טיול מאורגן לבלארוס - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » אירופה » טיול מאורגן לבלארוס

טיול מאורגן לבלארוס

משך הטיול: 7 ימים
הטיול כולל אוזניות שמע.
יתרונות מסעות

בלארוס - הנקראת גם רוסיה הלבנה הינה פנינה לא מוכרת  בלב האימפריה הסובייטית שהתפרקה בשנות התשעים. מעט מטיילים הגיעו לפינה חבויה זו והכירו את קסמיה. ערים העתיקות, ארמונות מפוארים, יערות אין סופיים, ונופי כפרים וחוות עם קיני חסידות בארובות הבתים.
מסלול הטיול יתחיל במינסק, בירת בלארוס. נכיר את הארכיטקטורה הסובייטית שהדגישה גודל ועוצמה. נמשיך לאתרים המרהיבים של מבצר מיר וארמון נשוויז, שני אתרים הנכללים ברשימה המכובדת של ארגון אונסקו כאתרי מורשת עולמי, נבקר בעיר ברסט, השער המערבי של בלארוס על גבול פולין, שם ניפגש בהיסטוריה העקובה מדם של מלחמת העולם השנייה מנקודת המבט הסובייטית. בעיר גורדנו, בירתה המשניית של דוכסות ליטואניה, נכיר את ההיסטוריה היהודית העשירה של בלארוס.        

נצא לשייט מהנה בתעלת אוגוסטוס, מפלאי הטכנולוגיה של המאה התשע-עשרה, ונבקר בפארק הלאומי - בלוושסקיה פוסצ'ה, אחד מיערות הפרא האחרונים שנשארו באירופה (הפארק מוכרז כאתר טבע ומורשת עולמי). 

יתרונות טיול מסעות לבלארוס :

חצי פנסיון ושתי ארוחות צהרים 
* ביקור בשוק קומרובקה הענק והצבעוני במרכז מינסק
הכרות עם הקרב הנואש של המגינים הסוביטיים במבצר ברסט ואנדרטת הגבורה המרשימה
ביקור בשני אתרי המורשת העולמית המרהיבים ביותר של בלארוס – מבצר מיר וארמון נשוויץ
ביקור בחוות עץ מסורתית בכפר מקומי ואירוח לארוחת צהרים מסורתית
הכרות עם העבר העשיר והקהילה המתחדשת של יהודי גורדנו ובית הכנסת המפואר בין 500 השנה
שייט מהנה על תעלת אוגוסטוס, מהנודעות שבתעלות המים בבאירופה 

יום 1 : תל אביב - למינסק
נצא בטיסה למינסק, בירת בלארוס (רוסיה הלבנה). מינסק הינה המרכז הפוליטי והתרבותי של בלארוס. העיר העתיקה מוזכרת בכתבים כבר במאה האחת עשרה. כיום זו עיר עם שדרות רחבות, ארכיטקטורה מודרנית ופארקים רחבי ידיים. העיר נהרסה ברובה במלחמת העולם השנייה, ונבנתה מחדש בעיצוב סובייטי. יחד עם זאת, יש בעיר מספר מבנים היסטוריים יוצאי דופן המעידים על היסטוריה עשירה. לינה וארוחת ערב במינסק.

יום 2 : יום סיור באתרי מינסק
לאחר ארוחת בקר נצא לסיור רכוב בין אתרי העיר. נסע בשדרות הרחבות כולל שדרת העצמאות החוצה את העיר לאורך 15 ק"מ, נבקר בכיכר העצמאות אחת מהכיכרות הגדולות והמרשימות באירופה עם אוסף בניני ענק מהתקופה הסובייטית, כיכר הניצחון  ואי הדמעות, מצבת הזיכרון לנופלים במלחמת אפגניסטן בשנות השמונים, בנין העירייה, הקתדראלה הגדולה, הספרייה הלאומית ועוד. נמשיך בסיור צבעוני וריחני בשוק קומארקובה – שוק פתוח ענק בו ניתן למצוא מכל טוב. אחר הצהרים נבקר בעזרת מדריך מומחה במוזיאון המלחמה הפטריוטית הגדולה (כך מכונה מלחמת העולם השנייה ברחבי האימפריה הסובייטית לשעבר), מוזיאון מרתק שבנייתו החלה כבר בשנת 1944 עוד במהלך המלחמה. המוזיאון כולל אלפי פריטים היסטוריים הממחישים את המלחמה העקובה מדם שהתרחשה באזור בין השנים 1941 עד 1944.  ארוחת ערב ולינה במינסק.

יום 3 : 9.6.17 : נשוויז - ביקור בחווה כפרית - ברסט
נצא בנסיעה ממינסק לכיוון העיר העתיקה של נשוויז. מחוץ לחלון נהנה ממרחביה הירוקים האין סופיים של בלארוס. נשוויז היתה מקום מושבם של משפחת אצולה פולנית בשם ראדזווילי. הארמון המפואר בו נסייר מכיל עשרות חדרים מהודרים, אולמות מנזרים ועוד. הארמון המוקף תעלת מים להגנה והינו אחד מארבעת אתרי המורשת העולמי בבלארוס. נמשיך בנסיעה לכיוון העיר העתיקה של ברסט. בדרך נעצור לביקור מיוחד בחווה כפרית בלב כפר חקלאי. החווה בנויה עץ בסגנון טיפוסי לאזור. ניפגש עם בעל החווה שיספר על החיים בכפר בעבר וכיום. נלך לסיור בשבילי הכפר, ניפגש בתושבים מקומיים, נכיר את מלאכות הכפר, כולל מרכז לרקמה מסורתית . הסיור יגמר בארוחת צהרים עם מיטב המאכלים הכפריים של האזור.לאחר הביקור נמשיך בנסיעה לברסט אשר ליד הגבול עם פולין. לינה וארוחת ערב בברסט.   

יום 4 : יום טיול בסביבות ברסט
ברסט הינה עיר אסטרטגית ששימשה לאורך השנים כשער המערבי של בלארוס, על גבול פולין. העיר מלאה שדרות ירוקות ורחבות ובמרכזה רחוב סובטקאיה המפואר בו נעים להסתובב לקניות, לראות ולהראות. האתר המפורסם בעיר הינו מבצר ברסט העתיק. מבצר ברסט היה סמל להקרבה וההתנגדות הסובייטית לפלישה הנאצית בשנת 1941. במשך ימים רבים המשיכו מעט הלוחמים במבצר בקרבות עיקשים בפולשים הנאצים על אף הנפגעים הרבים וחוסר בתחמושת. המבצר נהרס כמעט לגמרי, אך בעקבות קרב הגבורה שניהלו המגינים במקום, הפך לאחר המלחמה לאתר הנצחה מרשים ומיוחד. אחר הצהרים נסע לסיור בשמורה  הלאומית של יער בלווזקאיה פוסצה. השמורה הינה אתר טבע ייחודי המוכר ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמי בבלארוס. היער העצום הינו אחד מהיערות העתיקים האחרונים שנותר באירופה, עם עצים רבים בני מאות שנים. חיות בר רבות שנעלמו לחלוטין מאירופה, מסתובבות בשמורה באופן חופשי, כולל הביזון האירופאי וסוגים רבים של אנטילופות. נטייל בסביבות הפארק, נראה את העלי החיים המיוחדים לאזור ונבקר במוזיאון הטבע. בערב נהנה ממופע פולקלור מלווה בארוחת ערב ממיטב המטבח המקומי, לינה בברסט. 

יום 5 : ברסט - ארמון רוזאני - תעלת אוגוסטוס - גרודנו
לאחר ארוחת הבוקר נסע צפונה לעיירה העתיקה רוזאני. ליד העיירה נמצא הארמון המבוצר והרוס בחלקו של משפחת ספיה שנבנה במאה השש עשרה. כיום נותרה על מיקומה המעטפת החיצונית והמרהיבה. חלקים רבים מהארמון נמצאים בשיפוץ. אחר הצהרים נצא לשייט מהנה על תעלת אוגוסטוס. תעלת אוגוסטוס הינה פרויקט הנדסה הידראולי ייחודי מהמאה התשע עשרה, לפני הגעת מסילות הברזל, כאשר חלק גדול מתנועת הסחורות בין הערים נעשתה בספינות על תעלות מים. התעלה מחברת בין אחד עשרה נהרות ושבעה אגמים באורך כולל של 102 ק"מ. התעלה כוללת עשרות של סכרים המיועדים להתגבר על הפרשי גובה גדולים לאורך התוואי. עקב יחודו של הפרויקט הוא נכלל כאתר מועמד לרשימת אתרי מורשת של אונסקו. השייט עובר בנופים ירוקים ושלווים, ולאורכו נראה אנשים רבים המנצלים את האזור לספורט שייט קאייקים ורכיבת אופנים. לינה וארוחת ערב בגרודנו.

יום 6 : גרודנו
העיר גרודנו קשורה קשר הדוק לדוכסות העתיקה של ליטואניה. תחת שלטונו של הדוכס הגדול ויטאוטיס, קיבלה גרודנו מעמד שווה ערך לוילנה ושמישה כבירתה השנייה של ליטואניה. גרודנו שימשה גם כעיר מגוריו של מלך פולין סטפאן במהלך המאה השש עשרה. תקופות זהר אלו השאירו את חותמם בעיר במבנים מפוארים, קתדראלות, ומבצרים. בעיר גרודנו הייתה קהילה יהודית גדולה כבר לפני מאות שנים ובמהלך הסיור נבקר בבית הכנסת המפואר שנבנה בשנת 1578. בין האתרים אותם נבקר המבצר החדש, כנסיית קלוזה העתיקה, מנזר מסדר הישועים, בית הכנסת הגדול ועוד. לינה בגרודנו.

יום 7 : מבצר מיר - טיסה לארץ
לאחר ארוחת בקר נעזוב את גרודנו ונסע מזרחה לכיוון העירה הקטנה של מיר. ליד העירה נמצא אחד מהאתרים המרהיבים ביותר בבלארוס - מבצר מיר (אתר מורשת עולמי של אונסקו). המבצר המכונה הפרח של ימי הביניים, נבנה בשלהי המאה החמש עשרה כמבנה גותי. מאוחר יותר נוספו אגפים שונים בסגנון הרנסאנס ולבסוף סגנון הבארוק. נסייר בארמון ובגנים המרהיבים לגדות האגם המעוצבים בסגנון איטלקי. לאחר סיור מרתק במבצר וארוחת צהרים נסע לשדה התעופה של מינסק לטיסתנו חזרה לארץ.

המסלול מתאר את אתרי הביקור והבילוי, אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינוים בסדרי הביקורים, ארוחות והלינות.

 

שם העיר מספר לילות
מינסק 2
פרסט 2
גרודנו 2
סה"כ 6

 

 

 

 

   
לחץ להדפסת מסלול הטיול
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיול מאורגן לבלארוס לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!

טיול מאורגן לבלארוס - אירופה

טיול מאורגן לבלארוס - אירופה

טיול מאורגן לבלארוס - אירופה

פורום גולשים - טיול מאורגן לבלארוס
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות