נגישות

keyboard_navניווט בעזרת מקלדת


black_white

גווני שחור - לבן

color_reverse

צבעוניות הפוכה

readable_content

גופן קריא


font_big

גופן גדול

font_normal

גופן בינוני (דיפולט)

font_small

גופן קטן


reset_accessabilityביטול הנגישות


acessability_statementצהרת נגישות


לוח טיוליםצור קשר
צרו איתנו קשר

מלאו את הטופס ואנחנו ניצור איתכם קשר תוך דקות ספורות

הצהרת נגישות

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט לאנשים עם מוגבלויות, ובכך לאפשר למרבית האוכלוסייה לגלוש בקלות ובנוחות באתר.
התאמות הנגישות בוצעו עפ"י המלצות התקן הישראלי (ת"י 5568) לנגישות תכנים באינטרנט ברמת AA ומסמך WCAG2.0 הבינלאומי.

להלן חלק מהפעולות שבוצעו במסגרת הנגשת אתר האינטרנט:

אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש
ניתן לנווט באמצעות המקלדת
תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות
האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים
האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות
ניתן להגדיל את הגופן לשלושה גדלים שונים
ניתן לשנות את הגופן לקריא יותר
הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר לאן הם מקשרים
ניתן לשנות את ניגודיות הצבעים על בסיס רקע כהה
ניתן לשנות את ניגודיות הצבעים על בסיס רקע בהיר
האתר מותאם לעיוורי צבעים

הבהרה

יש לציין כי חרף מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר הונגשו. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר כחלק ממחויבותנו לאפשר שימוש באתר עבור כלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות. במידה ונתקלתם בבעיה, הנכם מוזמנים לשלוח לנו משוב.

חזרה למדריכים

כרמלה יגב

מדריכה לארצות מזרח אירופה - רוסיה, פולין, צ'כיה, סלובקיה ועוד. בעלת תואר ראשון בביולוגיה, תואר שני במדעים והשכלה רחבה ביותר בתחומי ידע הומניסטים כגון היסטוריה, אמנות ופילוסופיה של המדעים. עוסקת בהוראה באופן קבוע.

הטיולים הבאים של כרמלה

  מכתבי תודה לכרמלה

  כרמלה יגב, רוסיה 6.2013
  כרמלה יגב, רוסיה 6.2013

  לכבוד  אמסלם טורס
  להלן מכתב שכתבתי לכרמלה יגב ולחברי הקבוצה
  שלום רב

  דליה ואני השתתפנו בטיול מאורגן של חברת מסעות לרוסיה בתאריכים 26/6/11 – 5/7/2011.

  מאוד  נהנינו :

  הקבוצה היתה נהדרת, מזג האויר היה מצוין, רוסיה מרתקת.

  מדריכת הטיול היתה יוצאת מהכלל: בעלת ידע עצום  על רוסיה, ועל אוצרות האמנות שלה , ויכולת בלתי רגילה להדריך ולהעביר את הידע הזה בחן רב ובחוש הומור מפותח מאוד .

   

  כרמלה: תודה על הכל

  דליה ואבנר גינזברג

  כרמלה יגב, רוסיה 6.2011
  כרמלה יגב, רוסיה 6.2011

  מזכרת למדריכה מקבוצת המטיילים 26 ליוני עד 5 ליולי 2011

   

  32 אנשים בישראל נרשמו לטיול שיצא בתאריך 26/6/2011 ובחרו בבינה רבה בחברת "מסעות".

  מקצווי ארץ באו מבאר-שבע בדרום דרך רשל'צ, ת-א וירושלים ממורדות הכרמלה,מודיעין, מושב לילי, רמת השרון, קריית אונו, אבן יהודה, רעננה, ומבתיהם. וכולם יצאו לדרך. אכן זו עונה טובה לטיול ברוסיה, קצת מתעתע קר בבוקר והולך ומתחמם במשך היום. מתלבשים ומתקלפים כבצל וכמובן יורד גם גשם. אך שום מזג-אוויר לא הפריע לנו ולמצב רוחנו להמשיך כמתוכנן. וכך נחשפנו לארמונות מדהימים ולעיר סנט-פטרבורג המקסימה. המשכנו מארמון לארמון וכשחשבנו שראינו את היפה מכל, הבא אחריו עלה מדרגה, בסגנון בצבע ובכמות הזהב. היו ארמונות קיץ וארמונות חורף חדרי אוכל ונשפים מפוארים ולצידם גנים יפהפיים, שיחים דשא ועצים, גם העיר עצמה פורחת פריחה קיצרת מועד לפני שחם מדי או קר מדי.
  ביניהם בוגנביליה, פיטוניה ובעיר "סוזדאל ראינו דליה פורחת בשלל צבעים. בקרנו בארמונות שהפכו למוזיאונים, המפורסם והמפואר שבהם הוא כמובן הארמיטג' שכדי לראות הכול נזדקק להרבה יותר זמן.
  שמענו היסטוריה מסובכת, מלך היוםמלכה מחר, אב מגלה בנו, מלכה רוצחת בעלה,בן מתנקש באביו, רכילות עסיסית, מזימות פוליטיות, תכנוני מלחמה ופלישה.
  שמענו על שושלות מלוכה, מי שלט אחרי מי ומתי, אך עלי השאירה רושם מיוחד יקתרינה הגדולה שהשאירה חותמה בכל אשר נגעה בטעמה המשובח ובבניה רבה אך בנה פבל לא שבע נחת. אמו הייתה צריכה לקחת דוגמא למסירות ואהבת אם מהי מחנהאם שמואל שנפרדה ממנו ומסרה אותו לאלי הורק אחרי גומלו, או ללמוד מאלכסנדרה שנלחמה כלביאה כדי להציל ממות את יורש העצר החולה בהמופליה.
  אך לא כך קרה וענשה היה שבתור זרה גרמניה לא אהבוה כמו שאנחנו קיבלנו ואהבנו את רותה גיורת שלנו. הודגשו באוזנינו הרבה דמויות דומיננטיות, פטר, אלכסנדר, אליזבט, רספוטין, משפחת יוסופוב, הקדוש סנט אייזיק, מריה ובפינו מרים, פושקין, לנין, קרלוסמרקס, צארים, שליטים, מדינאים מהפכנים, משוררים, אנשי צבא וכל רםדרג אחר.

  לכל אלה יש פסלים, אנדרטאות, קברים מפוארים לזכרם וגבורתם שלא כמו בארצנו שאין ציון לאבנרבן-נר או אהודבן-גרא גיבורים בתקופתם. אך אין לנו במה להתבייש הרי ידוע שאנחנו היינו קודם, עוד מימי התנ"ך יש לנו דמויות בולטות למשל אברהם ושרה יעקב ובניו יוסף ובנימין.
  בקיצור עמי האזור נלחמו זה בזה כבשו שטחים אלו מאלו שלטו ביד רמה מימי קדמה עד ימינו במלחמת העולם השנייה.
  ביקרנו במואוזיליאום בכיכר האדומה ראינו את לנין, שמענו על קומוניזם, ואם צריך להודות על תרומה של המשטר הזה אז כל הכבוד שתוך שנים מועטות הפך חברה אנאלפבית לחברה נאורה יותר.
  נזכרנו בתמונות ממצעדי האחד במאי הבטנו בקרמלין ובבית הקברות היוקרתי שבו קבורים צ'כוב חרושצ'וב גברת גרובצוב ואף בוריס ילצין.
  ספגנו תרבות רוסית, ראינו באולם יפהפה בלט "אגם הברבורים" התפעלנו מהתזמורת שישבה בקדמת הבמה ונגנה בכליה, נבל, כינורות,תופי דוד, קלרנית ואפילו חלילית צד. אלו נגנו והרקדנים רקדו ואנחנו נהנינו, גם מופעי פולקלור רוסי צבעוני הרכב ווקלי פשוט מדהים.
  לאחר שספגנו תרבות ושהינו בתחומי העיר הגדולה והצפופה נהנינו לטעום בסוזדאל מאוירת כפר מרעננת, מרחבים פתוחים,ציוץ צפרים ותרנגולות המהלכות חופשי. קיווינו לראות סנאי בין העצים או לפחות צבי ואיילה אך התבדינו.
  לפני סיום אני רוצה להחמיא לקבוצה הנחמדה, ממושמעים, לא מאחרים כמעט לא קטרו תרבותיים ממש.
  נאמר כל הכבוד על בתי מלון טובים אף שגרמו לנו להתמודד כל פעם מחדש בשימוש נכון של ברזים ומקלחות. כולנו קינאנו על שפע המים שיש ברוסיה על נהרות ונחלים רבים אם כי לא חסרו לנו מים מדי יום ביומו ועל זה מחיאות כפים ל"מסעות".
  כולנו חוזרים הביתה עייפים אך מרוצים, במזוודות מתנות לכל אהובינו, וחוץ מבחילה פה, צנרת תחתונה לחוצה שם לא סבלנו מבעיות נוספות חמורות, בזכות המלאך גבריאלהששמר עלינו מכל רע.
  ולסיום סופי בהחלט אברך בהמשך טיולים מהנים, בריאות, שקט ובטחון והעיקר שתזכו למדריכה נהדרת כמו כרמלה, מלאה כרימון,מסבירה בבהירות דיוק ועניין, שופעת ידע בלתי נלאה בתחומים רבים.

  תודה וכל הכבוד

  בינה שני 

  כרמלה יגב, רוסיה 8.2016
  כרמלה יגב, רוסיה 8.2016

  כרמלה יקרה,
  רצינו להודות לך על טיול נפלא ועל כך שזכינו להכיר אותך- אשת אשכולות שופעת ידע, בעלת מזג נח ונעים, 
  " קולית", ואדם שנעים להיות בחברתו. מאד נהננו מהדרכתך, מהארגון, מניצול הזמן עד תומו( שלפעמים היה אפילו קצת יותר מדי) אבל   הוזהרנו מראש!
  אנו מאחלים לך עוד שנים רבות ויפות של הדרכה ושיהנו ממך עוד ועוד אנשים. הרבה בריאות וכח
  בידידות דינה וחקי פורת,
  רישפון.

  כרמלה יגב, פולין 2015
  כרמלה יגב, פולין 2015

  8.2015

  כרמלה יקרה,
  היה פשוט כיף נהנינו בכל רגע עד עכשיו אנחנו יושבים ומדברים על המקומות שהיינו למדנו הרבה על היסטוריה של פולין במיוחד על היהודים
  אין לנו שום כוונה להיפרד ממך. את אדם מקסים בעלת ידע רב
  אם להודות על האמת הרבה בנושא השואה לא רציתי מעולם לשמוע ולו רק בגלל שסבתי נספתה שם. את עם השפה העשירה שלך הצלחת לעניין אותי וכל שאמרת הקשבתי בקשב רב
  כרמלה, את מדריכה מקסימה וכל הכבוד לך. ברשותך אבקש אם רק תוכלי , אנא ענייני אותנו בטיולים העתידיים שלך
  לבסוף, תודה רבה על הכל על הטיול המקסים ועל יחסך האישי לכל מטייל
  להתראות

  שלי ומתי שקולניק
   

  כרמלה יגב, רוסיה יולי 2017
  כרמלה יגב, רוסיה יולי 2017
  כרמלה יגב, רוסיה יולי 2017
  צור קשר