טיול מאורגן לדרום ספרד - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » אירופה » טיול מאורגן לדרום ספרד

טיול מאורגן לדרום ספרד

משך הטיול: 8 ימים 7 לילות
הטיול כולל אוזניות שמע.
יתרונות מסעות

לספרד פנים רבות ומגוונות. נתרכז בטיול זה בחבל אנדלוסיה, במספר ערים לחופי הים התיכון, בין אזורי הנופש ובין הכפרים וההרים של מרכז ספרד. בדרך נבקר בערים העשירות במונומנטים ובאתרים מפוארים כמו: גרנדה- המתהדרת בעברה המפואר, עם ארמון "אלהמברה". רונדה היושבת בהרים, בה התפתחה התרבות של המלחמות בזירה מול שוורים.. גיברלטר השומרת על המעבר לים התיכון. קדיז שהוקמה בידי הפיניקים ומשמשת נמל חשוב ביותר. סביליה בירת הדרום, בה חיו יהודים, מוסלמים ונוצרים בצוותא. קורדובה בה חייה קהילה יהודית עשירה בתרבותה לצד המבנה הייחודי מסגד/כנסייה "המסקיטה". 

בחצי האי האיברי נפגשו שלש הדתות הגדולות: יהדות, נצרות ואסלם, תוך כדי מאבקים וקרבות מצד אחד, נבנתה תרבות עשירה ומעניינת מהצד שני. נתמקד באתרים החשובים ובנושאי גיאוגרפיה והיסטוריה, אמנות וארכיטקטורה

מסלול ייחודי מעמיק של מפגש תרבויות בעקבות שלוש הדתות מונו-תיאיסטיות.

·          ביקור באתרי החוף (טורמולינוס, מרביה, טריפה גאדיז(

·          ביקור בגיברלטר-המושבה הבריטית העומדת כצוק איתן בדרום ספרד.

·          ביקורים ב"כפרים הלבנים" של אנדלוסיה

·          ביקור ביקב השרי המפורסם בעיר חרז לה-פרונטיר

·          סיור מקיף בבירת אנדלוסיה – סביליה

·          ביקור בעיר הולדתו של הרמב"ם – קורדובה

·          סיור מקיף בארמון המלוכה – אלהמברה, שיא הבנייה בסגנון "המודחאר".

·          ביקור בגני חנלירפה, שנבנו בצמוד לארמון אלהמברה.

·          ביקור באתרי טבע ונוף (שמורת טורקל; מערת הנטיפים נרחה; "מרפסת אירופה("

יום 1 – תל אביב - מלאגה
נפגש לטיסת ערב למלגה, לאחר הנחיתה העברה למלון ללינה

יום 2 – מלאגה - קוסטה דל-סול, מרבייה, מיחאס, רונדה – סן רוקה
עם בוקר יציאה לאורך קוסטה דל-סול, "חוף השמש". לאורך החוף נבנו עיירות נופש בהם השתכנו עשירי העולם. נתחיל את ביקורנו במרבייה (Marbella), עיירת נופש על חוף הים. בעיר שרידי מצודה ששמרה על נמל הדייגים ועל הדרך לאורך החוף. נבקר בכיכר התפוזים (Plaza de Los Naranjas), נעבור בנתיב הפסלים שהוצבו בפארק עירוני. שם הוצבו מספר פסלים שנעשו בידי סלוואדור דאלי, בהשראת סיפורי התנ"ך. נמשיך ונעלה לאחד מ"הכפרים הלבנים" מיחאס (Mijas), הנסיעה לכפר כרוכה בטיפוס להרים, אך מנקודת התצפית נשקף נוף נפלא של הים התיכון. נשוטט בין סמטאות הכפר, ונעלה לתצפית מרהיבה משיא הכפר. משם נמשיך לעיר רונדה (Ronda). העיר שוכנת באזור הררי בגובה 750 מ', מיקומה האסטרטגי על דרכי המסחר מהחוף לפנים הארץ הקנה לעיר חשיבות כלכלית רבה. ערוץ הגוודלויין (Guadalevín) חוצה את העיר לשניים, קירותיו תלולים בעומק של 100 מטר. לאחר התפרקותה של ח'ליפות קורדובה, הפכה רונדה בירת ממלכה קטנה (טאיפה) שנשלטה על ידי שבט ברברים בשם באנו איפרן (שמוצאו מהסהרה). בתקופה זו נבנו מבני ציבור רבים בעיר, במורשת התרבותית של האדריכלית האסלאמית. רונדה מחולקת לשני חלקים: העתיק והחדש, גשר אבן (פואנטה נובו, שנבנה בשנים 1751-1793) מחבר את שני חלקי העיר. המסורת המקומית מספרת שהעיר החדשה נוסדה סביב שנת 1500, עת קבעו השליטים הנוצריים מס כבד על הסחורות שנכנסו לעיר. כתוצאה מכך פרקו הסוחרים את מרכולתם מחוץ לשערי העיר ומכרו את סחורתם בשוק שהקימו. אמנים אמריקאים כארנסט המינגווי ואורסון וולס בילו במשך הקיץ ברונדה , כתבו ושבחו את יופייה של העיר ואיכותם של מלחמות השוורים בקורידה העירונית. כל אלה תרמו לפופולאריות של רונדה. הסופר ארנסט המינגווי הושפע מהסיפורים על הטלת אנשים מהגשר במאות שעברו, והכניס סצנה דומה לספרו "למי צלצלו הפעמונים". בעשור הראשון של המאה הכ' שהה תקופות ארוכות ברונדה המשורר הגרמני ריינר מריה רילקה (1926-1875). נערוך סיור רגלי בעיר החדשה ונחצה את הגשר לעיר העתיקה. בה נלך לאורך הטיילת שעל החומות, נראה את המבנים ששרדו עת שלטו בעיר המוסלמים. בעיר החדשה נמצאת "הקורידה גויה" המשמשת למלחמת שוורים, זו נבנתה בשנת 1784 בסגנון ניאו-קלאסי על ידי האדריכל חוסה מרטין, שגם תכנן את הגשר החדש. בעיר נולד פרנסיסקו דה
רומרו שנזכר והוכר כ"אבי מלחמת השוורים המודרנית". לינה בסן רוקה


יום 3 – סן רוקה - גיברלטר, עלייה ברכבל לצוק, מערת מיכאל, טריפה, באלו-קלאודיה, קדיז
נבקר ביום זה בגיברלטר, מקום בו נפגשים האוקיאנוס האטלנטי והים התיכון, זוהי מושבה בריטית השוכנת על צוק בולט. המאבק על השליטה האסטרטגית בצוק הנישא, החל במאה ה-18 ונמשך עד היום. נעבור למיניבוסים ונבקר בשמורת הקופים ובעיר. נעלה ברכבל למרומי הצוק לתצפית היקפית, נבקר במערת הנטיפים סנט. מיכאל, ששימשה במלחמת העולם ה-2 כבית חולים, ונגיע לקצה הצוק לתצפית ביבשת אפריקה. לסיום הביקור נשוטט ברחוב הראשי של המושבה הבריטית. נחזור לספרד ונמשיך לאורך החוף לביקור קצר בטריפה (Tarifa), מרכז הגלישה בים. נמשיך לביקור בבאלו-קלאודיה (Baelo Claudia) היושבת על חוף הים. הייתה זו עיר מהתקופה הרומית מימי הקיסר קלאודיוס (מאה 1 לספירה). במקום היה שוק למכירת תוצרת של דייגים ומרכז לשווק תוצרת זו למושבות בצפון אפריקה. בחפירות בעיר נחשף מפעל תעשייתי גדול לתעשיית רוטב דגי הטונה, שתוצרתו הגיעה גם לישראל (למצדה). בעיר נחשפו מקדשים, תיאטרון, חומות ושערים. לאחר ביקור בעיר ובמוזיאון, נמשיך לקדיז ללינה.

יום 4 - קדיז, חרס לה פרונטיר, סביליה
עם בוקר נבקר בעיר קדיז (Cadiz). העיר והנמל על חוף האוקיאנוס האטלנטי, מוכרים כמקום ההתיישבות העירוני העתיק ביותר במערב אירופה. מקור השם נובע מהתיישבות הפניקית במקום, שכינו את היישוב בשם גדיר (או גדר) שפירושו "קיר מתחם", או באופן כללי יותר "מעוז חומה". תאריך יסודה המסורתי הוא בשנת 1104 לפנה"ס. היוונים קשרו את המקום עם הרקולס ומכאן המסורת שהעמודים של מקדש זה היוו את מקור המיתוס על עמודי הרקולס (מיצר גיברלטר). העיר הקדומה נוסדה על אי שהגן על מעגן נוח לספינות הצי הפניקי, במהלך המאות ה:8-9 נשפכה סוללת עפר שחיברה את האי עם החוף, כיום כביש הגישה הראשי לעיר, נסלל על סוללת העפר (בדומה לעיר צור בלבנון). כריסטופר קולומבוס הפליג מקדיז למסעותיו השני (24 בספטמבר 1493) והרביעי (11 במאי 1502). העיר הפכה מאוחר יותר לנמל הבית של צי "האוצר הספרדי". נבקר בסיור רגלי בעיר ובמוזיאון בו נראה חפצים קדומים שהגיעו לכאן בידי הספנים הפניקיים. נמשיך משם לעיירה חרס דה לה פרונטרה (Jerez de la Frontera), שהתפרסמה ביקבים לתעשיית השרי, ובבתי הספר לאילוף רכיבה אומנותית על גבי סוסים. נבקר בעיר העתיקה וביקב, לצפות בתהליך יצירת השרי. לקראת ערב נמשיך בנסיעה לעבר סביליה בה נלון. 

יום 5 - יום ביקורים בסביליה
לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור באתרי העיר סביליה. נתחיל ב"כיכר ספרד" הציורית (Plaza de España). הכיכר נבנתה 1924-1914, בשולי פארק מריה לואיזה, כמבנה הגדול והחשוב במסגרת התערוכה בשנת 1929 שנושאה "הישגי ספרד ואמריקה". צורת הכיכר חצי אליפטי (בקוטר 179 מ') ומשקיפה על נהר הגודלכביר, דרכו עלו הספינות שהביאו את אוצרות דרום אמריקה לסביליה. סביב הכיכר מיוצגים 46 מחוזות ספרד (ללא סביליה) בעיטורי חרסינה מצוירים. מעברו השני של הכביש נראה את מפעל הסיגרים, שנתן את ההשראה לסיפור אודות כרמן (מאת פרוספר מריימה) שעליו התבסס ז'ורז ביזה בכתיבת האופרה כרמן. משם נעבור לביקור בארמון המלוכה אל קזאר (Reales Alcázares). שנבנה בסגנון מודח'אר אופייני. אומנים מוסלמים בנו ארמון בשילוב סגנונות הרנסנס והמורי. לאחר הביקור בארמון, נעבור לסיור ברובע "כנסיית סנטה קרוז" (Iglesia de Santa Cruz) שהיה הרובע היהודי בטרם שגורשו מספרד (1492). נבקר גם בקתדראלה (Catedral de Sevilla), שנחשבת לגדולה באירופה (אחרי קתדראלת פטרוס הקדוש בוותיקן וסנט. פול בלונדון). במבנה קבור כריסטופר קולומבוס והמלך פרדיננד ראשון. לצד הקתדראלה בנוי מגדל הפעמונים - "החירלדה" ("שבשבת רוח" בספרדית). לאחר הפסקת צהרים, נלך למעגן, לשייט בנהר גודלכביר, ולקראת ערב נבקר במונומנט החדש שנבנה בסביליה - כיכר השמשיות - Metropol Parasol . לאחר ארוחת הערב ניסע למופע של ריקודי פלמנגו.

יום 6 - קורדובה
ניפרד מסביליה בדרכנו אל אחת הערים היפות והמרתקות ביותר בחלקה הדרומי של ספרד- קורדובה (עיר תעשיית החבלים -בעבר). בעיר העתיקה נותרו שרידים אדריכלים המעידים על פארה של העיר בתקופה הרומית (מקדש, גשר, חומות ומגדלים). העיר שימשה בירת מחוז היספניה בתקופת הרפובליקה הרומית, ועם הכיבוש האיסלמי הייתה בירת הח'ליפות של קורדובה ,שכללה את רוב חצי האי האיברי. ההערכה היא כי במאה ה 10 ותחילת המאה ה -11, קורדובה הייתה העיר המאוכלסת ביותר בעולם, ובמהלך מאות השנים הללו הפכה למרכז הרוחני של אירופה. לאחר מצור של מספר חודשים העיר נכבשה ב -29 ביוני 1236 בידי המלך פרדיננד השלישי מקסטיליה, במהלך הרקונקיסטה (הכיבוש מחדש) הספרדית. אוכלוסיית העיר קטנה במיוחד אחרי הרנסנס שפקד את העיר בשלטון המוסלמים. במאה ה -18 הצטמצמה האוכלוסייה ל: 20,000 תושבים. רק בתחילת המאה ה-20 החלו לפרוח ניצני התחייה התרבותית בעיר, וכך עד ימינו. כיום אוכלוסייתה מונה 485,000 (2014). מבחינה גיאוגרפית, העיר נבנתה בתוך העמק הנרחב ומשני גדות נהר גודלכבור (שעובר גם את סביליה). על הנהר כיום ישנם 7 גשרים, אחד חדש נחנך לפני שנה. בשלושה גשרים נראים יסודות קדומים (מהתקופה הרומית). האפשרויות של שייט בנהר והעברת סחורות עליו, תרמו לפיתוחה הכלכלי ולהפצת מוצריה באנדלוסיה. המשאבים הטבעיים בהרי הסירה מורנו : פחם, עופרת ואבץ, משכו פועלים רבים ליישובי הכורים שנבו בקרבת העיר, וספקו תעסוקה לאוכלוסייה מקצועית. עם הגיענו אל העיר נחצה את נהר גוודלכביר ונצא להכיר את המקום בו חי ופעל הרמב"ם. נשוטט בסמטאות הרובע היהודי, נכיר את סיפורם של יהודי ספרד בימי תור הזהב, נחלוף על-פני הכיכר על שם רבי יהודה הלוי, נמשיך לכיכר הרמב"ם ולצידו בית הכנסת העתיק. נמשיך ונסייר בעיר ונבקר ב"מסקיטה", אחד המסגדים היפים בדרום ספרד שהוסב מאוחר יותר לכנסייה המפוארות והיחידה בספרד. נמשיך לנסיעה לגרנדה ללינה.

יום 7 - גרנדה
היום יהיה מוקדש לביקור בגרנדה, ששימשה בירה ל"אמירות גרנדה" המוסלמית במאות 15-13. כיבוש העיר בינואר 1492 סימל את סוף "הכיבוש מחדש" של חצי האיברי בידי הנוצרים. בבוקר נפתח בסיור בארמון "אלהמברה" הנהדר, גולת הכותרת של האדריכלות והעיצוב המוסלמי שהתפתח באנדלוסיה, זהו אחד משיאי טיולנו בספרד. אווירת הפאר והשלווה מקיפים אותנו בחצרות המטופחות ובאולמות המעוטרים במיטב אומנות הקרמיקה והגילופים האנדלוסים. מראות "אלף לילה ולילה" המלהיבים את הדמיון. משער הארמון נצא להתפעל מגני חרנליפה, אשר ייצגו את גן העדן. לקול פכפוך המים נטייל בין שפע העצים הירוקים וערוגות הפרחים הצבעוניות בשבילים המוליכים אל מרכז הגן בו שופעים מים רבים. אכסדראות עמודים מצילות המקיפות חצרות צוננות – ממש עונג גן עדן. נמשיך לסיור במרכז העיר בקתדראלה ובקברי המלכים. בכיכרות העיר ובפסלו של קולומבוס המתחנן לתמיכה מהמלכים הנוצריים, למסעו "להודו". לקראת ערב נחזור למלון..

יום 8 - מלאגה
נעזוב את גרנדה עם בוקר ונצא לביקור בשמורת טבע בהרי סיירה דה-חימינאה (Sierra de Chimenea). בקרבת העיירה אנטיקוורה (Antequera) הכשירו השלטונות מסלול הליכה בשמורת הטבע -טורקל (בורג בספרדית), המאופיינת בתצורות גיאולוגיות בסלעי גיר קדומים מעידן היורה. נמשיך ונרד לעיר מלגה, עיר הנמל המשלבת ישן עם חדש. העיר משמשת בירת "חוף השמש" – קוסטה דל סול. הצייר בעל שם העולמי והפסל פבלו פיקאסו והשחקן אנטוניו בנדרס נולדו במאלגה. יצירת המופת של המלחין ארנסטו לוצ'ינו הקובני, "Malagueña", נקראת על שם העיר והאזור הזה בספרד. בעיר נולד גם המשורר היהודי שלמה בן יהודה אִבְּן גַבִּירוֹל (1021 - 1058) שהיה גם פילוסוף בתור הזהב של יהדות ספרד. אחרי הצהרים ניסע לעבר העיירה נרחה (Nerja), שם נערוך ביקור במערת נטיפים (Cueva de Nerja) שהתגלתה בשנת 1959, בידי נערים ששמו לב שמסדק באדמה יוצאים עם ערב מאות עטלפים. במערה נחשפו נטיפים וזקיפים מיוחדים וכן עדויות לשהיית אנשים בתקופות הפרה-היסטוריות (לפני 42,000 שנים), מהתרבות הניאנדרתלית. לעת ערב נעבור "למרפסת אירופה" – Plaza Balcón de Europa) Nerja,), ממנה תצפית מרהיבה על חוף הים. לאחר השקיעה ובהתאם לשעת הטיסה, נעבור לשדה התעופה לקראת הטיסה לישראל.
 

לחץ להדפסת מסלול הטיול

טיולים מאורגנים נוספים שעשויים לעניין אותך:

Prev
Next
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיול מאורגן לדרום ספרד לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!

טיול מאורגן לדרום ספרד  - אירופה

טיול מאורגן לדרום ספרד  - אירופה

פורום גולשים - טיול מאורגן לדרום ספרד
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות