טיול מאורגן לגיאורגיה וארמניה - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי פסח 2015 במקום אחד

כל טיולי פסח 2015 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי פסח 2015 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » אסיה התיכונה » טיול מאורגן לגיאורגיה וארמניה

טיול מאורגן לגיאורגיה וארמניה

משך הטיול: 11 ימים
הטיול כולל אוזניות שמע.
יתרונות מסעות

לתייר הוותיק שכבר ראה הרבה מקומות בנסיעותיו, מציעה גיאורגיה שפע אתרי ביקור מרתקים: יישובי מערות, מנזרים קדומים, מבצרים, נהרות שוצפים, חקלאות מסורתית, שווקי פשפשים ועתיקות, מזכרות אתניות ועוד הרבה מראות נדירים.

ארמניה -

ביקור בעיר ירוואן , עיר הבירה של ארמניה .

- MONASTERY OF NORAVANK

- מופא פולקלור ארמני אותנטי.

-פארק לאומי של דיליג'אן

-פארק לאומי " סבאן " SEVAN LAKE  , בגובה של 1,900 מ. מעל פני הים.

גאורגיה - 

אתרים דתיים -  מנזר "גווארי"-הצלב, קתדראלת סווטיצחובלי  הקדומה, בכנסיית ציוני, מנזרי דוד ג'רזה.

אופלציחה וורדזיה"ערי המערות

חופי הים השחורממוקמים בשולי הרי הפונטוס ולמדבר בגדול שמשתרע בין גאורגיה לאז'רביג'אן.

מופע פולקלור גאורגי אותנטי

הר שחארה - הגבוה בהרי גאורגיה

שמורת הטבע בורג'ומי- בה מצויים מעינות מים מינראליים איכותיים.

מערת נטיפים שבקרבתה נחזה במשטח סלעי ובו טביעות רגלים של דינוזאורים

יקב משפחתי מקומי - לביקור וטעימת יין.יתרונות חברת מסעות:

 

* קבוצות קטנות עד 32 איש 

*כל הטיולים כוללים אוזניות שמע

* בתי מלון ארבעה כוכבים, ממוזגים ומרכזיים

 * כלכלה: חצי פנסיון

* תכנית מלאה (אין ימים חופשיים)

* סדר הטיסות שלנו נבחר בקפידה כך שנוכל לנצל את מירב הזמן במהלך הטיול ללא נסיעות מיותרות 

* מסלולים בעלי אופי גיאוגרפי המשלבים תרבות ופולקלור 

* מתן מענה 24 שעות ביממה

* מיסי נמל ודלק ללא תוספות לאחר ההרשמה

* טיפים לנותני השירות (סבלים, מלצרים, מדריכים מקומיים ) 

*מפגש קבוצה במלון מטרופוליטן בתל-אביב

 * שירות עד הבית עם שליחים  

 

* ללא אופשיונלס 

 

 

יום 1 - תל אביב – ירוואן- (Yerevan)
נצא בטיסת צהריים ליֶרֶווַאן - בירת ארמניה והעיר הגדולה במדינה, כמו גם המרכז האדמיניסטרטיבי, התרבותי והכלכלי שלה.  בעיר כ-1.1 מליון תושבים, כשליש מכלל אוכלוסיית ארמניה. העיר עשירה בפארקים, מוזיאונים, תיאטראות,ספריות, גלריות לאמניות ואולמות קונצרטים. זוהי אחת מערי הבירה העתיקות בעולם, וראשיתה במבצר בשם אֶרֶבוּני  (Erebuni), שהוקם ב-782 לפני הספירה, בקצה המערבי של רמת אררט. את המבצר הקים ארגישטי מלך אוּרַרְטוּ (Urartu), ממלכה עתיקה ששלטה כ-450 שנה, ושטחה בשיאו היה כחצי מליון קמ"ר (פי 25 ממדינת ישראל). לאחר נפילת הממלכה עברה העיר (והמדינה) חילופי שלטון רבים כאשר נשלטה במשך אלפים וחמש מאות שנים, בין השאר, בידי האָחָמָנים, היוונים, הרומים, הסלג'וקים, הביזנטיים, הפרסים, הערבים והתורכים, עד שסופחה במאה ה-19 לרוסיה. שמה המקורי של ארמניה היה אָרָרַד(אררט), שבא כנראה מאיְרָרַאט  (Ayrarat), שפירושו "ארץ האמיצים". נגיעה לירוואן בלילה.לינה בירוואן.

יום 2 - ירוואן– גרני (Garni) – גרארד (Geghard) - ירוואן
לאחר ארוחת בוקר, נצא לביקור בבית הספרים הלאומי - מטֶנדָרַן (Matenadaran),  האוצר בתוכו את האוסף הגדול בעולם של כתבי יד מימי הביניים, במגוון נושאים רחב, הכולל היסטוריה, פילוסופיה, רפואה, ספרות, אומנות וקוסמולוגיה. נמשיך בנסיעהלכפר גרני, שם נבקר במקדש השמש הפגאני מהמאה הראשונה לספירה, שנבנה ע"י המלך טירידאטס  ה-1. זהו מבנה הסטיו (קולונדה- שדרת עמודים) היווני-רומי היחידי ששרד בארמניה ובכל ברית המועצות לשעבר. יש השערה שהמבנה לא היה מקדש אלא קבר, ולכן שרד את ההרס שפקד את כל המבנים הפגאניים מהתקופה שלפני הנצרות. נהנה מהנוף המיוחד של הקניון הבזלתי הסמוך, שיש המכנים אותו "סימפוניה של סלעים".  נמשיך לביקור במנזר הארמני העתיק גרארד (משמעותו- רומח) החצוב בחלקו בסלע. המנזר הנוכחי נבנה במאה  ה-12, לאחר שקודמיו עלו באש, ונחרבו ע"י הערבים בשנת 923.  במנזר נשמר הרומח שבו דקר החיל הרומאי את ישו על הצלב, והוא נחשב לאתר הדתי החשוב ביותר בארמניה. גם הוא הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסקו. נחזור לקראת צהריים לכפר גרני ונראה כיצד אופים את הלחם הארמני המסורתי "לוואשי" (Lavash). נמשיך למרכז הדתי הראשי של הכנסיה הארמנית (ה"ותיקן" של הארמנים) ומקום מושבו של ראש הכנסיה (קתוליקוס) , בעיירה אֶצְ'מיַאדזין (Etchmiadzin).שם מצויים מוסדות הדת המרכזיים ובתי הספר לכמורה. המרכז הדתי קבל את מעמדו בשנת 1441, לאחר נטישת הבירה אני (Ani) במזרח תורכיה. נבקר בקתדרלה הנחשבת לראשונה בארמניה ואחת מהעתיקות ביותר בעולם, ובמוזיאון הצמוד אליה.  נחזור לירוואן ועם הגעתנו נהנה מארוחת ערב עם מופע פולקלור במסעדה מקומית. לינה בירוואן.

יום 3 - ירוואן – חור ויראפ (Khor Virap)– נוראוואנק (Noravank)- אגם סוואן 
בבוקר נצא לסיור בעיר הבירה ירוואן. נבקר בפארק הניצחון בו ניצב פסל האשה המסמלת את האומה הארמנית "אמא ארמניה", משם ישנה תצפית טובה על העיר. נבקר באתר אֶרֶבוּני, ראשיתה של העיר האוּרַרְטית שהיתה גם בירת האימפריה הקדומה. נראה את אתר ההנצחה המרשים של רצח העם הארמני, שחלק מהעולם, עדיין מסרב להכיר ולהודות בקיומו.  נפרד מירוואן וניסע לחלקה הדרומי של ארמניה, המאופיין בנופים מרהיבים וארכיטקטורה מעניינת. נבקר במנזר חור ויראפ (=בור עמוק) שנבנה במאה השלישית. המנזר, יעד לעולי רגל, ידוע בזכות היותו המקום בו נכלא הקדוש גאורגיוס "המאיר" למשך 13 שנים ע"י טירידאטס ה-3. בהשפעתו של "המאיר", שהפך למורהו הרוחני לאחר ששוחרר, קבל עליו המלך את הנצרות, ואף הפך אותה לדת המדינה, בשנת 301. מאתר המנזר נשקף נופו של הר אררט האדיר, מקום נחיתתה של תיבת נח.  נמשיך (כשעה וחצי) למנזר נוראוואנק (= מנזר חדש) שנוסד ב-1205, הנמצא בערוץ צר של נהר אמגו (Amaghu). קומלפקס המבנים נחשב כיצירת מופת ארכיטקטונית ומיקומו מאפשר תצפית מרהיבה על כל האזור.נראה את הכנסיות ואת החצ'קרים (khachkars)- אַסְטֶלָות צלב (עמודי אבן) מגולפות להפליא, שעיטוריהן עשירים וכוללים דמויות מגוונות וקישוטים אחרים.נעצור לטעימת יין בכפר ארני (Areni) הידוע ביינותיו. נמשיך לביקור בבית הקברות היהודי בכפר יֶרֶגיס (Yeghegis), שהתגלה רק ב-1996. ככל הידוע זוהי העדות היחידה למציאות קהילה יהודית בארמניה בימי הביניים. נטפס במעבר ההרים ורדניאטס (Vardenyats- מקודם סֶלִים) בגובה של למעלה מ-2400 מ', אחד החשובים במעברי ההרים בימי הביניים ולאחריה, ונרד לכפר נורָטוּס (Noratus) (כשעתיים), שם נוכל לראות חצ'קרים נוספים. נורטוס שוכן לגדות אגם סוואן בגובה 1900 מ' מעל פני הים. נהנה מהנוף ומארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה באזור אגם סוואן.

יום 4 - סוואן- הפארק הלאומי דיליג'אן (Dilijan) – טביליסי (Tbilisi)
עם בוקר ניסע לאורך צדו המערבי של אגם סוואן.  זהו האגם הגדול ביותר בארמניה (3.3% משטחה) ובקווקז כולו. הוא בין הגדולים בעולם בגובה זה. בגלל הפעילות האינטנסיבית במאה ה-20 וניצולו לצרכי השקיה והפקת חשמל, ירד נפח המים באגם בכ-45% משנת 1933 ועד היום. גם שטחו קטן בכ-35% באותה תקופה, והיום הוא תופס רק כ-3% משטח המדינה לעומת 5% בעבר. ניסע עד צפונו של האגם ונעלה למנזר סוואנאוונק ( Sevanavank), שנבנה במאה ה-9. המנזר נמצא על חצי אי, אבל במקורו נבנה על אי. ייבוש האגם גרם לירידת מפלס המים, והאי הפך לחצי אי, עם חיבור ליבשה. המנזר היה ידוע בנהליו החמורים והנוקשים, כי דייריו היו נזירים חוטאים מאצ'מיאדזין. לאחר הביקור ניסע צפונה לפארק הלאומי דיליג'אן ((Dilijan, אחד משני הפארקים הלאומיים בארמניה. בפארק  הרים, אגם, יערות, מגוון עשיר של צמחיה ועולם החי, מעינות מינרליים רפואיים, ומונומנטים טבעיים ותרבותיים. אזור טבעי שמור ויפהפה. נתרשם מהנוף המרהיב בכפר פיולטובו (Fioletovo). הכפר, שנמצא בגובה של כ-1700 מ' מעל פני הים, סובל מחורף קר מאד, ורוב הזמן הכל מכוסה בשלג כבד. אוכלוסייתו פוחתת בקביעות, עקב עזיבת התושבים, המחפשים מקום טוב יותר לגור בו. נמשיך לכוון צפון, לגבול עם גאורגיה, נחצה אותו וניסע (כ-3 שעות) לעיר הבירה של גאורגיה, טביליסי. ארוחת ערב ולינה בטביליסי.

יום 5 - טביליסי - מצחתה (Mtskheta)– בורג'ומי (Borjomi)- בָּקוּריָאני(Bakuriani)
הבוקר נבקר  במצחֶתה, עיר הבירה העתיקה של ממלכת איבריה (שקדמה לגאורגיה), במשך כ-900 שנה. יש עדויות שהיתה מיושבת כבר לפני כ-3000 שנים, עובדה  המעמידה אותה בין הערים העתיקות בעולם המיושבות ברציפות. היא נמצאת במיקום אסטרטגי חשוב, בדרך העוברת מהים השחור לים הכספי, ובמפגש הנהרות החשובים קורה (Kura, נקרא גם מטקווארי) ואראגְוִי (Aragvi). במצחתה הוכרזה הנצרות כדת ממלכת איבריה בשנת 337 לספירה. 10 שנים קודם לכן ניצרה הקדושה נינו (St. Nino) את המלך האיברי,  לאחר שריפאה אותו ואת המלכה ממחלותיהם. מאז ועד היום נמצא המרכז הדתי של המדינה ומושב הכנסיה הגיאורגית בעיר.גם ליהדות שורשים עמוקים במקום, מימי חורבן בית ראשון, ואכן לפני קבלת הנצרות, נקראה העיר גם בשם ירושלים השניה. בגלל חשיבותה ההיסטורית והתרבותית, כמה ממבניה הוכרזו כאתרי מורשת עולמית ברשימת אונסקו. נבקר במנזר ג'וַארִי (מנזר הצלב, Jvari), הניצב במקום הגבוה במצחתה שם הקימה הקדושה נינו צלב. זהו המקום הקדוש ביותר בגאורגיה, ואתר מורשת עולמית.  נמשיך לקתדרלה סְווֶטִיצְחוֹבֶלי(עמוד החיים, Svetitskhoveli), שנבנתה במאה ה-11, על חורבות הכנסיות הקודמות. זוהי אחת הכנסיות החשובות בגאורגיה ומקום מושבו של ראש הכנסיה הגיאורגית ואתר מורשת עולמית. נתרשם מהארכיטקטורה המיוחדת ומציורי הקיר שבה.  משם ניסע לעיירת מעיינות המרפא בורג'ומי (כשעתיים). אחרי הסיור ניסע לבקוריאני. בקוריאני היא עיירת נופש, חורפית וקייצית בגובה 1700 מ' מעל פני הים. יש בה מתקנים לספורט חורף, ואקלימה הקריר מתאים לנופשי קיץ. בגלל המבנה הטופוגרפי של האזור, נמצאת העיר במקום מוגן מרוח, למרגלות יערות מחטניים בנוף אלפיני מרהיב. ארוחת ערב ולינה בבקוריאני.

יום 6 – בקוריאני - אָחַלְצִיחֶה (Akhaltsikhe)-  וארדזיה (Vardzia) -  בקוריאני
נתחיל את סיורנו היום בנסיעה (כשעה וחצי) לעיר הציורית אחלציחה (=המצודה החדשה), הבנויה על שתי גדותיו של נהר פוצחובי (Potskhovi). נבקר באחד משני בתי הכנסת שהיו בעיר ונסגרו בשנות ה-50 של המאה הקודמת, ונשמע את סיפור יהודי המקום. משם נמשיך למצודת ראבאטי (Rabati Castle) מימי הביניים. יעדנו הבא (כשעה) הוא  עיר המערות וארדזיה. מנזר המערה בן אלפי החדרים, נבנה במחצית השניה של המאה ה-12, ב-4 שלבים- הראשון בימיו של גאורג (Giorgi) השלישי, והשאר בימיה של בתו, המלכה תמר, מלכת תור הזהב של גאורגיה בימי הביניים.המלכה  תמר שלטה במשך 29 שנים והיתה נערצה ע"י נתיניה. הכתירו אותה בתארים כ"תמר הגדולה" ו"מלכת המלכות", וימי שלטונה  מתוארים כימי שגשוג הממלכה, פריחה תרבותית וסובלנות למיעוטים דתיים ואחרים. המתחם החל להבנות כמצודה  לשימושים צבאיים, אך תמר הסבה אותו למנזר ולמגורים. היישוב גדל, ובשיאו היו בו 50,000 אנשים. המתחם שנחצב בתוך מצוקי מדרונות הר אֶרוּשֶטי (Erusheti),היה באורך של  כ-500 מ'. היו בו אלפי חדרים הבנויים ב-19 מפלסים, כנסיות, מערכת אספקת מים מתוחכמת, מנהרות גישה מוגנות ומוסתרות  וכל הדרוש לקיום חיים מסודרים. ב-1283 ארעה רעידת אדמה קשה, שהרסה כשני שלישים של המתחם, כולל מערכת המים, וחשפה חלק מחדרי המערות. נותרו ונשמרו עדיין הרבה ציורי קיר בצבעים מרשימים על קירות החדרים השונים ובכנסיות. לאחר הביקור נחזור לבקוריאני (כשעה וחצי). ארוחת ערב ולינה בבקוראני.

יום 7  - בקוריאני – קוטאיסי (Kutaisi)
לאחר ארוחת הבוקר ניסע (כשלש שעות) לקוטאיסי, העיר השנייה בגודלה בגאורגיה (200,000 תושבים). קותאיסי היא העיר העתיקה בגאורגיה, ותולדותיה מתחילות לפני 4000 שנה. סבורים כי הסיפור המיתולוגי על יאסון והארגונאוטים שיצאו לחפש את גיזת הזהב בקולכיס (Colchis), מתיחס לקוטאיסי שהיתה בירת ממלכת קולכיס בתקופה ההיא. בעיר התגוררה קהילה יהודית גדולה, שמנתה בשנות ה-70 כ-20,000 יהודים. לקראת צהריים, נבקר במערת הנטיפים פרומתאוס (Prometheus), הנמצאת בכפר קומיסטאבי (Kumistavi). הסיור במערה משלב טיול רגלי עם שיט בסופו. נתפעל מהנטיפים והזקיפים המוארים בשלל גוונים, המאפשרים לכל אחד למצוא בהם דמויות וצורות, כיד דמיונו הפורה.  המערה המרשימה נתגלתה רק בשנת 1983, ע"י צוות מחקר אוניברסיטאי, ויש בה את כל המאפיינים שבמערה קרסטית- נטיפים, זקיפים, סלעי טרוורטין, נחלים תת קרקעיים, אגמים, בולענים, נקיקים ונקבות, ואין סוף צורות כפי שרק הטבע יכול ליצור.קרסט  (Karst- על שם  אזור בשם זה בסלובניה המאופיין בתופעה זו) היא תופעה גיאולוגית, בדרך כלל באזור סלעי גיר, של מערכות ניקוז תת קרקעיות. רק 1.4 ק"מ מאורכה הכולל (20 ק"מ) פתוח לביקורי הקהל. נחזור לעיר ונבקר בבית הכנסת שבמרכז העיר.  נמשיך לסיור במתחם מנזר גֶלַאתי (Gelati) המרשים שנבנה בשנת 1106 ע"י המלך דוד ה-4 או כפי שהוא מוכר יותר, דוד הבנאי. המלך דוד הבנאי היה גדול המלכים הגאורגים וכונה "מלך מלכי גאורגיה" ו"חרב המשיח". מלכותו נמשכה 36 שנים, מגיל 16 עד מותו בשנת 1125. הוא הצליח לגרש את הכובשים הסלג'וקים, הרחיב את הממלכה, הגביל את כוחה של הכמורה האופוזיציונית והצליח לנהל את המדינה בסובלנות דתית ותרבותית. הוא העריך את ההשכלה והקים אקדמיה במתחם המנזר. לאחר מותו נקבר לפי צוואתו בשער הכניסה לאקדמיה כדי שכל מבקר במקום ידרוך על קברו. לאחר מכן נהנה מסיור ערב בקוטאיסי ונסיים את יומנו בארוחת ערב מפנקת. לינה בקוטאיסי. 

יום 8 - קוטאיסי – גורי (Gori) – אופליסציחה (Uplistsikhe)- גודאורי(Gudauri)
עם בוקר נצא לביקור בקתדראלת בַגְרַטי (Bagrati), הנקראת גם "דורמציון", שנבנתה המאה ה-11. למרות העובדה שהקתדרלה ניזוקה קשה בפיצוץ שגרמו חיילים עותמניים ב-1692, היא עדיין נחשבת כיצירת מופת ארכיטקטונית. על אבני הבנין שלה מצויים גילופים רבים של דמויות מיתולוגיות, חיות ואנשים. הקתדרלה נבנתה ע"י בגרט השלישי (ומכאן שמה), על גבעה בשולי העיר ממנה נשקפת קוטאיסי. הקתדרלה ומנזר גלאתי הוכרזו כאתרי מורשת עולמית. נסיים את ביקורנו בקוטאיסי וניסע לגורי (כשעתיים), עיר הולדתו של המנהיג הסובייטי יוסיף ויסריונוביץ ג'וגשווילי סטאלין, "איש הפלדה".  העיר נוסדה ע"י המלך דוד הבנאי שיישב אותה בפליטים מארמניה. המצודה הגדולה, אחד  מסימני ההכר של העיר, ניזוקה קשה ברעידת האדמה הקשה שהיתה בשנת 1920, כמו גם רוב העיר. נבקר   במוזיאון סטאלין, המתעד את חייו בכתבים ובצילומים, ומכיל הרבה מחפציו האישיים. כמו כן מוצג קרון הרכבת האישי שלו, בו נסע ברחבי המדינה, ובין השאר גם לועידת פוטסדאם, שנערכה בעיר הגרמנית בחודש יולי 1945, במטרה לקבוע את סדרי העולם לאחר המלחמה. לאחר מכן ניסע ל"עיר המערות" אופליסציחה (=מצודת האלוהים). העיר החצובה בסלע, על גדתו השמאלית של נהר קורה, נחשבת ע"י הארכיאולוגים לאחת העתיקות בגאורגיה. שטחה כ-80 דונם, והיא מכילה מאות חדרים, שרובם מאד פונקציונליים ואינם מקושטים. יש כמה חדרים שתקרתם מגולפת באבן כמרישי עץ. תכשיטים וממצאים ארכיאולוגיים אמנותיים אחרים שנמצאו, נשמרים במוזיאון בטביליסי. גם מתחם זה ניזוק קשה ברעידת האדמה של 1920. משם נמשיך לעיירת הנופש והסקי, גוָּדאורי (כשעתיים). במחצית דרכנו נעצור במצודת אננוּרי (Ananuri) המוקמת לגדות נהר אראגְוִי (Aragvi), ושומרת על הדרך החשובה החוצה את רכס הקווקז (הדרך הצבאית). ארוחת ערב ולינה בגודאורי.

יום 9 - גודאורי – קזבגי (Kazbagi) – גרגטי (Gergeti)- טביליסי
העיירה גודאורי נמצאת בגובה של 2200 מ' מעל פני הים. זהו אתר סקי מעולה שמדרונות הסקי שלו נמצאים כולם מעל קו העצים. זוהי אינה הנקודה הגבוהה בטיולנו היום, ולאחר ארוחת הבוקר נצא ברכבי שטח (4X4), ונתחיל לטפס במעלה הרי הקווקז. זהו יום של נופים מרהיבים ודרמתיים. ניסע בדרך הצבאית (שם שניתן לדרך המקשרת בין רוסיה לגאורגיה בהרי הקווקז), ונעבור במעבר ההרים גְ'וָארי (Jvari= צלב) בגובה 2379 מ'. אחרי המעבר נמשיך בדרך העוברת לצד נהר טֶרֶק (תרגי, Tergi), הזורם ממדרונות הר הקַזְבֶּק (Kazbek) שבגאורגיה, דרך רוסיה  לים הכספי. הנוף המרהיב משנה את צורתו בכל סיבוב ופיתול. מדרונות ההרים נמצאים מעל קו העצים, בחלקם מכוסים בשלג ובחלקם גלויים וחושפים מינרלים צבעוניים. נרד לכפר קזבגי (זהו שמו הקודם, היום הוא נקרא סטפנטסמינדה Stepantsminda). בקזבגי נעזוב את הדרך הצבאית ונעלה לכפר גרגטי (Gergeti) הנמצא סגובה של 2170 מ', בדרך מפותלת ותלולה, ונבקר בכנסיית השילוש הקדוש, שנבנתה במאה-14. אם תנאי הראות יאפשרו, נצפה בפסגת הרקזבק המתנשא לגובה של 5034 מ'. זהו ההר השלישי בגובהו בגאורגיה והשביעי בין הרי הקווקז. נרד מההר, נפגוש את האוטובוס ונמשיך בנסיעתנו לטביליסי  (כשעתיים). זוהי בירתה של גאורגיה והמרכז המדיני, החברתי, התרבותי והכלכלי של המדינה. בגלל מיקומה האסטרטגי, במרכז הקווקז, בצומת דרכים  מאירופה לאסיה ועל דרך המשי הקדומה, היתה העיר משאת נפשם של כובשים ואימפריאליסטים. הם השאירו את חותמם באדריכלות העיר, שניכר גם היום. בעיר נמצאים מוסדות ההשכלה הגבוהה, מוזיאונים רבים, המוסדות הפיננסיים, מוסדות התרבות ואיגודי הספורט. העיר נמצאת על שתי גדות נהר הקורה, וניתן למצוא בה אזורים עתיקים ליד אזורי פיתוח חדשים.ארוחת ערב ולינה בטביליסי.

ימים 10-11 – טביליסי – ת"א
לאחר ארוחת הבוקר, נצא ליום סיור גדוש ומעניין, בטביליסי. נתחיל בביקור מרתק באחד מחלקיו של המוזיאון הלאומי הגאורגי, מוסד גג המאגד את המוזיאונים החשובים ברחבי המדינה. במוזיאון נוכל להתרשם ממוצגים ארכיאולוגיים מתקופות שונות בהיסטוריה של גאורגיה. נמשיךלסיור בעיר העתיקה, נעלה ברכבל למצודת נָריקַלָה (Narikala)מהמאה ה-4,  את כנסית מֶטֶחי (Metekhi)מהמאה ה-13 ברובע בשם זה,  את קתדרלת סִיוֹני (Sioni),ונשוטט בשדרת רוּסְתָוֶולי (Rustaveli), השדרה המרכזית והמודרנית   הנקראת על שמו של המשורר הגאורגי מימי הביניים. בשדרה נוכל לראות את בנין הפרלמנט, בניני מסחר מודרניים וחנויות יוקרה רבות.  לעת ערב נאכל במסעדה מקומית בשלוב עם מופע פולקלור, ובסיומה ניסע לנמל התעופה, לטיסת לילה לישראל, מלאי חוויות, רשמים ותמונות.  הנחיתה בישראל, ביום המחרת בבוקר.

 


 

קרא עוד: טיול מאורגן ליפן
קרא עוד: טיול מאורגן ליוון
 

 

לחץ להדפסת מסלול הטיול
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיול מאורגן לגיאורגיה וארמניה לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!

טיול מאורגן לגיאורגיה וארמניה - אסיה התיכונה

טיול מאורגן לגיאורגיה וארמניה - אסיה התיכונה

טיול מאורגן לגיאורגיה וארמניה - אסיה התיכונה

פורום גולשים - טיול מאורגן לגיאורגיה וארמניה
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות