מסעות - טיולים מאורגנים ליחידים ולקבוצות
אתרו טיול מאורגן:  מסעות - טיולים מאורגנים ליחידים ולקבוצות   דף הבית   כניסה לסוכנים  
מקבוצת אמסלם טורס
מסעות
 -
טיולי חגים 2014 ברמה אחרת

טיולי חגים 2014 ברמה אחרת
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד .....

טיולי חגים 2014 ברמה אחרת
טיול מאורגן לרוסיה בדגש על מוסקבה וסנט פטרסבורג כולל טבעת הזהב

טיול מאורגן לרוסיה בדגש על מוסקבה וסנט פטרסבורג כולל טבעת הזהב
טיול מאורגן למוסקבה וסנט פטרסבורג, שתיים מבירות התרבות של אירופה שעדיין גורמות למבקר סערת רגשות.

טיול מאורגן לרוסיה בדגש על מוסקבה וסנט פטרסבורג כולל טבעת הזהב
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
טיולים מאורגנים » קבוצות סגורות » טיולים מאורגנים לקובה, קוסט​ה ריקה ופנמה

טיולים מאורגנים לקובה, קוסט​ה ריקה ופנמה


משך הטיול: 18 יום
הטיול כולל אוזניות שמע.

 

יום 1-ת"א- פריס –הוואנה
נצא מנתב"ג בטיסה להוואנה דרך נחיתת ביניים בפריס. הוואנה- בירתה של קובה ומרכז החיים בה היא העיר הגדולה ביותר באיים הקריביים. העיר משמרת את אווירת המאה הקודמת וזרועה במבנים קולוניאליים שמעידים על אווירת פאר ששררה בעיר בזמנים אחרים. לאחר הנחיתה וסידורי ההגירה , נגיע אל בית המלון . ארוחת ערב ולינה בהוואנה.

יום 2 - הוואנה העתיקה
הבוקר נצא אל מרכזה של הוואנה בה נבלה את היום. ניסע לאורכה של טיילת המליקון אל " כיכר המהפכה " המפורסמת בה מתנוססת דמותו של צ'ה- גווארה על חזית בנין משרד הפנים, בדרכנו נראה את בניין ה"קפיטול" המרשים ואת שדרת ה"פראדו" הרחבה. נבקר בהוואנה המודרנית וברובע ודאדו אשר היה מרכז פעילותה של המאפייה של החוף המזרחי של ארה"ב.ובבית הכנסת "בית שלום" שם ניפגש עם נציגי הקהילה היהודית(במידה ויהיה פתוח) .נמשיך אל "הוואנה ויאחה" היא הוואנה העתיקה- אתר מורשת עולמי שזכה לתואר זה בזכות הכיכר המקסימה שנבנתה כאן במאה ה -16 . נבקר בפלאסה דה ארמס ובארמון הגנרלים (פאלסיו דה לוס קפיטאנס חנראלס )- מעונו הרשמי של מושל קובה הספרדי שהיה אחד המבנים המפוארים בקובה. נמשיך ונטייל ברחובות העתיקים ובארמונות הציוריים של מרכז העיר, נראה את הקתדראלה שהחלה להבנות ב – 1748 ושכונתה "יצירה מוזיקלית מאבן" והיא אחת העתיקות ביבשת אמריקה . לאחר ארוחת הצהרים, נבקר במוזיאון הרום (הוואנה קלאב פאונד שיין) המעניין ובאחד המפעלים ליצור סיגרים בו נוכל לראות את התהליך של ליפוף עלי הטבק עד ליצירת הסיגר הקובני היקר. לקראת הערב נחצה אל צידו המזרחי של פתח המפרץ אל מצודת "סן קרלוס דה לה קבניה" -שהיא המצודה הגדולה ביותר באמריקות. לאחר ארוחת הערב ,נערוך סיור במצודה וכמובן שלא נפספס את "טקס התותחים" הידוע - מסורת מהעידן הקולוניאלי הנערך מידי ערב. ארוחת ערב ולינה בהוואנה.


יום 3 - פינאר דל ריו –עמק וינאלס – הוואנה
היום ניסע לכיוונו של מחוז "פינאר דל ריו " ולעמק וינאלס המיוחד כ – 160 ק"מ ממערב להוואנה. .בדרכנו נראה את שדות הטבק הגדלים באזור זה הנחשב ללב תעשיית הטבק הקובני. נערוך תצפית על העמק היפה ועל ה"מוגוסטס" – תופעת טבע ייחודית למקום.לאחר ארוחת הצהרים במסעדה מקומית, נרד ל"מערת האינדיאני" –מערת נטיפים גדולה שבתוכה אגם. נעלה על סירות ונשוט באגם התת קרקעי אשר בבטנה. משם נמשיך לציור סלע ענקי המתאר את התפתחות האבולוציה. לפנות ערב נחזור להוואנה .לאחר ארוחת הערב במלון נצפה במופע הקברט "פריזיאן " - מופע קובני ססגוני ומרהיב במלון "נסיונאל" המפורסם. ארוחת ערב ולינה בהוואנה.

יום 4- הוואנה - סיינפואגוס-טרינידד
לאחר ארוחת הבוקר, נצא מהוואנה לכיוון דרום מערב לעבר "מפרץ החזירים ", הנקודה שבה תכננו בשנת 1961 גולים קובניים לנחות ולהפיל את שלטונו של פידל קאסטרו שעד לעת האחרונה הוחרם שלטונו ע"י ממשלות אמריקאיות לדורותיהן. נמשיך בנסיעה לאורך החוף הדרומי של האי בהם מרוכז ענף גידול הקפה ל"מערת הדגים" בריכת יער צלולה שבה נוכל לשחות ולצלול כדי לגלות את יופייה (ניתן לשכור שנורקלים ומסכות במקום). לאחר ארוחת הצהרים נגיע אל העיירה סיינפואגוס (מאה האבוקות). קולומבוס הגיע אל מפרץ זה במהלך מסעו השני לאמריקה ומכאן יצא במאה ה -19 חלק ניכר מהסוכר שגודל באי. נבקר במרכז העיר, בארמון פרר ובתאטרון פלאסיו דה ואיה הבנוי בסגנון מוסלמי(במידה ויהיה פתוח) . ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 5 - טרינידד
העיר טרינידד היא אחת משלושת מקומות הישוב הראשונים שהוקמו ע"י הספרדים ושהפכה להיות במאה ה - 19 לבירת המחוז המרכזי של קובה, כאן הוקמו עשרות טחנות סוכר שבהן הועסקו אלפי עבדים -תעשייה שהייתה למקור עושרה של העיר. היום ניתן עדיין לראות את שרידי העושר בבתיה המשופצים של העיר, בכנסיות המהודרות וברחובות מרוצפי האבן של העיר. במהלך ביקורנו, נסייר בכיכר המרכזית "פלאזה מיור " ונראה את בתי האחוזה סביבה. נבקר במוזיאונים המציגים את עברה של העיר בתקופותיה השונות וככל שיאפשר הזמן גם בשוק המזכרות התוסס שבעיר. נלגום גם משקה במועדון "קאנצ'אנצ'ארה" לצלילי להקת נגנים.נשוב למלוננו לארוחת צהרים ולמנוחה אשר לאחריה נצא לבקר ב"עמק תחנות הסוכר " המפורסם –זכר לימי תור הזהב של תעשיית הסוכר אשר כמו העיר טרינידד, זכה למעמד של אתר מורשת עולמית ע"י אונסקו. נבקר גם בכפר הקטן איסנאגה ונעלה לתצפית יפה על העמק מהמגדל שבו. גובהו של המגדל הוא 44 מטר והוא שימש לפיקוח על העובדים בשדות. בערב נצא אל מרכז העיר כדי לחוות את האווירה המיוחדת והשמחה השוררת בה בשעות הערב (במידה והלינה תהייה בטרינדד) .ארוחת ערב ולינה באזור .

יום 6 – טרינידד – סנטה קלרה - וארדרו
היום ניסע צפונה אל מרכז האי לעיר "סנטה קלרה" שמזוהה בעיקר בזכות מלחמת העצמאות הקובנית נגד משטרו של הרודן באטיסטה. נבקר ב"מוזיאון הרכבת" ובמתחם הכולל מוזוליאום ומוזיאון וכמובן אנדרטה לזכרו של המהפכן המפורסם ארנסטו "צה" גווארה. לאחר ארוחת הצהרים , נמשיך אל חצי האי וארדרו -אתר נופש הממוקם על חצי אי צר, חולי ומאורך במפרץ קארדנס. כאן נשהה באחד ממלונות הנופש על חוף הים בסגנון הכל כלול . ארוחת ערב ולינה בווארדרו.

יום 7 - וארדרו – האוונה-סאן חוסה
בשעות הבוקר נוכל ליהנות מחוף הים היפה וממתקני המלון ככל שיאפשר הזמן . ניסע להוואנה דרך עמק יומורי -עמק מדהים ביופיו ונעלה לתצפית על העמק ועל הגשר שמעליו. נעבור דרך עיר המחוז "מטנסאס" אשר בשל גשריה החוצים את שני הנחלים העוברים בעיר זכתה לכינוי "ונציה של קובה".נמשיך לעיירה השלווה "קוחימר" כפר דייגים שהתפרסם בזכות עגינתה של "אל פילאר " סירת הדייג של ארנסט המינגווי .הכפר והמעגן שימשו השראה לספרו עטור פרס נובל של המינגווי "הזקן והים" .לאחר ארוחת הצהרים במקום, נגיע אל שדה התעופה ונטוס אל סאן חוסה, בירתה של קוסטה ריקה.ארוחת ערב ולינה בקוסטה בסאן חוסה.

יום 8 -הר הגעש פואס –מפלי לה פאז -סאן חוסה
לאחר ארוחת בוקר מוקדמת , נצא אל הר הגעש פואס המתנשא לגובה של 2708 מטר. במידה ומזג האוויר יאפשר זאת נוכל לראות את לועו של ההר. משם נמשיך לגני ומפלי לה פאז בהם נמצא מפלי מים מרהיבים הנוצרים כתוצאה מזרימת נהר לה פאז במורד. באזור המפלים שהוא גם יער גשם נמצא גן הפרפרים הגדול ביותר בקוסטה ריקה, גן ציפורי שיר ויונקי דבש, תצוגה מרשימה של סחלבים ועוד...לאחר ארוחת הצהרים , נשוב אל סאן חוסה ונסייר בעיר ככל שיאפשר הזמן .ארוחת ערב ולינה בסאן חוסה.

יום 9 -סאן חוסה -שמורת הטורטוגרו
בבוקר ניסע צפונה לנמל מאטינה או קאניו בלנקו דרך יער העננים "בריליו קריליו ". עם ההגעה לאזור המעגן, נעלה על סירות ונצא בשייט חוויתי דרך תעלות ודרכי מים לכפר טורטוגרו אשר לחוף הים הקריבי. אזור זה נחשב לאחד האזורים המיוחדים והיפים בקוסטה ריקה. בפארק של תעלות ודרכי מים ביניהם צמחיית ג'ונגל מפותחת . נופי ביצה ולגונות ושפע של בעלי חיים ועופות מים, דגים, קופים, איגואנות ואתרי ההטלה של צבי הים הירוקים (בעונה) . לאחר ההגעה ללודג' וארוחת צהרים, נצא לטיול בכפר טורטוגרו ונלך לאורכו של החוף הקריבי. את הלילה נבלה בלודג' הממוקם בתוך סבך הג'ונגל.ארוחת ערב ולינה בטורטוגרו.

יום 10 - טורטוגרו –לנדס אין לאב והאזור
נשכים לצלילי קולות היער. בשמורת הטורטוגרו בשמורה יותר מ 400 מיני ציפורים ובעונת הנדידה גדל מספרם אף יותר. השמורה גם מאכלסת יותר מ 400 סוגי עצים וכ- 2400 סוגי שיחים אשר את חלקם נראה בשייט בסירות קטנות בתעלות. נצפה בנופי היער ובמגוון בעלי החיים שבו . נצא מהטורטוגרו בשייט אל גואפילס שם נאכל את ארוחת הצהרים אשר לאחריה נמשיך בנסיעה דרך הנופים החקלאים המאפיינים את קוסטה ריקה, אל יער העננים באזור סאן רמון . בדרך נעצור ב"עץ האיגואנות הגדול " ונוכל להתרשם משלל האיגואנות החיות עליו. משם ניסע למלון המיוחד "לנדס אין לאב "אותו הקימה קבוצת צעירים ישראלים ייחודית במינה. נאכל במסעדת המלון את ארוחת הערב (ארוחה צמחונית וטעימה!) אשר לאחריה נשמע מפי אחד מחבריי הקבוצה את סיפורו של המקום .ארוחת ערב ולינה בלנדס אין לאב.

יום 11 - לנדס אין לאב - ארנל
עם בוקר נצא לסיור שבילים ביער העננים היפה ובמפל הסמוך למלון. בזמן זה, למעוניינים תינתן האפשרות ליהנות בפעילות אומגה אתגרית וחוויתית (קנופי ) בינות לצמרות העצים של יער העננים שבמקום (ללא תוספת תשלום ! ).נפרד מיער העננים היפה . נמשיך בנסיעה לעיירה הציורית "לה פורטונה " לפנינו, יתנשא הר הגעש ארנל ברקע כחלק מרכס הטילארן המהווה את קו פרשת המים בין האוקיינוס השקט לים הקריבי ונחשב להר הפעיל ביותר מבין הרי הגעש קל קוסטה ריקה. בדרכנו, נעצור לסיור מיוחד בדגש על אורח החיים הכפרי המאפיין את האזור. ניפגש עם אוכלוסיית הכפר ונלמד על אורחות החיים והחקלאות של המקום באזורים הכפריים ואפילו נקבל הזדמנות ל"חזור לספסל הלימודים "ולבקר בבית הספר של הכפר בו נצפה בהופעה שהוכנה ע"י התלמידים .נאכל במקום גם ארוחת צהרים מסורתית . בהמשך היום נהנה מבילוי ורחצה במעיינות החמים המפורסמים של האזור-"הבאלדי " ושם גם נאכל את ארוחת הערב . ארוחת ערב ולינה באזור הארנל.

יום 12 - ארנל - הגשרים התלויים ו"רכבת העננים " -מונטה וורדה.
לאחר ארוחת הבוקר נצא בשייט על אגם הארנל היפה לכיוון מונטה וורדה. אזור מונטה וורדה הוא רכס הררי ומעוטר בצמחייה טרופית, ביערות עננים וביערות גשם. נעבור דרך העיירה סנטה הלנה , העיירה המרכזית באזור שבו חיה גם קהילה מיוחדת של "קוויקרים" אמריקאים שהגיעו לאזור בתחילת שנות ה – 50 והייתה מחלוצי החשיבה האקולוגית תיירותית שקוסטה ריקה מובילה בה. נגיע אל שמורת "מונטה ורדה " שם נצא ל"טיול צמרות " -הליכה על הגשרים התלויים ונסיעה ברכבל מיוחד המורמים מעל צמרות עצי היער, הרעיון הוא לצפות על היער ועל בעלי החיים שבו לא מגובה הקרקע כרגיל אלה מגובה שהוא מעל הצמרות. גובה שבילי ההליכה הוא לפעמים מעל 50 מ' ובסדרה של מספר גשרים אפשר לטייל בגבהים בגשרים שאורכם הכללי יותר מק"מ . בחוות צפרדעים בה נוכל להתרשם ממגוון הרב והייחודי של בע"ח אלו המצוי בקוסטה ריקה .ארוחת ערב ולינה במונטה וורדה.

יום 13 – מונטה וורדה – - שמורת מנואל אנטוניו- שיייט בסירת קאטמראן
לאחר שנפרד מהאזור ההררי ,ניסע דרומה לאורך מפרץ נקויה לאורך חופיו של האוקיינוס השקט ובינות לצמחייה עבותה אל שמורת מנואל אנטוניו שייחודה הופך אותה לאחד משיאי הטיול. יער יפהפה ירוק הפרוש על חוף ים לבן וברקע אוקיינוס כחול כל זה מהווה תפאורה מושלמת לשפע מיני בעלי החיים. פרפרים, רקונים וקופים אותם נראה בעת הטיול בשמורה עצמה. נגיע אל נמל "קאפוס " בו נעלה על סירת קטמארן שתשיט אותנו לאורך החופים במים הצלולים של שמורת מנואל אנטוניו . יש לנו סיכוי לחזות בדולפינים שילוו את סירתנו בקפיצות, או בצבי ים שישחו לידנו. נגלה איים וצוקים בצורות מגוונות שמשמשים בתי גידול לשפע של עופות מים. מגלנים שקנאים ומיני אנפות. לאחר ארוחת הצהרים על הסירה נעגון באחד המפרצים היפים לשחייה ושנורקלינג. ארוחת ערב ולינה במנואל אנטוניו .

יום 14 - מנואל אנטוניו - סאן חוסה- פנמה סיטי.
הבוקר נצא לסיור בשמורה המשתרעת לאורך החוף. נראה את יער הגשם הגולש עד קו המים . נפגוש איגואנות ובקופי קפוצ'ין שיציצו בנו ממרחק לא גדול. בין מיני הצמחייה נוכל למצוא גם סוגי סחלבים לצד מיני הצמחים "המסורתיים" דקלי קוקוס, שרכים ואפיפיטים וכמובן נוכל לשכשך גם במי האוקיינוס הצלולים . נפרד מהחוף הקסום ונצא בנסיעה לשדה התעופה בסאן חוסה.לאחר ארוחת הצהרים נגיע אל שדה התעופה ונעלה אל טיסתנו לפנמה סיטי. עם ההגעה, העברה לבית המלון. לינה בפנמה סיטי.

יום 15 –ריו צ'ארגס ושבט אמברה – פנמה סיטי
הבוקר נצא ליום חוויתי בשבט האינדיאני "אמברה " . נצא מפנמה סיטי מזרחה ונגיע לנהר הצ'ארג'ס שם נעלה על סירות קאנו שייקחו אותנו אל הכפר האינדיאני .לאחר קבלת הפנים של אנשי הכפר , הסברים מפיהם על המקום וסיור. נאכל ארוחת צהרים מסורתית אותה יכינו בנות השבט .לאחר מכן נחזור שוב בשיט על הנהר . אחר הצהרים , נבקר באזור הקוס ווי – אזור הבילויים החדש של העיר שהוא בעצם כביש מלאכותי שנסלל מהאדמה שהוצאה בעת בנייתה של התעלה ומחבר בין שלושה איים . משם נוכל להשקיף על מגדלי הענק הצומחים ללא הפסקה בעיר המודרנית. ארוחת ערב ולינה בפנמה סיטי.

יום 16-- פנמה סיטי – תעלת פנמה
לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור ברובע העתיק של העיר, נראה את בית הנשיא והתיאטרון הלאומי , ואם יתמזל מזלנו , נוכל לפגוש את בנות שבט ה"קונה " הפנמני אשר מגיעות במיוחד מאיי סאן בלאס בכדי למכור את עבודות היד והרקמה הייחודיות שלהן בטיילת שבעיר. משם ניסע אל נקודת התצפית על התעלה החשובה והמפורסמת המאפשרת לאוניות הענק העמוסות בסחורה לעבור בה מקצה אחד של כדור הארץ לקצהו השני ובחזרה. נצפה בתהליך המעבר המעניין בין מפלסי המים המשתנים ונבקר במוזיאון התעלה המרשים בו נוכל ללמוד על ההיסטוריה של התעלה ותהליך בנייתה המורכב. לאחר ארוחת הצהרים ניסע אל שדה התעופה "טוקמן" , משם נטוס חזרה לתל אביב דרך אמסטרדם.

ימים 18 -17 –אמסטרדם-תל אביב
ננחת באמסטרדם בשעות הצהרים ונצא לחצי יום סיור בעיר . לאחר ארוחת ערב מסכמת, , נשוב אל שדה התעופה ונעלה על טיסתנו חזרה לתל אביב . נחיתה בתל-אביב ביום ה- 18לפנות בוקר ,עמוסי חוויות ,תמונות ומתנות...

לחץ להדפסת מסלול הטיול

טיולים מאורגנים נוספים שעשויים לעניין אותך:

Prev
Next
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיולים מאורגנים לקובה, קוסט​ה ריקה ופנמה לחץ כאן.

מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!

פורום גולשים - טיולים מאורגנים לקובה, קוסט​ה ריקה ופנמהצור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:
שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות