טיול מאורגן לאזרבייג'ן - להבות ארץ האש- בפסח 2017- קבוצת רות פרננדס - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » קבוצות סגורות » טיול מאורגן לאזרבייג'ן - להבות ארץ האש- בפסח 2017- קבוצת רות פרננדס

טיול מאורגן לאזרבייג'ן - להבות ארץ האש- בפסח 2017- קבוצת רות פרננדס

משך הטיול: 8 ימים/ 7 לילות
הטיול כולל אוזניות שמע.
יתרונות מסעות

אזרבייג'ן ממוקמת לחופיו המערביים של הים הכספי, באזור הקווקז, לאזרבייג'ן מורשת תרבותית עתיקה. היא שוכנת בחבל ארץ הנחשב למקור של ציויליזציות עתיקות. היא ידועה כבעלת אחת החברות האיסלאמיות המתקדמות והחילוניות ביותר, ונחשבת לאחת המדינות המוסלמיות בעלות הסובלנות הדתית הגבוהה ביותר. בעשור האחרון עברה מהפך תדמית קיצוני, בזכות כמויות נפט גדולות, שהפכו אותה לאחת המדינות העשירות בעולם .
במדינה זו חיים יהודים עוד מימי הביניים המוקדמים. עם התפתחותה של תעשיית הנפט בבאקוו גדלה הקהילה. כיום מונה הקהילה היהודית מאות בודדות. בבאקו ישנם שני בתי כנסת מרשימים.
עיר הבירה באקו הינה עיר מודרנית בעלת מראה של פריז ודובאי גם יחד, שדרות רחבותת ומצוחצחות עם מיטב מותגי היוקרה, פארקים יפהפיים, מזרקות מרהיבות, מבנים מרשימים ולמולה העיר העתיקה, שהוכרה כאתר מורשת עולמי של אונסק”ו.
כבר בשדה התעופה נבחין בניקיון ובניצוץ היוקרתי של המקום. כשנכנס לעיר, בייחוד לאזוריהה המרכזיים, נמשיך להתפעל מהפאר והיוקרה שמשדרים הרחובות, שנראים אירופאיים.

יתרונות חברת מסעות :

טיסות ישירות עם חברת התעופה אזרבייג'ן איירלינס
* קבוצות קטנות עד 33 איש 
* בתי מלון ברמת ארבעה כוכבים או חמישה כוכבים.
* בגאבלה ונפטאלן בתי מלון מפוארים ברמת Resort & Spa.
* כלכלה חצי פנסיון
* מופע פולקלור משולב בארוחת ערב ומוזיקה אזרית

* ויזה לכל נוסע -מונפקת בכניסה יש להצטייד ב 2 תמונות פספורט.
* תכנית מלאה (אין ימים חופשיים)
* מסלולים בעלי אופי גיאוגרפי המשלבים תרבות ופולקלור 
* מתן מענה 24/7 של אמסלם טורס
* מיסי נמל ודלק ללא תוספות לאחר ההרשמה
* מפגש קבוצה במלון מטרופוליטן בתל אביב
* הטיול כולל מערכות שמע לכל נוסע
* שירות עד הבית עם שליחים  

יום 1 – תל אביב- באקו
נפגש בנתב"ג ונטוס בטיסה ישירה לבאקו, בירת אזרבייג'ן. עם הגעתנו ולאחר הליך מזורזז לקבלת ויזות, נסע למלוננו. בדרכנו נוכל להתרשם מהעושר שהעיר הזו נהנית ממנו: הבינוי המפואר של שכונות המגורים של עובדי תעשיית 'שמן האדמה', ומבני הציבור המפוארים המוארים. ארוחת ערב במסעדה ולינה בבאקו.

יום 2 - באקו
לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום מלא הפתעות בעיר באקו. נתחיל בביקור במרכז העיר העתיק,, 'איצ'רי שיהר'. 'העיר הפנימית'. אזור תחום בחומות המשמר מבנים מהמאות ה-17 ואילך. נבקר בה במבני האורחנים, קאראוואן סאראי ששימשו את שיירות הסוחרים על דרך המשי בדרכם ממזרח למערב וחזרה. נבקר בארמון שירוואן שאח, נטפס לתצפית בראש מגדל הבתולה. נהנה מהמראות מהאגדות של ערי המזרח הקרוב עמוסי דוכני השטיחים, ומזכרות מקומיות אחרות. נפרד מהעיר העתיקה ונערוך סיור הליכה קצר במרכז העיר החדשה. נצפה במוזיאון ניזאמי והגינה שלצידו בה ניצב פסלו. נוכל להתרשם מפאר הבניה שמאפיינת את שיאה של האדריכלות הרוסית הצארית של סוף המאה ה-19 עד אמצע המאה ה-20. בתום הסיור נסע לביקור במוזיאון שטיחים בו נתוודע למגוון סוגי השטיחים שהאזרים מצטיינים בהם ונלמד על הקשר הכפול המאפיין את השטיחים המקומיים. נמשיך אל 'מקדש מתפללי האש' עתיק היומין. המקדש נבנה על אדמות בהן מקורות הגז קרובים לפני השטח ונוצרת תופעה של פליטת להבות אש. המקדש שימש למקום פולחן של ה"זוראסטרים" שהאמינו וסגדו לאש. המקדש מהווה את אחד הסמלים של אזרבייג'ן, "AZER" בתרגום מהשפה העתיקה פירושו "אש". משם נמשיך לסמל נוסף ב"ארץ האש" הקווקאזית, אל YANARDAH- ה'הר הבוער' תופעת טבע פלאית מרשימה של צלע גבעה בוערת ללא הפסקה. נפעמים מהמראה נפרד מהמקום בדרכנו חזרה אל מרכז באקו. דרכנו תעבור ב'עיר השחורה' האזור שנותר עדין בעליבותו ובמוזנחותו, אזור המאוכלס במשפחות עבדי תעשיית הנפט בעבר ובשכונות עוני, אזור שכיום עובר פינוי ובינוי של שכונות מגורים מודרניות מפוארות, 'העיר הלבנה'. מלאי רשמים מהמהפך התדמיתי שנעבור נשוב אל מלוננו להתרעננות. את ארוחת הערב נעשה במסעדה מקומית, ולאחריה נבקר בפארק הגיבורים, ה'שהידים', המוקדש לקורבנות העם האזרי והרוסים אשר נהרגו במלחמות השונות שפקדו את המדינה והאזור במאה השנים האחרונות. הפארק ניצב על פסגת גבעה המשקיפה על העיר מדרום. ננצל ביקור זה לתצפית מדהימה על באקו המוארת. מראה שמעט ערים בעולם יכולות להתפאר בו. בשעת ערב מאוחרת בתום יום עמוס חוויות נשוב למלוננו ללינה.

יום 3 - באקו – גובה (Quba)  –באקו
לפנינו יום מחוץ לעיר. לאחר ארוחת הבוקר נצא צפונה לכיוון העיר גובה (Quba). בדרכנו נצפה בכמות האדירה של ה'חרגולים', לא בעלי החיים כי אם מתקני שאיבת שמן האדמה, הפרוסים לאורך גדת הים הכספי. נחלוף לצד מאגר המים המתוקים הגדול המהווה חלק ממערכת הובלת מי השתיה וההשקייה של באקו מהמקורות השונים. את נוף העיר המפוארת יחליפו כפרים צפופים המשמרים את אורח החיים הקדום. לאחר כשעתיים נסיעה נגיע אל מרכז העיר גובה, למרגלות הרי הקווקאז הגבוהים. נבקר בבאזאר העירוני הפעיל, מהאוטנטים הבודדים שנותרוו במדינה. שוק מרכז אסייתי אופייני. לצד העיר התקיימה אחת מהקהילות היהודיות הגדולותת והחשובות של ה'יהודים ההרריים'. הם חיו בנפרד מהאוכלוסיה המקומית המוסלמית ביחסי שכנות מצויינים. נבקר בשכונת היהודים, שם נערוך היכרות עם היהודים ההרריים. נבקר בבית העלמין המפואר המעיד על עושרם של בני הקהילה. .לאחר ארוחת צהרים נבקר במפעל פעילל לאריגת שטיחים. בדרכינו חזרה לבאקו, נעצור לתצפית על האתר המקודש 'בש ברמג', 'חמש האצבעות'. לקראת ערב נשוב למלוננו בבאקו. לאחר ארוחת ערב נצא לבילוי בטיילת המפורסמת של העיר באקו.


יום 4 - באקו -דירי באבא, שמאחה- גאבלה
לאחר ארוחת הבוקר נפרד מבאקו ונתחיל מסע היכרות עם אזרבייג'ן האותנטית והעממית. בדרך לגאבלה, נעבור דרך מאוזוליאום של DIRI BABAבכפר מאראזה. נטייל בשווקים מקומיים ובזארים מלאים בפירות טריים, תבלינים, שטיחים ואריגים. נטעם מתה אזארי משובח, נראה את אופן הגשתו ונמשיך בנסיעה לשמאחה (SHEMAHA), בה נבקר במאוזוליאום GUMBEZ YEDI, חצר קברו של שירוואן שייח , משושלת השייחים ששלטו באזור תקופה מסוימת. נבקר במסגד יום השישי החדש המפואר, נראה את מסגד גומע העתיק ונבקר בכפר BASQALשמתפאר במעיינות המים מינרלים BADO. המקומיים מאמינים שלמים סגולות מרפא. בהמשך דרכנו נכנס לביקור באזור התיירותי של הישוב גאבלה, Gebele, באזור זה הקים אוליגרך מקומי מרכז נופש תיירותי מפואר עבור אנשי הממון הרוסים. באזור מלונות פאר, חוילות מרשימות, מתקני נופש ומרכזי בידור שהוקמו למענם. נעלה ברכבל עד גובה של 1660 מטר מעל פני הים ונוכל ליהנות מאוויר ההרים הצח של הקווקאז. ארוחת ערב ולינה בגאבלה.

יום 5 - גאבלה- אוגוז -שאקי -קיש- נפטאלן
לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון שאקי, אחת הערים העתיקות והמפורסמות ביותר בהרי הקאווקז המזרחי. בדרכנו נכנס לביקור בעיר אוגוז. בעבר עיר בה שכנה קהילה יהודית גדולה ומפורסמת. כיום בעיר נותרו שני בתי כנסת ומיעוט יהודים. נבקר באחד מבתי הכנסת המצוי בלב שכונת היהודים. נתוודע לעולם ההולך ונכחד. נמשיך הלאה לשאקי. שאקי ממוקמת באזור הררי בגובה 700 מטר מעל פני הים וטובלת בירוק של עצי האלון. העיר העתיקה הייתה ידועה עוד מתקופת הזוהר של "דרך המשי" והיוותה תחנת מעבר חשובה לסוחרים עד למאה ה-19. במהלך הסיור נבקר בארמון הקיץ של החאן מהמאה ה-18, מתפאר בעיצוב הפנים שלו, ציורי פרסקו וחלונות עשויים מעבודת שבאקה עדינה. שאקי ידועה כעיר האמנים בתחומי אומנות שונים. נבקר במרכז אומנות בו נתרשם מעבודות שבאקה, ויטראז' מעץ, מרשימות, עבודות אריגה, סריגה ורקמה ייחודיות וייצור כלי נגינה. נבקר באורחן דרכים, קאראוואן סאראי, מפואר מיוחד במינו אשר שרד בעיר, כיום בית מלון, ונקדיש זמן להתרשם ממגוון עבודות יד אומנותיות אחרות נוספות בחנויות בחלקה העתיק של העיר. לאחר הפסקת צהרים נסע לביקור קצר בכפר קיש. כפר ציורי שמור בנוי מאבן. חשיבותו בכנסיה האלבנית העתיקה, שריד נדיר של ראשית הנצרות המקומית העתיקה, עם השפעה פגאנית ששלטה באזור אלפי שנים טרם נכחדה לפני כאלף שנה ע"י הממלכות האיסלמיות שהשתלטו על האזור. נמשיך בדרכנו הלאה אל מלוננו בנפטלאן לארוחת ערב ולינה.

יום 6 - נפטאלן -גאנז'ה- אגם גוי גול - נפטאלן
לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום מדהים המשלב טבע מופלא, רוחנויות ומעשה ידי אדם מופלאים.נצא אל הרי הקווקאז הנמוך לביקור ב'אגם הכחול'GoyGol. אגם קטן מימדים ציורי החבוי בלב שמורת טבע בגובה 2,200 מ' מעפ"ה. דרכנו תעבור בנופים הרריים מקסימים. בתום הביקור נסע לעיר גאנז'ה, העיר השנייה בגודלה באזרבייג'ן. בדרך נחלוף ונעצור לביקור קצר במרכזה של המושבה הגרמנית Yelendorf אשר פרחה במקום החל מאמצע המאה ה-19 והשאירה את חותמה היקי על המקום.הלאה נגיע למרכזה של העיר גאנג'ה. העיר חשובה מאד לעם האזרי. במאה ה-12 הייתה מרכז של המשוררים האזרים הפרסים, והמשורר הלאומי ניזאמי מקורו ממנה. בשנים 1919-21 כאשר האזרים היו עצמאיים בסדק שבין שלטון הצאר הרוסי למשטר הסובייטי, שימשה העיר בירת העם האזרי.  (באקו הייתה אז עיר משנית בחשיבותה). נבקר במדרחוב המפואר העטור בפסלים ובמיצגים אמנותיים אחרים, נסייר במרכזה ההיסטורי בה המסגד של שייח עבאס, פונדק הדרכים של ימי הביניים, בית העירייה, וככר היידר אלייב. נמשיך אל "בית הבקבוק". נסיים ביקורנו בעיר בגולת הכותרת שלה: מוזיליאום המשורר הלאומי ניזאמי ופסל החמסה האדיר שלצידו.  בתום יום עמוס חוויות נשוב למלוננו בנפטאלן לארוחת ערב ולינה.

יום 7 - נפטאלן- גובוסטאן – באקו
נפרד מנפטאלן ונצא בדרכנו חזרה לבאקו, דרך שתוביל אותנו אלפי שנים לאחור, לביקורר בשמורת גובוסטאן, שמורה שהתגלו בה בינות סלעים ענקיים הנשענים זה על זה שפע של פטרוגליפים, 'ציורי קיר' (חריטות) מופלאים המתארים את חיי היומיום של האדם הקדמון שחי באזור. ציורים המתארים סצנות מחיי האדם הקדמון, סיפורי ציידים, פולחנים ועוד. השמורה נכללת ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסקו. עוד נבקר במוזיאון המציג את הטבע והאדם הקשורים לכאן.
בדרכנו הלאה לבאקו נעבור במרכז תעשיית שמן האדמה/הנפט של העיר. אזור משופע במאגריי נפט, מתקני שאיבה, חרגולים, ועוד, מראה מעורר קנאה שמסביר את עושרה של המדינה. בפאתי העיר נבקר במסגד ביבי היאביט המוקדש לבת האימאם והמציין את תקופת הבוםם הראשון, 1848. עם ההגעה לבאקו נשלים את סיורנו בעיר. נראה את מרכז התרבות המפוארר על שם היידר אלייב, נשיאה הראשון של אזרבייג'ן, בית הממשלה המקומי, אולמות הספורט, האצטדיון והקונצרטים שנבנו לקראת אירועי תחרות האירוויזיון והאולימפיאדה האירופית ה-Iשנערכו בבאקו בשנים האחרונות. לסיום הטיול נצא לארוחת ערב חגיגית המלווה בפולקלור. לינה בבאקו.


יום 8  - באקו – תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיסה חזרה לתל אביב . 

* המסלול מתאר את אתרי הביקור והבילוי, אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינויים בסדרי הביקורים, הארוחות והלינות.

לחץ להדפסת מסלול הטיול
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיול מאורגן לאזרבייג'ן - להבות ארץ האש- בפסח 2017- קבוצת רות פרננדס לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!

טיול מאורגן לאזרבייג'ן - להבות ארץ האש- בפסח 2017- קבוצת רות פרננדס - קבוצות סגורות

טיול מאורגן לאזרבייג'ן - להבות ארץ האש- בפסח 2017- קבוצת רות פרננדס - קבוצות סגורות

טיול מאורגן לאזרבייג'ן - להבות ארץ האש- בפסח 2017- קבוצת רות פרננדס - קבוצות סגורות

פורום גולשים - טיול מאורגן לאזרבייג'ן - להבות ארץ האש- בפסח 2017- קבוצת רות פרננדס
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות