טיול מאורגן למדינות הבלטיות - לטביה, ליטא ואסטוניה - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי פסח 2015 במקום אחד

כל טיולי פסח 2015 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי פסח 2015 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » אירופה » טיול מאורגן למדינות הבלטיות - לטביה, ליטא ואסטוניה

טיול מאורגן למדינות הבלטיות - לטביה, ליטא ואסטוניה

משך הטיול: 10 ימים
הטיול כולל אוזניות שמע.
יתרונות מסעות

טיול מאורגן אל המדינות הבלטיות, טיול מקיף אל מסע ייחודי, שכונות עתיקות, עושר תרבותי ונופך יהודי. נופים פסטורליים ומוזיאונים המספרים את תולדות המקום.
הטיול שלנו הוא טיול מדרום לצפון משמע לא חזורים על אותה נקודה פעמיים- נחיתה בוילנה והמראה חזרה ארצה מורשה
כל הטיולים שלנו בהדרכה של דניאל גורביץ'- דניאל הינו מדריך מנוסה ובעל ידע עצום מעצם היותו תושב המקום החי את האוירה הליטאית היום יומית
הטיול שלנו שם דגש  על אתרים ויעדים מרכזיים היחודיים לכל אחת מהמדינות הבלטיות:
ליטא:

וילנה - עיר של ברוק וכנסיות

 נסייר ברובע היהודי "ירושלים דליטא"

בביתו של הגאון מוילנה ונשמע מסיפוריו

נצעד בעקבותיו של אבא קובנר וסיפור גבורת המחתרת היהודית

נסייר ביער פונר ונלמד על גורלם של יהודי ליטא

נבקר בטירת טרקאי - הטירה היחידה באיזור שנמצת על אי בלב האגם

סיור ולינה בקובנה - עיר שבה בין היתר פעל צ'וינה שוגיחרה  אשר הציל 6000 יהודים

נבקר בעיירת הנופש פלאנגה - פרוסיה המזרחית

נסייר בנידה - שמורת טבע שנכללת ברשימות  "אונסקו", שמורה ייחודית ומרהיבה

נעצור לביקור בגבעת הצלבים - אתר נוצרי יחודי בכל העולם המכיל מעל 250 אלף צלבים.

לטביה

ריגה - בירת ארט נובו של מזרח ארופה

ייחודי לנו -  קונצ'רטו פיקולו בקתאדרלה - קונצרט העוגב הגדול באירופה

נבקר בבית הכנסת של ריגה הבנוי בסיגנון ארט נובו

בסיור ביער רומבולה נבקר באנדרטה שהוקמה לזכר היהודים שנספו בשואה.

ארוחת ערב במסעדה אותנטית המלווה בלהקת הפולקלור הלאטבית

אסטוניה

טאלין - העיר האותנטית בין ערי המדינות הבלטיות.

נסייר בעיר העתיקה ונתפעם מהיופי והמקוריות שנשמרה לאורך השנים.

נבקר בשדה הזמרה המפורסם והייחודי.

נבקר בבית הכנסת החדש ביותר במדינות הבלטיות

ונהנה מארוחת צהריים במסעדה אותנטית המלווה בלהקת הפולקלור אסטוני 

יתרונות חברת מסעות: 

* בתי מלון ארבעה כוכבים , ממוזגים ומרכזיים.

* קבוצות קטנות עד 32 איש 

*כל הטיולים כוללים אוזניות שמע

* כלכלה: חצי פנסיון

* תכנית מלאה (אין ימים חופשיים)

* שני מופעי פולקלור עם ארוחת צהריים /  ערב  במהלך הטיול

* סדר הטיסות שלנו נבחר בקפידה ( נחיתה בווילנה והמראה בטאלין )  כך שנוכל לנצל את מירב הזמן     במהלך הטיול ללא נסיעות מיותרות

* מסלולים בעלי אופי גיאוגרפי המשלבים תרבות ופולקלור

* למעוניינים ללא תוספת תשלום טיולי ערב רגליים עם המדריך מלווים בהסברים

* מתן מענה 24 שעות

* מיסי נמל ודלק ללא תוספות לאחר ההרשמה

* טיפים לנותני השירות (סבלים, מלצרים, מדריכים מקומיים ) 

*מפגש קבוצה במלון מטרופוליטן בתל-אביב

 * שירות עד הבית עם שליחים  

* ללא אופשיונלס 

יום 1- תל-אביב - וילנה
נמריא בשעות הבוקר המוקדמות ונגיע לוילנה בצהריים. לאחר התארגנות במלון נצא לסיור היכרות עם העיר. נתחיל מהרחוב הראשי של העיר הקרוי על שמו של הדוקס גדימינאס. נעצור בכיכר הקטנה של קידירקה שהוא המשורר הלאומי. נעביר דרך כנסייה שבה שמרו סיפרי קודש במשך שנים רבות.   נבקר בקתדראלה נאו קלאסית המרשימה ו"מגדל הפעמון" הסמוך לה. נראה את ארמון התחתון של דוקסי ליטא וגם את גיבעת גדימינאס שעליה ישנם שרידים של מפצר הגנה מימי הביניים. דרך סימתה הקטנה נעבור לכיכר בית הנשיא. נציץ אל בית המושל הכללי הרוסי לשעבר שהיום הוא בית הנשיא של ליטא. נמשיך לביקור בקומפלקס בן מאות השנים של אוניברסיטת וילנה ששוכנת בלב העיר ומינעת תריסר חצרות, מיספר רב של מיבנים וכנסייה ברוקית המרשימה ביותר.  לינה בווילנה.

יום 2 - וילנה
נתחיל את היום בתצפית ממרומי המצודה העתיקה השוכנת בלב העיר. לאחר מכן נבקר במוזיאון היהודי הממשלתי בליטא. נבקר בבית הכנסת "טהרת הקודש" היחיד הפעיל בווילנה. לאחר מכן נשים פעמינו לרובע היהודי של וילנה, הידועה כ"ירושלים דליטא". נתחיל את ביקורנו ב"רחוב הגאון", נמשיך ל"רחוב היהודים" ולביתו של הגאון מווילנה, נבקר במקום בו ניצב ה"שולהויף",  בית הכנסת המפורסם, מבני הציבור שהיו סמוכים לו ובמקום בו פעלה "ספרית שטראשון". נצא לכיכר העירייה ולרחוב "ברייטה גאס". נסייר ברחובות הגטו, נצעד בעקבותיהם של איציק ויטנברג ואבא קובנר עד חצר בנין ה"יודנראט". נעצור ליד הבניין של התיאטרון היהודי בגטו וילנה ונתרשם מהסיפור המרתק על פעילות התרבות של אסירי הגטו. "שער השחר" השריד היחידי של חומת העיר. נבקר באתרים הכלליים של וילנה כולל כנסייה של אנה הקדושה .לינה בווילנה.

יום 3- וילנה – טראקאי – קובנה
נצא ל"יער פונאר", גיא ההריגה הגדול של יהדות ליטא הסמוך לווילנה להתייחדות עם קורבנות השואה. אחרי הצהריים נמשיך את סיורנו בטראקאי, הבירה העתיקה של נסיכי ליטא השוכנת בלב אזור האגמים היפהפה. נבקר בטירה המרשימה של ימי הביניים.בדרך לקובנה נבקר בבית הכנסת מעץ שבעיירה ז'זמר, שם נעסוק בשאלת עיצובם של בתי כנסת באזור הבלטי. כשנגיע לקובנה נבקר באזור הישן של העיר שהיה מאוכלס ברובו ביהודים וברחובות הקרויים על שמותיהם של הסופר אברהם מאפו ולודוויג זמנהוף אב שפת האספרנטו, ב"כיכר העיר" העתיקה. נמשיך את סיורנו בביקור קצר ליד הבית בו גדלה המשוררת לאה גולדברג. נמשיך ל"סלובודקה" – הרובע היהודי הישן בו פעלה הישיבה המפורסמת וששימש גם כגטו של יהודי קובנה. נמשיך את סיורנו ב"פורט התשיעי", המצודה ששימשה כמחנה מעצר ומוות בתקופת מלחמת העולם השנייה.למעוניינים (ללא תוספת תשלום כמובן) יהיה ניתן לצאת לסיור ערב בקובנה עם המדריך. לינה קובנה.

יום 4 - קובנה- נידה (שמורת אונסקו) - קלאיפדה
עם בוקר ניפרד מקובנה ונצא מערבה אל חוף הים הבלטי לעיר הנמל  קלייפדה (ממל היה השם הקודם).  איזור הזה היה שייך לפרוסייה המצרחית והיום הוא גם שונה משאר ליטא מבחינת דת ותרבות. נעלה על מעבורת לחצי האי נרינגה, נסייר ברצועת החול הצרה, שאורכה כ98 ק"מ, ומפרידה בין הים הבלטי ללגונה הקורונית. נטייל בשמורת הטבע הייחודית, השופעת חיים; נלך בנסלול מעגלי ביער המכשפות המקושט באינספור פסלי עץ הממחישים דמויות מהאגדות וסיפורי העם הליטאי. נעצור לצפות באוכלוסיית קרמיראנים שמכננים נשמורה ומושחים צפרים נכל ארופה.  נמשיך לכפר דייגים הציורי נידה ונבקר בכנסייה הניאו גותית ובבית הקברות האתנוגרפי. בתום הסיור נחזור לקלייפדה לארוחת ערב וללינה . למעוניינים (ללא תוספת תשלום כמובן) יהיה ניתן לצאת בערב לסיור לילה בעיר העתיקה קלאיפדה עם המדריך 

יום 5 קלייפדה- פלנגה - ריגה
בבוקר נשלים את טיולנו בקלייפדה ונצא לדרך צפונה לביקור בפלנגה, עיר הנופש התוססת הידועה בליטא  בזכות השילוב הנדיר של חוף הים ועצי האורן.  נבקר  במוזיאון הענבר השוכן בארמון מהמאה ה     19.   נטייל בפרק בוטני הקולל מאות סוגי עצים וצמחים שונים. הפרק גובל עם הים הבלטי יזו תהיה הפגישה הראשונה איתו. לאחר נסיע של שאה נגיע לעיר שאוולי. נירא את "אחוזת" משפחת פרנקל שליד בית החרושת לעורות של המשפחה. פרנקל היה יהודי אחי אשיר בליטא לפני 100 שנה. נטייל במידרכוב של העיר. העצירה הבאה היא לביקור ב"גבעת הצלבים".- אתר מרשים ומיוחד במינו הכולל  למעלה מ-250 אלף צלבים, שהפך לסמל ההתנגדות הליטאית לשלטון הזר. נמשיך בדרכנו ונחצה את הגבול עם לטבייה. לקראת הערב נגיע לריגה,  המפוארת בערים הבלטיות ובירתה העתיקה של לטבייה, הבנויה על חוף הנהר דאוגבה. לינה בריגה.

יום 6 - ריגה
לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורינו בעיר העתיקה של ריגה הכולל חומות העיר, "השער השבדי", הקתדראלה המרכזית שנבנתה ב-1211, "בית החתולים", הגילדה הגדולה והקטנה, הבתים שנקראים "שלושה אחים", המגוון הארכיטקטוני הנדיר של המבנים ובינהם הבית של "שחורי ראש". בצהריים נהנה מ"קונצ'רטו פיקולו" - קונצרט של 20 דקות של עוגב בקתדרלה של ריגה- העוגב הגדול ביותר במזרח אירופה!  נמשיך את היום בסיור בריגה היהודית. נבקר ברובע היהודי לשעבר, נעצור ליד האנדרטה לזכר בית הכנסת הגדול של ריגה שנשרף על ידי הנאצים ועוזריהם. נעצור ליד בניין בית הספר היהודי הראשון באימפריה הרוסית שהיום משמש לבית הספר היהודי של חב"ד.  נמשיך לאזור הגטו ולאתר השמדת יהודי ריגה רומבולה ומחנה עבודה סאלאספילס. למעוניינים - ניתן יהיה לצאת (כמובן ללא תוספת תשלום) לטיול רגלי בערב בעיר עם המדריך. לינה בריגה.

יום 7- ריגה
לאחר ארוחת הבוקר נבקר בבית הכנסת היחיד הפעיל בריגה שניבנה בסיגנון ארט נובו בתחילת המאה הקודם. היום הוא משמש לבית התפילה לשני מניינים. נמשיך לשוק המרכזי של ריגה, אחד השווקים הגדולים והמרשימים על שלל ריחותיו, צבעיו וטעמיו. הוא ממלה חמישה הנגארים ששימשו פעם לאיחסון ספינות האוויר של גראף צפלין. נמשיך לסייר באחת הפנינים הארכיטקטוניות של אירופה - רחוב אלברטה המהווה ריכוז ייחודי לבניינים שעוצבו בסגנון ה"ארט-נובו" כולל יצירותיו של האדריכל מיכאל אייזנשטיין. נבקר בקהילה היהודית שנמצאת בבניין התיאטרון היהודי הכולל תצוגה על יהדות לטבייה. בסיומו של היום נבקר במוזיאון  ההיסטוריה והניווט של ריגה המשקף את תולדות עיר הנמל חברת ברית הנזה.ארוחת ערב במסעדה אותנטית עם ליווי להקת הפולקלור.
לינה בריגה.

יום 8- ריגה- טאלין 
נמשיך דרכנו צפונה לטאלין, בירתה של אסטוניה. בדרך נעצור על שפת הים להתרשמות מהים הבלטי. נבקר בעירת נופש פרנו. עיירה ציורית השוכנת על הים. כן נולדה מחתרת הרוחנית של אסתונים נגד הרוסים יכנ הודפס האיתון הראשון בספה האסטונית. בשעות הצהריים נגיע לטאלין. נעשה סיור עם האוטובוס סביב העיר העתיקה. נבקר בשדה הזמרה שהוא המקום של פסטיבלים הזמר האממי שמרחשים כל המש שנים מאז 1869. נמשיך ל"פיריטא" – אזור בפרברי של טאלין שבו התקיימה תחרות שייט באולימפיאדה ב-1980. בחזרה לעיר נעצור ליד האנדרטה המרשימה "רוסלקא" (בת הים).   נבקר בבית הכנסת החדש של טאלין שחנוכת ביתו הייתה במאי 2007. נכנס לבית הקהילה היהודית הצמוד אליו ונצפה בתצוגה על יהדות אסטוניה. לינה בטאלין.

ימים 9-10- טאלין –ורשה - תל-אביב 
לאחר ארוחת הבוקר נמשיך לסיור בעיר העתיקה של טאלין. נתרשם מחומות העיר ומגדליה ומבניין הפרלמנט של אסטוניה אשר לידו שוכנת כנסיית אלכסנדר נבסקי הרוסית – סמל שליטת רוסיה על הארץ יותר ממאתיים שנה.מהתצפיות של העיר העליונה נתבונן בנוף היפיפה של העיר ושל נמל טאלין. נציץ אל אנדרטה לזכר מעבורת "אסטוניה" שטבעה ב-1994. נעבור דרך מגדל "מרגרטה השמנה" לעיר התחתית. נבקר בכיכר העירייה, נבקר בבית המרקחת העתיק (משנת 1422) ונסיים את הסיור בבתי מלאכה אשר מציגים מקצועות שונים ובשוק המזכרות במרכז טאלין. ממנה נשים פעמינו לארמון "קדריאורג" שבו שוכן מוזיאון האומנות של אסטוניה.

כאן אנחנו נסיים את הטייל עם ארוחת צהריים במסעדה אותנטית המלווה בלהקת פולקלור האסטונית .  ניסע לשדה התעופה של טאלין לטיסה חזרה הביתה דרך וורשה.

לחץ להדפסת מסלול הטיול
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיול מאורגן למדינות הבלטיות - לטביה, ליטא ואסטוניה לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!

טיול מאורגן למדינות הבלטיות  - לטביה, ליטא ואסטוניה  - אירופה

טיול מאורגן למדינות הבלטיות  - לטביה, ליטא ואסטוניה  - אירופה

טיול מאורגן למדינות הבלטיות  - לטביה, ליטא ואסטוניה  - אירופה

פורום גולשים - טיול מאורגן למדינות הבלטיות - לטביה, ליטא ואסטוניה
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות