ומפרץ) .  נבקר בעיירת הנופש היוקרתית ונצפה במפרץ הענק. נמשיך משם לעבר מצפור בלאוקרנס (Blaukrans)  ממנו מבצעים קפיצות בנג'י מהגבוהות בעולם. נבקר בשמורת החוף של יער הציציקמה ושפך נהר הסערות- חלק יפהפה בנתיב הגנים. השמורה מתהדרת ביערות טבעיים ונפלאים המוגנים על ידי המדינה ומהווים בית לעצים בני מאות שנים, חלק מהם ענקיים אמיתיים בני קרוב ל-1000 שנים. במשך אלפי שנים, חצבו הנהרות ערוצים עמוקים ומרשימים במישור החוף, תוך כדי  זרימתם מטה אל קו החוף היפהפה. מעל שפך נהר הסערות ישנו גשר תלוי מתוח  נקודת סיום של מסלול הליכה, ביער טבעי המשלב אוקיינוס, צמחייה מגוונת ונוף מדהים. נמשיך דרכנו ל"עץ הגדול" -זהו עץ צהוב(Yellowwood)  בן 800 שנה ויותר. אחר הצהריים נגיע לפורט אליזבת, "עיר המתיישבים", ומשם נעלה על טיסה המובילה ליוהנסבורג. לאחר הנחיתה, נגיע אל מלונינו .ארוחת ערב ולינה ביוהנסבורג.

יום 16-  יוהנסבורג וסווטו
את היום  הבא ,נקדיש להבנת השינויים החברתיים, כלכלים והפוליטיים שעברה דרום אפריקה ב-30 השנים האחרונות, בתהליך העברת השלטון מהמיעוט הלבן לרוב השחור. במסגרת הסיור ,נעבור במספר שכונות ובמרכז העיר. כמו כן, נבקר בסווטו -עיירת הלווין השחורה שהפכה להיות כנראה העיר הגדולה בדרום אפריקה. סווטו הייתה מרכז ההתקוממות נגד השלטון הלבן ב-1976. עוד נבקר במוזיאון האפרטהייד ובבית המשפט הגבוה לחוקה שנבנה בתוך בית כלא לשעבר. כל אלו יתנו לנו תמונות מצב מסכמת של תהליך היסטורי ייחודי. ארוחת ערב ולינה ביוהנסבורג.

יום 17 –  יוהנסבורג – מפלי ויקטוריה  (Victoria Falls)– זימבבואה (Zimbabwe)
בבוקר ניסע לנמל התעופה לטיסה למפלי ויקטוריה, אשר נמצאים בזימבבואה. אחד משבעת פלאי עולם ומראות הטבע המרהיבים ביותר. המפלים, שהוכרזו כאתר מורשת עולמית עוד ב-1889, והעיירה בעלת אותו השם, מהווים חלק מפארק לאומי גדול. אחה"צ נערוך שייט על נהר הזמבזי עד זמן השקיעה. בעת ארוחת הערב נוכל לצפות בריקודים מסורתיים. ארוחת ערב ולינה במפלי ויקטוריה.

יום 18 -  שמורת הטבע צ`ובה (Chobe)– בוצוואנה (Botswana)
בבוקר נחצה את הגבול לבוצוואנה לשמורת הטבע צ`ובה, השוכנת על גדת נהר הצ'ובה.תהיה לנו ההזדמנות ליהנות משפע של חיות פרא בשמורה. צפייה בעדרי פילים מהגדולים בעולם, היפופוטמים, תנינים, שפע של אנטילופות, תאואים וטורפים. הסיור בשמורה יתחיל ברכבי ספארי ברחבי השמורה ולאורך הנהר ויימשך בהפלגת ספארי בספינה על נהר צ`ובה. נוכל לצפות בחיות הבר הנמצאות ליד הנהר בערב נחזור למפלי ויקטוריה ללינה.

ימים 20- 19 –  מפלי ויקטוריה – יוהנסבורג- תל אביב
בבוקר נצא לביקור במפלים. נצפה במפלי ויקטוריה – שם המזכיר אגדות וזיכרונות ילדות ששימשו רקע למאות ספרים וסרטים על מקום קסום זה. אנשי המקום קראו למפלים המשתרעים לרוחב של 1.6 ק"מ –מוסי-אואה-טוניה-"העשן הרועם", המים הנופלים מגבהים שונים המגיעים עד 108 מ', יוצרים ענן נתזים הנראה כעשן ומסתיר לעיתים את המפלים. האנרגיה הרועמת של המפלים עומדת בניגוד בולט לרוגע של סביבת הבר המקיפה אותם. נצעד בשבילי יער גשם, הצומח תחת קשת נתז המפלים, אל נקודות התצפית הרבות – כל אחת טובה יותר מקודמתה. יהיו לנו הזדמנויות נפלאות לצילום תמונות מרהיבות. נשאיר גם זמן לבקר את עצי הבאובב העתיקים (אחד מהם בן 1500 שנים!). לא נפסח על שוק המזכרות, עבודות היד והרקמה הגדול עם שפע הסחורות המוצגות בו ולאחר מכן ניסע לנמל התעופה לקראת טיסתנו חזרה ליוהנסבורג.ומשם בטיסה ישירה  לתל אביב לאחר טיול  מהנה מלא תמונות וחוויות נפלאות...

 

 ***המסלול מתאר את אתרי הביקור והבילוי, אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינוים בסדרי הביקורים, ארוחות ,טיסות ולינות***

לחץ להדפסת מסלול הטיול

טיולים מאורגנים נוספים שעשויים לעניין אותך:

Prev
Next
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיול מאורגן לדרום אפריקה-הטיול המקיף כולל ביקור בשבטי הר הדרקון הצפוני לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!
פורום גולשים - טיול מאורגן לדרום אפריקה-הטיול המקיף כולל ביקור בשבטי הר הדרקון הצפוני
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות