טיול מאורגן להרי הפירנאים הצרפתיים והספרדיים כולל חבל הבסקים - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » אירופה » טיול מאורגן להרי הפירנאים הצרפתיים והספרדיים כולל חבל הבסקים

טיול מאורגן להרי הפירנאים הצרפתיים והספרדיים כולל חבל הבסקים

משך הטיול: 10 ימים
הטיול כולל אוזניות שמע.
יתרונות מסעות

אתרי הביקורים המרכזיים:

גירונה- עיר בה התקיימה קהילה יהודית גדולה

בסלו -   עיירה שיהודיה נטשוה עם גרוש ספרד (1492)

פיגרס- מוזיאון הצייר דאלי

שמורת הטבע ד'אייגואס-טורטס (d'Aigustortes)-שמורה טבע מרהיבה בפירנאים

קרקס גוורני ושמורת הגשר הספרדי- שמורות טבע בהם נחוש בנופי הרי הפירנאים

ביאריץ-עיר קייט צרפתית

סן סבסטיאן- עיר בסקית לחוף האוקיאנוס האטלנטי

גרניקה - העיר שנפגעה בהפצצות הגרמניות, כיום מושב הפרלמנט הבאסקי

בילבאו-מוזיאון גוגנהיים - אחד המוזיאונים המובילים בעולם, חזית המבנה מרשימה ומיוחדת

מערת אלטמירה- מערה פרהיסטורית שעל קירותיה התגלו ציורים קדומים

סגוביה - אמת מים רומית ששרדה, ורובע מגורים יהודי

 

יתרונות חברת מסעות:

* קבוצות קטנות של 15 עד 33 איש

* בתי מלון ארבעה או שלושה כוכבים, ממוזגים ומרכזיים

* תכנית מלאה (אין ימים חופשיים)

* מסלולים בעלי אופי גיאוגרפי המשלבים תרבות ופולקלור

* מתן מענה 24 שעות

* מיסי נמל ודלק ללא תוספות לאחר ההרשמה

* טיפים לנותני השירות (סבלים ( לא בכל מלון יש סבלות !) , מלצרים, מדריכים מקומיים )

*מפגש קבוצה במלון מטרופוליטן בתל-אביב

* שירות עד הבית עם שליחים

טיול בהרי הפירנאים-הספרדיים והצרפתיים: טבע, תרבות ואנשים

ארץ הבאסקים ונופים הרריים נישאים

 

 רכס הפירנאים הינו אחד האזורים המרהיבים ביופיים ההררי והפחות מוכרים לטיולים. רכס זה מהווה גבול גיאוגרפי ופוליטי החוצץ בין צרפת לחצי האי האיברי. משני צידי הרכס התקיימו תרבויות קדומות, הקשורות להופעת האדם הנבון באירופה. הנופים ההררים עם הכפרים הנטועים על המדרונות, מהווים תפאורה מדהימה של פסגות הפירנאים המגוונים בצורתם. במהלך הטיול  "נטעם" מהרבגוניות הזו: נטייל בשמורות טבע מהממות בספרד ובצרפת בשילוב ג'יפים, רכבלים וטיולים רגליים, נפגוש את הבסקים משני צידי הגבול, נבקר בעיירות דייג וערי קיט מפורסמות, "ננוע" על קטעים של דרך הצליינים המפורסמת ביותר באירופה לקמפוסטלה ונבקר בעיר העלייה לרגל-לורד. נטעם מהאמנות המקומית: מוזיאון גוגנהיים, והמוזיאון אתנוגראפי של הבסקים ועוד. בסיום הטיול נרגיש שהכרנו לעומק אזור מרתק.

 

 

 

יום 1.   יום ב' 3/7/2017;  ברצלונה- ג'ירונה (Girona)- בסלו (Besalú)
עם בוקר נטוס לברצלונה. לאחר הנחיתה וההתארגנות, נצא בדרכנו לביקור בג'ירונה. העיר  בה התקיימה קהילה יהודית ענפה. מיקומה בשיפולים המזרחיים שלהרי הפירנאים , לצד הכביש הראשי החוצה את חבל קטלוניה וממשיך לעבר צרפת.  העיר קיימת מתקופה הרומית ומשכה קהילה יהודית להתיישב בתחומה (במאה ה-9). על גדולתה של הקהילה אנו יודעים החל מהמאה ה-10, כאן נולד ופעל רבי משה בן נחמן (הרמב"ן) שסביבו הסתופפו תלמידי חכמים רבים. נחצה את הנהר על אחד מ-11 הגשרים, ונטייל בעיר העתיקה וברובע היהודי. נמשיך לביקור בעיירה בסלו (Besalú), שגם בה התקיימה קהילה יהודית שנטשה את בתיה עם גרוש היהודים מספרד (1492). נחצה את הגשר הקדום ונסייר בעיר בה נותרו שרידים בודדים מתפארת הקהילה כמו: מקווה טהרה. נלון בג'ירונה.

יום 2.   יום ג' 4/7/2017; פיגרס (Figueres)- ריפול (Ripoil)
עם בוקר נצא לביקור בפיגרס,  העיר בו נולד הצייר סלבדור דאלי. מגיל צעיר נמשך לאומנות הציור, ובמוזיאון המקומי נערכה התערוכה הראשונה של רישומי הפחם בהיותו בגיל 14. דאלי הושפע רבות מהציירים דייגו ולסקס ומפיקסו. נבקר במוזיאון שנבנה על-פי רעיונותיו ובו מרוכזים רבים מיצירותיו. אחדים מפסליו מפוזרים סביב המוזיאון ומשקפים תקופות בחייו. נמשיך מערבה לעבר העיר ריפול היושבת על מפגש נחלים ועל דרך חשובה שחצתה את הרי הפירנאים. בעיר בנוי מנזר סגנון רומנסקי שמשרת את המסדר הבנדיקטי, בחזית המנזר מעל שער הכניסה, פוסלו סצנות רבות מספרי התנ"ך. המשך הטיול יוביל אותנו לסאו דה אורגל (SeuD'urgell), עיירה על צומת דרכים חשובה,  בה נלון.

יום 3. יום ד' 5/7/2017; אספוט - שמורת ד'אייגואס-טורטס ]המים הגועשים] - ויילהה 
עם בוקר נצא לשמורת הטבע ד'אייגואס-טורטס (d'Aigustortes). נחצה את העיירה אספוט (Espot), ניכנס בשער השמורה ובעזרת ג'יפים נעפיל לחלק ההררי של השמורה. כלי הרכב יקפיצו אותנו למגרש החנייה העליון, ומשם נערוך סיור רגלי קצר למפלים ונתרשם מהמים הנופלים בשצף לכוון אגם - סנט מוריס (Sant Maurici),  נערוך סיור רגלי קצר סביב האגם. האוויר הצח והנוף מסביב, מאפיין את פסגות הפירנאים המרהיבים. נמשיך דרך עמק אראן, שהיה במשך שנים מבודד משאר חלקי ספרד. תושבי העמק דברו בשפה מקומית - "ארנס" שמקורה במשפחת השפות הרומניות. העמק היה מבודד עד סלילת כביש גישה רחב כולל חפירת מנהרה מתחת לפסגות ההרים (לפני מספר שנים). אז יכלו תושבי העמק לחזור לביתם בחורף. נמשיך ונגיע לעיירה ויילהה (Vielha) המשמשת עיר מחוז לעמק כולו, ובקרבתה תחנת מעבר לצרפת. העיירה וסביבתה שימשו במהלך מלחמת העולם השנייה תחנת מעבר ליהודים רבים שברחו מצרפת לעבר ספרד ופורטוגל. לינה בעיר ויילהה.

 

יום 4. יום ה' 6/7/2017; מעבר טורמלה- קרקס גוורני - הגשר הספרדי - לורד.
עם בוקר נעבור לחלק הצרפתי של הפירנאים, נעפיל במעבר טורמלה (Col. du Tourmalet) שנמצא על תוואי מרוץ "טור דה-פרנס", נמשיך בין כפרים מבודדים לעבר שמורת הטבע "הגשר הספרדי" (Pont d'Espagne). שם נעלה בעזרת רכבל שתי תחנות, במעלה ההרים לטיול רגלי קצר לאגם גוב. נתרשם מהנוף סביב ונראה את הדרך הסלולה בה עברו בעבר מצד אחד לצד השני של רכס הפירנאים. בסיום הביקור נרד ברכבל תחנה אחת לצפייה בקניון ובגשר שנסלול בימי הביניים, להקלת ההולכים בנתיב  זה לעבר ספרד (או מספרד לעבר צרפת), גשר זה נתן את השם לשמורה סביב. לאחר הביקור במקום נמשיך וניסע לעיר לורד (Lourdes). נבקר בעיר שהתפרסמה בחיזיון של נערה ענייה, שהלכה לשאוב מים וראתה את המדונה. צליינים רבים החלו לפקוד את המקום החל מהמאה ה-19. בעיר נערכים תהלוכות דתיות רבות הקשורות ברפוי חולים. לינה בלורד.

 

יום 5. יום ו' 7/7/2017;   ביאריץ'- סן ז'אן דה-לוז- סנט סבסטיאן
ביום זה נגיע לאתרי ביקור לאורך חוף האוקיאנוס האטלנטי. נחלוף על פני העיר פאו (Pau),  המשמשת בירת מחוז ברן, ובה נולד המלך הנרי הרביעי- "הנרי מנוורה", אחד מחשובי המלכים של צרפת. נמשיך בנסיעה מערבה לביאריץ (Biarritz), עיירת קיט מפורסמת שהייתה אהובה מאוד על אאוז'ן, אשתו של נפוליון ה-3. את ארמון הקיט שלה בנתה אאוז'ן בעיר על גבעה ממול לחוף. נסייר בעיר והמעוניינים והאמיצים יוכלו לעלות למגדלור הגבוה לתצפית מדהימה אל החוף ומפרץ ביסקאיה. נעבור לבקר בעיירת הקיט סן ז'אן דה-לוז     (St-Jean-de-Luz), נחלוף על פני ביתו של לואי ה-14, שבו פגש לראשונה את מריה תרזה בתו של מלך ספרד, ובכנסייה הסמוכה נשא אותה לאישה. היה זה חלק מההסכם בין המדינות וכתנאי לקביעת הגבול בין צרפת לספרד בפסגות הגבוהות של רכס הפירנאים. נחזור לביאריץ לארוחת ערב ולינה.

 

יום 6. יום שבת 8/7/2017; סן סבסטיאן-גרניקה- בילבאו- מוזיאון גוגנהיים 
עם בוקר נצא לביקור בדונסטייה-סן סבסטיאן (Donostia-S. Sebastian), העיר הבסקית היפה להדהים. מיקומה סביב מפרץ בצורת צדף. נבקר בעיר העתיקה, ונלך מעט ולאורך המפרץ בטיילת לה-קונצ'ה, נעלה להר איגלדו לתצפית. העיר נוסדה בחלק הצפוני של חבל הבסקים מדרום למפרץ ביסקאייה. העיר מהווה משיכה רבה לתיירים בעקבות מזג האוויר הנול והנוספים שסביבה. לאחר הסיור בסן-סבסטיאן נמשיך לביקור בכפר הבאסקי –גרניקה (Guernika), שפרסומו בא בעקבות הטבח שנעשה בתושביו בתאריך 26 באפריל 1937, במהלך מלחמת האזרחים. מטוסי גרמניה הנאצית הטילו טונות של פצצות והרגו כ:2000 מתושבי הכפר. היה זה יום שוק ואיכרים מכפרי הסביבה שבאו להציע את מרכולתם נהרגו.  בכפר מצוי הפרלמנט הבאסקי ונשתדל להיכנס אליו לביקור. לקראת הצהרים נמשיך לביקור בעיר בילבאו (Bilbao), לביקור במוזיאון גוגנהיים (Guggenheim (Museum. לינה בבילבאו.

                                             

יום 7. יום א' 9/7/2017; סנטאנדר- מערת אלטמירה - סנטילנה דל-מאר 
נצא דרומה ונבקר בעיר סנטאדר (Santander) הבנויה סביב למפרץ ציורי, נעלה לקתדראלה הבנויה בראש הגבעה ממנה מבט היקפי.  נמשיך לאורך החוף לביקור במערת אלטמירה, בה נמצאו עדויות למגורי אנשים לפני כ:35,000 שנים. אותה אוכלוסייה שהתגוררה במערה ציירה על הקירות בעלי חיים בהם נתקלו ואותם צדו למאכל. נבקר במוזיאון שנבנה לצד המערה. נמשיך לביקור בכפר  סנטילנה דל-מאר (Santillana del Mar), המשמר את אורח החיים לפני מאות בשנים, נטייל בשבילי הכפר. לינה בסנטילנה דל מאר
 

יום 8. יום ב' 10/7/2017; יום טיול בשמורת פיקוס דה-אירופה 
בבוקר נצא לשמורת הטבע הגדולה בחבל קנטבריה. שם הגוש ההררי נקרא כך לראשונה בידי הספנים שחזרו ממסעותיהם מעבר לים (מאות-16-15) וראו את פסגות הגבוהות לראשונה, ושמחו שחזרו לאירופה. רכסי ההרים הנישאים מיוחדים מבחינה נופית. היה זה אחד הפארקים הראשונים שהוכרזו בספרד (1918). בפארק עשרות אגמים, כפרים מבודדים וסיפורי גבורה אודות הלחימה לגירוש המוסלמים, בראשית המאה ה-8. נערוך סיור בתחומי הפארק ונשמע אודות חיי התושבים במקום. נבקר באתרי טבע, נעפיל לאחת הפסגות (פונטה-דה) בעזרת רכבל שם נערוך סיור רגלי קצר.
בסיום הביקור נחזור לכפר סנטילנה דל-מאר (Santillana del Mar), למלון, לארוחת ערב ולינה.
 

ימים 9-10 . יום ג' ד'  11-12/7/2017;  בורגוס- סגוביה- מדריד (שדה התעופה) 
עם בוקר  נצא בכביש המהיר לעבר בורגוס (Burgos), הממוקמת על מפגש נהרות ברמה האיברית. העיר שימשה בעבר כבירה של מחוז קסטיליה. בעיר שרדו כנסיות, ארמונות, ומבנים מימי הביניים. הקתדראלה הגותית בעיר משמשת אבן דרך באדריכלות הקדומה. בנייתה החלה בשנת 1221 והעבודה הסתיימה בשנת 1567. נבקר בעיר העתיקה ובכיכר הנושאת את שמו של אחד מגיבורי ספרד "אל סיד קמפיאדור" ("אדונִי, האלוף").משם נמשיך לסגוביה (Segovia), ששימשה מעון למלכי קסטיליה. בעיר היה מרכז יהודי גדול בטרם גירוש ספרד (1492). נבקר באמת המים המרשימה שחוצה את העיר, נמשיך למצודת העיר ולארמון המלכותי, נלך מעט ברובע שאכלס בעבר את הקהילה היהודית.

  מסגוביה נצא לעבר שדה התעופה בשולי העיר מדריד, לקראת טיסת ערב לישראל. הנחיתה בשדה התעופה בן גוריון בישראל לפנות בוקר ביום ד' – 12/7/2017.

 

*   המסלול מתאר את אתרי הביקור והבילוי, אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינוים בסדרי הביקורים, הארוחות והלינות.

לחץ להדפסת מסלול הטיול

טיולים מאורגנים נוספים שעשויים לעניין אותך:

Prev
Next
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיול מאורגן להרי הפירנאים הצרפתיים והספרדיים כולל חבל הבסקים לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!

טיול מאורגן להרי הפירנאים הצרפתיים והספרדיים כולל חבל הבסקים  - אירופה

טיול מאורגן להרי הפירנאים הצרפתיים והספרדיים כולל חבל הבסקים  - אירופה

טיול מאורגן להרי הפירנאים הצרפתיים והספרדיים כולל חבל הבסקים  - אירופה

פורום גולשים - טיול מאורגן להרי הפירנאים הצרפתיים והספרדיים כולל חבל הבסקים
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות