טיול מאורגן למדינות הבלטיות - ליטא ,לטביה, ואסטוניה - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » אירופה » טיול מאורגן למדינות הבלטיות - ליטא ,לטביה, ואסטוניה

טיול מאורגן למדינות הבלטיות - ליטא ,לטביה, ואסטוניה

משך הטיול: 10 ימים
הטיול כולל אוזניות שמע.
יתרונות מסעות

 

  

טיול מאורגן אל המדינות הבלטיות, טיול מקיף אל מסע ייחודי, שכונות עתיקות, עושר תרבותי ונופך יהודי. נופים פסטורליים ומוזיאונים המספרים את תולדות המקום.


כל הטיולים שלנו בהדרכה של דניאל גורביץ'- דניאל הינו מדריך מנוסה ובעל ידע עצום מעצם היותו תושב המקום החי את האוירה הליטאית היום יומית.
הטיול שלנו שם דגש  על אתרים ויעדים מרכזיים היחודיים לכל אחת מהמדינות הבלטיות:

ליטא:

וילנה - עיר של ברוק וכנסיות

 נסייר ברובע היהודי "ירושלים דליטא"

בביתו של הגאון מוילנה ונשמע מסיפוריו

נצעד בעקבותיו של אבא קובנר וסיפור גבורת המחתרת היהודית

נסייר ביער פונר ונלמד על גורלם של יהודי ליטא

נבקר בטירת טרקאי - הטירה היחידה באיזור שנמצת על אי בלב האגם

סיור ולינה בקובנה - עיר שבה בין היתר פעל צ'וינה שוגיחרה  אשר הציל 6000 יהודים

נבקר בעיירת הנופש פלאנגה - פרוסיה המזרחית

נסייר בנידה - שמורת טבע שנכללת ברשימות  "אונסקו", שמורה ייחודית ומרהיבה

נעצור לביקור בגבעת הצלבים - אתר נוצרי יחודי בכל העולם המכיל מעל 250 אלף צלבים.

לטביה :

ריגה - בירת ארט נובו של מזרח ארופה

ייחודי לנו -  קונצ'רטו פיקולו בקתאדרלה - קונצרט העוגב הגדול באירופה

נבקר בבית הכנסת של ריגה הבנוי בסיגנון ארט נובו

בסיור ביער רומבולה נבקר באנדרטה שהוקמה לזכר היהודים שנספו בשואה.

ארוחת ערב במסעדה אותנטית המלווה בלהקת הפולקלור הלאטבית

אסטוניה :

טאלין - העיר האותנטית בין ערי המדינות הבלטיות.

נסייר בעיר העתיקה ונתפעם מהיופי והמקוריות שנשמרה לאורך השנים.

נבקר בשדה הזמרה המפורסם והייחודי.

נבקר בבית הכנסת החדש ביותר במדינות הבלטיות

ונהנה מארוחת צהריים במסעדה אותנטית המלווה בלהקת הפולקלור אסטוני 

יתרונות חברת מסעות: 

*   בתי מלון ארבעה כוכבים , ממוזגים ומרכזיים.

*   קבוצות קטנות עד 33 איש 

*   כל הטיולים כוללים אוזניות שמע

*   כלכלה: חצי פנסיון

*   תכנית מלאה (אין ימים חופשיים)

*   שני מופעי פולקלור עם ארוחת צהריים /  ערב  במהלך הטיול

*   סדר הטיסות שלנו נבחר בקפידה ( נחיתה בוילנה והמראה בטאלין )  

*  מסלולים בעלי אופי גיאוגרפי המשלבים תרבות ופולקלור

*   למעוניינים ללא תוספת תשלום טיולי ערב רגליים עם המדריך מלווים בהסברים

*   מתן מענה 24 שעות

*   מיסי נמל ודלק ללא תוספות לאחר ההרשמה

*   טיפים לנותני השירות כלולים (סבלים, מלצרים, מדריכים מקומיים ) 

*   מפגש קבוצה במלון מטרופוליטן בתל-אביב

 *  שירות עד הבית עם שליחים  

*   ללא אופשיונלס 

יום 1 - תל-אביב – וילנה(Vilnius)
נמריא בשעות הבוקר דרך יעד ביניים לוילנה , אליה נגיע בשעות הצהריים . לאחר התארגנות במלון נצא לסיור היכרות ראשונית של כמה שעות  עם העיר וילנה .  
ארוחת ערב ולינה בוילנה.

יום 2 – וילנה (Vilnius)
נתחיל את היום בתצפית ממרומי המצודה העתיקה השוכנת בלב העיר. לאחר מכן נבקר במוזיאון היהודי הממשלתי של ליטא. נבקר בבית הכנסת "טהרת הקודש" היחיד הפעיל היום בעיר. לאחר מכן נשים פעמינו לרובע היהודי של וילנה הידועה כ"ירושלים דליטא". נתחיל את ביקורנו ב"רחוב הגאון", נמשיך ל"רחוב היהודים" ולביתו של הגאון מוילנה, נבקר במקום בו ניצב ה"שולהויף",  בית הכנסת הגדול המפורסם, מבני הציבור שהיו סמוכים לו ובמקום בו פעלה "ספריית שטראשון". נצא לכיכר העירייה ולרחוב "ברייטה גאס". נסייר ברחובות הגטו, נצעד בעקבותיהם של איציק ויטנברג ואבא קובנר עד חצר בנין ה"יודנראט". נעצור ליד בניין התיאטרון היהודי בגטו וילנה ונתרשם מהסיפור המרתק על פעילות התרבות של אסירי הגטו. נמשיך ל"שער השחר" השריד היחידי של חומת העיר. נבקר באתרים הכלליים של וילנה כולל פנינת הבנייה הגותית המקומית - כנסיית אנה הקדושה.לינה בוילנה.

יום 3- וילנה (Vilnius) – טראקאי (Trakai) – קובנה (Kaunas)
לאחר ארוחת הבוקר נתחיל מהרחוב הראשי של העיר הקרוי על שמו של הדוקס גדימינאס. נעצור בכיכר הקטנה של קודירקה המשורר הלאומי של ליטא. נעצור ליד הכנסייה שבה שמרו ספרי הקודש היהודיים במשך שנים רבות של המשטר הסובייטי. נבקר בקתדראלה הניאו קלאסית המרשימה ו"מגדל הפעמון" הסמוך לה. נראה את הארמון התחתון של דוקסי ליטא וגם את גבעת גדימינאס שעליה ישנם שרידי המבצר מימי הביניים. נציץ אל בית המושל הכללי הרוסי לשעבר שהיום הוא בית הנשיא של ליטא. נמשיך בביקור בקומפלקס בן מאות השנים של אוניברסיטת וילנה ששוכנת בלב העיר ומונה תריסר החצרות, מבנים רבים של מאות 16-18 כולל מצפה כוכבים וכנסייה ברוקית המרשימה ביותר. נבקר ב"יער פונאר", גיא ההריגה הגדול של יהדות ליטא הסמוך לווילנה. אחרי טקס התייחדות עם קורבנות השואה נמשיך את סיורנו בטראקאי, הבירה העתיקה של נסיכי ליטא השוכנת בלב אזור האגמים היפהפה. נבקר בטירה המרשימה של ימי הביניים.לאחר מכן נצא לקובנה ובדרך נבקר בבית הכנסת מעץ שבעיירה ז'זמר, שם נעסוק בשאלת עיצובם של בתי כנסת באזור הבלטי. כשנגיע לקובנה נבקר באזור הישן של העיר שהיה מאוכלס ברובו ביהודים וברחובות הקרויים על שמותיהם של הסופר אברהם מאפו ולודוויג זמנהוף אבי שפת האספרנטו, ב"כיכר העיר" העתיקה. נמשיך את סיורנו בביקור קצר ליד הבית בו גדלה המשוררת לאה גולדברג. נמשיך ל"סלובודקה" – הרובע היהודי הישן בו פעלה הישיבה המפורסמת וששימש גם כגטו של יהודי קובנה. נמשיך ל"פורט התשיעי", המצודה ששימשה כמחנה מעצר ומוות בתקופת מלחמת העולם השנייה. למעוניינים (ללא תוספת תשלום כמובן) יהיה ניתן לצאת לסיור ערב בקובנה עם המדריך. לינה קובנה.

יום 4 – קובנה - נרינגה (Neringa) (שמורת טבע) – קלאיפדה (Klaipeda) - פלנגה (Palanga)
עם הבוקר ניפרד מקובנה ונצא מערבה אל חוף הים הבלטי לעיר הנמל  קלייפדה (ממל לשעבר).  האזור היה שייך לפרוסייה המזרחית והיום הוא גם שונה משאר ליטא מבחינת הדת והתרבות. נעלה על המעבורת לחצי האי נרינגה, נסייר ברצועת החול הצרה, שאורכה כ-98 ק"מ, ומפרידה בין הים הבלטי ללגונה הקורונית. נטייל בשמורת הטבע הייחודית שהוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו; נסייר במסלול המעגלי ביער המכשפות המקושט באינספור פסלי עץ הממחישים דמויות מהאגדות וסיפורי העם הליטאי. נעצור לצפות באוכלוסיית קורמיראנים שמכננים בשמורה ומושכים צפרים מכל אירופה. בתום הסיור נחזור ליבשה לארוחת ערב וללינה. למעוניינים (ללא תוספת תשלום) יהיה ניתן לצאת בערב לסיור לילה בעיר.

יום 5  פלנגה (Palanga) - שוולי (Siauliai) – ריגה (Riga)
בבוקר נשלים את טיולנו בפלנגה, עיר הנופש התוססת הידועה בליטא  בזכות השילוב הנדיר של חוף הים ועצי האורן.  נבקר  במוזיאון הענבר השוכן בארמון מהמאה ה-19. נטייל בפרק הבוטני הכולל מאות סוגי עצים וצמחים שונים. הפרק גובל עם הים הבלטי וזאת תהיה הפגישה הראשונה איתו. לאחר נסיעה של שעה נגיע לעיר שאוולי. נירא את "אחוזת" משפחת פרנקל שליד בית החרושת לעורות של המשפחה. פרנקל היה יהודי הכי עשיר בליטא לפני 100 שנה. נטייל במדרחוב של העיר. העצירה הבאה היא לביקור ב"גבעת הצלבים" - אתר מרשים ומיוחד במינו הכולל  למעלה מ-250 אלף צלבים, שהפך לסמל ההתנגדות הליטאית לשלטון הזר. נמשיך בדרכנו צפונה ונחצה את הגבול עם לטבייה. לקראת הערב נגיע לריגה, המפוארת בערים הבלטיות ובירתה העתיקה של לטבייה, הבנויה על חוף הנהר דאוגבה. לינה בריגה.

יום 6 – ריגה (Riga)
לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורינו בעיר העתיקה של ריגה הכולל חומות העיר, "השער השבדי", הקתדראלה המרכזית שנבנתה ב-1211, "בית החתולים", הגילדה הגדולה והקטנה, הבתים שנקראים "שלושה אחים", המגוון הארכיטקטוני הנדיר של המבנים ובינהם הבית של "שחורי ראש". בצהריים נהנה מ"קונצ'רטו פיקולו" - הקונצרט מוזיקת עוגב (הגדול ביותר במזרח אירופה!) הקצר בקתדראלה של ריגה. נמשיך את היום בסיור בריגה היהודית. נבקר ברובע היהודי לשעבר, נעצור ליד האנדרטה לזכר בית הכנסת הגדול של ריגה שנשרף על ידי הנאצים ועוזריהם. נעצור ליד בניין בית הספר היהודי הראשון באימפריה הרוסית שהיום משמש לבית הספר היהודי של חב"ד.  נמשיך לאזור הגטו ולאתר השמדת יהודי ריגה "רומבולה" ומחנה עבודה "סאלאספילס". למעוניינים - ניתן יהיה לצאת (כמובן ללא תוספת תשלום) לטיול רגלי בערב בעיר עם המדריך. לינה בריגה.

יום 7- ריגה (Riga)
לאחר ארוחת הבוקר נבקר בבית הכנסת היחיד הפעיל בריגה שניבנה בסיגנון ארט נובו בתחילת המאה הקודם. היום הוא משמש לבית התפילה לשני מניינים. נמשיך לשוק המרכזי של ריגה, אחד השווקים הגדולים והמרשימים על שלל ריחותיו, צבעיו וטעמיו. הוא ממלה חמישה הנגארים ששימשו פעם לאיחסון ספינות האוויר של גראף צפלין. נמשיך לסייר באחת הפנינים הארכיטקטוניות של אירופה - רחוב אלברטה המהווה ריכוז ייחודי לבניינים שעוצבו בסגנון ה"ארט-נובו" כולל יצירותיו של האדריכל מיכאל אייזנשטיין. נבקר בקהילה היהודית שנמצאת בבניין התיאטרון היהודי הכולל תצוגה על יהדות לטבייה. ארוחת ערב במסעדה אותנטית עם ליווי להקת הפולקלור.
לינה בריגה.

יום 8- ריגה (Riga)- טאלין (Tallinn) 
בבוקר נמשיך בדרכנו צפונה לטאלין, בירתה של אסטוניה. בדרך נעצור על שפת הים להתרשמות מהים הבלטי. נבקר בעירת נופש פרנו. עיירה ציורית השוכנת על מפרץ הים. כאן נולדה מחתרת הרוחנית של אסתונים נגד השלטון הזרוכאן הודפס העיתון הראשון בשפה האסטונית. בשעות הצהריים נגיע לטאלין. נעשה סיור עם האוטובוס סביב העיר העתיקה. נבקר בשדה הזמרה שהוא מקום של פסטיבלי הזמר העממי שמתרחשים כל חמש שנים משנת 1869. נמשיך ל"פיריטא"  פרבר של טאלין שבו התקיימה תחרות השייט באולימפיאדה של 1980. בחזרה לעיר נעצור ליד האנדרטה המרשימה "רוסלקא" (בת הים).  נבקר בבית הכנסת החדש של טאלין שחנוכת ביתו הייתה במאי 2007. נבקר בבית הקהילה היהודית הצמוד ונתרשם מהתצוגה על יהדות אסטוניה. לינה בטאלין. ארוחת ערב במסעדה עממית עם להקת פולקלור.

ימים 9-10 - טאלין - תל-אביב 
לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור בעיר העתיקה של טאלין. נתרשם מחומות העיר ומגדליה ומבניין הפרלמנט האסטוני, מכנסייה הרוסית על שם אלכסנדר נבסקי סמל שליטת רוסיה על האזור יותר ממאתיים שנה. מהתצפיות של העיר העליונה נתבונן בנוף היפיפה של העיר ושל נמל טאלין. נציץ אל אנדרטה לזכר מעבורת "אסטוניה" שטבעה ב-1994 בדרך לשבדיה. נעבור דרך "מרגרטה השמנה" אחד המגדלים של העיר התחתית. נבקר בכיכר העירייה, בבית המרקחת העתיק (משנת 1422) ונסיים את הסיור בבתי המלאכה אשר מציגים את עבודות היד של בעלי מקצוע שונים וגם בשוק המזכרות במרכז העיר. מכאן נשים פעמינו לארמון "קדריאורג" שבו שוכן מוזיאון האומנות של אסטוניה. העברה לשדה התעופה של טאלין לטיסת חזרה דרך יעד ביניים הביתה , נחיתה ביום העשרי בארץ.

המסלול מתאר את אתרי הביקור והבילוי, אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינויים בסדרי הביקורים, ארוחות והלינות.

 

שם העיר  מספר לילות
וילנה               2
קובנה               1
קלאיפדה              1
ריגה              3
טאלין              1
סה"כ לילות               8
לחץ להדפסת מסלול הטיול
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיול מאורגן למדינות הבלטיות - ליטא ,לטביה, ואסטוניה לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!

טיול מאורגן למדינות הבלטיות  - ליטא ,לטביה,  ואסטוניה  - אירופה

טיול מאורגן למדינות הבלטיות  - ליטא ,לטביה,  ואסטוניה  - אירופה

טיול מאורגן למדינות הבלטיות  - ליטא ,לטביה,  ואסטוניה  - אירופה

פורום גולשים - טיול מאורגן למדינות הבלטיות - ליטא ,לטביה, ואסטוניה
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות