טיול מאורגן למדינות הבלטיות - ליטא ,לטביה, ואסטוניה - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי פסח 2016 במקום אחד

כל טיולי פסח 2016 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי פסח 2016 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » אירופה » טיול מאורגן למדינות הבלטיות - ליטא ,לטביה, ואסטוניה

טיול מאורגן למדינות הבלטיות - ליטא ,לטביה, ואסטוניה

משך הטיול: 10 ימים
הטיול כולל אוזניות שמע.
יתרונות מסעות

טיול מאורגן אל המדינות הבלטיות, טיול מקיף אל מסע ייחודי, שכונות עתיקות, עושר תרבותי ונופך יהודי. נופים פסטורליים ומוזיאונים המספרים את תולדות המקום.
הטיול שלנו הוא טיול מדרום לצפון משמע לא חזורים על אותה נקודה פעמיים- נחיתה בוילנה והמראה חזרה ארצה מורשה
כל הטיולים שלנו בהדרכה של דניאל גורביץ'- דניאל הינו מדריך מנוסה ובעל ידע עצום מעצם היותו תושב המקום החי את האוירה הליטאית היום יומית
הטיול שלנו שם דגש  על אתרים ויעדים מרכזיים היחודיים לכל אחת מהמדינות הבלטיות:
ליטא:

וילנה - עיר של ברוק וכנסיות

 נסייר ברובע היהודי "ירושלים דליטא"

בביתו של הגאון מוילנה ונשמע מסיפוריו

נצעד בעקבותיו של אבא קובנר וסיפור גבורת המחתרת היהודית

נסייר ביער פונר ונלמד על גורלם של יהודי ליטא

נבקר בטירת טרקאי - הטירה היחידה באיזור שנמצת על אי בלב האגם

סיור ולינה בקובנה - עיר שבה בין היתר פעל צ'וינה שוגיחרה  אשר הציל 6000 יהודים

נבקר בעיירת הנופש פלאנגה - פרוסיה המזרחית

נסייר בנידה - שמורת טבע שנכללת ברשימות  "אונסקו", שמורה ייחודית ומרהיבה

נעצור לביקור בגבעת הצלבים - אתר נוצרי יחודי בכל העולם המכיל מעל 250 אלף צלבים.

לטביה

ריגה - בירת ארט נובו של מזרח ארופה

ייחודי לנו -  קונצ'רטו פיקולו בקתאדרלה - קונצרט העוגב הגדול באירופה

נבקר בבית הכנסת של ריגה הבנוי בסיגנון ארט נובו

בסיור ביער רומבולה נבקר באנדרטה שהוקמה לזכר היהודים שנספו בשואה.

ארוחת ערב במסעדה אותנטית המלווה בלהקת הפולקלור הלאטבית

אסטוניה

טאלין - העיר האותנטית בין ערי המדינות הבלטיות.

נסייר בעיר העתיקה ונתפעם מהיופי והמקוריות שנשמרה לאורך השנים.

נבקר בשדה הזמרה המפורסם והייחודי.

נבקר בבית הכנסת החדש ביותר במדינות הבלטיות

ונהנה מארוחת צהריים במסעדה אותנטית המלווה בלהקת הפולקלור אסטוני 

יתרונות חברת מסעות: 

* בתי מלון ארבעה כוכבים , ממוזגים ומרכזיים.

* קבוצות קטנות עד 32 איש 

*כל הטיולים כוללים אוזניות שמע

* כלכלה: חצי פנסיון

* תכנית מלאה (אין ימים חופשיים)

* שני מופעי פולקלור עם ארוחת צהריים /  ערב  במהלך הטיול

* סדר הטיסות שלנו נבחר בקפידה ( נחיתה בווילנה והמראה בטאלין )  כך שנוכל לנצל את מירב הזמן     במהלך הטיול ללא נסיעות מיותרות

* מסלולים בעלי אופי גיאוגרפי המשלבים תרבות ופולקלור

* למעוניינים ללא תוספת תשלום טיולי ערב רגליים עם המדריך מלווים בהסברים

* מתן מענה 24 שעות

* מיסי נמל ודלק ללא תוספות לאחר ההרשמה

* טיפים לנותני השירות (סבלים, מלצרים, מדריכים מקומיים ) 

*מפגש קבוצה במלון מטרופוליטן בתל-אביב

 * שירות עד הבית עם שליחים  

* ללא אופשיונלס 

יום 1 - תל-אביב – וילנה (Vilnius )
נמריא בשעות הבוקר המוקדמות, ונגיע לוילנה, בירת ליטא (Lithuania), בשעות הצהרים. ניסע למלוננו ולאחר מכן נצא לסיור היכרות בעיר. נתחיל ברחובה הראשי של העיר, הקרוי על שמו של ה"דוכס גדול" (grand duke)גדימינאס(Gediminas), מייסד העיר במאה ה-14. בדרכנו נעצור בכיכר קטנה, הקרויה על שם המשורר שחבר את מילות ולחן ההמנון של ליטא, ונחשב לגיבור לאומי, קודירקה (Kudirka). נמשיך ונבקר בקתדרלה הנאו-קלסית המרשימה, הקרויה על שם הקדושים סטניסלב וולידיסלב, ומגדל הפעמון הסמוך לה. זוהי הכנסייה הקתולית החשובה בליטא. נראה את הארמון בו שכנו דוכסי ליטא, הממוקם בטירת וילנה התחתונה, ואת גבעת גדימינאס, שעליה נמצאים שרידי המבצר, שהגן על העיר בימי הביניים.  נעבור דרך סמטה קטנה ועתיקה לכיכר בית הנשיא. נצפה אל בית המושל הכללי מטעם ברית המועצות לשעבר, היום בית נשיא ליטא. נמשיך לביקור במתחם בן מאות השנים של אוניברסיטת וילנה, השוכנת בלב העיר, וכוללת תריסר חצרות, מספר רב של מבנים וכנסייה ברוקית מרשימה ביותר. לינה בוילנה.

יום 2 - וילנה
נתחיל את היום בתצפית ממרומי המצודה העתיקה, השוכנת בלב העיר. נמשיך למוזיאון הממלכתי היהודי "הגאון מוילנה", המכיל 5 מרכזי הנצחה- מרכז הסובלנות (אמנות לצד חומר היסטורי), תצוגת הנצחת השואה, אנדרטת פונאר, אנדרטת ליפשיץ, והמוזיאון היהודי לתולדות ההיסטוריה של העם היהודי, בזמן המלחמה והשלטון הנאצי. נבקר בבית הכנסת "טהרת הקודש", היחיד הפעיל בווילנה. לאחר מכן נשים פעמינו לרובע היהודי של וילנה, שהיתה ידועה כ"ירושלים דליטא", בגלל המרכז הרוחני והדתי הגדול, שהתפתח מאמצע המאה ה- 17, כאשר הגאון מוילנה (הגר"א) ותלמידיו, חיו ופעלו בעיר. לעיר חלק חשוב ומרכזי, גם בהיסטוריה היהודית החדשה יותר. לקראת סוף המאה ה-19 היו היהודים הקבוצה האתנית הגדולה ביותר בעיר ומנו כ-42% מתושבי העיר (!). באותה תקופה (1898) נוסד בעיר ארגון הפועלים היהודי ה"בונד". אישים חשובים פקדו את העיר וביניהם ה"שר" משה מונטיפיורי שביקר בה ב-1846, וחוזה המדינה בנימין זאב הרצל, שביקר בה בביקור רב רושם בשנת 1903, בדרכו לסנקט פטרסבורג כדי לפגוש את שר הפנים הרוסי ויאצ'סלאב פלבה (Plehve). נתחיל את ביקורנו ב"רחוב הגאון", ונמשיך ל"רחוב היהודים" ולביתו של הגאון מוילנה. נבקר במקום בו ניצב ה"שולהויף", בית הכנסת המפורסם, מבני הציבור שהיו סמוכים לו והמקום בו פעלה "ספרית שטראשון"- אחת מהספריות הגדולות והחשובות בעולם היהודי, על שמו של מתיתיהו שטראשון, רב יהודי שחי במאה ה-19. נצא לכיכר העירייה, נסייר ברחובות הגטו ונצעד בעקבותיהם של איציק ויטנברג ואבא קובנר עד חצר בנין ה"יודנראט". נעצור ליד הבניין של התיאטרון היהודי בגטו וילנה ונתרשם מהסיפור המרתק על הפעילות התרבותית של אסירי הגטו. לא נחמיץ את "שער השחר", השריד היחידי של חומת העיר והכניסה לעיר העתיקה. נמשיך ונבקר באתרים נוספים של וילנה, לרבות כנסיית אנה הקדושה. לינה בוילנה.

יום 3 - וילנה – טְרָאקָאי (Trakai)– קובנה (Kaunas
נצא ל"יער פונאר", גיא ההריגה הגדול של יהדות ליטא, הסמוך לוילנה, להתייחדות עם זכר קורבנות השואה. במקום נרצחו כ-100,000 אנשים, 70,000 מהם יהודים. אחרי הצהריים נמשיך את סיורנו בטראקאי, הבירה הראשונה והעתיקה של ליטא, השוכנת בלב אזור האגמים היפהפה. נבקר בטירת האי המרשימה, שבנייתה החלה במאה ה-14, בימי הביניים. בסוף המאה ה-14, ב-1392, הביא ויטאוטס הגדול (Vytautas Didysis)שהביס את הטטרים, משפחות של יהודים קראים (המאמינים רק בתורה הכתובה), יהודים רבניים (המאמצים גם את התורה שבעל פה) וטטרים, מחצי האי קרים להתיישב בטראקאי ובערים אחרות של ליטא. ב-1495 גורשו כלל היהודים מטראקאי, אך לאחר 8 שנים הורשו לחזור לעיר, ואליהם הצטרפו יהודים נוספים, פליטי גרוש ספרד. נלמד את סיפורה של הקהילה הקראית, את גורלה בימי מלחמת העולם ה-2, ונסייר ברחוב בו התגוררו. נראה את בתי העץ שלהם, שהיו מאופיינים ב-3 חלונות (המסמלים נאמנות לאלוהים, למשפחה ולשלטון הליטאי), ואת בית הכנסת שלהם שנקרא כנסה (Kenesa). לקהילה המקומית היה מקום חשוב בקראות העולמית, וראש הקהילה שלהם (ה"חכם"), היה אחראי על כל קהילות הקראים בליטא, פולין ומערב רוסיה.  נמשיך וניסע לקובנה, העיר השניה בגודלה בליטא, שהיתה בירתה הזמנית של ליטא העצמאית בשנים 1920- 1939 (הבירה הזמנית היחידה באירופה בתקופה בין מלחמות העולם). העיר שנוסדה ב-1030, שוכנת על מפגש הנהרות ניימן ונריס. בדרכנו לקובנה, נבקר בעיירה זְ'יֵיזְ'מארי (Žiežmariai). בעיירה הקטנה מצוי בית הכנסת,הבנוי בסגנון אדריכלי מיוחד מעץ. נבקר בו  ונעסוק בסגנון עיצובם של בתי כנסת באזור הים הבלטי. את ביקורנו בקובנה נתחיל באזור העתיק של העיר, שהיה מאוכלס ברובו ביהודים. לפי מפקד מ-1897 היו היהודים הקבוצה האתנית הגדולה ביותר בעיר, כ-35%.  הקהילה נודעה כמרכז תרבותי עשיר  ומרכז ציוני חשוב.  עד הכיבוש הגרמני, בו נסגרו רוב המוסדות ובתי העסק,פעלו בעיר כמאה ארגונים יהודיים שונים, ארבעים בתי כנסת, בתי ספר רבים ביידיש, ארבעה בתי ספר עבריים, בית חולים יהודי ובתי עסק רבים.נסייר ברחובותהקרויים על שמותיהם של הסופר אברהם מאפו, מחבר הרומן הראשון בעברית, "אהבת ציון",  וד"ר אליעזר זמנהוף יוצר שפת האספרנטו (שמה של השפה נגזר מהפרסום הראשון שנחתם בשם העט "דוקטורו אספרנטו" – "הד"ר הַמְּקַוֶּה"- תקוה לשלום ואחדות בעולם ).  נמשיך לכיכר העיר העתיקה, ונעבור ליד הבית בו גדלה המשוררת לאה גולדברג, כלת פרס ישראל לספרות. נמשיך ל"סלובודקה" – שכונה מחוץ למרכז העיר, מעבר לנהר, שהפכה לרובע היהודי, בגלל האיסור על היהודים להתגורר במרכז העיר. בסלובודקה פעלה הישיבה המפורסמת, כנסת ישראל.  בזמן כיבוש הנאצי הפכה השכונהלגטו, בו רוכזו יהודי קובנה. נסייר ב"פורט התשיעי" (Fort), המצודה שנבנתה בסוף המאה ה-19 להגן על קובנה, ובימי הכיבוש הנאצי שימשה כמחנה מעצר ומוות. בקובנה נרשם סיפור אנושי מדהים, כאשר ב-1940, הנפיק סגן הקונסול היפניסוגיהארה, חסיד אומות העולם,  אלפי אשרות מעבר לפליטים יהודים, בניגוד להוראות משרד החוץ היפני שאסר עליו לעשות זאת, והציל אותם מגירוש למחנות המות. בערב נצא לטיול רגלי. לינה בקובנה.

יום 4 - קובנה- נידה (Nida) – קלייפדה(Klaipėda)
עם בוקר ניפרד מקובנה ונצא מערבה אל חוף הים הבלטי, לעיר הנמל  קלייפדה (Klaipėda). שמה הקודם בגרמנית היה "ממל" (Memel).  האזור היה שייך לפרוסיה במשך כ-500 שנה, עד 1919. קו הגבול בין פרוסיה לליטא, שנקבע ב"הסכם השלום של אגם מלנו" (Melno)ב-1422, היה בין קוי הגבול היחידים באירופה, שלא עברו שינויים במשך תקופה כה ארוכה. האזור אכן שונה משאר אזורי ליטא מבחינה תרבותית ודתית. בקלייפדה נמצא הנמל היחידי של ליטא לחוף הים הבלטי, ובו נעלה על מעבורת, שתיקח אותנו לחצי אי, בשם הרצועה הקורונית (Curonian Split). חצי האי הוא רצועת יבשה צרה וחולית באורך של כ-98 ק"מ, שבינה לבין היבשת מצויה הלגונה הקורונית (Curonian Lagoon) ומצדה השני- הים הבלטי. נטייל בשמורת הטבע הייחודית, השופעת חיים. נלך במסלול מעגלי ביער "גבעת המכשפות", המקושט פסלי עץ רבים, הממחישים דמויות מהאגדות וסיפורי העם הליטאי. נעצור לצפות באוכלוסיית קורמורנים המקננים בשמורה ומושכים צפרים מכל אירופה.  נמשיך לכפר הדייגים הציורי נידה, ונבקר בכנסייה הניאו גותית ובבית הקברות האתנוגרפי. בתום הסיור נחזור לקלייפדה לארוחת ערב וללינה . בערב נצא לסיור רגלי בעיר העתיקה. לינה בקלייפדה.

יום 5 - קלייפדה- פלאנגה (Palanga)- שאולאי – ריגה (Riga)
בבוקר נשלים את טיולנו בקלייפדה ונצא צפונה לביקור בפלאנגה, עיר הנופש התוססת במערב ליטא. העיר ידועה בזכות השילוב הנדיר של חופי הים החוליים הארוכים והרחבים שלה וחורשות עצי האורן הנמצאים לאורכם. נבקר במוזיאון הענבר השוכן בארמון מהמאה ה-19 (Tiskeviciai Palace), שאת הפארק סביבו הפכו לגן בוטני עשיר, הכולל מאות סוגי עצים וצמחים.  נוכל לראות את הים הבלטי שהגן נמצא לחופו. מפלנגה נמשיך לעיר שאולאי (מקודם בעברית שאבלי ,(Šiauliai, העיר הרביעית בגודלה בליטא. נראה את אחוזת משפחת פרנקל (חיים פרנקל היה היהודי העשיר ביותר בליטא בתקופתו), שליד בית החרושת לעיבוד העורות שהיה בבעלותם, והיה הגדול ביותר באימפריה הרוסית. העיר ריכזה יהודים רבים, ובראשית המאה ה-20 מנו היהודים כ-60%  מתושבי העיר. רובם גורשו לרוסיה בתחילת מלחמת העולם ה-1 בתואנה של מניעת שיתוף הפעולה מצדם עם הגרמנים. נמשיך למדרחוב העיר וניסע לביקור ב"גבעת הצלבים", אתר מרשים ומיוחד במינו, הכולל  למעלה מ-250 אלף צלבים, שהפך לסמל ההתנגדות הליטאית לשלטון הזר. ניסע ונחצה את הגבול עם לטביה (Latvia), ולקראת הערב נגיע לריגה, הבנויה לחוף הנהר דאוגבה (Daugava)לינה בריגה.

יום 6 - ריגה
היום יוקדש כולו לסיור בריגה, בירת לטביה, והעיר הגדולה והמפוארת בין הערים במדינות הבלטיות. בעיר אתרים חשובים רבים, והעיר העתיקה שלה הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. ברחובות אלברטה ואליזבת'ס אפשר לראות אוסף מגוון ביותר, מהגדולים באירופה, של בתים הבנויים בסגנון ה"ארט נובו". נתחיל את הסיור בעיר העתיקה של ריגה, הכולל את חומות העיר, "השער השבדי", הקתדרלה שנבנתה ב-1211, "בית החתולים", בתי הגילדות המרשימים, קומפלקס "שלושה אחים", בית "שחורי הראש" ועוד מבנים מתוך המגוון הארכיטקטוני הנדיר. בצהריים נהנה מ"קונצ'רטו פיקולו" - קונצרט לעוגב בן 20 דקות בקתדרלה, בה מצוי העוגב הגדול ביותר במזרח אירופה. נמשיך את היום בסיור בריגה היהודית- נבקר ברובע היהודי לשעבר, ונעצור ליד האנדרטה לזכר בית הכנסת הגדול של ריגה, שנשרף על ידי הנאצים ועוזריהם, על האנשים שהתפללו בו, בשנת 1941. ריגה היתה אחד היעדים אליהם גורשו יהודי גרמניה, ומשם נשלחו למחנות ההשמדה או נרצחו במקום.  נעצור ליד בניין בית הספר היהודי הראשון באימפריה הרוסית, שהיום משמש כבית הספר היהודי של חב"ד. נמשיך לאזור הגטו ולאתר השמדת יהודי ריגה, יער רומבולה (Rumbulā). במקום זהנרצחו תוך יומיים 25,000 יהודים, והוקמו בו אנדרטאות רבות להנצחת השואה. נבקר גם  במחנה הריכוז סלספילס (Salaspils). בערב נצא לטיול רגלי. לינה בריגה.

יום 7 - ריגה
גם את היום נקדיש לריגה. לאחר ארוחת הבוקר, נבקר בבית הכנסת פייטב, היחיד הפעיל בריגה, שניבנה בסגנון ארט נובו, בתחילת המאה הקודמת. הוא שרד את השואה, ואת גורלם של בתי הכנסת האחרים בריגה שנהרסו ונשרפו, בגלל היותו בנוי בצמוד לכנסיה ולבתים אחרים.  נמשיך לשוק המרכזי של ריגה, השוק הגדול באירופה, המרשים בשלל ריחותיו, צבעיו וטעמיו. חלקו המקורה נמצא בחמישה מחסנים גדולים (האנגרים), ששימשו בעבר לאחסון ספינות האוויר מסוג צפלין, ומכאן כינויו "שוק הצפלין". השוק עצום בגודלו, משתרע על כ-72,000 מ"ר, ויש בו מקום לכ-3000 דוכנים ועמדות מכירה. נמשיך לסייר באחת מפניני הארכיטקטורה של אירופה - רחוב אלברטה. ברחוב ישנו ריכוז ייחודי של בניינים שעוצבו בסגנון ה"ארט-נובו", כולל יצירותיו של האדריכל מיכאל אייזנשטיין. נבקר במוזיאון "יהודים בלטביה" הנמצא בבית הקהילה היהודית, שהיה בעבר בניין התיאטרון היהודי. בסיומו של היום, נבקר במוזיאון ההיסטוריה של ריגה ותולדות הניווט המציג את תולדות עיר הנמל, מהיווסדה במאה ה-12, דרך תקופת היותה חברה בברית הנזה, במאות ה13-16, ועד תקופת עצמאותה הראשונה בין שתי מלחמות העולם. תצוגת הניווט כוללת אוסף עשיר וגדול של מפות, דגמי ספינות ואביזרי ומכשירי ניווט. את ארוחת הערב נאכל במסעדה אותנטית עם ליווי להקת הפולקלור. לינה בריגה.

יום 8- ריגה - טאלין (Tallinn)
נמשיך דרכנו צפונה לטאלין, בירתה של אסטוניה, העיר הגדולה בה ועיר הנמל החשובה שלה. אסטוניה היא מדינה קטנה (שטחה כפול מישראל, ואוכלוסייתה מונה רק 1.3 מליון תושבים), שהייתה תחת שלטון זר, כמעט לאורך כל ההיסטוריה שלה (למעט תקופה קצרה של כ-22 שנה לאחר מלחמת העולם ה-1), ורק ב-1991 זכתה המדינה לעצמאות מרוסיה. בדרך נעצור בעיירה פרנו (Pärnu), עיר נמל ו"בירת הקיץ" של אסטוניה, השוכנת לחוף הים הבלטי. העיירה הציורית ידועה כעיר נופש וקיט, בזכות מיקומה והאקלים הנוח שלה.  יש בה מתקני נופש, בתי הבראה ומרחצאות בוץ, המושכים תיירים גם מארצות סקנדינביה. ב-1857 יצא לאור בעיר העיתון הראשון בשפה האסטונית, ויחד עם טאלין, נחשבת העיר גם כערש תנועת העצמאות האסטונית. נמשיך בדרכנו ובשעות הצהריים נגיע לטאלין. נתחיל את ביקורנו בעיר בסיור פנורמי סביב העיר העתיקה. נמשיך ל"שדה הזמרה" - המקום בו מתקיים פסטיבל הזמר האסטוני, אחת לחמש שנים, מאז שנת 1869. הפסטיבל נחשב למטפח תנועת ההתעוררות הלאומית האסטונית. נמשיך לפיריטה (Pirita)– פרבר יוקרתי של טאלין שבו התקיימה תחרות שייט באולימפיאדת מוסקבה  ב-1980. יוקרת המקום באה ממעמדם הגבוה של תושביו, הבניה הפרטית המרווחת ונמל היכטות במקום. בדרכנו חזרה למרכז העיר, נעצור ליד האנדרטה המרשימה רוסלקה (Russalka). זוהי האנדרטה הראשונה שנוצרה ע"י פסל אסטוני. היא הוקמה ב-1902 לציון יום השנה ה-9 לטביעתה של אונית מלחמה רוסית בשם זה (בת הים).   נבקר בבית הכנסת החדש של טאלין, שטקס חנוכתו היה ב-26 במאי 2007. נכנס לבית הקהילה היהודית הצמוד אליו ונצפה בתצוגה על יהדות אסטוניה. לינה בטאלין.

ימים 9-10 - טאלין –  תל-אביב 
לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את הסיור בעיר העתיקה של טאלין. העיר נבנתה בימי הביניים וחלקה העתיק נראה  כאילו קפא במשך מאות השנים שעברו, ללא שינוי.  נתרשם מחומות העיר ומגדליה, משעריה ורחובותיה העתיקים. בעיר העליונה, בגבעת טומפאה (Toompea), נוכל להתרשם מבניין הפרלמנט של אסטוניה,  ומולו- קתדרלת אלכסנדר נבסקי הרוסית האורתודוקסית – סמל השלטון הרוסי המדכא על אסטוניה. מנקודת תצפית בעיר העליונה, נתבונן בנוף היפה של העיר ושל הנמל. נצפה באנדרטה לזכר מעבורת "אסטוניה" שטבעה ב- 1994 ליד סטוקהולם ולמעלה מ-800 איש קפחו את חייהם באסון. נעבור דרך מגדל "מרגרטה השמנה" לעיר התחתית, ונבקר בכיכר העירייה ובבית המרקחת העתיק שנפתח כנראה ב-1415 (יש תעוד על בעליו השלישי מ-1422), ופועל ברציפות מאז ועד היום, בין העתיקים ביותר באירופה. נסיים את הסיור באזור בתי מלאכה בהם אפשר לראות בפעולה אמנויות שונות. לא נפסח על  שוק המזכרות במרכז טאלין. נמשיך לפרבר האמיד קאדריורג  (Kadriorg)המפורסם בגלל הפארק היפה והמטופח שבתחומו. בפארק ניצב ארמון בסגנון הבארוק שבנה הצאר פיוטר הגדול לאשתו יקטרינה הראשונה ב-1718. פירוש שמו באסטונית – העמק של קטרינה. הארמון ששימש למגורי נושאי משרה שונים וכמוזיאון שהוזנח, שופץ עם קבלת העצמאות בסיוע שבדי, ונפתח שוב כמוזיאון לאמנות יפה (זרה, לא אסטונית).
נסיים את הטיול בארוחת צהריים במסעדה אותנטית, המלווה בלהקת פולקלור אסטונית. לאחריה ניסע לשדה התעופה של טאלין לטיסה חזרה לישראל.

לחץ להדפסת מסלול הטיול
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיול מאורגן למדינות הבלטיות - ליטא ,לטביה, ואסטוניה לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!

טיול מאורגן למדינות הבלטיות  - ליטא ,לטביה,  ואסטוניה  - אירופה

טיול מאורגן למדינות הבלטיות  - ליטא ,לטביה,  ואסטוניה  - אירופה

טיול מאורגן למדינות הבלטיות  - ליטא ,לטביה,  ואסטוניה  - אירופה

פורום גולשים - טיול מאורגן למדינות הבלטיות - ליטא ,לטביה, ואסטוניה
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות