טיול מקיף לאירלנד וצפון אירלנד- מסע בוטיק גאוגרפי בהדרכת הילה פז- בדגש אנתרופולוגי תרבותי. - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » אירופה » טיול מקיף לאירלנד וצפון אירלנד- מסע בוטיק גאוגרפי בהדרכת הילה פז- בדגש אנתרופולוגי תרבותי.

טיול מקיף לאירלנד וצפון אירלנד- מסע בוטיק גאוגרפי בהדרכת הילה פז- בדגש אנתרופולוגי תרבותי.

משך הטיול: 11 ימים
הטיול כולל אוזניות שמע.
יתרונות מסעות
הטיול שלנו לאירלנד ואלסטר(צפון אירלנד) ,הינו טיול שונה ,מיוחד ומשובח אשר אין ספק שהוא  ברמה אחרת מטיולים אחרים הקיימים בשוק .זהו טיול מעמיק ומקיף - סובב האי בדגש אנתרופולוגי ,בו נקבל הזדמנות להכיר  לעומק את התרבות האירית, האנשים והאוכל הטוב שיש  מדינה זו להציע...  
נגיע  אל שמורות הטבע הנפלאות ,אל האתרים המוכרים כמו טבעת קרי וצוקי מוהר,והמוכרים פחות כגון מקומות בדרום אירלנד שבדרך כלל אינם נמצאים על מפת התיירות הקלאסית כמו העירה ווטפורד ועיר הנמל  קורק בה גם נלון (ולא רק נעבור בחטף). נגיע לאזורים הכפריים בצפון מערב אירלנד ונציץ אל עולם המלאכות האיריות המסורתיות שטרם יוצאו אל העולם השלישי ולמשך דורות מעובדות בידיהם הנאמנות של אירים .
נשלב בין לינות באזורים המוכרים,הצפופים והמיושבים של אירלנד לבין האזורים הכפריים אשר בהם חיים מתחת ל-2000 תושבים, ונחווה צורות לינה שונות האופיניות לאירלנד, אם זה בטירה מהמאה ה-18 או בארוח כפרי בעיירה קטנטונת במרכזה של טבעת קארי...
וכמובן נקדיש זמן לבלפסט המעניינת- בירתה הצפונית של אירלנד ,עיר המחלוקת בעלת העבר בה נערוך סיור היסטורי  ואקטואלי ונבקר באתר בו נבנתה ה"טיטניק" - אשר  יחשוף פרטים חשובים על ההיסטוריה האירית הצפונית , על תושבי האי והתקופה.
 
*מדריכת הטיול היא הילה פז- אנתרופולוגית מוסמכת החיה באירלנד
ולכן, זהו לא רק טיול גיאוגרפי אלא, הזדמנות  להיכרות מעמיקה עם התרבות, המקומיים, האוכל ,והפרקטיקות התרבותיות שמתקיימות בימנו. קילוף השכבות והבנת הפרטים הקטנים שתופרים את התמונה הגדולה שנקראת התרבות האירית.
 
וכמובן , איך אפשר שלא לשים  דגש על השתיה-  בירות, וויסקי, אייריש קרים - וכל האלכוהול המקומי שיש לאירלנד להציע ושהאירים שותים בעצמם.( משקה ראשון בכל יציאה - עלינו!)
 
*קבוצה קטנה: מקסימום 26  נוסעים!
 
*אוזניות שמע לכל נוסע. 
 
ביקורים ופעילויות יחודיות למסעות באירלנד:
 
​*ארוחות ערב-יחודיות - במסעדות ובמוסדות איריים ייחודים שנבחרו בקפידה ,חוויה קולינרית  במקומות בעלי סיפורים משפחתיים וקהילתיים אשר הדגש הוא על מרכיבים איכותים שמקורם באירלנד 
על טיב המסורות הקולינריות האיריות ואשר שתיים מהן בליווי מופע שירה וריקודים .(במהלך הטיול נאכל רק כ-4 פעמים בבתי המלון מתוכם, שתי ארוחות במסעדות השף של בתי המלון. בכל שאר הערבים נצא בנסיעות קצרות לארוחות הערב באזור הלינה).

* יציאות בערבים: יום הטיול אצלנו ,אינו מסתיים בסביבות השעה 17.30בהתאם לשעות האוטובוס המותרות. אנו כוללים במחיר תחבורה נוספת בערבים באמצעים שונים על מנת לאפשר את היציאות לארוחות הערב הנ"ל /לפאבים כמעט בכל ימי הטיול.

* טיול מקיף בשמורת ויקלו - הכולל ביקור במפל פאוורסקורט  ואגם "גינס".
כאשר הלינה היא  באזור השמורה ,מה שמאפשר להעמיק את הביקור באזור. 
 
*העיר ווטרפורד- ביקור מיוחד בפס הייצור של מפעל הקריסטל המקומי הוותיק.
 
*מחוז קורק וסיור בגנים של טירת  בלארני-שם נפגוש באבן בעלת הכוחות המיוחדים ...
 
*ביקור במבשלת בירה מקומית בקורק  -מבשלה אשר לא מייצאת את הבירות אל כל העולם אלא נותרת נאמנה לאירלנד, להבדיל מהסיורים במבשלות הגדולות והמפורסמות שהן רק פרסומת למותג, בסיור הזה אכן נלמד על תהליך יצירת הבירה ,נטעם סוגי בירה שונים שנעשו באותו היום נהנה מארוחת ערב טעימה ונסיים בבילוי עם כוס בירה בפאב אותנטי בו מבלים המקומיים .
 
*שמורת קילארני - סיור בכרכרות סוסים בשמורת קילארני אל טירת רוז וביקור במפל טורק. 

*לינה בטבעת קארי- ולא בפארקים מחוץ לה ,מה שמאפשר לחלק את הסיור בטבעת קארי ל-2 חלקים, בין ההרים לשפת האגם ובין המפרצים לאוקיינוס הגדול, נחווה חווית לינה לילה אחד ב-B&B  כפריים ברמה גבוהה ,בעיירה חייכנית במיוחד במרכז הטבעת.

*מערות השיש התת קרקעיות באלסטר(צפון אירלנד) - סיור המשלב שייט בין המערות, צפייה בנטיפים הנתלים והליכה לצד אגמים מוארים תת קרקעים.
 
* צוקי מוהר - ביקור במרכז המבקרים של הצוקים ושייט ( בהתאם לתנאי מזג האוויר),
 סיור טעימות במעשנת סלמון אטלנטי באזור הצוקים .
 
*בלפסט - סיור  מקיף היסטורי ואקטואלי, בליווי אדם מקומי,תושב העיר אשר במהלכו נעבור  בין הצד הקתולי לפרוסטנסטי של העיר ונלמד על עברה הטעון של בלפסט.
 
*ביקור באתר אניית הטיטאניק בבלפסט - סיור היסטורי אל האתר שבו נבנתה אוניית הטיטניק בו גם נלמד על רוח התקופה ועל ההיסטוריה של צפון אירלנד .
 
* סיור  ייחודי בדבלין  - הפתעה לפתיחת /סיום  הטיול !!! (תלוי בלוח הטיסות).
 
 
 

יום 1: תל אביב – דבלין
טיסה מת''א דרך יעד ביניים באירופה ונחיתה בדבלין, אירלנד. נחצה את העיר בנסיעה ונכיר את המוניומנטים המיוחדים, דלתות הקשת ונהר הליפי. לאחר התרעננות והתארגנות במלון נצא לארוחה חגיגית על מיטב המסורת הקולינרית האירית ונהנה מערב פולקלור משגע המשלב ריקודים איריים ומוזיקה אירית חיה. אין התחלה טובה מזו – אל נבכי התרבות האירית. לינה בדבלין.  

יום 2:  דבלין – בלפסט  
את חציו הראשון של היום נקדיש לדבלין ונצא לסיור בהליכה בשדרות ההיסטוריה של הנצרות הקתולית והלאומיות האירית. נכיר את הסמלים הלאומיים המיוחדים של אירלנד – קולג' טריניטי בו נסייר ונכנס אל הספרייה עתיקה – בה נבחן בעיננו את האומנות המיוחדת בה נכתב ספר הקלס המרשים. נראה את הגשרים של הליפי, פסל המחט ופסלה של מולי מאלון – האישה החשובה ביותר בדבלין. נחצה את רחוב גרפתון אל פארק סטן סטיבנס גרין הירקרק וטירת דבלין. נתפזר לזמן חופשי לארוחת צהריים ולאחריה, נסע עם האוטובוס לצד קו החוף המזרחי של אירלנד צפונה, אל בירת מדינת אלסטר – בלפסט. בבלפסט יתחיל החצי השני של היום – לאוטובוס יעלה מדריך מקומי, אלסטרי שיספר, יצביע ויוביל אותנו אל השכונות בהן התחוללו המהומות במאה הקודמת. נראה את קירות הגרפיטי, צ'ק פוינט וקיר ההפרדה האירי. בערב, ארוחת ערב תוגש במלון ולאחריה, נצא לפאב צפון- אירי, נשתה בירות מקומיות – בירה ראשונה עלינו! נהנה מהאווירה המעניינת של האנגלו – אירים. לינה במרכז העיר בלפסט. 

יום 3 :בלפסט – בושמילס   
לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא אל הנמל של חברת – הארלנד אנד וולף– שבנתה את ספינת הטיטניק, נלמד על בלפסט של תחילת המאה ה-20; סיפור של תקווה, לאומיות, פוליטיקה וכלכלה. נמשיך אל המוזיאון האינטראקטיבי היוקרתי ''טיטניק בלפסט''בו מוצגות תערוכות מרשימות במיוחד. נמשיך צפונה אל קו החוף של אלסטר אל הכפר בושמילס, בית למזקקת הוויסקי הותיקה ''בושמילס''. נערוך סיור עם מדריך מקומי בפס הזיקוק והיצור בושמילס ונקנח בטעימה מהתוצרת המקומית. נעצור בכפר להפסקת צהריים וממנו אל ''סוללת הענקים'' – חוף מלא ''משושים'' – צורות גיאולוגית שנוצרו בחוף הצפוני כתוצאה מפעילות מאגמה. נערוך סיור מודרך ונשמע על קרב הענק האירי בענק הסקוטי. ממרכז המבקרים נמשיך דרך הכפרים הקטנים אל מלון קטן שנמצא לצד שדרה מיוחדת במינה, שמביאה בכל שנה מאות אלפי מבקרים אל צפון אירלנד. ארוחת ערב מפנקת תוגש במלון, לינה במחוז אנט'רים.    

יום 4 : בושמילס – לונדונדרי – מערות השיש  
לאחר ארוחת הבוקר נסע אל קו החוף הצפוני והפעם, אל מסלול הליכה בחיק הטבע, אל עבר גשר החבלים התלוי המחבר בין האי האירי אל האי קאריק הקטנטן. הגשר יציב ומחזיק מליוני תיירים בכל עונה, נצא להליכה אל האי הקטן, נהנה ממראה הלגונה הכחולה ומהתצפית על הצוקים ונחזור אל האוטבוס. נתקדם מערבה על קו החוף, לקראת קו הגבול בעיר לונדונדרי היפה. לצד חומות העיר נערוך הפסקת צהריים, נתרכז ונמשיך בנסיעה אל מערות קשת השיש התת קרקעיות. נרד תחת האדמה לסיור שישלב שייט בין המערות (תלוי בתנאי מזג האוויר) ובהליכה לצד הנטיפים הקסומים. הירידה והעלייה במדרגות לצד מעקה יציב ובהדרכה של צוות המקום. נעלה חזרה אל פני הקרקע ונהנה מנופיה היפיפיים של צפון אירלנד, עד שנעבור את הגבול חזרה אל הרפבוליקה האירית. ארוחת ערב תוגש במסעדת המלון, לינה במלון מיוחד באזור קאריק-א-שאנון.

יום  5: קאריק-א-שאנון – שמורת הבארן   
לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרומה ומערבה על ''הדרך האטלנטית הפראית''אל אזור שמורת הבארן שבה נמצא אחד מהאתרים הכי מפורסמים באי האירי – צוקי מוהר המפורסמים. נלמד על היווצרות הצוקים בקצרה וביום בעל תצפית טובה נכיר את בעלי הכנף ואת האיים הנשקפים מהצוקים. וכדי לקבל זוית טובה אף יותר – נמשיך אל נמל דולין, ממנו נצא לשייט אל צוקי מוהר. שייט מעגלי בן שעה שיביא אותנו לראות את הצוקים הכי קרוב שאפשר. נעלה חזרה אל הקרקע ונמשיך אל המלון באזור שמורת הבארן להתרעננות ומנוחה לקראת פעילות הערב הייחודית! בערב, נצא במכונת זמן אל תקופת ימי הביניים המאוחרים – לארוחת ערב בת 3 מנות בטירה מהמאה ה-16! בטירה יוגשו לקבוצה לא רק מטעמים תקופתיים אלא גם מחזה שירה ופואטיקה שיציגו את המיטב האירי ויתנו טעימה תרבותית מעניינת. לקראת הלילה נשוב אל המלון למנוחה, לינה באזור שמורת הבארן (במלון הטוב בנמצא ).

יום  6: שמורת הבארן – טבעת קארי    
לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה על קו החוף האטלנטי ונכיר את שמורת הבארן, בה נמצאים שרידים המעידים על התיישבות ואורחות חיים אנושיים מלפני עשרות אלפי שנים. נבקר בדולמינים באזור, ובין החריצים המיוחדים של הבארן נלמד על תופעה גיאולוגית ייחודית– לאירלנד. מהשמורה נמשיך אל מעשנת סלמון אטלנטית ובה נלמד על תהליך העישון החם והקר, ואף נזכה לטעימות טריות! נערוך ארוחת צהריים במסעדה מקומית נהדרת בדרכנו דרומה, ממחוז קלייר אל מחוז קארי. בלב מחוז קארי, נתחיל את הנסיעה על החלק הצפוני של טבעת קארי המפורסמת ונעצור לנקודות תצפית בצד הדרך. נלמד על אורחות חיי המקומיים ועל פרנסתם. לקראת ערב נגיע אל כפר קטן שנמצא במרכז הטבעת ובו, תתפצל הקבוצה לקבוצות קטנות. כל קבוצה קטנה תלון הלילה בבית הארחה משפחתי, מקומי, קטן. הסעות מקומיות יאורגנו בהתאם למיקום הקבוצה אל מרכז הכפר בערב לארוחת ערב עצמאית, ברחוב הראשי של הכפר. לינה בבתי הארחה בטבעת קארי. 

יום  7: טבעת קארי – שמורת קלארני - קורק    
בבוקר כל קבוצה תאכל ארוחת בוקר אירית בבית ההארחה, שמחים ושבעים נפתח את הבוקר בנסיעה בחלק הדרומי, היפיפה של טבעת קארי. נעצור לנקודות תצפית עוצרות נשימה על האוקיינוס, המפרצים, נחלים, אגמים ונהרות. נבקר בכפר סנים ונעבור את הגשר החוצה אותו, נמשיך דרך מעבר מול אל תצפית הנשים, אגם מק'רוס ונהרות שמורת קילארני. בשמורת קילארני נצא לסיור בכרכרות סוסים, עם עגלונים אירים. העגלונים המזמרים יובילו אותנו אל טירת רוז שמרכז השמורה. בצהריים נחזור אל העיירה היפה קילארני ונתפזר להפסקת צהריים עצמאית. נמשיך דרך שמורת קילארני מזרחה אל טירת בלארני וגינותיה. הטירה ידועה בשל האבן שבראשה (120 מדרגות מעלה ומטה במסלול מעגלי) האבן, תעניק למנשקיה, סגולות של לשון חלקלקות, על הסיבה – נלמד בטירת בלארני. הגינות סביב לטירה יפות, מטופחות והיסטוריות ולמטיילים יהיה זמן לטיול עצמאי בעזרת מפה ברורה בין הגינות. לקראת ערב נדרים אל עיר המחוז, קורק. נתרענן במלון ונצא לארוחת ערב מיוחדת בפאב – מבשלת בוטיק מקומית, נאכל מאפה שכולנו מכירים אך פה הוא נעשה קצת אחרת. נלמד על קיבתנו את סודותיה של בירה מקומית המיוצרת בקורק – ורק בקורק וטרם התגלתה לעולם שמחוץ לאי. נרים לחיים עם פיינט בירה מהמבשלה (בירה ראשונה עלינו). לינה בעיר קורק.

יום  8 :קורק – ווטרפורד – ויקלו     
נאכל ארוחת בוקר במלון ונצא בנסיעה אל עבר נמל קורק, הנמל החשוב ביותר אולי בהיסטוריה האירית. בשנות משבר הרעב הגדול ולאחריהן, יצאו מנמל זה כרבע מהאירים שהתיישבו בעולם החדש. מקורק נמשיך על קו החוף הדרומי מזרחה אל עיר הויקינגים – ווטרפורד. נצא לסיור עירוני במשולש הויקינגי ובו נצעד בסמטאות המספרות את סיפורה של העיר. נתפזר לארוחת צהריים ברחובות העיר וניפגש חזרה לסיור בקו ייצור של מפעל מקומי – מפעל הקריסטל  של ווטרפורד, בעל שם עולמי. נפרד מהעיר לשלום ונמשיך צפונה על קו החוף המזרחי – אל שמורת ויקלו, פנינת החן, הידועה כגן הלאומי של אירלנד. נגיע אל מלון בעל סיפור מיוחד ובו נאכל ארוחת ערב, נהנה מהתצפית על קו הים. לינה במלון באזור שמורת ויקלו.    

יום  9 : שמורת ויקלו – דבלין     
את ארוחת הבוקר במלון נאכל למול נוף יפיפה ולאחריה נמשיך ליבה של השמורה – האתר גלנדלוק. נצעד מהאגם התחתון אל שרידי המושבה הנזירית שהקימו קבוצה קטנה של מאמינים בהנהגת הקדוש קווין, אי שם במאה ה-7 לספירה. נסייר בין שרידי המושבה ונלמד מהממצאים במקום ומתנאי הסביבה על אורחות החיים שלהם ועל פועלם, נמשיך בצעידה יחד לצד שיחי האברש הילדים ונסיים לצד האגם העליון. נסע בדרכים הפתלתלות של השמורה לתצפיות עוצרות נשימה – כמו התצפית על ''אגם גינס''. באחת מהעיירות בצדי הדרך נתפזר להפסקת צהריים עצמאית ולאחריה נצפין אל המפל המרשים פאוארס'קורט שזורם בעוצמה בכל עונות השנה. נמשיך בין האגמים ונזכה לראות אתרים שבזכות יופיים הפכו לאתרי צילום לסרטים ותכניות. אחר הצהריים נעלה אל העיר דבלין, נאכל ארוחת ערב ונהנה מערב ברחוב טמפל בר הוותיק, בו חיה המוזיקה בכל ערב וזורמים אליו נהרות של מבקרים מכל העולם שבאים ליהנות מאווירה ייחודית וקסומה. לינה בדבלין.

ימים   11 -10 : דבלין – ת''א     
לאחר ארוחת הבוקר נצא פעם נוספת אל  מרכז העיר דבלין, נערוך סיור מודרך בקתדרלת פטריק הקדוש ונלמד על המבנה, בנייתו ודמויות חשובות ומרכזיות בתרבות ובלאומיות האיריות. נמשיך אל רחוב גרפתון המרכזי בעיר לזמן חופשי ונצא בנסיעה ישירות אל שדה התעופה לטיסה חזרה אל ישראל, דרך יעד ביניים באירופה.( בטיסה דרך ציריך  התוכנית  המתוכננת בדבלין  ביום  זה תערך ביום הראשון או השני . בעצירת הבינים  בציריך יערך חצי יום סיור בעיר ). נחיתה בת"א  ביום ה11 לפנות בוקר.

 

 

 

 

 

 

*** סדר הביקורים , הלינות, הארוחות עלול להשתנות בהתאם למזג האוויר ושינויים בלוח הזמנים***

לחץ להדפסת מסלול הטיול
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיול מקיף לאירלנד וצפון אירלנד- מסע בוטיק גאוגרפי בהדרכת הילה פז- בדגש אנתרופולוגי תרבותי. לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!
פורום גולשים - טיול מקיף לאירלנד וצפון אירלנד- מסע בוטיק גאוגרפי בהדרכת הילה פז- בדגש אנתרופולוגי תרבותי.
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות