טיול מאורגן לצפון צרפת ופאריז כולל חבל נורמנדי בריטני ועמק הלואר - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » אירופה » טיול מאורגן לצפון צרפת ופאריז כולל חבל נורמנדי בריטני ועמק הלואר

טיול מאורגן לצפון צרפת ופאריז כולל חבל נורמנדי בריטני ועמק הלואר

משך הטיול: 9 ימים
הטיול כולל אוזניות שמע.
יתרונות מסעות

הטיסות שלנו מאפשרות ניצול מלא של ימי הטיול טיסת בוקר לפריז ביום היציאה
וטיסת לילה לתל אביב ביום הסיום
סיורי ערב רגליים
מדריך מנוסה מדבר צרפתית - יתרון מובהק

חבלים : נורמנדי,ברטאן והלואר

ערים : רואן, קאן, סן מלו, אנג'ה, טור,  אורליאן ופריז

עיירות : אונפלר, דוביל, טרוויל, קנקל, באייה, דינאר, דינאן ואמבואז

אמנות : אחוזת הצייר האימפרסיוניסטי קלוד מונה,"השטיח של המלכה מתילדה" בבאייה

מוזיאונים : מוזיאון השלום בקאן, מוזיאון פיקאסו בפריז

פלאי טבע : צוקי אטרטה

פלאי עולם : השפל  והגיאות במון סן מישל

טירות וגנים : שנונסו, וילאנדרי, שמבורד ואמבואז

נהרות : הסן, הלואר והראמס.

גסטרונומיה : ליקר הקלבדוס, גבינות הקממבר של נורמנדי, פירות הים והדגה של ברטאן והיינות של  עמק הלואר

יתרונות חברת מסעות :

* קבוצות קטנות עד 33 איש
* 8 ימים מלאים
* יום טיול בפאריז
כל הטיול כוללים אוזניות שמע
* בתי מלון בני ארבעה או שלושה כוכבים, ממוזגים ומרכזיים
* תכנית מלאה (אין ימים חופשיים)
* סדר הטיסות שלנו נבחר בקפידה כך שנוכל לנצל את מירב הזמן במהלך הטיול ללא נסיעות מיותרות
* מסלולים בעלי אופי גיאוגרפי המשלבים תרבות ופולקלור
* מתן מענה במשך 24 שעות ביממה
* אין תוספות עבור מיסי נמל ודלק לאחר ההרשמה
* הטיפים לנותני השירות (סבלים, מלצרים, מדריכים מקומיים) כלולים
* מפגש קבוצה, על קפה ועוגה, במלון מטרופוליטן בתל אביב
* שירות עד הבית עם שליחים  
* אין סיורי בחירה (אופשיונלס) 

          

 


יום 1 : תל אביב - פריז (Paris) - ג'יברני (Giverny) - רואן (Rouen)
ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונעלה על טיסה ישירה לפריז. לאחר הנחיתה וההתארגנות, נתחיל בנסיעה לכיוון חבל נורמנדי עילית (Haute Normandie)  אחד מ - 27 חבליה של צרפת (6 מהם נמצאים מחוץ לצרפת). בדרכנו נפגוש בפעם הראשונה בנהר הסן (Seine), החוצה את פריז ונשפך לאוקיינוס האטלנטי. ליד אחד מפיתולי הנהר שאורכו כ- 800 ק"מ,  נעצור ונכנס לכפר ג'יברני (Giverny) בן 500 התושבים. הכפר ידוע בעיקר בגלל הצייר האימפרסיוניסט קלוד מונה (1926 - 1840), שחי ויצר בו. אפשר לראות את מקור השראתו לחלק מעבודותיו, בגנים המעוצבים והיפים המקיפים את ביתו, בהם נבקר. הכפר הקטן והשקט משרה אוירה רגועה ושלווה. נמשיך לכיוון צפון מערב לעיר רואן, בירתו של חבל נורמנדי עילית,  השנייה בגודלה ובחשיבותה רק לפריז, בין הערים השוכנות לגדות הסן. בעיר היתה קהילה יהודית בת כ- 6000 נפש שניהלה ישיבה בניהולו של הרשב"ם, נכדו של רש"י. העיר ידועה בעיקר בגלל ההוצאה להורג של הגיבורה הצרפתייה זאן ד'ארק שהועלתה על המוקד בכיכר העיר בשנת 1431, בגיל 19. עד אז הספיקה בחייה הקצרים והמרתקים, לפקד על צבאות שנלחמו בכובשים האנגלים, לשחרר את אורליאן, להמליך את שארל השביעי למלך צרפת בעיר ריימס ולשחרר חלקים רבים של צרפת מעולה של אנגליה. נערוך סיור היכרות בעיר העתיקה ונבקר בשוק המקומי. נצפה בקתדרלת רואן, אחת מכנסיות רבות בשם נוטרדם ("גברתנו"- מריה הקדושה) בצרפת, שתחילת בנייתה היתה בשנת 1145. צריחיה הגבוהים (151 מ') של הכנסייה הנוכחית, השלישית במספר, שהושלמו בשנת 1876, היו הגבוהים בעולם עד שנת 1880. בקתדרלה נמצא קברו של ריצ'רד לב הארי ובו שמור לבו. נוסיף ונשוטט ברחובות העיר וסמטאותיה וניסע למלוננו. לינה ברואן.

יום 2 : רואן - אטרטה (Etretat) - אונפלר (Honfleur) - דוביל (Deauville) - קאן (Caen)
עם בוקר נצא לסיור לאורך חופיה הצפוניים של נורמנדי, לאורך תעלת למאנש (בצרפתית - "השרוול") הקרויה ע"י האנגלים ה"תעלה האנגלית" -  מיצר של האוקיינוס האטלנטי המפריד בין צרפת לאנגליה. ניסע לכוון אטרטה ונצפה בצוקי הגיר הלבנים והתלולים המתנשאים לגובה של 50 מ', ובקשתות הסלע המרהיבות מעשה ידי הטבע. צוקים אלה הונצחו באחד מספריו של מוריס לבלאן (The Hollow Needle) שגיבורו הוא ארסן לופן.  נוף הצוקים והים המתנפץ אליהם, היו מקור השראה ליוצרים רבים, וביניהם הציירים בודן, קורבה מונה, הסופר גי דה מופאסאן שבילה כאן חלק מילדותו ואחרים. בהמשך דרכנו נעבור מעל נהר הסן דרך גשר נורמנדי (Pont de Normandie). הגשר, מפעל הנדסי מפואר ושובר שיאים, הוא  גשר מעוגן כבלים (גשר תלוי) שמתום בנייתו בשנת 1995 ועד שנת 2004 היה הגשר הארוך בעולם מסוגו (2143 מ'). משם נמשיך לעיירה אונפלר, הנמצאת כבר בחבל נורמנדי תחתית. העיירה (כ - 8000 תושבים) מפורסמת ומבוקרת בעיקר בגלל הנמל היפה והציורי שלה. בתי הנמל וסביבתו הקרובה מצופים בלוחות צפחה צבעוניים, הנותנים נופך ציורי וססגוני לעיירה. הרבה אמנים שאבו את השראתם מהעיירה - בודן, קורבה מונה ויונקינד שהוזכרו לעיל, שעבודותיהם מכאן הקנו להם את השם "אסכולת אונפלר", שהיתה שלב משמעותי בהתפתחות האימפרסיוניזם. הנמל, בנוסף לססגוניותו, נמצא  בנקודה אסטרטגית, בשפך הנהר סן שהיווה דרך ימית לפנים צרפת. מנמל זה יצאו משלחות של מגלי ארצות - לברזיל ב- 1503, לניופאונדלנד ב- 1506 והידועה מכולם - משלחתו של סמואל דה שמפלן מייסד העיר קוובק בקנדה. בעיירה נמצאת כנסיית סן קתרין, הבנוייה כולה מעץ, הגדולה מסוגה בצרפת. נסייר בעיר העתיקה ובנמל. בשעות אחר הצהריים נמשיך לדוביל שבזכות מסלול מרוצי הסוסים, הפסטיבל הבינלאומי לסרטים, המרינה, הנמל, הטיילת העשוייה מעץ, מרכזי הכנסים והמלונות המפוארים, נחשבת למלכת אתרי נופש החופים בנורמנדי ואחד מאתרי הנופש היוקרתיים בכל צרפת. לאחר שוטטות בעיירה, נמשיך דרך אזורים חקלאיים וכפרים ציוריים, בדרכנו לקאן, בירתו של חבל נורמנדי תחתית. לינה בקאן.

יום 3 : קאן - מוזיאון השלום (Memorial de Caen) - חופי הנחיתה ובית הקברות האמריקאי - סן מר אגליז (Sainte-Mère - Église) - בָּאיֶיה( Bayeux) - קאן              ההיסטוריה של העיר קאן וסביבתה, קשורה קשר אמיץ עם המלך האנגלי ודוכס נורמנדיה, ויליאם מלך אנגליה (נודע גם כויליאם הכובש, ויליאם הממזר וויליאם מנורמנדי). הקרב החשוב בו הצליח סוף סוף לקבל את השליטה על כל נורמנדיה, התנהל בשנת 1047 ליד קאן. בתקופת שלטונו עשה לסירוגין באנגליה ובנורמנדיה, וכשמת כתוצאה מפציעה בקרב חשוב ב-1087, שבו ניצח למרבה האירוניה, נקבר בקאן, בכנסיית סטפן הקדוש. יומנו יוקדש לביקורים באתרי הפלישה של בנות הברית לאירופה ביום 6.6.1944. סיפור הפלישה הוא סיפור גבורה ותעוזה שתחילתו במבצע הטעיה מודיעיני גאוני של כוונות ומיקום הפלישה. שם הקוד לפלישה היה "נפטון"  או כפי שהוא ידוע יותר "די דיי" (D - Day). הפלישה היתה פתיחת "הקרב על נורמנדי". נתחיל במוזיאון השלום המרשים בקאן,  העוסק בפלישה ובקרבות שהתחוללו באזור נורמנדי. נמשיך לחופי הנחיתה וביניהם חוף  "גולד" בארומנש (Arromanches), חוף "אומהה" בסן לורן (Saint Lourent) ופוינט דו הוק (Pointe du Hoc). האחרון היה אחד המעוזים המבוצרים במערך ההגנה - "החומה האטלנטית" הגרמנית, שנבנה לאורך חופי צרפת ובלגיה. נמשיך ונבקר בבית הקברות האמריקאי בקולוויל (Colleville). משם ניסע לעיירה  סן מר אגליז (Sainte Mère Église). הדוויזיות המוטסות 101 ו - 82 הוצנחו לכאן בלילה שלפני בוקר הפלישה, וכך היתה העיירה הקטנה ליישוב הצרפתי הראשון שנכבש ע"י כוחות הברית. כאן נתפס מצנחו של אחד הצנחנים בצריח הכנסייה במהלך הצניחה, והוא נשאר תלוי  במשך שעות במהלך הקרב עד לחילוצו. לכבודו הקימו פסל על גג הכנסייה המתאר את האירוע. בסמל העיירה הוסיפו שני מצנחים להנצחת הקרבות. ניסע לבאייה, העיר הראשונה ששוחררה בקרבות היבשה ע"י כוחות בנות הברית ונסיים את היום בביקור במוזיאון "השטיח של באייה" בו נוכל לראות עבודת רקמה מרהיבה באורך מדהים של 70 מ'. שטיח הקיר  מתאר ב - 58 תמונות נפרדות, את האירועים שקרו מאז נודע לויליאם מנורמנדיה שהוא המועמד לרשת את אדוארד מלך אנגליה, ועד לקרב הייסטינגס (בשנת 1066). בקרב זה הביס צבאו של ויליאם את צבא הסקסונים, ובכך הוכרעה המלחמה על אנגליה. השטיח נרקם כנראה בשנת 1077 בקנט שבאנגליה, על פי הזמנתו של אודו, בישוף באייה, שהיה אחיו החורג של ויליאם. שם השטיח בצרפתית - "השטיח של המלכה מתילדה" נובע כנראה מסברה שהמלכה מתילדה מפלנדריה, היא שיצרה אותו. לינה בקאן.

יום 4 : קאן - מון סן מישל (Mont Saint-Michel) - קנקל (Cancal) - סן מלו  (St-Malo)
לאחר ארוחת הבוקר, ניסע למון סן מישל - אחד מאתרי התיירות היפים והמתויירים באירופה, והשלישי בצרפת לאחר מגדל אייפל וארמון ורסאי. זהו אי, הנמצא במרחק של כ - 1000 מ' מהחוף, כאשר שטח הים המפריד בינו לבין היבשה רדוד ביותר. הגאות והשפל המתרחשים פעמיים ביום כל אחד, מידי כ - 6 שעות, יוצרים את ה"פלא" בו האי מתחבר ליבשה ומתנתק ממנה. זה אולי המקום הטוב בעולם להבין את משמעות הגאות והשפל. על האי הוקם מנזר במאה ה - 10, שהפך לכלא בימי המהפכה הצרפתית ולבסוף ננטש עד שהתיירות הפיחה בו חיים והוא הוכרז כמקום לשימור. כל האי הוכר ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. נבקר בכנסייה (שנבנתה לכבודו של המלאך מיכאל), במנזר ובגנים ונשקיף ממרומי הצוק על האזור כולו - מראה מרהיב ומיוחד במינו. בשנים האחרונות נתגלתה תופעה המאיימת על קיומו של האי - שקיעתו האטית באדמה הבוצית. נמשיך לאורך רצועה החוף, הנקראת ע"י המקומיים חוף האיזמרגד (ברקת - Côte d'Émeraude). החוף השזור עיירות דייגים קטנות המשמשות גם כמקומות קיט. נגיע לקנקל שבחצי האי ברטאן (BritannyBretagne). נמל הדייגים הציורי שלה מושך את התיירים לעיירה בגלל המוניטין שלה כ"בירת הצדפות" של חבל ברטאן. נשוטט להנאתנו בטיילת ונוכל לראות את בתי הגידול של הצדפות, ואולי גם לנסות אחת משפע המסעדות המגישות אותן במקום. נסיים את סיורנו היום בעיר סן מלו - עיר מוקפת חומה, שהפכה לאתר תיירות מבוקש, בגלל מקומה בהיסטוריה וביצוריה המרשימים. תושבי העיר הנקראים מלואינס (Malouines), הם צאצאיהם הרחוקים של תושביה הקדומים של העיר, שבשנת 1764 היו הראשונים שיישבו את איי פוקלנד. לימים הפכו האיים לטריטוריה בריטית. הם גם אחראים לשם "איי מלוינאס" (Islas Malvinas) שהוא שמם הארגנטיני של איי פוקלנד. נטייל ברחובותיה, בסימטאותיה ועל חומותיה, ונוכל להתרשם מהחופים המרהיבים שגם בהם מתרחשת תופעת הגאות והשפל הדרמטית, בדומה לאזור מון סן מישל. תופעת הגאות והשפל מנוצלת פה להפקת חשמל, בתחנת הכוח הראשונה בעולם המשתמשת בכוח מי הגאות, כבר מ - 1966. לינה באזור.

יום 5 : דינאר (Dinard) - דינאן (Dinan) - אנז'ה (Anger) - טור (Tours)
בשעות הבוקר נבקר בדינאר, עיר נופש יוקרתית, גם היא על חוף האיזמרגד, ונתרשם מהחוף ומהטיילת המרשימה. חופיה ואקלימה הפכו אותה לעיירת נופש מבוקשת ופופולארית. היא גם אהובה מאד על תושבי בריטניה ונחשבת לעיר ה"בריטית" ביותר מבין אתרי נופש החופים בצרפת. נמשיך לדינאן - עיירה ייחודית בחבל ברטאן, השוכנת על הגבעות המשקיפות על נהר הראנס, בנוף מרהיב ביופיו. העיירה המקסימה נבנתה ובוצרה בימי הביניים, החל מהמאה ה - 13, ובתים רבים נשתמרו מאז - כנסיות, ארמונות, מגדלים, תיאטרון ועוד. נסייר ברחובותיה וסמטאותיה הציוריים והשלווים. משם נמשיך לכיוון חבל ארצות הלואר (Pays de la Loire), לעיר אנז'ה בירת דוכסות אנז'ו. בשנים 1399 - 1154 שלטה במקום שושלת המלוכה פלטג'נט (Plantagenet) ששטח ריבונותה כלל את אנגליה וחלקים מצרפת. כל מלכי אנגליה לדורותיהם, מאז ועד היום קשורים בקשרי דם עם שושלת זו. אנז'ה, בת 150,000 התושבים, יושבת על נהר המן (Maime), מספר קלומטרים לפני כניסתו לנהר הלואר. הלואר הוא הנהר הארוך בצרפת (1013 ק"מ) שאגן הניקוז שלו מכסה 20% משטח הארץ. ההיסטוריה של העיר אנז'ה מתחילה עוד בתקופה הניאוליתית - סופה של תקופת האבן, אך לשיא כוחה והתפתחותה הגיעה בתקופת הרנסנס. לאחר הסיור בעיר העתיקה, על טירותיה וכנסיותיה המרשימות, נמשיך למלוננו בעיר טור.

יום 6 : טור - עמק הלואר - טירת וילנדרי (Château de Villandry) - טירת שנונסו (Château de Chenonceau) - אמבואז (Amboise) - טירת שמבור (Château de Chambord) - טור
היום נתמקד באחד האזורים היפים והיוקרתיים של צרפת, מתקופת הרנסאנס והבארוק, ששימשו את מלכי ואצולת צרפת - עמק הלואר (Val de Loire). בעמק ישנם ערים עתיקות רבות, כפרים ציוריים ומאות טירות מפוארות שנבנו ע"י אצולת צרפת ושושלות המלוכה שלה. בגלל שפע הטירות והמבנים ההיסטוריים, הוכרז מרכז עמק הלואר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. האזור נחשב גם כמקום התפתחותה של השפה הצרפתית ומפורסם בתעשיית היין שלו. אתר ביקורנו הראשון יהיה הגנים המופלאים של טירת וילנדרי, שרבים טוענים שהם הגנים היפים ביותר בנמצא. בגלל גנים אלה, הטירה היא אחת מהטירות היותר מבוקרות בצרפת. נמשיך לטירת שנונסו, הבנויה על נהר שר (Cher), בסגנון אדריכלות מעורב מהתקופה הגותית מאוחרת  ותקופת הרנסנס המוקדמת. הטירה המקורית שנבנתה במאה ה - 11 נשרפה כעונש לבעליה על הסתה, אך הוא בנה אותה מחדש לאחר מספר שנים. בנייתה של הטירה הנוכחית הושלמה ב - 1522, בתקופת הרנסנס. המקום היה ידוע בשל הנשפים הסוערים שנערכו בה ומופע הזיקוקים הראשון בצרפת - נערך שם. הטירה עברה ידיים רבות שהחזיקו בה, כולן מהאצולה ובית המלוכה. כיום היא בבעלות פרטית של משפחת מנייה, המפורסמת בגלל מוצרי השוקולד הנושאים את שמה. זו היא הטירה בעלת מספר המבקרים הגדול ביותר בצרפת אחרי ארמון ורסאי. הטירה מכונה טירת הנשים, כנראה בגלל העובדה, שלאורך הדורות עמדו נשים רבות בראש הטירה והן הטביעו חותמן על עיצוב המבנים, האולמות והגנים. נמשיך לעיר אמבואז היושבת על גדת נהר הלואר הידועה בעיקר בגלל טירת אמבואז. את הטירה בנו מחדש ב - 1495 בסגנון הרנסנס. כאשר הגיע המלך פרנסואה ה - 1, שגדל בטירה, לכס המלוכה הגיעה הטירה לשיא תפארתה. בתקופה זו היתה הטירה אחד המקומות המועדפים ע"י מלכי צרפת. ליאונרדו דה וינצ'י שהגיע לטירה כאורחו של המלך בילה בה את שלוש שנותיו האחרונות, מת שם ב - 1515 ואף נקבר במקום. המקום ידוע גם בגלל "קשר אמבואז" (Amboise conspiracy) - נסיון תפיסת השלטון ב - 1560 ע"י בית בורבון וההוגנוטים מידי פרנסואה השני הצעיר וקתרין דה מדיצ'י אמו, עוצרת הכתר. נסיון המרידה נכשל ו -  1200 מורדים שנתפסו נתלו על חומות הטירה. בגלל הריח שעלה מן הגופות התלויות עזבו נכבדי חצר המלוכה את הטירה. לאחר מכן ירדה הטירה מגדולתה ולא חזרה עוד למעמדה הקודם. לאחר טיול בעיירה נמשיך לטירה הגדולה ביותר בעמק הלואר- טירת שמבור. הטירה נבנתה המקורה כבית ציד למלך פרנסואה ה - 1 שגר בטירת אמבואז. הבניה ארכה שנים רבות, וסגנונה הרנסנסי שונה משאר הטירות בעמק. יש חילוקי דעות מי היה באמת האדריכל והמתכנן ויש האומרים שליאונרדו דה וינצ'י, שהתגורר בתקופה זו באמבואז, הוא האחראי האמיתי לתכנון. לאחר הסיור נחזור למלוננו בטור.

יום 7 : טור - אורליאן (Orléans) - פאריז  
נצא מטור לכוון אורליאן. שמה מוכר ע"י כולם בגלל הקרב החשוב שהתקיים ב - 1429 בו הצליחה זאן ד'ארק לנצח את הצבא האנגלי ולהסיר את המצור מעל העיר. בכך פתחה את הדרך לשחרורה של צרפת מעול הכיבוש האנגלי. אורליאן התחילה כיישוב של שבט גאלי שנכבש ונהרס ע"י יוליוס קיסר בשנת 52 לפנה"ס. במאה ה - 3 נבנה היישוב מחדש ע"י הקיסר אורליאנוס ומכאן שמה. העיר ממוקמת במיקומו הקרוב ביותר של נהר הלואר לפריז (הנהר שימש כנתיב מים) ומכאן חשיבותה האסטרטגית של העיר. בימי הביניים שגשגה העיר והיתה שלישית בכלכלתה רק לפריז ורואן. כבר בשנת 1309 נוסדה בעיר אוניברסיטה שתרמה גם היא להתפתחותה. העובדה שמלכי צרפת ישבו רוב הזמן בטירות עמק הלואר עזרה גם היא לשגשוגה של העיר בתקופת הרנסנס. העיר נהרסה בהפצצות כוחות הברית במלה"ע ה - 2 אחרי שהגרמנים הפכו אותה למרכז הספקה. היא נבנתה מחדש תוך הקפדה לשמר את אוירתה ואופיה העתיק. נסייר בעיר, נבקר בקתדרלת הצלב הקדוש המרשימה, נראה את האנדרטה לזכרה של ז'אן ד'ארק, ונסייר בעיר העתיקה ובסמטאותיה. נמשיך את נסיעתנו צפונה לפריז, בירת צרפת. אם יספיק זמננו נצא לסייר בעיר האורות לינה בפריז.

יום 9 + 8 : פאריז (המוכרת פחות) עם מדריך מקומי - אזור המארה (Le Marais - הרובע היהודי) - מוזיאון פיקסו - האי סן לואי Île Saint-Louis - תל אביב 
היום נסייר בחלקים של פריס שאינם בדרך כלל על מפת הטיולים השגרתיים. נתחיל באזור מארה (בצרפתית - בִּצָּ‏ה) שהיה בעבר הרובע בו גרו יהודי פריז והמעמד הבורגני. כיום הוא ידוע גם בגלל הקהילה ההומוסקסואלית הנמצאת בו. האזור נכלל ברבעים השלישי והרביעי, בתחום הגדה הימנית של נהר הסן. בגלל הפיכתו לאזור השימור הראשון של פריז, ב- 1969, ע"י שר התרבות דאז, אנדרי מאלרו, אין אפשרות לשנות את חזיתות הבתים, אפילו אם הן חנויות שיעודן שונה. במקום שפע של מבנים בעלי ערך היסטורי, תרבותי וארכיטקטוני ביניהם - אוֹטל דה סולי (Hôtel de Sully), בית (מוזיאון) ויקטור הוגו, מוזיאון קרנוולה  (Carnavallet) להיסטוריה של פריז, בית הכנסת ברח' פאוויה ומוזיאון פיקאסו. נסייר ברובע ונתרשם מיופיו וייחודו. הרחוב המזוהה ביותר עם היהודים הוא רחוב  Rue des  Rosiers (רחוב הורדים), שהוא מרכזו של הרובע היהודי העתיק שנקרא "הפלצל" (יידיש - מקום קטן). בעשר השנים האחרונות הפך הרחוב למרכז אופנה עילית המשופע בבתי אוכל למיניהם, אם כי הוא עדיין מקום מרכזי עבור הקהילה היהודית. בצפון המארה אפשר למצוא אחת מהקהילות הסיניות של פריז. במארה נמצאת גם כיכר דה ווז' (Place des Vosges) שהיא הכיכר העתיקה ביותר בפריז (בעבר - הכיכר המלכותית - Place Royale), שהחלה להיבנות כבר בשנת 1605. חזיתות הבתים שקפו סגנון בניה אחיד, חידוש לאותם ימים. הכיכר הפכה להיות אב טיפוס אדריכלי לרבות מכיכרות המגורים שנבנו לימים באירופה. נמשיך ונבקר ברחוב דה פרנק בורז'ואה (Rue des Francs - Bourgeois), אחד המעניינים והחשובים במתחם. נמשיך לאחד משני האיים הטבעיים הנמצאים על הסן בתחומי פריז, הקטן והפחות מתוייר מבינהם, אי סן לואי (Île Saint - Louis), הקרוי על שמו של לואי התשיעי, לואי הקדוש. האי, המחובר בגשרים לשתי הגדות ולאי הגדול (Île de la Cité), הוא פרבר מגורים בעיקרו. נטייל ונתרשם מהפרבר השקט והשלו. לאחר תום סיורנו ניסע לנמל התעופה ונעלה על הטיסה לישראל, נגיע בשעות הקטנות של הבוקר.

*  המסלול מתאר את אתרי הביקור והבילוי, אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימיים. ייתכנו שינוים בסדרי הביקורים, ארוחת והלינות.

 

שם העיר מספר לילות
רואן 1
קאן 2
סן מלו 1
טור 2
פאריס 1
סה"כ 7
לחץ להדפסת מסלול הטיול

טיולים מאורגנים נוספים שעשויים לעניין אותך:

Prev
Next
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיול מאורגן לצפון צרפת ופאריז כולל חבל נורמנדי בריטני ועמק הלואר לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!

טיול מאורגן לצפון צרפת ופאריז כולל חבל  נורמנדי בריטני ועמק הלואר - אירופה

טיול מאורגן לצפון צרפת ופאריז כולל חבל  נורמנדי בריטני ועמק הלואר - אירופה

טיול מאורגן לצפון צרפת ופאריז כולל חבל  נורמנדי בריטני ועמק הלואר - אירופה

פורום גולשים - טיול מאורגן לצפון צרפת ופאריז כולל חבל נורמנדי בריטני ועמק הלואר
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות