טיול משלחת חקר לאלבניה - מסע בזמן למאה אחרת - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » אירופה » טיול משלחת חקר לאלבניה - מסע בזמן למאה אחרת

טיול משלחת חקר לאלבניה - מסע בזמן למאה אחרת

משך הטיול: 9 ימים
יתרונות מסעות

אלבניה - רצועה קטנטנה ושטופת שמש הנושקת לחופי הים האדריאתי, עולה למרומי הרי האלפיים האלבניים וגולשת לאגמים הכחולים בהרים המיוערים במזרח. אלבניה היא המסתורין האחרון באירופה, כל אחד יכול למצוא באלבניה ניסיון וחוויה חדשה שתמיד חיפשו. אלבניה מציעה למטייל מגוון אתני עשיר ומצליחה לרקוח תערובת מהממת של קסם ים תיכוני, ערבוב מרתק של דתות, סגנונות, תרבויות ונופים. עיירות וכפרים ציורים, פסגות הרים סלעיות, שדות מעובדים ובונקרים משרידי שלטונו הרודני של אנוור חוג'ה (Hoxa).

משלחת חקר - מתכונת חדשה לטיול
טיול משלחת חקר מיועד לקהל הרחב המעוניין בהכרות משמעותית וחווייתית עם יעד הטיול. מתכונת הטיול החדשה כוללת את כל  יתרונותיו הבולטים של טיול גיאוגרפי ובנוסף משלבת במסלול מפגשים וסיורים רבים להכרות עם האוכלוסייה.

טיולי משלחת חקר יכללו תמיד :
* ביקור בבתים פרטים ומפגש עם אורח חיים מקומי
* סיורים מיוחדים בעיירות וכפרים שאינם על מסלול התיירות
* הכרות עם בתי מלאכה מסורתיים וטכנולוגיות של "פעם"
* מלונות והדרכה ברמה הגבוהה ביותר כנהוג בחברת מסעות


יתרונות משלחת חקר לאלבניה :
* קבוצות קטנות 12- 22 מטיילים
* תכניות מיוחדות בהתאם לנהוג במשלחת חקר

* כלכלה : פנסיון מלא
* לינה במלונות הטובים ביותר בנמצא במסלול הטיול 
* סיור מקיף בעיר אלף החלונות - בארט
* קניון האוסומי והכפרים העתיקים מעליו
* רחצה במעינות חמים בלב הטבע
* יומים אירוח משפחתי חם בכפר ווסקופויה

* מפגשים וביקורים רבים אצל תושבים מקומיים
* תכנית מלאה (אין ימים חופשיים)
טיפים לנותני השירות (מלצרים, מדריכים מקומיים ) 
* ללא אופשיונלס 

                                           

יום 1 : תל אביב - ווינה - טירנה - קרויה             
טיסה לאלבניה דרך ווינה, נחיתה בשעות אחה"צ בעיר טירנה. תחנתנו הראשונה תהיה בקרויה. העיירה היושבת כמבצר מעל לכביש החוף, שימשה כבירת אלבניה לתקופה קצרה בזמן המרד של סקנדאר באג כנגד הטורקים (מאה 17). המבצר המקומי משמש כיום כמוזיאון המנציח את השליט האגדי, ובחצרו מוזיאון פתוח למלאכות יד. מחוץ למבצר, בזאר קטנטן המתיימר להזכיר במשהו את הבזארים הטורקים הססגוניים. לינה בקרויה.

יום 2 : קרויה - בראט                                                                        
נצא בבוקר בדרכנו לכוון העירה בראט. הכביש עובר סמוך לאגם דוול ולמספר כפרי דייגים היושבים על שפת האגם ותושביהם חיים מדייג וחקלאות. המשך הדרך חוצה את עמק פיר בו בולטים לעין חרגולים לשאיבת נפט. לפני הצהרים נגיע לעיירה המקסימה של בראט. נעלה אל המצודה המתנוססת מעל המצוקים. זהו מכלול מבנים מוקף חומות השולט על העיר ועל עמק נהר אוסומי שמתחתיו. המיוחד במצודה זו שבתוכה חיים עדיין תושבים רבים כחלק ממכלול העיר העתיקה. תצפית מן המצודה מגלה לנו את יופייה האמתי של העיר בעלת אלפי החלונות. נרד ברגל דרך סמטאות העיר אל השוק העירוני הססגוני שבמרכזו מתגודדים עשרות תושבים סביב שולחנות ומשחקים בדומינו. נאכל ארוחת צהרים בעיר ולקינוח נכנס לקונדיטוריה של מלון טומורי הידועה בממתקיה. את שעות אחר הצהרים נעביר בשמורת הר טומורי הנחשב להר הקדוש של אלבניה, וסביבו מתרכזת העדה הבקטשית עם המסורת המעניינת שלה. לינה בבראט.

יום 3 : בראט - נהר אוסומי - פרמט
השכם בבוקר נצא להתרשם מבראט המתעוררת לעוד יום שגרתי. נלך בסמטאות הצרות והתלולות של רובע מנגלמי, ניחוחות של קליית קפה עולים מהסמטה הסמוכה ומאפיית הלחם הריחנית מסיימת את עבודתה ומוציאה את הכיכרות אל הלקוחות. התושבים יוצאים לעוד יום עבודה ולעומתם הזקנים והולכי הבטל יושבים לפתחי בתי הקפה ולוגמים קפה מהביל לצד כוסית ראקי העשויה על בסיס פירות עץ הערער. נבקר בשוק האוכל המתעורר ומתארגן לעוד יום עסקים. לאחר ארוחת הבוקר נצא לנסיעה של כחמישים קילומטרים בכביש המשובש שבין בראט והעיירה צורובודה. זו דרך נוף מרהיבה הנוסעת לאורכו של נהר אוסומי. בצורובודה נעצור להפסקת קפה והצטיידות לצהרים, ונצא לכוון קניון נהר האוסומי. ניסע לאורך הנהר כברת דרך תוך שאנו צופים על הקניון שמתחתנו. נעצור לשכשוך במים וטיול רגלי של כשעה לאורך הקניון. בהמשך אנו חוצים רכס הרים תלול ועוצרים במספר כפרים עתיקים לאורך הדרך. הכפרים בנויים מאבן מקומית וגגותיהם מחופים בלוחות צפחה. העצירה בכפרים הינה חוויתית, שכן התושבים במקומות מבודדים אלו אינם רגילים בכלי רכב החולפים על פניהם, לא כל שכן באורחים ממדינות זרות. לעת ערב נגלוש אל נהר ויוסה  (VIOSA), ולאורכו נגיע לעירה פרמט. לינה בפרמט.

יום 4 : פרמט - קניוני פרשר - קניון ויוסה - לשקוביץ - רמות גרמן - ווסקופויה
את היום נפתח בטיול רגלי בעיירה פרמט. עיר עתיקה שאומצה כעיר נופש ומרפא על ידי המשטר הקומוניסטי ונזנחה לאחר התמוטטותו. פסלים של פרטיזנים וגדולי אומה, שוק מציאות צבעוני, בתי קפה וחצרות בהן אוספים כל מה שאולי יהיה בו צורך ביום מן הימים. נצא בנסיעה מזרחה וניכנס לתוך ערוץ נהר פרשרי. לאחר זמן קצר נגיע לסדרת מעיינות חמים הנובעים בשולי הנהר. המעיינות פתוחים לרחצה והטמפרטורה של המים נעימה לטבילה מענגת. נמשיך אורך נהר ויוסה אשר בחלקו מהווה גבול בין אלבניה ויוון. העלייה במעלה התלול מגלה לנו נופים קניונים נהדרים ומספר מפלים הזורמים סמוך לכביש הצר. נעבור דרך העיר לשקוביץ, בה מספר עצי דולב עתיקים ואדירי ממדים. נעצור להפסקת קפה במרכז הכפר שם נמצאת מאפיית הלחם ומחלבה המוכרת גבינות קשקבל איכותיות מחלב עיזים וכבשים. נעצור לצהרים בחוות דגי שמך, (לעיתים ניתן לדוג את הדגים בעצמנו). המשך הדרך חוצה את רמת גרמן בה מספר ערים נטושות אשר נבנו בתקופת השפע הקומוניסטית ונזנחו לאחר המשברים הכלכליים של שנות התשעים. על השיכונים הקומוניסטים הרעועים השתלטו רועים וחקלאים אשר ממשיכים לחיות בערי הרפאים. רמת גרמן שימשה נתיב חשוב בין מזרח ומערב, והיא זרועה באנדרטאות ממלחמות שונות החל בימי האימפריה העותומנית ועד ימי הפרטיזנים של מלחמת העולם השניה.                   לינה בווסקופויה.            

יום 5 : ווסקופויה - יום בכפרים במרומי
נבלה את היום בין הכפרים העתיקים, מהיפים שבהרי הבלקן. את היום נתחיל בהכרות עם משק החי של משפחת זרה, בעלי המקום בו אנו מתאכסנים. המעוניינים יוכלו להתנסות בחליבה או איסוף ביצים. נבקר במשפחות שכנות ונלמד על עבודות היומיום שלפני ארוחת הבוקר. לאחר ארוחת הבוקר, נטייל בכפר על כנסיותיו העתיקות והחדשות. נכנס למספר בתי מקומיים העוסקים במלאכות שונות בהתאם לעונה (יין, ראקי, ריבות ורדיית דבש, גבינות, עישון בשר וכו'). נצא לטיול רגלי קל בדרך המתפתלת לאורך נחל יפה אל הכפר השכן שיפסקה היושב על מעיין ענק. תושבי הכפר חיים ממרעה הצאן. הכפר היושב על מדרון ההר בנוי כמעט כולו מאבן מקומית ללא חומרי מילוי או הדבקה ובתיו מכוסים רעפי צפחה. המבנה הבולט הינו בית המעיין הממוקם במרכז הכפר ולידו כנסיית יוחנן הקדוש. בסופי שבוע בקיץ מתקיים בכפר שוק איכרים קטן ומגוון. נחזור לווסקופויה אחה"צ. אלו המעוניינים יוכלו להצטרף למשפחת זרה בהכנת התבשילים לארוחת הערב ובתוך כך ללמוד משהו על המטבח האלבני המשובח.               לינה בווסקופויה.

יום 6 : קורצ'ה - אגם פרספה - אגם  אוחריד - פוגרדץ                                 
נפרד בבוקר ממשפחת זרה ונצא לכוון העיר קורצ"ה. עיר זו משמשת מרכז לכפרי הסביבה. נבקר בשוק המרכזי המרתק בו ניתן למכור ולקנות כל מה שהדעת מעלה. בימי ראשון מתקיים במקום שוק בעלי חיים גדול. בעיר פועלת מבשלת הבירה הפופולארית של אלבניה : בירה קורצ'ה. במידת האפשר נערוך במבשלה ביקור וטעימות בירה. נמשיך לאגם פרספה. אגם פרספה הינו השני בגודלו בבלקן ומחולק בין שלוש מדינות : יוון, מקדוניה ואלבניה. מימו מתוקים וטובים ללא כל זהום. נבקר בכפר הדייגים הציורי דולונה גוריצה ומשם נמשיך בכוון העיר פוגרדץ היושבת על שפת אגם אוכריד. עיר חוף נאה עם טיילת יפה, פארקים ושמורת טבע לאורך החופים.       לינה פוגרדץ.

יום 7 : פוגרדץ - אגם אוכריד - אלבשן
בוקר זה יוקדש לאגם אוכריד. נתחיל בטיול לאורך הטיילת של פוגרדץ, שם בצל הסוכות עשרות גברים מתחרים מדי יום באולימפיאדה של המשחק הלאומי : דומינו. בעונת הקיץ, מאות משפחות מבלות את החופשות לאורך חופי האגם. נבקר בשוק הדגים ואח"כ נסע לאורך האגם, עם מספר עצירות לתצפית. אחר הצהרים נגיע לעיר אלבשן. עיר מעניינת אשר שמשה לאורך ההיסטוריה כמבצר על נתיב המסחר החשוב של הבלקן. בעיר משתמרות המסורות של שלוש הדתות המרכזיות שחיו בה. מוסלמים, נוצרים אורתודוקסים ויהודים. היהודים חיו באלבשן במהלך שתי תקופות. הראשונה, מגרוש ספרד עד ראשית המאה ה17, אז יהודי אלבשן התנצרו והתאסלמו בעקבות המרת דתו של "המשיח" שבתאי צבי. תקופה שנייה, במהלך המאה ה 19 ועד לאחר מלחמת העולם השנייה. לינה באלבשן.

יום 8+9 : טירנה - וטיסות לארץ
נסע לבירה טירנה, עיר צבעונית ומגוונת, ונערוך בה סיור הכרות קצר ככל שהזמן לפני הטיסה יאפשר לנו. נעלה לתצפית מן המגדלים המכונים :"מגדלי התאומים", נבקר בשדרות בולבאר, האוניברסיטה, מוזיאון מאמא טרזיה, נזירה ואחות רחמנייה ילידת אלבניה, פעילת שלום וכלת פרס נובל לשלום (1979). נקדיש זמן לסיור בשוק העירוני ובשוק הפשפשים המקומי. בסביבות השעה 13:00 ניסע לשדה התעופה לקראת הטיסה לארץ דרך ווינה. 

 

 * המסלול מתאר את אתרי הביקור והבילוי, אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינוים בסדרי הביקורים, ארוחות והלינות.

 

 

שם העיר מספר לילות
קרויה 1
בראט 1
פרמט 1
ווסקופויה 2
פוגדרץ 1
אלבשן 1
סה"כ 7

 

                        

לחץ להדפסת מסלול הטיול
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיול משלחת חקר לאלבניה - מסע בזמן למאה אחרת לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!

טיול משלחת חקר לאלבניה  -  מסע בזמן למאה אחרת - אירופה

טיול משלחת חקר לאלבניה  -  מסע בזמן למאה אחרת - אירופה

טיול משלחת חקר לאלבניה  -  מסע בזמן למאה אחרת - אירופה

פורום גולשים - טיול משלחת חקר לאלבניה - מסע בזמן למאה אחרת
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות