טיול מאורגן למדינות הבלטיות - לטביה, ליטא ואסטוניה - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי החגים 2015 במקום אחד

כל טיולי החגים 2015 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי החגים 2015 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » אירופה » טיול מאורגן למדינות הבלטיות - לטביה, ליטא ואסטוניה

טיול מאורגן למדינות הבלטיות - לטביה, ליטא ואסטוניה

משך הטיול: 10 ימים
הטיול כולל אוזניות שמע.
יתרונות מסעות

טיול מאורגן אל המדינות הבלטיות, טיול מקיף אל מסע ייחודי, שכונות עתיקות, עושר תרבותי ונופך יהודי. נופים פסטורליים ומוזיאונים המספרים את תולדות המקום.
הטיול שלנו הוא טיול מדרום לצפון משמע לא חזורים על אותה נקודה פעמיים- נחיתה בוילנה והמראה חזרה ארצה מורשה
כל הטיולים שלנו בהדרכה של דניאל גורביץ'- דניאל הינו מדריך מנוסה ובעל ידע עצום מעצם היותו תושב המקום החי את האוירה הליטאית היום יומית
הטיול שלנו שם דגש  על אתרים ויעדים מרכזיים היחודיים לכל אחת מהמדינות הבלטיות:
ליטא:

וילנה - עיר של ברוק וכנסיות

 נסייר ברובע היהודי "ירושלים דליטא"

בביתו של הגאון מוילנה ונשמע מסיפוריו

נצעד בעקבותיו של אבא קובנר וסיפור גבורת המחתרת היהודית

נסייר ביער פונר ונלמד על גורלם של יהודי ליטא

נבקר בטירת טרקאי - הטירה היחידה באיזור שנמצת על אי בלב האגם

סיור ולינה בקובנה - עיר שבה בין היתר פעל צ'וינה שוגיחרה  אשר הציל 6000 יהודים

נבקר בעיירת הנופש פלאנגה - פרוסיה המזרחית

נסייר בנידה - שמורת טבע שנכללת ברשימות  "אונסקו", שמורה ייחודית ומרהיבה

נעצור לביקור בגבעת הצלבים - אתר נוצרי יחודי בכל העולם המכיל מעל 250 אלף צלבים.

לטביה

ריגה - בירת ארט נובו של מזרח ארופה

ייחודי לנו -  קונצ'רטו פיקולו בקתאדרלה - קונצרט העוגב הגדול באירופה

נבקר בבית הכנסת של ריגה הבנוי בסיגנון ארט נובו

בסיור ביער רומבולה נבקר באנדרטה שהוקמה לזכר היהודים שנספו בשואה.

ארוחת ערב במסעדה אותנטית המלווה בלהקת הפולקלור הלאטבית

אסטוניה

טאלין - העיר האותנטית בין ערי המדינות הבלטיות.

נסייר בעיר העתיקה ונתפעם מהיופי והמקוריות שנשמרה לאורך השנים.

נבקר בשדה הזמרה המפורסם והייחודי.

נבקר בבית הכנסת החדש ביותר במדינות הבלטיות

ונהנה מארוחת צהריים במסעדה אותנטית המלווה בלהקת הפולקלור אסטוני 

יתרונות חברת מסעות: 

* בתי מלון ארבעה כוכבים , ממוזגים ומרכזיים.

* קבוצות קטנות עד 32 איש 

*כל הטיולים כוללים אוזניות שמע

* כלכלה: חצי פנסיון

* תכנית מלאה (אין ימים חופשיים)

* שני מופעי פולקלור עם ארוחת צהריים /  ערב  במהלך הטיול

* סדר הטיסות שלנו נבחר בקפידה ( נחיתה בווילנה והמראה בטאלין )  כך שנוכל לנצל את מירב הזמן     במהלך הטיול ללא נסיעות מיותרות

* מסלולים בעלי אופי גיאוגרפי המשלבים תרבות ופולקלור

* למעוניינים ללא תוספת תשלום טיולי ערב רגליים עם המדריך מלווים בהסברים

* מתן מענה 24 שעות

* מיסי נמל ודלק ללא תוספות לאחר ההרשמה

* טיפים לנותני השירות (סבלים, מלצרים, מדריכים מקומיים ) 

*מפגש קבוצה במלון מטרופוליטן בתל-אביב

 * שירות עד הבית עם שליחים  

* ללא אופשיונלס 

יום 1 - תל-אביב – וילנה (Vilnius )
נמריא בשעות הבוקר המוקדמות ונגיע לוילנה, בירת ליטא, בשעות הצהרים. ניסע למלוננו ולאחר מכן נצא לסיור היכרות עם העיר. נתחיל ברחובה הראשי של העיר, הקרוי על שמו של ה"דוכס גדול" (grand duke)גדימינאס, מייסד העיר. בדרכנו נעצור בכיכר קטנה, הקרויה על שם המשורר הלאומי של ליטא, קידירקה, ונמשיך ונבקר בקתדראלה הנאו-קלסית המרשימה, ומגדל הפעמון הסמוך לה. נראה את הארמון בו שכנו דוכסי ליטא, הממוקם בטירת וילנה התחתונה, ואת גבעת גדימינאס שעליה נמצאים שרידי המבצר שהגן על העיר בימי הביניים.  נעבור דרך סמטה קטנה ועתיקה לכיכר בית הנשיא. נצפה אל בית המושל הכללי מטעם ברית המועצות לשעבר, היום בית נשיא ליטא. נמשיך לביקור במתחם בן מאות השנים של אוניברסיטת וילנה, השוכנת בלב העיר, וכוללת תריסר חצרות, מספר רב של מבנים וכנסייה ברוקית מרשימה ביותר.  לינה בוילנה.

יום 2 - וילנה
נתחיל את היום בתצפית ממרומי המצודה העתיקה השוכנת בלב העיר. נמשיך למרכז הסובלנות, המוזיאון היהודי הממשלתי ע"ש הגאון מוילנה, ונבקר בבית הכנסת "טהרת הקודש", היחיד הפעיל בווילנה. לאחר מכן נשים פעמינו לרובע היהודי של וילנה, שהיתה ידועה כ"ירושלים דליטא", בגלל המרכז הרוחני והדתי הגדול שהתפתח מאמצע המאה ה-17 כאשר הגאון מוילנה (הגר"א) ותלמידיו חיו ופעלו בעיר. נתחיל את ביקורנו ב"רחוב הגאון", ונמשיך ל"רחוב היהודים" ולביתו של הגאון מוילנה. נבקר במקום בו ניצב ה"שולהויף", בית הכנסת המפורסם, מבני הציבור שהיו סמוכים לו והמקום בו פעלה "ספרית שטראשון"- אחת מהספריות הגדולות והחשובות בעולם היהודי. נצא לכיכר העירייה ולרחוב "ברייטה גאס". נסייר ברחובות הגטו ונצעד בעקבותיהם של איציק ויטנברג ואבא קובנר עד חצר בנין ה"יודנראט". נעצור ליד הבניין של התיאטרון היהודי בגטו וילנה ונתרשם מהסיפור המרתק על הפעילות התרבותית של אסירי הגטו. לא נחמיץ את "שער השחר",  השריד היחידי של חומת העיר והכניסה לעיר העתיקה. נמשיך ונבקר באתרים נוספים של וילנה לרבות כנסיית אנה הקדושה. לינה בוילנה.

יום 3 - וילנה – טראקאי (Trakai)– קובנה (Kaunas
נצא ל"יער פונאר", גיא ההריגה הגדול של יהדות ליטא הסמוך לוילנה, להתייחדות עם קורבנות השואה. אחרי הצהריים נמשיך את סיורנו בטראקאי, הבירה הראשונה והעתיקה של ליטא השוכנת בלב אזור האגמים היפהפה. נבקר בטירת האי המרשימה שבנייתה החלה במאה ה-14, בימי הביניים.נמשיך וניסע לקובנה, העיר השניה בגודלה בליטא, שהיתה בירתה הזמנית של ליטא העצמאית בשנים 1920-1939. בדרכנו נבקר בבית הכנסת בעיירה ז'זמר הבנוי מעץ, ונעסוק בשאלת עיצובם של בתי כנסת באזור הבלטי. את ביקורנו בקובנה נתחיל באזור העתיק של העיר, שהיה מאוכלס ברובו ביהודים. נסייר ברחובות הקרויים על שמותיהם של הסופר אברהם מאפו ולודוויג זמנהוף יוצר שפת האספרנטו. נמשיך לכיכר העיר העתיקה ונעבור ליד הבית בו גדלה המשוררת לאה גולדברג. נמשיך ל"סלובודקה" – הרובע היהודי הישן בו פעלה הישיבה המפורסמת, שהפך לאחר מכן לגטו בו רוכזו יהודי קובנה. נסייר ב"פורט התשיעי", המצודה ששימשה כמחנה מעצר ומוות בתקופת מלחמת העולם השנייה. למעוניינים – בערב נצא לטיול רגלי. לינה בקובנה.

יום 4 - קובנה- נידה (Nida) – קלייפדה(Klaipėda)
עם בוקר ניפרד מקובנה ונצא מערבה אל חוף הים הבלטי לעיר הנמל  קלייפדה (ממל היה שמה בגרמנית).  אזור הזה היה שייך לפרוסיה המזרחית, והוא אכן שונה משאר אזורי ליטא מבחינה תרבותית ודתית. נעלה על מעבורת, שתיקח אותנו לחצי אי בשם הרצועה הקורונית (Curonian Split). חצי האי הוא רצועת יבשה צרה וחולית באורך של כ-98 ק"מ, שבינה לבין היבשת מצויה הלגונה הקורונית (Curonian Lagoon) ומצדה השני- הים הבלטי. נטייל בשמורת הטבע הייחודית, השופעת חיים. נלך במסלול מעגלי ביער המכשפות, המקושט באינספור פסלי עץ הממחישים דמויות מהאגדות וסיפורי העם הליטאי. נעצור לצפות באוכלוסיית קורמורנים המקננים בשמורה ומושכים צפרים מכל אירופה.  נמשיך לכפר הדייגים הציורי נידה, ונבקר בכנסייה הניאו גותית ובבית הקברות האתנוגרפי. בתום הסיור נחזור לקלייפדה לארוחת ערב וללינה . למעוניינים – בערב נצא לסיור לילה רגליבעיר העתיקה. לינה בקלייפדה.

יום 5 - קלייפדה- פלנגה (Palanga)- שאולאי – ריגה (Riga)
בבוקר נשלים את טיולנו בקלייפדה ונצא צפונה לביקור בפלנגה, עיר הנופש התוססת במערב ליטא. העיר ידועה בזכות השילוב הנדיר של חוף הים ועצי האורן. נבקר במוזיאון הענבר השוכן בארמון מהמאה ה-19 (Tiskviciai Palace), שאת הפארק סביבו הפכו לגן בוטני עשיר, הכולל מאות סוגי עצים וצמחים.  נוכל לראות את הים הבלטי שהגן נמצא לחופו, בפעם הראשונה בטיולנו. מפלנגה נמשיך לעיר שאולאי (מקודם בעברית שאוולי ,(Šiauliai, העיר הרביעית בגודלה בליטא. נראה את אחוזת משפחת פרנקל (חיים פרנקל היה היהודי העשיר ביותר בליטא בתקופתו) שליד בית החרושת לעורות שהיה בבעלותם. נמשיך למדרחוב העיר וניסע לביקור ב"גבעת הצלבים", אתר מרשים ומיוחד במינו, הכולל  למעלה מ-250 אלף צלבים, שהפך לסמל ההתנגדות הליטאית לשלטון הזר. ניסע ונחצה את הגבול עם לטבייה, ולקראת הערב נגיע לריגה. ריגה היא המפוארת בערים הבלטיות ובירתה העתיקה של לטבייה, הבנויה על חוף הנהר דאוגבה. לינה בריגה.

יום 6 - ריגה
לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורנו בעיר העתיקה של ריגה, הכולל את חומות העיר, "השער השבדי", הקתדראלה המרכזית שנבנתה ב-1211, "בית החתולים", הגילדה הגדולה והקטנה, הבתים שנקראים "שלושה אחים", המגוון הארכיטקטוני הנדיר של המבנים וביניהם הבית של "שחורי ראש". בצהריים נהנה מ"קונצ'רטו פיקולו" - קונצרט של 20 דקות של עוגב בקתדרלה של ריגה- העוגב הגדול ביותר במזרח אירופה. נמשיך את היום בסיור בריגה היהודית- נבקר ברובע היהודי לשעבר ונעצור ליד האנדרטה לזכר בית הכנסת הגדול של ריגה, שנשרף על ידי הנאצים ועוזריהם. נעצור ליד בניין בית הספר היהודי הראשון באימפריה הרוסית, שהיום משמש כבית הספר היהודי של חב"ד. נמשיך לאזור הגטו ולאתר השמדת יהודי ריגה, רומבולה ומחנה עבודה סאלאספילס. למעוניינים – בערב נצא לטיול רגלי. לינה בריגה.

יום 7 - ריגה
לאחר ארוחת הבוקר נבקר בבית הכנסת היחיד הפעיל בריגה, שניבנה בסגנון ארט נובו, בתחילת המאה הקודמת. כיום מתפללים בו כשני מנינים בלבד. נמשיך לשוק המרכזי של ריגה, אחד השווקים הגדולים והמרשימים בשלל ריחותיו, צבעיו וטעמיו. הוא תופס שטח של חמישה הנגארים גדולים, ששימשו בעבר לאחסון ספינות האוויר מסוג צפלין. נמשיך לסייר באחת מפניני הארכיטקטורה של אירופה - רחוב אלברטה. ברחוב מכיל ריכוז ייחודי של בניינים שעוצבו בסגנון ה"ארט-נובו", כולל יצירותיו של האדריכל מיכאל אייזנשטיין. נבקר בקהילה היהודית הנמצאת בבניין התיאטרון היהודי, הכולל תצוגה על יהדות לטביה. בסיומו של היום, נבקר במוזיאון ההיסטוריה והניווט של ריגה, המשקף את תולדות עיר הנמל, חברת ברית הנזה. ארוחת ערב במסעדה אותנטית עם ליווי להקת הפולקלור. לינה בריגה.

יום 8- ריגה - טאלין (Tallinn)
נמשיך דרכנו צפונה לטאלין, בירתה של אסטוניה. בדרך נעצור על שפת הים הבלטי. נבקר בעירת נופש פרנו, עיירה ציורית השוכנת לשפת הים. כאן נולדה המחתרת הרוחנית של האסטונים נגד הרוסים, וכאן הודפס העתון הראשון בשפה האסטונית. בשעות הצהריים נגיע לטאלין. נעשה סיור פנורמי באוטובוס סביב העיר העתיקה. נבקר בשדה הזמרה, המקום בו מתקיימים פסטיבלי הזמר העממי, פעם בחמש שנים מאז שנת 1869. נמשיך ל"פיריטא" – אזור בפרברי טאלין שבו התקיימה תחרות שייט באולימפיאדה ב-1980. בדרכנו חזרה לעיר, נעצור ליד האנדרטה המרשימה "רוסלקא" (בת הים).   נבקר בבית הכנסת החדש של טאלין, שחנוכת ביתו הייתה במאי 2007. נכנס לבית הקהילה היהודית הצמוד אליו ונצפה בתצוגה על יהדות אסטוניה. לינה בטאלין.

ימים 9-10 - טאלין –  תל-אביב 
לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את הסיור בעיר העתיקה של טאלין. נתרשם מחומות העיר ומגדליה ומבניין הפרלמנט של אסטוניה. לידו שוכנת כנסיית אלכסנדר נבסקי הרוסית – סמל שליטת רוסיה על הארץ יותר ממאתיים שנה. מנקודת תצפית בעיר העלית, נתבונן בנוף היפיפה של העיר ושל נמל טאלין. נצפה באנדרטה לזכר מעבורת "אסטוניה" שטבעה ב-1994. נעבור דרך מגדל "מרגרטה השמנה" לעיר התחתית, ונבקר בכיכר העירייה ובבית המרקחת העתיק (משנת 1422). נסיים את הסיור בבתי מלאכה המציגים מקצועות שונים ובשוק המזכרות במרכז טאלין. נמשיך לארמון "קדריאורג" שבו שוכן מוזיאון האומנות של אסטוניה.
נסיים את הטיול בארוחת צהריים במסעדה אותנטית, המלווה בלהקת פולקלור האסטונית.   ניסע לשדה התעופה של טאלין לטיסה חזרה לישראל.

לחץ להדפסת מסלול הטיול
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיול מאורגן למדינות הבלטיות - לטביה, ליטא ואסטוניה לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!

טיול מאורגן למדינות הבלטיות  - לטביה, ליטא ואסטוניה  - אירופה

טיול מאורגן למדינות הבלטיות  - לטביה, ליטא ואסטוניה  - אירופה

טיול מאורגן למדינות הבלטיות  - לטביה, ליטא ואסטוניה  - אירופה

פורום גולשים - טיול מאורגן למדינות הבלטיות - לטביה, ליטא ואסטוניה
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות