טיול מאורגן לאתיופיה - בסוכות 2017 - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » אפריקה והמזרח התיכון » טיול מאורגן לאתיופיה - בסוכות 2017

טיול מאורגן לאתיופיה - בסוכות 2017

משך הטיול: 16 ימים
הטיול כולל אוזניות שמע.
יתרונות מסעות
 
אתיופיה - ארץ מגוונת של תרבויות, נופים, ועולם חי מופלא, ארץ של קיסרים ואגדות. ההיסטוריה המרתקת, הנופים הפראיים, ההרים נישאים, והשווקים הססגוניים, הופכים אותה לאחת הארצות המרתקות ביותר במזרח אפריקה.
אתיופיה היא כמעט המדינה היחידה באפריקה שלא הייתה מעולם מושבה קולוניאלית, ותושביה גאים במסורת הלחימה על עצמאותם. מאפיין יוצא דופן נוסף של אתיופיה הוא המורשת העשירה של הנצרות האורתודוכסית, שהאתיופים שמרו עליה אפילו במאה השביעית, כשתושבי כל המדינות השכנות התאסלמו.
בצפון אתיופיה נבקר באתרי מורשת עוצרי נשימה : לליבלה - הפלא השמיני של העולם העתיק, בו כנסיות חצובות בסלע הטוף הורוד. אקסום - בירת "הממלכה ההיסטורית" בשם זה, בה על פי המסורת המקומית שמור "ארון הברית" המקורי. נבקר בגונדר – עיר מבצר ובה ארמונות של מלכי אתיופיה (מאה- 16). הרי סימיאן - שמורת טבע עם פסגות מחודדות ותהומות עמוקים. נבקר בבהר דאר על שפת אגם טאנה, מקור הנילוס הכחול. נסייר בעיר הבירה - אדיס אבבה.
הטיול באתיופיה לא נועד למי שמחפשים חיים קלים : התשתית התיירותית רק מתחילה להתפתח, אבל הנופים נהדרים, האנשים מסבירי פנים, וההיסטוריה מוחשית. אתיופיה היא קרוב לוודאי הסוד השמור ביותר באפריקה - עולם הולך ונעלם.

יום 1 : 5.10.17 : תל אביב - אדיס אבבה (Adis Ababa)
נצא בטיסת בוקר של חברת התעופה האתיופית לאדיס אבבה. לאחר הנחיתה נערוך סיור היכרות בעיר הבירה. נבקר ככול שנספיק בכנסיית השילוש הקדוש - מקום קבורתו של היילה סלאסי-המנהיג הלאומי של אתיופיה בטרם השתלטות הצבא על המדינה. נפקוד את המוזיאון הלאומי של אתיופיה, בה מוצגים פריטים הקשורים לתולדותיה של אתיופיה ובתי המלוכה, במאות שנים האחרונות. אחת הקומות של המוזיאון מוקדשת לתגליות בו מוצגים ממצאים פרה-היסטוריים ייחודיים, ביניהם השלד של "לוסי", המעיד על היותה "אב קדמון למין האנושי המודרני". שלד האישה תוארך לפני 3.2 מליון שנים וכונה בשם "אוסטרלופיתקוס אפרנסיס" (מלטינית "קוף דרומי רחוק"). נסיים את היום בטיפוס על הר אנטטו לתצפית היקפית על העיר. לינה באדיס אבבה.

יום 2 : 6.10.17 : אדיס אבבה - אקסום (Axum)
נצא מוקדם בבוקר לשדה התעופה לקראת טיסתנו לאקסום, העיר הקדושה ביותר לאוכלוסייה הנוצרית באתיופיה, בה הוכתרו קיסרי אתיופיה בני השושלת הסולומונית. העיר שימשה בירה לממלכה במשך כ:1000 שנים (מאה שלישית לפנה"ס ועד למאה השביעית לספירה). בעיר ממצאים נדירים שערכם ההיסטורי זיכה אותה בתואר "אתר מורשת עולמית". לאחר הנחיתה נצא לסיור במתחם האסטלות- עמודי אבן שניצבו בשדה ליד מערות קבורה. אחדים בלבד עדין ניצבים ואילו רובם נפלו במשך הזמן (בעבר היו 122 אסטלות). נצפה באסטלה הגדולה ביותר (24 מ' גובה) הניצבת עדיין במקום ומיוחסת לאחד המלכים הגדולים של הממלכה. נבקר ב"כתובת המלך אזנה" בה חקוקים פעולות המלך, המרת הדת של בית המלוכה לנצרות  בשלוש שפות שונות (גאז, שבאית ויוונית). נבקר בקבר החצוב של המלך כלב. נחלוף על "בריכת מלכת שבא" ונסור לביקור בכנסיית סנט מרי מציון, בה שמור "ארון הברית" שהובא מירושלים. נמשיך לביקור  ב"ארמון מלכת שבא" ועם ערב נעלה לתצפית על העיר וסביבותיה. לינה באקסום.

יום 3 : 7.10.17 : אקסום - פארק הרי סימיאן (Simien)
אחר ארוחת הבוקר מוקדמת נצא בנסיעה אל פארק הרי סימיאן. נחצה את נהר טקזה (Tekeze) המנקז את הרמה האתיופית. בשנים האחרונות נבנה סכר אדיר עליו, שנועד להפקת חשמל ולהשקיית שטחים חקלאיים. לקראת הצהרים נגיע לפארק הרי סימיאן שהוכרז כאתר מורשת עולמי על ידי אונסק"ו (1978). כוחות ארוזיה ובלייה רבת שנים, יצרה את אחד מהנופים הייחודיים בעולם - פסגות הרים משוננות, ערוצים עמוקים ומצוקים תלולים הצונחים לעומק של 1500 מטר. בעיירה דבראק נפנה וניכנס לתחום השמורה ונהנה מהנופים המרהיבים. הפארק הוא מקום משכנם של כמה מהחיות הנדירות בעולם – קופי גלאדה (Gelada Baboon), שועל סימיאן, ויעלים. נערוך תצפיות רגליות וננוע עם הרכב למספר נקודות נוף מדהימות של הפארק. נפגוש את קופי הג'לאדה העולים מהמצוקים ומחפשים מזון בשורשים של הצמחייה העשירה. לינה בסימיאן ( בתוך הפארק).

יום 4 : 8.10.17 : פארק הרי סימיאן - גונדאר (Gondar)
בשעות הבוקר נוסיף ונטייל בפארק הרי סימיאן ונשוטט ברכב וברגל סמוך למצוקים הנישאים. לקראת  הצהרים ניסע לעיר גונדאר. בדרך נבקר בכפר וולאקה (Wolleka), שעד "מבצע משה"  היה כפר שאיכלס את קהילת "ביתא ישראל". תושביו נקראו פלאשים בפי שכניהם הנוצרים, והם היו משרידיה של הקהילה היהודית הגדולה של צפון מערב אתיופיה. הכינוי פלאשה - אדם חסר זכויות על הקרקע, ניתן ליהודים לאחר הגזירות במאה  ה- 15. בשולי הכפר נבקר בבית הקברות היהודי, שמתוחזק בידי יהודים מהעיר גונדאר. לאחר התארגנות במלון בגונדר, נסייר בעיר ונצפה בהכנות לחגיגות הטימקאט (Timkat Festival). לאחר ארוחת הערב נשתלב בחגיגות ונעמוד על אופיין של האמונות שקשורות לחג. לינה בגונדאר. 

יום 5 : 9.10.17 : גונדאר - ביקור באתרי העיר
יום זה מוקדש לביקורים בעיר גונדאר - שהייתה הבירה הקדומה של אתיופיה. במאה ה- 16 נבחרה גונדר על ידי הקיסר האתיופי פאסילאדס ויורשיו, כמקום מגוריהם. מאז במשך כ- 250 שנה, בנו בה הקיסרים ארמונות, מצודות, כנסיות ומנזרים, שנותרו כמעט בשלמותם. נבקר במבצרים, ארמונות ובמרחצאות של מייסד העיר - הקיסר פאסילאדס, ניכנס לכנסיית "דברה בירהאן סלאסי" הידועה בציורי הקיר היפים שלה, ציורי מופת של האומנות הדתית האתיופית.
לינה בגונדאר.

יום 6 : 10.10.17 : גונדאר - כפר אוורה אמבה - בהר דאר (Bahir Dar) - אגם טאנה 
לאחר ארוחת הבוקר נצא לכוון העיר בהר-דאר בה נלון ביומיים הבאים. בדרך ניכנס לביקור בכפר השיתופי אוורה-אמבה (Awra Amba), שמייסדו - ד"ר זומרה נוורו, מנסה ליישם עקרונות שיתופיים, בחינוך ובעבודה שיתופית, באמצעי הייצור (בעיקר עבודות אדמה). נמשיך לעיר בהר-דאר (=חוף ים), שנוסדה על חופו של אגם טאנה. העיר משמשת בירה מנהלתית של מחוז אמהרה (במרחק 578 ק"מ מאדיס אבבה) ומהווה בסיס חשוב לטיולים בסביבה. עם הגעתנו לעיר אחרי הצהריים, נצא לשייט על אגם טאנה שבו פזורים מספר איים, ועל גדותיו נבנו כנסיות ומנזרים החל מהמאה ה- 11 ורובם במהלך המאה ה- 16. האגם (66X84 ק"מ) שעומקו המרבי 18-15 מ', ניזון ממספר נהרות הזורמים אליו. מפלס המים הוסדר לאחר בניית סכר לתחנת הידרואלקטרית גדולה. האגם מהווה את ראשיתו של הנילוס הכחול, וזרימת המים ממנו יוצרת את מפלי המים "העשנים" (Tis Abbai) בהם נבקר. האגם נוצר כתוצאה מפעילות וולקנית שחסמה את ניקוז הנהר. במהלך השנים עם עליית מפלס המים, החלה הזרימה מעל גדות הנהר בתוואי המוכר כיום - הנילוס הכחול. במנזרים שהוקמו באיי האגם ועל גדותיו, שמרו מלכי אתיופיה על אוצרותיהם הדתיים והתרבותיים. נבקר בכנסיית "אורה קידאנה מיהרט" (Ura Kidane Mehret) הנמצאת לחוף האגם. בה על-פי המסורת המקומית הוחבא ארון הברית מספר שנים בטרם שהועבר לאקסום. לינה בבהיר דאר. 

 יום 7 : 11.10.17 : בהיר דאר - מפלי הנילוס הכחול
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור במפלי הנילוס הכחול הקרויים באמהרית- Tis Isat, "המים המעשנים". נחצה בסירה את אחד היובלים של הנהר ונלך רגלית בין שדות חקלאים לצפות במפלים. לאחר שנצפה מגבוה נרד לקרבת המפלים לחזות בעוצמת המים הגולשים מגובה רב ומתחילים בזרימה שוצפת דרך סודאן ומצרים לים התיכון (אורך הנהר 6655 ק"מ). כיום הזרימה מבוקרת עקב בניית סכר שנועד להטות את המים לתחנת הכוח. למרות וויסות המים, מפלי המים מרשימים בכמויות האדירות היורדות בשצף-קצף.  אחר הצהריים נבקר בשוק המקומי של העיר. נראה בעליל שאורח החיים של התושבים סובב בדוכני הממכר בהם ניתן למצוא כול דבר שימושי. עם כניסת מוצרים מודרניים ניתן למצוא מכשירי חשמל פשוטים ועוד, שנמכרים משומשים ומהווים תחנה בדרך למודרניזציה של תושבים מהעיר או מהכפרים סביב.  לעת ערב נעלה לגבעת בזאווית (Bezawit Hill) לצפות בשקיעה מעל הנילוס. לינה בבהיר דאר.

יום 8 : 12.10.17 : בהיר דאר - לליבלה (Lalibela)
בשעות הבוקר נטוס ללליבלה. העיר שוכנת בצפון - מזרח אתיופיה ומפורסמת בכנסיות החצובות באבן הטוף הוולקנית שצבעה ורוד. העיר משמשת אתר עלייה לרגל חשוב ביותר אחרי אקסום. לאחר קבלת הנצרות באתיופיה במאה הרביעית נוסדו סביב היישוב מנזרים ומקומות פולחן רבים.  עם דעיכתה של ממלכת אקסום, בית המלוכה נדד למרכז אתיופיה תוך חיפוש מקום שניתן לבצרו ולהקים בו מרכז דתי שיאפשר להמוני המאמינים להגיע לחגיגות הדתיות. נראה שלאחר כיבוש ירושלים בידי סלאח א-דין בשנת 1187 לספירה, והקושי להגיע לאתרי הקודש בירושלים, החלה חציבת חלק מהמנזרים המונומנטלים בסלע הפריך, שאפשר חציבת מבנים, כנסיות ואולמות בעידון רב. האגדה המקומית משייכת את עיקר עבודות החציבה לימיו של הקיסר- גברה מאסקל לליבלה, מתוך כוונה לייצור את "ירושלים החדשה באתיופיה". כך קיבלו חלק מהמנזרים שמות של אתרים שהיו בירושלים, כולל קריאת שמו של הנחל העובר במרכז העיר - "הירדן". שמה של העיר בעבר היה "רוחה", אולם במהלך השנים החלו להעריך את פועלו של המלך לחיזוק התודעה הדתית-נוצרית, ושם העיר הוסב לשם הקיסר - לליבלה. לאחר ההתארגנות במלון נצא לסיור בכנסיות החצובות, הנחשבות לפלא השמיני של העולם העתיק. ביום זה נבקר בחלק מאחד - עשר הכנסיות המרשימות. לקראת ערב נחזור למלון ללינה. 

יום 9 : 13.10.17 : לליבלה - אדיס אבבה - אגם זיוואיי
בבוקר נמשיך ונבקר בכנסיות לליבלה שלא ביקרנו ביום הקודם. באם יוותר זמן נגיע לשוק המקומי. בשעת הצהריים נעבור לשדה התעופה המקומי לטיסה לעיר הבירה אדיס אבבה. עם הגעתנו נתארגן לנסיעה בכביש המהיר לכוון אגם זיוואיי (Ziway Lake) - הראשון מבין אגמי השבר. המשך טיולינו יעבור לחלק הדרומי של אתיופיה לתחום השבטים היושבים במקומות אקזוטיים מני דורות. החלק הדרומי נקרא בשם "מדינת האומות, הלאומים ועמי הדרום". בהמשך היום נצפה בתופעה הגיאולוגית של "אגמי השבר", שנוצרו בשקעים העמוקים על תוואי השבר הסורי-אפריקאי. סך-הכול מצויים 56 אגמים בגדלים שונים שתורמים רבות לכלכלת אתיופיה, ומוסיפים רבות לעולם החי והצומח, במגוון הפריטים הגדלים וצומחים סביב האגמים. אגם זיוואיי הינו אגם מים מתוקים וניזון משני נהרות הזורמים אליו. שטחו 440 קמ"ר ועל-פי המסורת המקומית, באי שבמרכז האגם הוחבא ארון הברית מספר שנים במאה ה-9 לספירה.  לינה בעיירה זיוואיי.

יום 10 : 14.10.17 : זיוואיי - ארבה מינץ' (Arba Minch) - שבט הדורזה (Dorze)
הבוקר נצא בנסיעה לעיר ארבה מינץ' (ארבעים המעיינות), העיר המרכזית של אזור הבקע האפריקאי הדרומי, השוכנת לשפת אגם צ'אמו. העיר נוסדה בשנת 1960 בכדי לשמש מרכז מנהלתי. בעיר התפתחה כמרכז תיירותי למבקרים באגם צ'ומו. בעיר מפעלי תעשייה, שוק מקומי ואוניברסיטה חשובה. אחרי הצהרים נבקר את בני שבט הדורזה (Dorze) בכפריהם ובשוק השבועי, זהו שבט קטן ומיוחד במינו, שהתפרסם ביכולתו להתקיים בעיקר מגידולו של צמח אחד "הבננה המזויפת" (False banana), מבחינה בוטאנית העץ נקרא - Ensete edulis, וממנו אנשי השבט מפיקים את לחמם , מכינים לבוש ובונים את בתיהם. נבקר בכפר בו הבתים בנויים מעלי העץ, נצפה בהכנת הלחם המקומי מחלקיו הפנימיים של העצים. מהעלים הרחבים משתמשים למצע שינה, לעטוף מצרכים ואפילו לעטוף את הנפטרים בטרם קבורתם. מהסיבים של העץ אורגים בדים צבעוניים. לאחר הביקור בשבט נעבור לארבה מינץ' ללינה.

יום 11 : 15.10.17 : ארבה מינץ' - שבט הקונסו - ג'ינקה (Jinka)
הבוקר נצא לשייט על אגם צ'אמו ונצפה בתניני יאור, היפופוטמים ובעופות מים רבים החיים באגם. לאחר מכן ניסע דרומה ונבקר בכפר של בני שבט הטסאמי (Tsemay Tribe). זהו אחד מהשבטים שנאחזו בשולי עמק האומו, באזור הצחיח למחצה. עיקר מחיתם באה מראיית צאן וגידולי סורגום וכותנה. נבקר בריכוזים שונים של השבט ונצפה בצורת חייהם. נעבור לג'ינקה ונבקר בשוק הפתוח ובמרכז המחקר של עמק האומו בו נוכל לקבל מידע על תושבי האזור ומסורותיהם.  נמשיך לביקור בשבט הקונסו (Konso). קבוצה שבטית זו, התפרשה ברמה הררית (בגובה 2000 מ' מעל פני הים) עם מדרונות תלולים, שחייבו את בני השבט להסתגל לתנאים הגיאוגרפיים, ולבנות מדרגות עיבוד חקלאיות, בכדי להתקיים מתוצרת האדמה (חיטה, שעורה, תירס, תפוחי-אדמה, דוחן ומטעי בננות). המסורות השונות מיחסות לשבט את נדידתו לכאן לפני 400 שנים מאזור דרום סודן. קיימים כ : 20 כפרים הבנויים בצורה ייחודית ומבוצרת. סביב היישוב נבנו חומות ובתוך היישוב המעברים  בסמטאות צרות.  לקראת ערב נעבור למרכז הכפר - ג'ינקה לבית המלון.

יום 12 : 16.10.17 : ג'ינקה - שבט המורסי - טורמי (Turmi)
לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור של בני שבט המורסי (Mursi). בנות השבט ידועות בדסקיות החימר אשר הן מכניסות לשפה התחתונה או לאוזן החל מגיל מוקדם. תושבי השבט הם קבוצה אתנית גדולה בדרום אתיופיה, ושייכים ל"קבוצה הנילוטית" של עמים- ילידים שחיו בעמק הנילוס והתפזרו מאזור הסהרה עד אפריקה המזרחית. בהמשך נבקר בשוק השבועי והצבעוני של קי - עפאר, בו נראה בני שבטים נוספים החיים בסביבה: שבט הארי, שבט הבאנה ועוד, המציעים את מרכולתם בשוק לכול אחד. לינה בטורמי.

יום 13 : 17.10.17 : שבטי עמק האומו - שבט דאסאנאש - טורמי
נצא עם בוקר אל אזור העיירה אומורייט (Omorate), לא הרחק מגבול קניה. נחצה את נהר האומו  ונבקר אצל בני שבט דאסאנאש (Dasanech), החיים על גדות הנהר. בני השבט הם נוודים החיים בבקתות מיוחדות, ורובם מתפרנסים מגידול בקר, גידולי דגנים ולאחרונה מגידול כותנה. אחר הצהרים נבקר בכפר של בני השבט ההאמר (Hammer) אשר מעטרים את גופם בצבעים ונוצות, ומורחים את שערם באוכרה אדומה. נחזור ללינה בטורמי.

יום 14 : 18.10.17 : טורמי - מורולה - ארבה מינץ'
לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לכיוון מורולה (Murulle) לביקור של בני שבט הקארו (Karo). בני השבט מוכרים בשל ציורי הגוף שלהם העשויים תערובות מיוחדת. זהו שבט קטן (כ:3000 נפשות) שחיים בעיקר על גדות נהר האומו. אנשי השבט ידועים בטכסים הפולחן, בהם הם משתתפים לאחר שמשכו את גופם בצבעים ססגוניים וחוגרים רצועות עם נוצות של בעלי כנף. את ראשם הם מורחים בחומר שמנוני שצבוע בחומר אוקרה אדמדם, שמחזיק מעמד על הראש כ : 10 חודשים. בנות שבט קארו שורטות את החלק העליון של גופם, בראותם בכך סימן לנאמנות ויופי. אחר הצהריים נמשיך בדרכנו חזרה לארבה מינץ' ובדרך נעבור דרך השוק המקומי והצבעוני של דימאקה. לינה בארבה מינץ'.

יום 15+16 : 19+20.10.17 : ארבה מינץ' - אדיס אבבה - תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר נבקר בארבה מינץ' ובסביבתה, לקראת הצהרים נעבור לשדה התעופה לקראת טיסה לאדיס אבבה. נספיק לבקר בעיר ולאכול ארוחת ערב לסיום הטיול. בהתאם לשעת הטיסה, נעבור לשדה התעופה הבינלאומי לקראת טיסה חזרה לישראל. נחיתה בארץ למחרת לפנות בוקר. 

המסלול מתאר את אתרי הביקור והבילוי, אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינוים בסדרי הביקורים, ארוחות והלינות.

 

שם העיר מספר לילות
אדיס אבבה 1
אקסום 1
סימיאן 1
גונדאר 2
בהר דאר 2
ליבלה 1
זיוואי 1
ארבה מינץ 1
גונדה 1
טורמי 2
ארבה מינץ 1
סה"כ 14
לחץ להדפסת מסלול הטיול
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיול מאורגן לאתיופיה - בסוכות 2017 לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!

טיול מאורגן לאתיופיה - בסוכות 2017 - אפריקה והמזרח התיכון

טיול מאורגן לאתיופיה - בסוכות 2017 - אפריקה והמזרח התיכון

טיול מאורגן לאתיופיה - בסוכות 2017 - אפריקה והמזרח התיכון

פורום גולשים - טיול מאורגן לאתיופיה - בסוכות 2017
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות