משלחת חקר לקירגיזסטן – מפגש חוויתי עם תרבות נעלמת של נוודים - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » משלחות חקר » משלחת חקר לקירגיזסטן – מפגש חוויתי עם תרבות נעלמת של נוודים

משלחת חקר לקירגיזסטן – מפגש חוויתי עם תרבות נעלמת של נוודים

משך הטיול: 12 יום
יתרונות מסעות

קירגיזסטן, המכונה "שוויץ של אסיה", ארצם של הנוודים. נופים אלפינים מרהיבים מעל כרי עשב ירוקים. עדרי בקר וסוסים מסתובבים בין יורטות לבנות על שפת אגמים כחולים, מצוקי מדבר צבעונים עם שרידי מבצרים על דרך המשי, יערות אשוח ומעינות חמים. חברת מסעות מרחיבה את תכנית הטיולים המצליחה של משלחות החקר ליעד שעדיין לא נמצא על מפות התיירות  הממוסדת –.קירגיזסטאן, ארצם של הנוודים.

משלחת חקר – מתכונת חדשה לטיול
טיול משלחת חקר מיועד לקהל הרחב המעוניין בהכרות משמעותית וחווייתית עם יעד הטיול. מתכונת הטיול החדשה כוללת את כל  יתרונותיו הבולטים של טיול גיאוגרפי ובנוסף משלבת במסלול מפגשים וסיורים רבים  להכרות עם האוכלוסייה.

טיולי משלחת חקר יכללו תמיד:
* ביקור בבתים פרטים ומפגש עם אורח חיים מקומי
* סיורים מיוחדים בעיירות וכפרים שאינם על מסלול התיירות
* הכרות עם בתי מלאכה מסורתיים וטכנולוגיות של "פעם"
* מלונות והדרכה ברמה הגבוהה ביותר כנהוג בחברת מסעות

 

יתרונות טיול משלחת חקר בקירגיזסטן:

* קבוצות קטנות 12- 22 מטיילים
* תכניות מיוחדות בהתאם לנהוג במשלח חקר
* פנסיון מלא !!
* מקומות לינה הטובים ביותר שישנם בכל אתר
* נופים מרתקים
* אירוח ולינה חוויתית במחנה יורטות על שפת האגם
* ביקור בכפרים והכרות עם תושבים ודרך חיים נוודית
* עמק "אלטין ארשאן" האלפיני ורחיצה במעיינות החמים
* אגם סון-קול, הפנינה של קירגיזטן
* חאן השיירות טאש ראבט – שריד אוטנטי מדרך המשי המפורסמת
* השתתפות בסדנאות למלאכת יד ובניית יורטה
* בישול "לגמן" – מאכל קירגיזי מסורתי
* מופע "העייט הזהוב" – צייד בעזרת עופות דורסים
* מופע פולקלור מסורתי כולל ארוחת ערב במסעדה יוקרתית

 
***הלינה ביורטות תערך בתאריכים מסוימים  בלבד ובהתאם לזמינות , במידה ולא יתאפשר, הלינה תהייה בבית הארחה באזור***

ימים 1-2 - תל אביב-איסטנבול -בישקק - אלא ארצ'ה 
נפגש בנתב"ג בשעות אחה"צ לטיסתינו לבישקק עם נחיתת ביניים. ננחת למחרת לפנות בוקר בשדה התעופה מאנאס ,ניפגש עם המדריך המקומי ונצא אל בית המלון לארוחת בוקר והתרעננות. לאחר ארוחת הבקר נצא לסיור היכרות עם הטבע המדהים של ארץ 40 השבטים. ניסע לפארק הלאומי אלא-ארצ'ה הנמצא מחוץ לבישקק, ונחזה לראשונה בפסגות הרים מושלגות, חורש ירוק, נהרות, ומפלי מים. נשוב לעיר לארוחת צהריים במסעדה אוזבקית, ולאחריה נערוך סיור עירוני בבישקק, נבקר בכיכר המרכזית אלא-טו, ( בה נראה את הבית הלבן הקירגיזי - מקום מושבו של נשיא קירגיזסט), באנדרטה לזכר הניצחון של ברית המועצות במלחמת העולם השנייה  ובפארק פנפילובה. ארוחת ערב ולינה בבישקק.

יום 3 - בישקק – מגדל בורנה – קוצ'קור
מוקדם בבוקר נתחיל במסענו ברחבי קירגיזסטן המרתקת.  נצא בנסיעה לכיוון אגם איסיק-קול. נעצור לביקור במגדל בורנה העתיק, שריד קדום מימי דרך המשי, נעלה למגדל לתצפית, ונסייר בקומפלקס הארכיאולוגי הנמצא סביבו. בשעות אחר הצהריים נגיע לעיירה קוצ'קור הנמצאת מערבית לאגם איסיק-קול ומשמשת תחנת מעבר למטיילים באזור. נסייר בעיירה האוטנטית ונבקר בבית מלאכה לייצור ביגוד ומזכרות מסורתיות אשר הוקמה על יד נשות הכפר כקופראטיב שיתופי. המרכז מתמחה בתוצרת מקומית העשויה ברובה מלבד (צמר כבשים). לאחר שנחזה בתהליך נתנסה בהכנת "שירדאק" - שטיחון קירגיזי מסורתי אותו ניקח כמזכרת הביתה. ארוחת ערב ולינה בבית הארחה מקומי בקוצ'קור.

יום 4 - ק'וצקור – סון קול – נארין 
לאחר ארוחת בוקר מוקדמת, נתחיל לסוע לכיוון הפנינה של קירגיזסטן -" אגם סון קול". נעלה לתצפית פנורמית ונחזה באגם האלפיני המדהים בצבע תכלת הנמצא בין רכסי הרים וכרי דשא ירוקים עליהם רועים סוסים ובקר. מסביב לאגם אין שום תשתית בנויה, רק יורטות מקומיות המוקמות בתקופת הקיץ. נבקר בשמורת פטרוגליפים הנמצאת ליד האגם ובה ניתן להתרשם מציורי אבן פרה-היסטוריים שנחרטו בסלע בידי השבטים הקדומים שחיו באזור, הציורים ממחיזים את אורך החיים של השבטים הקדומים וניתן לראות עליהם סצנות של צייד, פולחן דתי, וחיי משפחה. אלו המעוניינים יוכלו לצאת לטיול סוסים נינוח בנוף המרהיב. בשעות הצהרים נגיע ליורטה (אוהל מסורתי גדול של תושבי האזור) הנמצאת לחופי האגם ונטעם את מיטב המטעמים של המטבח הקירגיזי המסורתי. אחר הצהרים נמשיך בנסיעה לכיוון העיר נארין כאשר בדרך נחזה בנוף ציורי של עמקים וואדיות הנשקף מגובה של 3,000 מטר מעל פני הים . ארוחת ערב ולינה בנארין.

יום 5 -  נארין – טאש-ראבט (דרך המשי) – נארין 
אחרי ארוחת בוקר נצא מנארין דרומה לכיוון חאן השיירות טאש ראבט. בדרך לטאש ראבט נעצור לשיטוט בכפר קירגיזי ונתרשם מחיי התושבים וממלאכות יומיום שונות. מתחם טאש-ראבט הוא מהשרידים היחידים אשר השתמרו בשלמותם לאורך דרך המשי המפורסמת. החאן הוקם במאה ה15 לספירה ושימש כאכסניה והגנה לסוחרים אשר עברו בדרך המשי מקאשגאר שבסין לעמק הפרגנה. המבנהנמצא כ 12 ק"מ מהדרך הראשית בין הרים סמוך לנהר קארקו. המיקום האסטרטגי בגובה 3,200 מטר מעל פני הים בין הרים וחומות האבן בגובה 3 מטר המקיפות את המתחם, הקשו על שודדים לתקוף ולבזוז את המקום. בתוך המתחם 31 חדרים שונים בגודלם ובייעודם כאשר החדרים הגדולים שימשו כמחסן, והקטנים כחדרי שינה וחדרי כוננות לחיל המשמר, האולם המרכזי הוא מבנה כיפתי אשר ככל הנראה שימש כחדר אוכל. לאחר ארוחת צהריים במקום נחזור לכיוון נארין , ונבקר בשמורת טבע ייחודית בה מגדלים איילים. ארוחת ערב ולינה בנארין

יום 6 - נארין - קיזיל טו – בקמביובה
לאחר ארוחת הבוקר בנארין נצפין לכיוון אגם איסיק-קול, לקראת הצהריים נגיע לכפר קיזיל-טו אשר תושביו מתמחים בייצור יורטות, ליורטות יש מעמד מיוחד בחיי הנוודים בקירגיסטן. לאורך מאות שנים שימשה היורטה כבית לשבטים הקירגיזיים הנודדים, וכיום היא מסמלת  את מסורת הנוודים העתיקה, האחדות והרעות של העם הקירגיזי. הטונדוק (שלד המבנה המרכזי המחזיק את גג היורטה) מופיע על הדגל הלאומי של המדינה ומהווה סמל לכך שכול העם הקירגיזי נמצא תחת גג היורטה. היורטה בנויה מממוטות עץ הקשורים בחבלים ועטופים בשמיכות העשויות מצמר כבשים ומעורות בעלי חיים. על פי רב יש ליורטה כיסוי חיצוני המעוטר באיורים מסורתיים. היורטה היא מבנה פונקציונאלי כאשר במקרה של צורך או סכנה ניתן להרכיב ולקפל את היורטה בפחות משעה. ביורטה נהוג לשבת על הרצפה ולכן פרוסים בה שטיחים עבים המבודדים מן הקור. צד אחד משמש כמטבח וחדר אוכל ובו נמצא שולחן נמוך אשר אוכלים מסביבו. הצד האחר משמש כסלון וחדר שינה ובו נמצאים רוב בני המשפחה.בקיזיל טו נבקר בסדנה בה נקבל הסבר על אופן בניית היורטה הקירגיזית המסורתית ולאחר מכן נתנסה בבניית יורטה.
לקראת הצהריים נגיע לכפר בקמביובה ונכיר מסורת קירגיזית עתיקה של ציד בעזרת עופות דורסים, נחזה במופע "העייט זהוב" ונכיר צייד (דור שביעי למשפחת ציידים) המשתמש עדיין במסורת עתיקה זו.
את שעות הערב והלילה נבלה במחנה יורטות, על שפת אגם איסיק-קול. זו תהיה חוויה אוטנטית יחודית של ארוחה ולינה ביורטה מסורתית. בערב נהנה ממופע פולקלור קירגיזי סביב המדורה .לינה ביורטה על חופו של האגם. 

יום 7 - בקמביובה – סקזקה - קראקול 
נמשיך במסע לחופו הדרומי של אגם איסיק-קול ונבקר בעמק סקאזקה הציורי. פרוש המילה הרוסית סקאזקה הינה "סיפור אגדות". העמק עם נופו המיוחד נמצא לחופו של האגם, ומפורסם  בזכות הצבעים והטופוגרפיה הייחודים המזכירים תפאורה של סרטי אגדות. נמשיך לברסקאון ונבקר באנדרטה לזכרו של  יורי גאגארין, הקוסמונאוט הרוסי הנודע שהיה האדם הראשון שהקיף את כדור הארץ בחלל (שנת 1961). אחר הצהרים נגיע לעיירה קראקול, המשמשת מרכז תיירותי במזרח המדינה, לא רחוק מגבול סין. נבקר בכנסיה הרוסית האורתודוקסית ונשמע על ההיסטוריה המיוחדת המשקפת את תהפוכות מבני דת רבים בברה"מ הקומוניסטית. נמשיך למסגד דונגן - מסגד מוסלמי המעוצב בסגנון פגודה סינית ומשמש את המיעוט האוגורי והדונגני, שבטים סינים מוסלמים אשר הוגלו ממולדתם.  
ארוחת ערב ולינה בקראקול.

יום 8 - קראקול - אלטין ארשאן  - קראקול
לאחר ארוחת בוקר נעלה לרכב גבוה ונתחיל לעלות בדרך תלולה לאחד המקומות היפים בקירגיסטן - עמק אלטין-ארשאן. עמק יפהיפה הנמצא בגובה 2,600 מטר מעל פני הים. פירוש השם אלטין-ארשאן הוא "הספא המוזהב" . המקום ידוע בזכות הנוף הציורי והמעיינות החמים שבו. אחרי ההגעה נצא לטיול בעמק המקסים ונחזה בנופים אלפיניים של נהרות ,יערות אשוח, פלגים ופסגות מושלגות. לאחר ארוחת צהריים נהנה במעיינות החמים ומשם נחזור אחר הצהרים לקראקול. בערב ניקח חלק בהכנת לגמן – מאכל קירגיזי לאומי.
ארוחת ערב ולינה בקראקול.

יום 9 – קראקול - ג'טי אוגוז - ואדי גריגורייב - צו'לפאן אטא  
השכם בבוקר נסע לעמק "שבעת השוורים" - ג'טי-אוגוז. המקום נקרא כך על שם שבעת עמודי הענק האדומים הניצבים זקופים בכניסה לעמק. בשעות הבקר המוקדמות, מאירות קרני השמש העולה על הצוקים האדומים. נעלה לתצפית פנורמית על המחזה המרהיב ונטייל בשמורה.נחזור למלוננו לארוחת בקר, ולאחר מכן נבקרבמוזיאון "פרז'יוולסקי" הנקרא על שמו של מגלה הארצות והביולוג הרוסי הנודע ניקולאי פרז'יוולסקי אשר חקר רבות את אזור מרכז אסיה, וגילה סוגים רבים של צמחים ובעלי חיים (בין היתר את סוס פרז'יוולסקי). נמשיך במסענו לחופו הצפוני של אגם איסיק-קול, ונעצור בשטח אחו יפהפה על גדת האגם לפיקניק. נמשיך לוואדי גריגורייב ונסייר בין הדוכנים המציעים את מיטב התוצרת המקומית לתיירים. בערב נגיע למתחם נופש בצ'ולפאן אטא לארוחת ערב וללינה.

יום 10 - קראקול - צ'ולפאן - אטא-אתר הנופש באגם איסיק –קול
איסיק-קול הוא האגם הגדול בקירגיזסטן, והיעד התיירותי הפופולארי ביותר במדינה אשר מושך אליו כול שנה מאות אלפי מטיילים  זרים ומקומיים.פירוש השם איסיק-קול הוא "האגם החם", ומקורו בכך שמימיו אינם קופאים בחורף. האגם עם עומק מירבי של 668 מטר נמצא בגובה של 1,606 מטר מעל פני הים ומוקף ברכסי הרים גבוהים. נצא לשייט מהנה סביב האגם ונעגון במרכז תרבות רוארדו אשר הוקם על מנת לקדם שלום, אחווה, סובלנות, וסולידריות בין העמים והדתות השונות, כאשר ההתמקדות העיקרית היא בחמשת הדתות הגדולות: יהדות, אסלאם, בודהיזם, נצרות קתוליות ואורתודוקסית. בתוך המרכז מתחם ייחודי לכול דת,  אשר מציג למבקרים את עיקרי הדת ויסודותיה. המתחם משופע פסלים של מנהיגים מדיניים, מצביאים צבאיים, פוליטיקאים, ואנשי רוח ידועים ומשפיעים לאורך ההיסטוריה, מהעת עתיקה ועד ימינו. אחר הצהרים נטייל בשמורת הפטרוגליפים של צ'ולפאן – אטא הנמצאת מחוץ לעיירה.ארוחת ערב ולינה בצ'ולפן אטא.

יום 11 - צ'ולפאן אטא – שוק דורדוי - בישקק
לאחר ארוחת הבוקר נסע לכיוון בישקק. נבקר בשוק הענק והמרתק של דורדוי, שם גם ניתן להשלים קניית מתנות ומזכרות לבית.  לאחר התארגנות במלון נצא לארוחת פרידה במסעדה ידועה ויוקרתית, ונצפה במופע פולקלור מסורתי. לינה בבישקק.

  יום 12 - טיסה מבישקק לתל אביב
השכם בבוקר נסע לשדה התעופה לטיסתנו חזרה. נגיע לנתב"ג לקראת אחה"צ

לחץ להדפסת מסלול הטיול
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות משלחת חקר לקירגיזסטן – מפגש חוויתי עם תרבות נעלמת של נוודים לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!
פורום גולשים - משלחת חקר לקירגיזסטן – מפגש חוויתי עם תרבות נעלמת של נוודים
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות