מסעות - טיולים מאורגנים ליחידים ולקבוצות
אתרו טיול מאורגן:  מסעות - טיולים מאורגנים ליחידים ולקבוצות   דף הבית   כניסה לסוכנים  
מקבוצת אמסלם טורס
מסעות
 -
טיולי פסח 2014 ברמה אחרת

טיולי פסח 2014 ברמה אחרת
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד .....

טיולי פסח 2014 ברמה אחרת
טיול מאורגן לרוסיה בדגש על מוסקבה וסנט פטרסבורג כולל טבעת הזהב

טיול מאורגן לרוסיה בדגש על מוסקבה וסנט פטרסבורג כולל טבעת הזהב
טיול מאורגן למוסקבה וסנט פטרסבורג, שתיים מבירות התרבות של אירופה שעדיין גורמות למבקר סערת רגשות.

טיול מאורגן לרוסיה בדגש על מוסקבה וסנט פטרסבורג כולל טבעת הזהב
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
טיולים מאורגנים » אירופה » טיול מאורגן למדינות הבלטיות - לטביה, ליטא ואסטוניה

טיול מאורגן למדינות הבלטיות - לטביה, ליטא ואסטוניה


משך הטיול: 10 ימים
הטיול כולל אוזניות שמע.
יתרונות מסעות

טיול מאורגן אל המדינות הבלטיות, טיול מקיף אל מסע ייחודי, שכונות עתיקות, עושר תרבותי ונופך יהודי. נופים פסטורליים ומוזיאונים המספרים את תולדות המקום.
הטיול שלנו הוא טיול מדרום לצפון משמע לא חזורים על אותה נקודה פעמיים- נחיתה בוילנה והמראה חזרה ארצה מורשה
את הטיול שלנו מדריך דניאל גורביץ'- דניאל הינו מדריך מנוסה ובעל ידע עצום מעצם היותו תושב המקום החי את האוירה הליטאית היום יומית

כל הטיולים כוללים אוזניות שמע * כלכלה: חצי פנסיון * תכנית מלאה (אין ימים חופשיים) * סיורים ליליים כמצוין עם המדריך * קונצ'רטו פיקולו- קונצרט עוגב יחודי * נידה NIDA - אתר טבע של "אונסקו" * שני מופעי פולקלור עם ארוחת ערב* למעוניינים ללא תוספת תשלום טיולי ערב רגליים עם המדריך מלווה בהסברים * קבוצות קטנות עד 32 איש  * ללא אופשיונלס *  רמת שרותים גבוהה * בתי מלון ארבעה כוכבים * מסלולים בעלי אופי גיאוגרפי המשלבים תרבות ופולקלור * מתן מענה 24 שעות * מיסי נמל ודלק * טיפים לנותני השירות (סבלים, מלצרים ) * שירות עד הבית עם שליחים  

יום 1- תל-אביב - וילנה
נמריא בשעות הבוקר המוקדמות ונגיע לוילנה בסביבות שעה 2 אחה"צ. אחרי התארגנות במלון נצא לסיור היכרות עם העיר. נתחיל מהקתדראלה המרשימה ו"מגדל הפעמון" הסמוך לה שבמרכז העיר. נציץ אל בית המושל הכללי הרוסי לשעבר שהיום הוא בית הנשיא של ליטא. לינה בווילנה.

יום 2 - וילנה
נתחיל את יום בתצפית ממרומי המצודה העתיקה השוכנת בלב העיר. לאחר מכן נבקר במוזיאון היהודי הממשלתי בליטא. נבקר בבית הכנסת "טהרת הקודש" היחיד הפעיל בווילנה. נמשיך לביקור בקומפלקס בן מאות השנים של אוניברסיטת וילנה. לאחר מכן נשים פעמינו לרובע היהודי של וילנה, הידועה כ"ירושלים דליטא". נתחיל את ביקורנו ב"רחוב הגאון", נמשיך ל"רחוב היהודים" ולביתו של הגאון מווילנה, נבקר במקום בו ניצב ה"שולהויף", הלא הוא בית הכנסת המפורסם ומבני הציבור שהיו סמוכים לו ובמקום בו פעלה "ספרית שטראשון". נצא לכיכר העירייה ולרחוב "ברייטה גאס". נסייר ברחובות הגטו, נצעד בעקבותיהם של איציק ויטנברג ואבא קובנר עד חצר בנין ה"יודנראט". נעצור ליד הבניין של התיאטרון היהודי בגטו וילנה ונתרשם מהסיפור המרתק על פעילות התרבות של אסירי הגטו. "שער השחר" השריד היחידי של חומת העיר. נבקר באתרים הכלליים של וילנה כולל כנסייה של אנא הקדושה ובמוזיאון הענבר- "הזהב של ליטא".ארוחת ערב עם מופע פולקלור ולינה בווילנה.

יום 3- וילנה – טראקאי – קובנה
נצא ל"יער פונאר", גיא ההריגה הגדול של יהדות ליטא הסמוך לווילנה להתייחדות עם קורבנות השואה. אחרי הצהריים נמשיך את סיורנו בטראקאי, הלא היא הבירה העתיקה של נסיכי ליטא השוכנת בלב אזור האגמים היפהפה. נבקר בטירה המרשימה של ימי הביניים.בדרך לקובנהנבקר בבית הכנסת מעץ שבעיירה ז'זמר, שם נעסוק בשאלת עיצובם של בתי כנסת באזור הבלטי. כשנגיע לקובנה נבקר באזור הישן של העיר שהיה מאוכלס ברובו ביהודים וברחובות הקרויים על שמותיהם של הסופר אברהם מאפו ולודוויג זמנהוף אב שפת האספרנטו, ב"כיכר העיר" העתיקה. נמשיך את סיורנו בביקור קצר ליד הבית בו גדלה המשוררת לאה גולדברג. נמשיך ל"סלובודקה" – הרובע היהודי הישן בו פעלה הישיבה המפורסמת וששימש גם כגטו של יהודי קובנה. נמשיך את סיורנו ב"פורט התשיעי", המצודה ששימשה כמחנה מעצר ומוות בתקופת מלחמת העולם השנייה.למעוניינים (ללא תוספת תשלום כמובן) יהיה ניתן לצאת לסיור ערב בקובנה עם המדריך. לינה קובנה.

יום 4 - קובנה- נידה (שמורת אונסקו) - קלאיפדה
עם בוקר ניפרד מקובנה ונצא מערבה אל חוף הים הבלטי לעיר הנופש  קלייפדה. נעלה על מעבורת לחצי האי נרינגה, נשוטט ברצועת החול הצרה, שאורכה כ98 ק"מ, ומפרידה בין הים הבלטי ללגונה הקורונית. נטייל בשמורת הטבע הייחודית, השופעת חיים; יותר מ 200 מיני הציפורים, 470 מיני פרפרים, וגם סנאים, ואיילים. נבקר ביער המכשפות המקושט באינספור פסלי עץ הממחישים דמויות מהאגדות וסיפורי העם הליטאי. נמשיך לכפר  הדייגים נידה, הציורי ונבקר בכנסייה הניאו גותית ובבית הקברות האתנוגרפי. בתום הסיור נחזור לקלייפדה לארוחת ערב וללינה . למעוניינים (ללא תוספת תשלום כמובן) יהיה ניתן לצאת בערב לסיור לילה בעיר העתיקה קלאיפדה עם המדריך 

יום 5 קלייפדה- פלנגה - ריגה
בבוקר נשלים את טיולנו בקלייפדה ונצא לדרך צפונה לביקור בפלנגה, עיר הנופש התוססת הידועה בליטא  בזכות השילוב הנדיר של חוף הים ועצי האורן.  נתרשם מאופיין הייחודי של הדיונות הצפוניות ונבקר  במוזיאון הענבר השוכן בארמון מהמאה ה 19. נסייר בעיר שאוולי נתעכב ב"אחוזת" משפחת פרנקל שליד בית החרושת לעורות של המשפחה. נעצור לביקור ב"גבעת הצלבים"- אתר מרשים הכולל  למעלה מ-250 אלף צלבים, שהפך לסמל ההתנגדות הליטאית לשלטון הזר. נמשיך בדרכנו ונחצה את הגבול עם לטבייה. לקראת הערב נגיע לריגה,  פאר הערים הבלטיות ובירתה העתיקה של לטבייה, הבנויה על חוף הנהר דאוגבה. לינה בריגה.

יום 6 - ריגה
לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורינו בעיר העתיקה של ריגה הכולל חומות העיר, "השער השבדי", הקתדראלה המרכזית שנבנתה ב-1211, "בית החתולים", הגילדה הגדולה והקטנה, הבתים שנקראים "שלושה אחים", המגוון הארכיטקטוני הנדיר של המבנים ובניהם הבית של "שחורי ראש". בצהריים נהנה מ"קונצ'רטו פיקולו" - קונצרט של 20 דקות של עוגב בקטדרלה של ריגה- העוגב הגדול ביותר במזרח אירופה!  נמשיך את היום בסיור בריגה היהודית. נבקר ברובע היהודי לשעבר, נעצור ליד האנדרטה לזכר בית הכנסת הגדול של ריגה הנשרף על ידי הנאצים ועוזריהם. נעצור ליד בניין בית הספר היהודי הראשון באימפריה הרוסית שהיום משמש לבית הספר היהודי של חב"ד.  נמשיך לאזור הגטו וגם באתר השמדת יהודי ריגה רומבולה ומחנה עבודה סאלאספילס. למעוניינים - ניתן יהיה לצאת (כמובן ללא תוספת תשלום) לטיול רגלי בערב בעיר עם המדריך. לינה בריגה.

יום 7- ריגה
לאחר ארוחת הבקר נבקרבית הכנסת היחיד הפעיל בריגה.נמשיך לשוק המרכזי של ריגה, אחד השווקים הגדולים והמרשימים באירופה, על שלל ריחותיו, צבעיו וטעמיו. נמשיך לסייר באחת הפנינים הארכיטקטוניות של אירופה הלא הוא רחוב אלברטה המהווה ריכוז ייחודי לבניינים שעוצבו בסגנון ה"ארט-נובו" כולל יצירותיו של האדריכל מיכאל אייזנשטיין. נבקר בקהילה היהודית שנמצאת בבנין התיאטרון היהודי כולל את התצוגה על יהדות לטבייה. בסיומו של היום נבקר במוזיאון של היסטוריה וניווט של ריגה המשקף את תולדות עיר הנמל חברת ברית הנזה.

יום 8- ריגה- טאלין 
נמשיך דרכנו צפונה לטאלין, בירתה של אסטוניה. בדרך נעצור כדי לצאת לשפת הים ולהתרשם מהים הבלטי. בשעות הצהריים נגיע לטאלין. נעשה סיור עם האוטובוס סביב העיר העתיקה. אחר כך נבקר בשדה הזמרה. נמשיך ל"פיריטא" – האזור בפרברי טאלין שבו התקיימה תחרות שייט באולימפיאדה ב-1980. בחזרה לעיר נעצור ליד האנדרטה המרשימה "רוסלקא" (בת הים). ממנה נשים פעמינו לארמון "קדריאורג" השוכן את מוזיאון האומנות של אסטוניה. נסיים את היום בביקור בבית הכנסת החדש של טאלין שחנוכת ביתו הייתה במאי 2007. לינה בטאלין.

ימים 9-10- טאלין –ורשה - תל-אביב 
לאחר ארוחת הבוקר נבקר בבית הכנסת החדש של טאלין שחנוכת ביתו הייתה במאי 2007. נכנס לבית קהילה היהודית הצמד עליו ונבקר בתצוגה על יהדות אסטוניה. נמשיך לסיור בעיר העתיקה של טאלין. נתרשם מחומות העיר ומגדליה. נציץ אל בניין הפרלמנט של אסטוניה ולידו כנסיית אלכסנדר נבסקי הרוסית – סמל שליטת רוסיה על הארץ הזאת יותר ממאתיים שנה.מתצפיות שבעיר האליונה נתבונן בנוף היפיפה של העיר ושל הנמל טאלין. נציץ אל אנדרטה לזכר מעבורת "אסטוניה" שטבעה ב-1994. נעבור דרך מגדל "מרגרטה השמנה" לעיר התחתית. נבקר בכיכר העירייה, נבקר בבית המרקחת העתיק (משנת 1422) ונסיים את הסיור בבתי המלכה של מקציעות השונים ובשוק המזכרות במרכז טאלין.
נבקר במוזיאון הפתוח - "רוקה על מארה" המשקף את החיים הכפריים של איזורים שונים באסטוניה. נעסה הליכה בין דוגמאות הבתים והחבות ונוכל ארוחת צהריים במסעדה אותנטית עם ליווי להקת פולקלור הליטאי.
ניסע לשדה התעופה של טאלין לטיסה חזרה הביתה דרך וורשה.

לחץ להדפסת מסלול הטיול
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיול מאורגן למדינות הבלטיות - לטביה, ליטא ואסטוניה לחץ כאן.

מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!

טיול מאורגן למדינות הבלטיות  - לטביה, ליטא ואסטוניה  - אירופה
טיול מאורגן למדינות הבלטיות  - לטביה, ליטא ואסטוניה  - אירופה
טיול מאורגן למדינות הבלטיות  - לטביה, ליטא ואסטוניה  - אירופה

פורום גולשים - טיול מאורגן למדינות הבלטיות - לטביה, ליטא ואסטוניהצור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:
שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות