טיול מאורגן למדינות הבלטיות - ליטא ,לטביה, ואסטוניה - קבוצת אליגון - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » קבוצות סגורות » טיול מאורגן למדינות הבלטיות - ליטא ,לטביה, ואסטוניה - קבוצת אליגון

טיול מאורגן למדינות הבלטיות - ליטא ,לטביה, ואסטוניה - קבוצת אליגון

משך הטיול: 10 ימים

יום 1- 16.06.17: תל-אביב - וילנה

נמריא בשעות הבוקר המוקדמות ונגיע לווילנה בסביבות שעה 2 אחה”צ. אחרי התארגנות במלון נצא לסיור היכרות עם העיר. נתחיל מהקתדראלה המרשימה  של סטניסלאב וולדיסלאב הקדושים בה קבורים רבים מגדולי מדינת ליטא ומרכז הדת הקתולית החשוב ביותר.

“מגדל הפעמון” הסמוך לקתדראלה מספר על שלבי הבניה של העיר.

דרך סמטה צרה נגיעה לכיכר בית הנשיא והאוניברסיטה.  נציץ אל בית המושל הכללי הרוסי לשעבר שנבנה בסיגנון ננאו קלאסי.

נמשיך לכנסיית סנטה אנא המרהיבה, הלא היא הדוגמה המובהקת של הארכיטקטורה  הגותית בווילנה.

        לינה בוילנה.

 

יום 2 - 17.06.17 : וילנה

נתחיל את היום בתצפית גיבעת שלושת הצלבים. נתעמק בשלבי ההיסטוריה הליטאית ובחשיבותה של עיר וילנה בה.

נמשיך בסיור רגלי ברובע האומנים שנקרא זארצ׳ה,בתירגום מלולי “מעבר לנהר“. פה נוכל ליהנות מגלריות ובתי מלאכה לאומנות הרבים וגם מבתי קפה הקטנים והביתים. לאזור האומנים הזה שכינויו “רפובליקה זרצ’ה” יש אפילו חוקה שנוכל לקרוא ממנה בכניסה למקום.

לאחר מכן נבקר במוזיאון היהודי הממשלתי של ליטא המייצג את היסטוריה בת מאות השנים של הקהילה יהודית המקומית.

נבקר בבית הכנסת “טהרת הקודש” שנבנה ב-1903, היחיד הפעיל היום בווילנה.

נמשיך לביקור בקומפלקס בן מאות השנים של אוניברסיטת וילנה שהיתה וישנה מרכז ההשכלה הגבוהה. כאן נדבר על התפתחות התרבות הליטאית וגם היהודית. נבקר ב”יידיש אינסטיטוט” של האוניברסיטה ונשוחח עם עובדי המכון.

לאחר מכן פעמינו לרובע היהודי של וילנה, הידועה כ”ירושלים דליטא”. נתחיל את ביקורנו ב”רחוב הגאון”, נמשיך ל”רחוב היהודים” לביתו של הגאון מווילנה, נבקר במקום בו ניצב בית הכנסת הגדול.

נסייר ברחובות הגטו, נצעד בעקבותיהם של איציק ויטנברג ואבא קובנר עד חצר בנין ה”יודנראט”. נעצור ליד הבניין של התיאטרון היהודי בגטו וילנה ונתרשם מהסיפור המרתק על פעילות התרבות של אסירי הגטו.

נצא לכיכר העירייה ולרחוב “ברייטה גאס”. נבקר באתרים הנוצריים של וילנה כולל כנסיית קאזימיר הקדוש שהיא דוגמת השפעת הברוק המדהימהבעיר. נציץ אל מנזר “רוח הקודשה“ האורטודוקסי ואוד. בהמשך הדרך נגיע ל”שער השחר” השריד היחיד של חומת העיר ומקום עליה לרגל הקתולי המפורסם.

ארוחת ערב במסעדה אותנטית עם ליווי להקת פולקלור הליטאי. לינה בווילנה.

יום 3 - 18.06.17: וילנה – טראקאי – קובנה

בבוקר נצא ל”יער פונאר”, גיא ההריגה הגדול ביותר של יהודי ליטא הסמוך לווילנה להתאחדות עם קורבנות השואה.

אחרי הצהריים נמשיך את סיורנו בטראקאי, הלא היא הבירה העתיקה של נסיכי ליטא השוכנת בלב אזור האגמים היפהפה.

נשוט ביכטות באגמים ונתרשם מהטירה ומהסביבה מצד המים.

נבקר בטירת ימי הביניים המרשימה שמשמשת היום כמוזיאון היסטורי של העם הליטאי.

נבקר גם ברחוב הקראי המשקף מאות השנים של נוכחותם הקראים בליטא. נירא את בית הכנסת שלהם, נתעמק בסיפורם וגורלם ונטעם את המאכלים הקראים.

בדרך לקובנהנבקר בבית הכנסת מעץ שבעיירה ז’זמר, שם נדבר על עיצובם של בתי הכנסת באזור הבלטי. נפגוש את לֹיודוויק שמחזיק מפתחות של בית הכנסת. נשמע את סיפורו האישי מהתקופה המלחמה.

לינה קובנה.

 אחרי הארוחה נצא לעיר העתיקה לשתות בירה עם לחם השחור באחד המבשלות המקומיות.

יום 4 - 19.06.17: קובנה-נידה

נתחיל את היום מהתצפית מהגבעה על שפת נהר נימן שהיה פעם גבול בין רוסיה לפרוסיה. מכאן ניראה את כל העיר. נבקר באזור הישן של קובנה. ניכנס לכנסית פתרוס ופאולוס הקדושים שהיא דוגמה של שילוב סגנונות שונים בעיצוב של בניין אחד. נבקר ב”כיכר העיר” העתיקה ונציץ אל בניין העירייה המכונה “הברבור הלבן”.

נסייר ברחובות הקרויים על שמותיהם של יהודי קובנה: הסופר אברהם מאפו שחיבר את הרומן העיברי הראשון ולודוויג זמנהוף רופא מפולין שהתפרסם כאב שפת האספרנטו. נמשיך את סיורנו בביקור קצר ליד הבית בו גדלה המשוררת לאה גולדברג. מכאן נעבור  ל”סלובודקה” הרובע היהודי הישן בו פעלה הישיבה המפורסמת.

מקבונה ניסע בדרך הציורית לאורך הנהר נימן. נעצור ונעלה על תילי הישובים העתיקים של השבטים הבלטים.  נגיע למינגה(Minge) “ונציה של ליטא” ונהנה מהסביבה  היפיפייה של שפך הנהר. מכאן נפליג לנידה, עיירת נופש שבין הים הבלטי לבין המפרץ הקורשי. אוטובוס יחכה לנו בצד השני.

לינה בנידה

יום 5 - 20.06.17 : נידה- קלייפדה- פלנגה - ריגה

נטייל ברצועת החול הצרה והיא שמורת הטבע הייחודית, שאורכה כ-98 ק”מ, המפרידה בין הים הבלטי ללגונה הקורונית. נבקר ב”יער המכשפות” המקושט בפסלי עץ רבות הממחישים דמויות מהאגדות וסיפורי העם הליטאי. בנידה, היום אתר נופש הציורי, נבקר בכנסייה הניאו גותית ובבית הקברות האתנוגרפי.

נמשיך את טיולנו בקלייפדה עיר פרוסית טיפוסית בנויה בסגנון אדריכלות פאכוורקהגרמנית וסדר הרחובות הקלאסי. קלייפדה היא עיר הנמל היחידה בליטא. נלך לאורך הנמל הישן, נירא את תל המבצר של הצלבנים ונהנה מהמסעדות הממוקמות במחסנים הישנים של נמל.

נסייר בפארק הפסלים העירוני ונתרשם מפסלי גרנית המתוחכמים חלקם מהווים חידה של ממש לצופה בהם.

נצא לדרך צפונה לביקור בפלנגה, עיר הנופש התוססת הידועה בליטא בזכות השילוב הנדיר של חוף הים ועצי האורן. נתרשם מהנוף הייחודי של הדיונות הצפוניות.

נבקר בארמון של משפחת האצולה טישקביץ׳. היום הוא משמש כמוזיאון הענבר. נלמד על הענבר הבלטי ונירא תכשיתים מתקופות שונות ועבן ענבר הכי גדולה בליטא.

התחנה הבאה שלנו היא עיר שאוולי. נתעכב ב”אחוזת” משפחת פרנקל שהייתה מהמשפחות היהודיות העשירות ביותר ברוסיה הצארית. ליד הבית עדיין אפשר לראות את השרידים של בית החרושת לעורות שנתנה פרנסה יפה לעובדים הרבים כולל גם היהודים וגם תרמה רבות להתפתחותה של עיר שאוולי.

בדרך לריגה נעצור לביקור ב”גבעת הצלבים” אתר יחיד במינו בעולם הקתולי. האתר כולל למעלה מ-250 אלף צלבים, שהפך לסמל התנגדות הליטאים לשלטון הזר.

נמשיך בדרכנו צפונה ותוך זמן קצר נחצה את הגבול עם לטבייה. לקראת הערב נגיע לריגה,  פאר הערים הבלטיות ובירתה העתיקה של לטבייה, הבנויה על חוף הנהר דאוגבה .
לינה בריגה.

יום 6 – 21.06.17 : ריגה-סיגולדא

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורינו בעיר העתיקה של ריגה.

נלך לאורך  שרידי חומת העיר שנבנתה בימי הביניים. ניכנס לשתח העיר העתיקה דרך “השער השבדי” שהוסף מאוחר יחסית.

נירא את בית הסוחר המקומי שהתנקם בגילדה הגדולה בסימן עין הרע על הגג, היום הוא ידוע כ”בית החתולים”.

מבנה של גילדת הסוחרים בסגנון הניאו-גותי משמש היום כפילהרמונית של העיר. ממול ניראה את בניין הצעצוע של הגילדה הקטנה שהיתה מין מועדון לבעלי המלאכה המקומיים. נצא לכיכר “הליווים” על פי שם אחד השבתים הלטבים. בה נירא אוסף נדיר של מבני הציבור היפים כולל התיאטרון הרוסי המקומי. נעבור דרך הבתים שנקראים “שלושה אחים” שנבנו צמודים זה לזה בתקופת ימי הביניים.

נבקר בקתדראלה המרכזית שנבנתה ב-1211 ונאזין לקונצרט קצר של מוסיקה לעוגב אחד מהגדולים ביותר במזרח אירופה.

כיכר המרשימה ביותר נמצאת ליד הנמל הישן ומול הגשר הראשון מעל הנהר דאוגבה. בה יש שני מבני ציבור חשובים: בית העירייה ובית איגוד “שחורי ראש”. מקור האיגוד הוא בגרמניה של ימי הביניים והוא קיים בה עד היום.

ניסע לאכול ארוחת צהריים למסעדה עממית מרשימה – “לידו”.

נמשיך את סיורינו בריגה היהודית. נבקר ברובע היהודי המכונה “מאסקאבס פורשטדת” (פרבר מוסקבה), נעצור ליד האנדרטה לזכר בית הכנסת הגדול שנשרף על ידי הנאצים ועוזריהם וליד בניין בית הספר היהודי הראשון באימפריה הרוסית כולה שהיום משתמש לבית הספר היהודי של חב”ד.

בריגה לא היו הרבה חסידי אומות העולם, אך אחד מהם זכה למוזיאון שלם ושמו יאניס ליפקה.  נבקר בביתו המרשים בפשותו ונדבר על הצלת העולם דרך הצלה של אדם אחד.

התחנה הבאה תהיה ב”שבייץ הלטבית”- עיירה בשם סיגולדה פירושו בלטבית “יער הניצחון”. פה התרחשו קרבות קשים בין האבירים עבור השליטה באזור.

נבקר בשרידי מבצר האבירים של סיגולדה ששימש כמבצר נגד האבירים של בישוף ריגה. נעבור לצד השני של עמק הנהר ונבקר במוזיאון של טוריידה, מבצר הבישוף לשעבר. בפארק הסמוך למוזיאון נהנה מפיסול באבן ומהנוף מדהים של עמק נהר גאויה.

נשתתף בחגיגות לֹיגו –חג פגני לשעבר שהפך להיות החג הנוצרי. החגיגות נמשחות עד החצות עם מדורות ושירים.

לינה בריגה.

יום 7 - 22.0617 : ריגה

מיפגש עם גברת אינס הלא היא הנציגה של קהילת עובדי אלילים המקומית. הרצאה בנושאי התרבות הלטבית.

נבקרבבית הכנסת היחיד הפעיל בריגה.הוא נבנה ב-1905 ובזכות הכומר האמיץ הפרוטסטנטי נשאר בשלמותו.

נמשיך בביקור בשוק המרכזי של ריגה, אחד השווקים הגדולים והמרשימים באירופה, על שלל ריחותיו, צבעיו וטעמיו.

לאחר מכן נסייר באחת הפנינים הארכיטקטוניות של אירופה הלא הוא רחוב אלברטה המהווה ריכוז ייחודי לבניינים שעוצבו בסגנון ה”ארט-נובו” כולל יצירותיו של האדריכל מיכאל אייזנשטיין.

נבקר בספרייה הלאומית החדשה הנמצאת בבניין הזכוכית המודרני ביותר.

מכאן נעבור למוזיאון האתנוגראפי הפתוח. מקום מדהים בחיק הטבע על שפת האגם הגדול. לכאן העבירו בתים שלמים מכפרים ומהעיירות בלטביה ובכך הצילו את המורשת הכפרית המקומית. עובדי המוזיאון לבושים בגדים עממיים יפגשו אותנו בכניסה לכל אתר ובעלי הפונדק המקומי יכבדו במאכלים האותנטיים.

יום 8 -23.06.17 : ריגה –טאלין

לאחר ארוחת הבוקר נצא לדרכנו צפונה לטאלין, בירתה של אסטוניה.

לאחר הנסיעה של שעתיים נחצה את גבול אסטוניה ונעצור בעיר נופש פארנו. נטייל במדרחוב, ניראה את פסל המנהיג הרוחני של המחתרת האסטונית נגד הצאר הרוסי ואנדרטת מגילת העצמאות. נצא לחוף הים הבלטי להתרשם מהחופים הלבנים.

בשעות הצהריים המאוחרות נגיע לטאלין, העיר הגדולה ביותר באסטוניה, ונעשה סיור ההיכרות הראשונית.

לינה בטאלין.

יום 9- 24.06.17 : טאלין

נתחיל את היום בסיור עם האוטובוס סביב העיר העתיקה ונתרשם מחומות העיר העתיקה שנבנו במאה ה-15.

אחר כך נבקר בשדה הזמרה אתר הפסטיבלים של הזמרה וריקודי העם האסטונים. נמשיך ל”פיריטא”  האזור בפרברי טאלין שבו התקיימה תחרות שייט באולימפיאדה ב-1980. בחזרה למרכז העיר נעצור ליד הפסל המרשים “רוסלקא” (בת הים) שהוקם לזכר אוניית קרב רוסית שטבע בים בשנת 1893 .

נבקר בפארק ובארמון “קדריאורג” שנבנה על ידי פטר הגדול לאשתו יקטרינה. היום הוא משמש כמוזיאון האומנות של אסטוניה.

נבקר בבית הכנסת החדש של טאלין שחנוכת ביתו הייתה במאי 2007. נבקר גם בבית הקהילה היהודית הצמוד אליו ונלמד עלתולדות יהדות אסטוניה.

נמשיך לסיור בעיר העתיקה של טאלין. נתרשם מחומות העיר ומגדליה שהם למעשה כרטיס ביקור של העיר. נציץ אל בניין הפרלמנט של אסטוניה ולידו כנסיית אלכסנדר נבסקי הרוסית, סמל שליטת רוסיה הצארית על הארץ הזאת יותר ממאתיים שנה.

מתצפיות שבעיר האליונה נתבונן בנוף היפיפה של העיר ושל נמל טאלין. נציץ אל אנדרטה לזכר מעבורת “אסטוניה” שטבעה ב-1994. נחזור לחלק התחתי של העיר העתיקה דרך מגדל “מרגרטה השמנה”.

נבקר בכיכר העירייה, בבית המרקחת העתיק (משנת 1422) ונסיים את הסיור בבתי המלאכה של מקצועות השונים ובשוק המזכרות במרכז טאלין.

ארוחת ערב במסעדה אותנטית עם ליווי להקת פולקלור.מייסד הלהקה יספר לנו על תרבות האסטונית ומנהגיה. לינה בטאלין.


יום 10- 25.06.17 : טאלין

בבוקר ניסע מחוץ לעיר ונבקר במפלים יגאלה יוגאלה הגדולים ביותר באסטוניה. מכאן נשים פעמינו לשמורת טבע “לאהמאה” ובה נתרשם מהטבע הצפוני. נלך במסלול הליכה בין הביצות. נחזור לטאלין להעברה לשדה התעופה לטיסת חזרה הביתה.

לחץ להדפסת מסלול הטיול
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיול מאורגן למדינות הבלטיות - ליטא ,לטביה, ואסטוניה - קבוצת אליגון לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!
פורום גולשים - טיול מאורגן למדינות הבלטיות - ליטא ,לטביה, ואסטוניה - קבוצת אליגון
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות