טיול מאורגן לגיאורגיה וארמניה - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » קבוצות סגורות » טיול מאורגן לגיאורגיה וארמניה

טיול מאורגן לגיאורגיה וארמניה

משך הטיול: 12 ימים
יתרונות מסעות

 

 לטיולי 2016 לחץ כאן !  

 

גאורגיהביקורים  באתרים מיוחדים:

אתרים דתיים -  מנזר "גווארי"-הצלב, קתדראלת סווטיצחובלי  הקדומה, כנסיית ציוני (ציון), מנזר השילוש הקדוש במרומי הקווקז (מעל הכפר קזבקי).

אופלצ'יחה וורדזיה -"ערי המערות

שמורת הטבע בורגומי- בשולי ה"קווקז הנמוך" בה מצויים מעינות מים מינראליים איכותיים.

מערת נטיפים ב"קווקז הנמוך",  שבקרבתה נחשף משטח סלעי עם טביעות רגלים של דינוזאורים

יקב משפחתי מקומי - לביקור וטעימת יין.

מופע פולקלור גאורגי אותנטי

טיול ג'יפים בקווקז הגבוה וארוחת צהריים אותנטית בבית של משפחה .

ארמניה

ירוואן : מוזאון השואה הארמני

ביקור בעיר הבירה ירוואן- מטנדרם (הספרייה הלאומית).

מופע פולקלור ארמני אותנטי יריוון

יתרונות של מסעות

* קבוצות קטנות עד 32 איש 

*כל הטיולים כוללים אוזניות שמע

* בתי מלון ארבעה כוכבים, ממוזגים ומרכזיים

 * כלכלה: חצי פנסיון + ארוחת צהריים בבית משפחה בגיאורגיה

* תכנית מלאה (אין ימים חופשיים)

* מסלולים בעלי אופי גיאוגרפי המשלבים תרבות ופולקלור 

* 2 בקבוקי מים לאדם ליום

* מתן מענה 24 שעות

*מפגש קבוצה במלון מטרופוליטן בתל-אביב

* שירות עם שליח עד הבית

 

 

יום 1 -  24.4.16 תל אביב – ירוואן- (Yerevan)
נצא בטיסת ערב ליֶרֶווַאן - בירת ארמניה והעיר הגדולה במדינה. בעיר כ-1.1 מליון תושבים, כשליש מכלל אוכלוסיית ארמניה. העיר עשירה בפארקים, מוזיאונים, תיאטראות,ספריות, גלריות לאמניות ואולמות קונצרטים. זוהי אחת מערי הבירה העתיקות בעולם. העיר נוסדה בידי מלכי האימפריה האוררטית, ובמשך כשלושת אלפי שנים אירעו בה חילופי שלטון רבים. שלטו בה האָחָמָנים, היוונים, הרומים, הסלג'וקים, הביזנטיים, הפרסים, הערבים והתורכים, עד שסופחה במאה ה-19 לרוסיה. בשעות הערב נגיע לעיר ונתארגן ללינה.

יום 2 - 25.4.16 ירוואן– גרני (Garni) – גרארד (Geghard) - ירוואן
לאחר ארוחת בוקר, נצא לביקור בבית הספרים הלאומי - מטֶנדָרַן (Matenadaran),  האוצר בתוכו את האוסף הגדול בעולם של כתבי יד מימי הביניים, במגוון נושאים רחב. פילוסופיה, רפואה, ספרות, אומנות וקוסמולוגיה. נמשיך בנסיעה לכפר גרני, שם נבקר במקדש השמש הפגאני מהמאה הראשונה לספירה, שנבנה ע"י המלך טירידאטס  ה-1. זהו מבנה  יווני-רומי היחידי ששרד בארמניה ובכל ברית המועצות לשעבר. יש השערה שהמבנה לא היה מקדש אלא קבר. נהנה מהנוף המיוחד של הקניון הבזלתי הסמוך, שיש המכנים אותו "סימפוניה של סלעים".  נמשיך לביקור במנזר הארמני העתיק גרארד (משמעותו- רומח) החצוב בחלקו בסלע. המנזר הנוכחי נבנה במאה  ה-12, לאחר שקודמיו עלו באש, ונחרבו ע"י הערבים בשנת 923.  במנזר נשמר הרומח שבו דקר החיל הרומאי את ישו על הצלב. נחזור לקראת צהריים לכפר גרני ונראה כיצד אופים את הלחם הארמני המסורתי "לוואשי" (Lavash).

ארוחת ערב עם מופע פולקלור במסעדה מקומית. לינה בירוואן.

יום 3 - 26.4.16  ירוואן – חור ויראפ (Khor Virap)– נוראוואנק (Noravank)- אגם סוואן 
בבוקר נצא לסיור נוסף בעיר הבירה ירוואן. נבקר בפארק הניצחון בו ניצב פסל המסמל את האומה הארמנית "אמא ארמניה", משם ישנה תצפית טובה על העיר. נבקר באתר אֶרֶבוּני, בו החלה ההתיישבות הקדומה של עיר הבירה. העיר נוסדה במאה ה-7 לפנה"ס בימי הממלכה האוּרַרְטית, העיר שלטה על חבל ארץ נרחב בקווקז. נמשיך לביקור באתר ההנצחה המרשים של רצח העם הארמני, שחלק מהעולם, עדיין מסרב להכיר ולהודות בקיומו.  נפרד מירוואן וניסע לחלקה הדרומי של ארמניה, המאופיין בנופים מרהיבים וארכיטקטורה מעניינת. נבקר במנזר חור ויראפ (=בור עמוק) שנבנה במאה השלישית. המנזר, יעד לעולי רגל, ידוע בזכות היותו המקום בו נכלא הקדוש גאורגיוס "המאיר" למשך 13 שנים ע"י טירידאטס ה-3. בהשפעתו של "המאיר", קבל עליו המלך את הנצרות, ואף הפך אותה לדת המדינה, בשנת 301. מאתר המנזר נשקף נופו של הר אררט האדיר, מקום נחיתתה של תיבת נח.  נמשיך (כשעה וחצי) למנזר נוראוואנק (= מנזר חדש) שנוסד ב-1205, הנמצא בערוץ צר של נהר אמגו (Amaghu). קומלפקס המבנים נחשב כיצירת מופת ארכיטקטונית ומיקומו מאפשר תצפית מרהיבה על כל האזור.נראה את הכנסיות ואת החצ'קרים (khachkars)- אַסְטֶלָות צלב (עמודי אבן) מגולפות להפליא. נעצור לטעימת יין בכפר ארני (Areni) הידוע ביינותיו. נמשיך לביקור בבית הקברות היהודי בכפר יֶרֶגיס (Yeghegis), שהתגלה רק ב-1996. ככל הידוע זוהי העדות היחידה למציאות קהילה יהודית בארמניה בימי הביניים. נטפס במעבר ההרים ורדניאטס (Vardenyats- מקודם סֶלִים) בגובה של למעלה מ-2400 מ', אחד החשובים במעברי ההרים בימי הביניים ולאחריה, ונרד לכפר נורָטוּס (Noratus) (כשעתיים), השוכן לגדות אגם סוואן בגובה 1900 מ' מעל פני הים. נהנה מהנוף ומארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה באזור אגם סוואן.

יום 4 - 27.4.16 סוואן- הפארק הלאומי דיליג'אן (Dilijan) – טביליסי (Tbilisi)
עם בוקר ניסע לאורך צדו המערבי של אגם סוואן.  זהו האגם הגדול ביותר בארמניה (3.3% משטחה) ובקווקז כולו. הוא בין הגדולים בעולם בגובה זה. בגלל הפעילות האינטנסיבית במאה ה-20 וניצולו לצרכי השקיה והפקת חשמל, ירד נפח המים באגם בכ-45% משנת 1933 ועד היום. גם שטחו קטן בכ-35% באותה תקופה. נעלה למנזר סוואנאוונק ( Sevanavank), שנבנה במאה ה-9. המנזר נמצא כיום על חצי אי, אבל במקורו נבנה על אי. ייבוש האגם גרם לירידת מפלס המים וחיבור המנזר ליבשה. המנזר היה ידוע בנהליו החמורים והנוקשים, כי דייריו היו נזירים חוטאים מאצ'מיאדזין. לאחר הביקור ניסע צפונה לפארק הלאומי דיליג'אן ((Dilijan, אחד משני הפארקים הלאומיים בארמניה. בפארק  הרים, אגם, יערות, מגוון עשיר של צמחיה ועולם החי, מעינות מינרליים רפואיים, ומונומנטים טבעיים ותרבותיים. אזור טבעי שמור ויפהפה. נתרשם מהנוף המרהיב בכפר פיולטובו (Fioletovo). הכפר, שנמצא בגובה של כ-1700 מ' מעל פני הים. נמשיך לכוון צפון, לגבול עם גאורגיה, נחצה אותו וניסע (כ-3 שעות) לעיר הבירה של גאורגיה, טביליסי.
ארוחת ערב ולינה בטביליסי.


יום 5 - 28.4.16  טביליסי - מצחתה (Mtskheta)– בורג'ומי (Borjomi)- בָּקוּריָאני(Bakuriani)
הבוקר נבקר  במצחֶתה, עיר הבירה העתיקה של ממלכת איבריה (שקדמה לגאורגיה), במשך כ-900 שנה. יש עדויות שהיתה מיושבת כבר לפני כ-3000 שנים, עובדה  המעמידה אותה בין הערים העתיקות בעולם המיושבות ברציפות. היא נמצאת במיקום אסטרטגי חשוב, בדרך העוברת מהים השחור לים הכספי, ובמפגש הנהרות החשובים קורה (Kura, נקרא גם מטקווארי) ואראגְוִי (Aragvi). במצחתה הוכרזה הנצרות כדת ממלכת איבריה בשנת 337 לספירה. 10 שנים קודם לכן ניצרה הקדושה נינו (St. Nino) את המלך האיברי,  לאחר שריפאה אותו ואת המלכה ממחלותיהם. מאז ועד היום נמצא המרכז הדתי של המדינה ומושב הכנסייה הגיאורגית בעיר.גם ליהדות שורשים עמוקים במקום, מימי חורבן בית ראשון, ואכן לפני קבלת הנצרות, נקראה העיר גם בשם ירושלים השנייה. בגלל חשיבותה ההיסטורית והתרבותית, כמה ממבניה הוכרזו כאתרי מורשת עולמית ברשימת אונסקו. נבקר במנזר ג'וַארִי (מנזר הצלב- Jvari), הניצב במקום הגבוה במצחתה שם הקימה הקדושה נינו צלב. זהו המקום הקדוש ביותר בגאורגיה, ואתר מורשת עולמית.  נמשיך לקתדרלה סְווֶטִיצְחוֹבֶלי(עמוד החיים,Svetitskhoveli), שנבנתה במאה ה-11, על חורבות הכנסיות הקודמות. נתרשם מהארכיטקטורה המיוחדת ומציורי הקיר שבה.  משם ניסע לעיירת מעיינות המרפא בורג'ומי (כשעתיים). אחרי הסיור ניסע לבקוריאני הנמצאת בקווקז הנמוך. בעיר מתקני נופש וסקי והיא משמשת לנופש בחורף ובקיץ, בגובה 1700 מ' מעל פני הים. ארוחת ערב ולינה בבקוריאני.

יום 6 – 29.4.16  בקוריאני - אָחַלְצִיחֶה (Akhaltsikhe)-  וארדזיה (Vardzia)
נתחיל את סיורנו היום בנסיעה (כשעה וחצי) לעיר הציורית אחלציחה (=המצודה החדשה), הבנויה על שתי גדותיו של נהר פוצחובי (Potskhovi). נבקר באחד משני בתי הכנסת שהיו בעיר ונסגרו בשנות ה-50 של המאה הקודמת, ונשמע את סיפור יהודי המקום. משם נמשיך למצודת ראבאט (Rabati Castle) מימי הביניים, המצודה שוחזרה ונמצא בה מוזיאון מקומי של עתיקות שנאספו מהאזור. יעדנו הבא (כשעה) הוא  עיר המערות וארדזיה. בו קיים מנזר ומערות רבות (כ:600). אלה נחצבו  במחצית השניה של המאה ה-12, בכמה שלבים- הראשון בימיו של גאורג (Giorgi) השלישי, והשאר בימיה של בתו, המלכה תמר, מלכת תור הזהב של גאורגיה בימי הביניים.המלכה  תמר שלטה במשך 29 שנים והיתה נערצה ע"י נתיניה. הכתירו אותה בתארים כ"תמר הגדולה" ו"מלכת המלכות", וימי שלטונה  מתוארים כימי שגשוג הממלכה, פריחה תרבותית וסובלנות למיעוטים דתיים ואחרים. המתחם החל להבנות כמצודה  לשימושים צבאיים, אך תמר הסבה אותו למנזר ולמגורים. בשנת 1283 ארעה רעידת אדמה קשה, שהרסה כשני שלישים של המתחם, כולל מערכת המים, וחשפה חלק מחדרי המערות. במנזר נותרו ונשמרו עדיין הרבה ציורי קיר בצבעים מרשימים על קירות החדרים השונים ובכנסיות. לאחר הביקור נחזור לבקוריאני (כשעה וחצי). ארוחת ערב ולינה בבקוראני.

יום 7  - 29.6.16  בקוריאני – קוטאיסי (Kutaisi)
לאחר ארוחת הבוקר ניסע (כשלש שעות) לקוטאיסי, העיר השנייה בגודלה בגאורגיה (200,000 תושבים). קותאיסי היא העיר העתיקה בגאורגיה, ותולדותיה מתחילות לפני 4000 שנה. סבורים כי הסיפור המיתולוגי על יאסון והארגונאוטים שיצאו לחפש את גיזת הזהב בקולכיס (Colchis), מתיחס לקוטאיסי שהייתה בירת ממלכת קולכיס בתקופה ההיא. בעיר התגוררה קהילה יהודית גדולה, שמנתה בשנות ה-70 כ-20,000 יהודים. לקראת צהריים, נבקר באחת מערות הנטיפים באיזור נתפעל מהנטיפים והזקיפים המוארים בשלל גוונים, המאפשרים לכל אחד למצוא בהם דמויות וצורות, כיד דמיונו הפורה.  המערה המרשימה נתגלתה רק בשנת 1983, ע"י צוות מחקר אוניברסיטאי. מערות כגון אלו מצויות בחלקים גדולים של הקווקז הנמוך. נחזור לעיר ונבקר בבית הכנסת שבמרכז העיר.  נמשיך לסיור במתחם מנזר גֶלַאתי (Gelati)המרשים שנבנה בשנת 1106 ע"י המלך דוד ה-4 או כפי שהוא מוכר יותר, "דוד הבנאי". מלך זה היה גדול המלכים הגאורגים וכונה "מלך מלכי גאורגיה" ו"חרב המשיח". מלכותו נמשכה 36 שנים, מגיל 16 עד מותו בשנת 1125. הוא העריך את ההשכלה והקים אקדמיה במתחם המנזר. לאחר מותו נקבר לפי צוואתו בשער הכניסה לאקדמיה כדי שכל מבקר במקום ידרוך על קברו.  נסיים את יומנו בארוחת ערב מפנקת. לינה בקוטאיסי. 

יום 8 - 30.6.16   קוטאיסי – גורי (Gori) – אופליסציחה (Uplistsikhe)- גודאורי (Gudauri)
עם בוקר נצא לביקור בקתדראלת בַגְרַטי (Bagrati), הנקראת גם "דורמציון", שנבנתה המאה ה-11. למרות העובדה שהקתדראלה ניזוקה קשה בפיצוץ שגרמו חיילים עותמניים ב-1692, היא עדיין נחשבת כיצירת מופת ארכיטקטונית. על אבני הבניין שלה מצויים גילופים רבים של דמויות מיתולוגיות, חיות ואנשים. הקתדראלה נבנתה ע"י בגרט השלישי (ומכאן שמה), על גבעה בשולי העיר ממנה נשקפת קוטאיסי. נסיים את ביקורנו בקוטאיסי וניסע לגורי (כשעתיים), עיר הולדתו של המנהיג הסובייטי יוסיף ויסריונוביץ ג'וגשווילי - סטאלין, "איש הפלדה".  העיר נוסדה ע"י המלך דוד הבנאי שיישב אותה בפליטים מארמניה. המצודה הגדולה, אחד  מסימני ההכר של העיר, ניזוקה קשה ברעידת האדמה הקשה שהייתה בשנת 1920. נבקר   במוזיאון סטאלין, המתעד את חייו בכתבים ובצילומים, ומכיל הרבה מחפציו האישיים. כמו כן מוצג קרון הרכבת האישי שלו, בו נסע ברחבי המדינה, ובין השאר גם לועידת פוטסדאם, שנערכה בעיר הגרמנית בחודש יולי 1945, במטרה לקבוע את סדרי העולם לאחר המלחמה. לאחר מכן ניסע ל"עיר המערות" אופליסציחה (=מצודת האלוהים). העיר החצובה בסלע, על גדתו השמאלית של נהר קורה, נחשבת ע"י הארכיאולוגים לאחת העתיקות בגאורגיה. שטחה כ-80 דונם, והיא מכילה מאות חדרים, שרובם מאד פונקציונליים ואינם מקושטים. גם מתחם זה ניזוק קשה ברעידת האדמה של 1920. משם נמשיך לעיירת הנופש והסקי, גוָּדאורי (כשעתיים). במחצית דרכנו נעצור במצודת אננוּרי (Ananuri) המוקמת לגדות נהר אראגְוִי (Aragvi), ושומרת על הדרך החשובה החוצה את רכס הקווקז (הדרך הצבאית). ארוחת ערב ולינה בגודאורי.

יום 9 - 1.7.16  גודאורי – קזבגי (Kazbagi) – גרגטי (Gergeti)- טביליסי
העיירה גודאורי נמצאת בגובה של 2200 מ' מעל פני הים. זהו אתר סקי מעולה שמדרונות הסקי שלו נמצאים כולם מעל קו העצים. זוהי אינה הנקודה הגבוהה בטיולנו היום, ולאחר ארוחת הבוקר נצא ברכבי שטח (4X4), ונתחיל לטפס במעלה הרי הקווקז. זהו יום של נופים מרהיבים ודרמתיים. ניסע בדרך הצבאית (שם שניתן לדרך המקשרת בין רוסיה לגאורגיה בהרי הקווקז), ונעבור במעבר ההרים גְ'וָארי (Jvari= צלב) בגובה 2379 מ'. אחרי המעבר נמשיך בדרך העוברת לצד נהר טֶרֶק (תרגי, Tergi), הזורם ממדרונות הר הקַזְבֶּק (Kazbek) שבגאורגיה, דרך רוסיה  לים הכספי. הנוף המרהיב משנה את צורתו בכל סיבוב ופיתול. מדרונות ההרים נמצאים מעל קו העצים, בחלקם מכוסים בשלג ובחלקם גלויים וחושפים מינרלים צבעוניים. נרד לכפר קזבגי (זהו שמו הקודם, היום הוא נקרא סטפנטסמינדה Stepantsminda). בקזבגי נעזוב את הדרך הצבאית ונעלה לכפר גרגטי (Gergeti) הנמצא סגובה של 2170 מ', בדרך מפותלת ותלולה, ונבקר בכנסיית השילוש הקדוש, שנבנתה במאה-14. אם תנאי הראות יאפשרו, נצפה בפסגת הר קזבק המתנשא לגובה של 5034 מ'. זהו ההר השלישי בגובהו בגאורגיה והשביעי בין הרי הקווקז. נרד מההר, נפגוש את האוטובוס ונמשיך בנסיעתנו לטביליסי  (כשעתיים). זוהי בירתה של גאורגיה והמרכז המדיני, החברתי, התרבותי והכלכלי של המדינה. בגלל מיקומה האסטרטגי, במרכז הקווקז, בצומת דרכים  מאירופה לאסיה ועל דרך המשי הקדומה, הייתה העיר משאת נפשם של כובשים ואימפריאליסטים. הם השאירו את חותמם באדריכלות העיר, שניכר גם היום. בעיר נמצאים מוסדות ההשכלה הגבוהה, מוזיאונים רבים, המוסדות הפיננסיים, מוסדות התרבות ואיגודי הספורט. העיר נמצאת על שתי גדות נהר הקורה, וניתן למצוא בה אזורים עתיקים ליד אזורי פיתוח חדשים.ארוחת ערב ולינה בטביליסי.

ימים 11 -10- –2-3.7.16   טביליסי 
לאחר ארוחת הבוקר, נצא ליום סיור גדוש ומעניין, בטביליסי.נעלה ברכבל למצודת נָריקַלָה (Narikala) מהמאה ה-4. נערוך ביקור מרתק באחד מחלקיו של המוזיאון הלאומי הגאורגיה, מוסד גג המאגד את המוזיאונים החשובים ברחבי המדינה. במוזיאון נוכל להתרשם ממוצגים ארכיאולוגיים מתקופות שונות בהיסטוריה של גאורגיה. נמשיך לסיור בעיר העתיקה,  נבקר בבתי המרחץ הקדומים של העיר, בבית הכנסת הגדול שבעיר, נבקר בכנסית מֶטֶחי (Metekhi) מהמאה ה-13 ברובע בשם זה,  נסור אל קתדראלה סִיוֹני (Sioni), ונשוטט בשדרת רוּסְתָוֶולי (Rustaveli), השדרה המרכזית והמודרנית   הנקראת על שמו של המשורר הגאורגי מימי הביניים. בשדרה נוכל לראות את בנין הפרלמנט, בניני מסחר מודרניים וחנויות יוקרה רבות.  לעת ערב נאכל במסעדה מקומית בשלוב עם מופע פולקלור, ובסיומה ניסע לנמל התעופה, לטיסת לילה לישראל, מלאי חוויות, רשמים ותמונות.  הנחיתה בישראל, ביום המחרת בבוקר (יום 11).

 

לחץ להדפסת מסלול הטיול
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיול מאורגן לגיאורגיה וארמניה לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!

טיול מאורגן לגיאורגיה וארמניה - קבוצות סגורות

טיול מאורגן לגיאורגיה וארמניה - קבוצות סגורות

טיול מאורגן לגיאורגיה וארמניה - קבוצות סגורות

פורום גולשים - טיול מאורגן לגיאורגיה וארמניה
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות