טיול מאורגן לפירנאים וחבל אנדורה - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » קבוצות סגורות » טיול מאורגן לפירנאים וחבל אנדורה

טיול מאורגן לפירנאים וחבל אנדורה

משך הטיול: 8 ימים
הטיול כולל אוזניות שמע.
יתרונות מסעות

ביקור בגירונה -כפר מימי בניים רופיט -סיור באגמי טריסטיאנה -מוזיאון פלנדוליט 

הפארק הלאומי איגואס טורטס – החשוב בפירנאים כולל טיול ג'יפים

הסירק דה גווארני – קירקס קרחוני אדיר והמפל הגבוהה באירופה

 

פונט דה אספן – רצף המפלים האדירים שניזונים מקרחון העד של פסגת הויניא

·ביקור במזיאון יהודי בג'ירונה 

ביקור במקווה בסאלו

ביקור במוזיאון   PLANDOLIT

ביקור בפארק לאומי   AIGUESTORTES

רכבל פונט דה אספגן (telesiege pont d’espange – lac de gaube

 

* קבוצות קטנות עד 33 איש 

* מדריך ישראלי שמתגורר בברצלונה ומומחה ליעד ! 

 * שירות עד הבית עם שליחים  

*כל הטיולים כוללים אוזניות / מערכות שמע

* בתי מלון ברמת תיירות טובה על בסיסי חצי פנסיון

* תכנית מלאה (אין ימים חופשיים)

* מתן מענה 24 שעות 

* אוטובוס מרווח וממוזג 

יום 1- ברצלונה (Barcelona) – ג'ירונה (Girona)
לאחר הנחיתה בנמל התעופה של ברצלונה נפגוש את המדריך שלנו , ( מדריך ישראלי שגר במקום ומומחה ליעד !  ).נתחיל מיד בנסיע צפונה לעבר העיר ג'ירונה - בהגייה קַטַלַאנִית (או חֶרונה בפי הספרדים). זו אחת הערים המעניינות לביקור בחבל קָטָלוּנְיָה. לעיר הייתה חשיבות אסטרטגית בגלל  ה"וִיָה אוגוסטה" (הדרך החוצה את חצי האי האיברי מהים התיכון לאוקיינוס האטלנטי) העוברת דרכה ומיקומה לגדות נהר האוֹניַיר. העיר ידעה היסטוריה רבת תהפוכות בשל מיקומה האסטרטגי. ההשפעות התרבותיות של שליטיה וכובשיה השונים לאורך הדורות ניכרות עד היום. ברובע היהודי בעיר (המכונה "קאל") נולד, התגורר ופעל רבי משה בן נחמן גירונדי (רמב”ן), שהיה רבה של העיר, ובעשור האחרון של חייו, גם רבה של קטלוניה כולה. ב-1267, כתוצאה מלחץ הכמורה הנוצרית, עלה לא"י, יסד ישיבה בעכו ושם נפטר. מקום קבורתו בארץ שנוי במחלוקת. בג'ירונה חיו בתקופת "תור הזהב" של התרבות היהודית בספרד, כ-1000 יהודים. עקב רדיפות הנוצרים פחת מספרם, עד לעזיבת האחרונים שבהם בחודש יולי 1492. ניתן לראות שרידים מחיי הקהילה היהודית במקום לפני הגירוש (מקווה, בית קברות). נסייר בסמטאות העיר העתיקה וברובע היהודי המשוקם בחלקו. נבקר ב"מוזיאון היהודי", המשחזר ומתאר את חיי היהודים במקום עד הגירוש. נראה את הקתדרלה ואת שרידי החומות והמבנים מימי הביניים.  לינה באזור ג'ירונה.

יום 2- ג'ירונה – בסאלו (Besalu) – רופיט (Rupit)
נעזוב את ג'ירונה אך לא את היהדות, וניסע לעיירה מוקפת החומה בֶּסַאלוּ. בחפירות ארכיאולוגיות שנערכו ב-1964 בעיירה הקטנה, נתגלה מקווה טוהרה בסגנון רומנסקי, מהמאה ה-12, אחד המקוואות העתיקים והמשומרים ביותר באירופה. נבקר במקווה ונסייר בין סמטאות העיר העתיקה, שהוכרה ב-1966 כנכס היסטורי לאומי בספרד. משם נמשיך לכיוון רכס הקוֹיְסָקַבְּרָה (Collsacabra) בו נמצא הכפר רוּפיט. אזור הקוֹיְסָקַבְּרָה נחשב כפנינת טבע, והוא בגדר "חובה" לאוהבי הטבע.  נוכל למצוא בו נופים מרהיבים של מצוקים ועמקים, שפע צמחיה הכוללת יערות אשור ואלון, כרי מרעה נרחבים ומגוון עשיר של בעלי חיים. חיים פה צבאים, גיריות, סלמנדרות, בעלי כנף רבים לרבות נשרים, עיטים וציפורי שיר. הכפר העתיק רופיט, הממוקם בגובה של כ-850 מ' מעל פני הים,  השתמר באופן נפלא, ונשאר כפי שהיה בימי הביניים, לפני יותר מ-500 שנה והוא אחד היפים בספרד מתקופה זו. המצודה והכנסייה נבנו בשנת 968 לספירה, לפני ב-1050 שנים. נשוטט ברחובות  בתי האבן הבנויים מסלע מקומי, הרחובות הצרים ופרחי הגרניום המעטרים את מרפסות הבתים, "מחזירים" אותנו לימי הביניים. נמשיך לסיור רגלי קל ביער, לאורך הנחל, לכיוון צוקי הקויסקברה. נחווה את הטבע, נתפעל מהנופים, ונצפה על מפל הסָיֶינְט (Sallent). נחזור לכפר ומשם ניסע למלון. לינה באזור סֶרְדַניה (Cerdanya).

יום 3 - אנדורה (Andorra)
את היום נבלה באנדורה. אנדורה היא אחת המדינות הקטנות בעולם- שטחה 468 קמ"ר ומספר תושביה כ-85,000. למרות ממדיה הצנועים (ואולי הודות להם), ידעה מאות שנים של חיים שלווים תחת שלטון משותף של ספרד וצרפת. היא המדינה היחידה בעולם ששפתה הרשמית היחידה היא קטלאנית. היא היחידה שמספר אזרחיה הוא פחות ממחצית מספר תושביה, והיחידה שבני הלאום העצמאי שלה (האנדורים) מהווים רק 1/3 מהאוכלוסייה. תוחלת החיים במדינה גבוהה ביותר (במקום ה-7 בעולם) ומגיעה ל-83 שנים. לתרבות האנדורית הרבה מאפיינים משותפים עם התרבות הקטאלונית בספרד. נפתח את היום בביקור בשלושת האגמים הקרחוניים של טְריסְטַאינָה (Tristaina), (מותנה במזג האויר). שלושת האגמים (בלטינית Tris Stagnu),פרימר (Primer), מיג (Mig) ואמונט (Amunt) קשורים בנחלים ונמצאים בגבהים שונים מ-2200 מ' ועד 2800 מ'. ניסע לאזור הסקי הצפון מערבי של אנדורה, שם בינות להרים האדירים שפסגתם הגבוהה ביותר היא בגובה 2946 מ', נצא להליכה קלה לעבר שלושת האגמים הנסתרים מעין. לאחר הטיול הרגלי נבקר בבית פלנדוליט (Casa d'Areny-Plandolit), מוזיאון המציג את סגנון החיים של משפחה עשירה באנדורה, מהמאה  ה-17 ועד היום. המוזיאון נמצא בבית אחוזה בעיירה אורדינו (Ordino).  בדרך נגיע גם לנקודות תצפית גבוהות, מוקפות פסגות מתנשאות מכל עבר, בהן נוכל לראות את העמקים הפרושים הרחק מתחתינו. לא נוותר על טיול במרכז העיר אנדורה שחנויותיה פטורות מס. לקראת ערב נחזור למלוננו. לינה באנדורה.

 יום 4- אנדורה – איגואסטורטס (Aigüestortes)–עמק הנוגרה פָּאיַארְסה ((Noguera Pallaresa- עמק אראן (Val d'Aran)
לאחר ארוחת הבוקר נפרד מאנדורה ונצא חזרה לעבר קטלוניה. ניסע לאורך רכסים וכפרים ציוריים לכיוון הפארק הלאומי איגואסטורטס ואגם סנט מאוריסי (Aigüestortes i Estany de Sant Maurici). הפארק הוא אחד מ-14 פארקים הלאומיים בספרד ובין המפורסמים ביניהם. על אף שאינו גדול במיוחד (141 קמ"ר, לעומת 20,000 קמ"ר בפארק קרוגר, או 10,000 קמ"ר בפארק ילוסטון), הפארק עשיר בנופים מרהיבים, הכוללים פסגות גבוהות ומושלגות, עשרות אגמים בצבעים שונים, יערות מחטניים, נחלים רבים ומפלי מים שנתנו לו את שמו- "מים מפותלים". העמקים דמויי ה"U", המצוקים האנכיים והפסגות החדות עוצבו על ידי קרחונים, בתקופות הקרח השונות. מאתיים האגמים ויותר המצויים בפארק, הם תרומתם החשובה של הקרחונים.   יש בו צמחיה אלפינית עשירה ומגוונת, תודות להפרשי הגובה הגדולים בפארק (מ-1600 מ' ועד הפיסגה  בגובה 3017 מ'), ותודות למים הרבים הזורמים בו. בין העצים אפשר למצוא עצי אלון, אשור, אשוח, אורן למינהו, רודודנדרום, שיחי אברש ועוד מאות מינים אחרים. עולם החי מיוצג בפארק ע"י כ-150 בעלי כנף הכוללים נשרים, עיטים והרבה מיני ציפורי שיר. לא נפקד מקומם של צפיר האלפים (יעל הרים), הרמין (סמור), מרמיטה אלפינית, יחמור אירופי, אייל הכרמל, מכרסמים רבים ודו-חיים ממינים שונים.  נגיע לכפר אספוט (Espot), אחד מבסיסי היציאה לטיול בפארק. נחליף את האוטובוס שלנו ברכבי שטח ציבוריים המיועדים לכך (כניסת רכב פרטי  לשטח הפארק אסורה). נעלה עד לבקתת ההרים אמיצ'ס (Refugi d'Amitges.) הנמצאת בגובה של 2380 מ'. בחלק מעונות השנה אפשר לראות שלג וקרחונים הצפים באגמים הגבוהים. משם נמשיך בטיול רגלי לכיוון האגם רַטֶרָה (Estany de Ratera) כ-6 ק"מ, ומי שירצה בכך, יוכל לחזור ברכב הציבורי.  אחר הצהריים נחצה את מעבר ההרים בּוֹנַיְגוּאה (Port de la Bonaigua)המפריד בין עמק אראן (Val d'Aran) המבודד משאר ספרד. נמשיך למלון.  לינה באזור בעמק אראן.

 יום 5 – עמק אראן -  סירק דה גָוַארְני (Cirque De Gavarnie) –  לוּרד (Lourdes)
ביומים הבאים נטייל באזור הצרפתי של הפירנאים. נחצה את הגבול הצרפתי ומשם נמשיך לביקור בכפר סיינט ברטרן דה קומיס (Saint-Bertrand-de-Comminges). הכפר הציורי הקטן המונה כ-250 תושבים בלבד, נמצא ברשימת 157 הכפרים היפים ביותר בצרפת (נכון ל-10/2014). תולדותיו מתחילות בשנת 72 לפנה"ס, כאשר פומפיוס, המצביא הרומי, ייסד שם נקודה יישוב (קולוניה) במטרה להגן על המעבר לעמק אראן. בימים ההם מנה הישוב בשיאו כ-30,000 חיילים. משם נשים פעמינו אל עבר אחת מתופעות הטבע המרשימות ביותר בכל הפירנאים – הקרקס הקרחוני (Cirque)  של גָוַארְני. קרקס קרחוני הוא עמק גדול, בצורת אמפיתיאטרון (מכאן "קרקס"), שנוצר ע"י קרחונים. הוא מוקף בדרך כלל בקירות תלולים וגבוהים משלושה צדדים, והצד הרביעי הוא הפתח (מפתן) דרכו "זורמים" הקרחונים והדרדרת הקרחונית. הכפר גוארני נמצא למרגלותיו של עמק כזה, מהמושלמים והיפים באירופה ובו מפל המים הגבוה בצרפת (422 מ'). נצא לטיול רגלי לעבר נקודת התצפית אל מרכז העמק ומפל המים גוארני.מאוחר יותר נמשיך לעיר לורד, עיירה למרגלות הפירנאים, ש-16,000 תושביה זוכים לארח יותר מ-5 מליון עולי רגל ותיירים בשנה. הנוצרים הקתולים מאמינים כי ביום 11.2.1858 נגלתה הבתולה מריה, לנערה בת 14 (ברנדט סוברירו) בתוך מערת מאסאבִּיֵי (Massabielle) במקום. מי המעין הנובע במערה נחשבים כמחוללי נסים בריפוי מחלות, נכויות ועקרות. ברנדט הוכרזה ע"י האפיפיור כקדושה בשנת 1933. בערב נצא לחזות בתהלוכה הדתית המדהימה של עולי הרגל הבאים לבקש ברכה ומרפא מהקדושה מלורד. לינה באזור העיר לורד.

יום  6  – פונט דה אספאן (Pont d’Espagne)– אזור אורדסה (Ordessa)
 את תחילת היום נקדיש לביקור במפלי פונט דה אספן (גשר ספרד), הנמצאים בפארק הלאומי של הפירנאים Pyrénées National)Park) . יש האומרים, כי המקום ומפליו, משקפים ומייצגים את העצמה והרומנטיקה של הטבע בפירנאים, בצורה הטובה ביותר. המפלים נחשבים כיפים ביותר באזור הפירנאים הצרפתיים. נמשיך ונעלה ברכבל (סגור באפריל) לכיוון אגםגובּ (Gaube).  לא רחוק מהאגם מתנשא הר הוִוינמאל (Vignemale), הפיסגה הגבוהה ביותר בפירנאים הצרפתיים (3298 מ'). בסביבת האגם נמצאים גם הקרחונים הגדולים והמרשימים בפירנאים. נטייל רגלית סביב האגם, כאשר מכל עבר נשקפים מפלי מים ופסגות מושלגות. לאחר תום הסיור, נתחיל לחזור לכיוון ספרד. נעשה דרכנו לכיוון הפארק הלאומי אורדסה והר פרדידו (Ordesa y Monte Perdido National Park) הנמצא ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסקו, כבר משנת 1997. גם בדרך זו נמשיך להנות מיפי הטבע הפראי הסובב אותנו מכל עבר. אם הזמן העומד לרשותנו יאפשר זאת, נצא לטיול קצר באזור. לפני הגעתנו למלון. לינה באזור אֵיינְסָה (Ainsa) שבחבל אראגון (Aragon).

יום -7-    פארק לאומי סיירה דה גוארה (Parque de la Sierra y Cañones de Guara)- אַלְקֶזַר (Alquézar) – ברצלונה                                                                     
      היום נצא לבקר בפארק הלאומי "הרכס והקניונים של גוּאָרה". בשמורה למעלה מ-70 ערוצי נחלים, קניונים ונקיקים העושים את המקום לגן עדן לחובבי סוג זה של טבע.  יש בשמורה תנאים נהדרים לכל סוגי ספורט ה"קניונים"- טיפוס, גלישת מצוקים (סנפלינג), טיולים רגליים ורכיבה. הנחלים הרבים הזורמים בשטח ההררי, זורמים לנהר אברו (Ebro), הנהר הארוך בספרד, הנשפך לים התיכון. בגלל המבנה הגיאולוגי של האזור (סלעי גיר), נתגלו למעלה מ-60 מערות סלע עם ציורים פרהיסטוריים שהקנו לאזור מקום ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסקו.  נמשיך לכפר העתיק אלקזר, בן 300 התושבים. שמו של הכפר (מבצר, מצודה, טירה), ניתן לו ע"י חלף אבן רשיד, שהורה על בנית מצודה שתגן על האזור מפני פולשים, בשנת 800 לספירה. הכפר המשמר את ימי הביניים,  קבל תחיה מחודשת בגלל התיירות הרבה הפוקדת את המקום- תיירות ספורט הקניונים, צפרות, חובבי יין ותיירים כמונו. נצא להליכה קלה בערוץ המקיף את הכפר. בהמשך נסע לנמל התעופה של ברצלונה לטיסת חזרה לבתל אביב מלאי חוויות, זכרונות ותמונות.

שם העיר                מספר לילות
ג'ירונה                           1
סרדניה                           1
אנדורה                           1
עמק אראל                           1
לורד                            1
איינסה                           1
סה"כ                            6
לחץ להדפסת מסלול הטיול

טיולים מאורגנים נוספים שעשויים לעניין אותך:

Prev
Next
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיול מאורגן לפירנאים וחבל אנדורה לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!

טיול מאורגן לפירנאים וחבל אנדורה  - קבוצות סגורות

טיול מאורגן לפירנאים וחבל אנדורה  - קבוצות סגורות

טיול מאורגן לפירנאים וחבל אנדורה  - קבוצות סגורות

פורום גולשים - טיול מאורגן לפירנאים וחבל אנדורה
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות