נגישות

keyboard_navניווט בעזרת מקלדת


black_white

גווני שחור - לבן

color_reverse

צבעוניות הפוכה

readable_content

גופן קריא


font_big

גופן גדול

font_normal

גופן בינוני (דיפולט)

font_small

גופן קטן


reset_accessabilityביטול הנגישות


acessability_statementצהרת נגישות


לוח טיוליםצור קשר
צרו איתנו קשר

מלאו את הטופס ואנחנו ניצור איתכם קשר תוך דקות ספורות

הצהרת נגישות

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט לאנשים עם מוגבלויות, ובכך לאפשר למרבית האוכלוסייה לגלוש בקלות ובנוחות באתר.
התאמות הנגישות בוצעו עפ"י המלצות התקן הישראלי (ת"י 5568) לנגישות תכנים באינטרנט ברמת AA ומסמך WCAG2.0 הבינלאומי.

להלן חלק מהפעולות שבוצעו במסגרת הנגשת אתר האינטרנט:

אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש
ניתן לנווט באמצעות המקלדת
תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות
האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים
האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות
ניתן להגדיל את הגופן לשלושה גדלים שונים
ניתן לשנות את הגופן לקריא יותר
הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר לאן הם מקשרים
ניתן לשנות את ניגודיות הצבעים על בסיס רקע כהה
ניתן לשנות את ניגודיות הצבעים על בסיס רקע בהיר
האתר מותאם לעיוורי צבעים

הבהרה

יש לציין כי חרף מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר הונגשו. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר כחלק ממחויבותנו לאפשר שימוש באתר עבור כלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות. במידה ונתקלתם בבעיה, הנכם מוזמנים לשלוח לנו משוב.

חזרה למדריכים

זהר אשכר

זהר אשכר, מדריך טיולים לחו"ל משנות השמונים. זהר מדריך מאז גיל 15 בתנועת הצופים וממשיך בפעילות עד היום. מדבר מספר שפות זרות כגון: ערבית, אנגלית ואיטלקית. התמחות בטיולים מסוגים שונים כגון: טיולי צעירים, טיולי משפחות, טיולי אמנות ממוקדים וטיולים גיאוגרפיים ליעדים רבים:
אוסטרליה, ניו זילנד, דרום קוריאה, סין, יפן, וייטנאם וקמבודיה, טאייוואן, פיליפינים,  דרום קוריאה, לאוס, סקנדינביה, איסלנד, האיים הבריטים, איטליה, ספרד, פורטוגל, מדירה, פרובאנס, מצריים, ירדן, ארגנטינה, צ'ילה, ברזיל, קובה, קוסטה ריקה ופנמה.
במהלך השנים התמחה ביעדים רבים באירופה, אסיה ויבשת אמריקה על צדדיה השונים - דרום, מרכז וצפון. עסק בהכשרת מדריכי טיולים ליעדים רבים. בנוסף, עבר עשרות השתלמויות בנושאים הרלוונטיים השונים בהיסטוריה של האומנות, אדריכלות, מוזיקה ועוד תחומים רבים. במהלך הטיול זוהר דואג להפעלת כל החושים. הסבריו בתחומים השונים: תרבות מקומית, אקטואליה, גיאולוגיה, בוטניקה, מוזיקה, קולינריה, אמנות, היסטוריה והנוף האנושי מלווים בהומור. החשוב מכל - לדאוג למטייל, כדי שהטיול יהפוך לחוויה כייפית אמיתית.

הטיולים הבאים של זהר

מכתבי תודה לזהר

זוהר אשכר סרי לנקה אפריל 2014
זוהר אשכר סרי לנקה אפריל 2014

18.5.2014
לכבוד חברת מסעות
גא"נ הנדון: טיול לסרי לנקה באפריל 2014
מזה שנים לא מעטות אנו נוהגים לטוס לחו"ל במסגרת טיולים מאורגנים של חברות שונות. כשחיפשנו טיול "ברגע האחרון" מצאנו את הטיול הנ"ל אשר אורגן על ידיכם. זו הפעם הראשונה שהשתתפנו בטיול שאורגן על ידכם, וברצוננו להודות לכם על החוויה. כאמור, נרשמנו לטיול בסמוך ליציאתו, ולמרות זאת הצלחתם להעביר אלינו לפני הטיסה את כל המסמכים הקשורים לטיול. הטיול עצמו היה מאורגן למופת, ובתי המלון היו ברמה גבוהה. המדריך הישראלי, זוהר אשכר, התגלה כמקצוען בעל ידע רחב, סבלנות רבה וחוש הומור. המדריך המקומי, קארי, היה אף הוא בעל ידע רחב, אישיות נעימה ושיתוף הפעולה בינו לבין זוהר היה מעולה. גם חברי הקבוצה התגלו כאנשים מעניינים שנעים לטייל עימם.
נשמח לנסוע לחו"ל בעתיד דרך חברתכם .
בתודה,
איתן וקלרה צוריאל
אשקלון

זוהר אשכר, סרי לנקה 4.2016
זוהר אשכר, סרי לנקה 4.2016

 

מכתבי תודה » זוהר אשכר ֹ טיול לסרי לנקה
1.6.14

מכתב תודה לזוהר

בתאריך 15 לאפריל יצאנו לטיול לסרילנקה ל-11 יום עם המדריך זהר אשכר.

ברצונינו להביע את תודתינו והערכתינו לזהר שהדריך בטיול זה ותרם רבות להנאה . גם הקבוצה היתה קטנה כמובטח, וגם זה תרם רבות לגיבוש.

הטיול היה מאורגן למופת: בתי המלון נוחים ומפנקים, האתרים מקסימים, האוטובוס הצמוד, והצוות המקומי שהיה קשוב לכול צרכינו . זוהר "חרש" איתנו את סרילנקה, ושמענו ממנו הרבה סיפורים, מיתולוגיה, היסטוריה וגאוגרפיה. יחד טעמנו פירות וראינו נופים , בע"ח ופריחות מקסימות. רכבנו על פילים ועל שוורים ושטנו בסירות.

זהר, מדריך חביב מאד, אשר משלב מקצוענות עם ידע רב תחומי , כושר אירגון מצויין, שיודע לתת פתרונות לאירועים בזמן אמת , ובתושיה רבה. איכפתי, בעל יחס אישי למטיילים, שגילה אורך רוח לכול גחמה, שאלה ובקשה ובנוסף, גם חלק איתנו את חוש ההומור שלו.

יישר כוח ושא ברכה,

אנחנן מאחלים לך עוד הרבה טיולים מוצלחים

בריאות, ומילוי כול משאלות הלב

משה והדס אריק 

זוהר אשכר, קובה 2016
זוהר אשכר, קובה 2016
זוהר אשכר, קובה 2016
זוהר אשכר, דרום אמריקה ינואר 2016
זוהר אשכר, דרום אמריקה ינואר 2016

לכבוד,                                                  25.02.2016
חברת מסעות                                                             

הנדון : טיול לדרום אמריקה 25.01.2016 עם המדריך זהר אשכר

אנו משפחת סמארה , ברצוננו בזה להודות
למדריך זהר אשכר  וחברת מסעות על טיול נפלא-  טיול לדרום אמריקה 25.01.2016.
דרום אמריקה היא ארץ מקסימה ומגוונת. נופיה מדברים בעד עצמם! אך בזכות המדריך הנהדר, זהר אשכר, זכינו לחוויה יוצאת דופן. טיילנו כבר בטיולים מאורגנים בחברות שונות כמעט בכל העולם ,אך מעולם לא נתקלנו במדריך כל כך מסור ואיכפתי כמו זהר אשכר. שהעמיד עצמו לרשות הקבוצה 24 שעות ביממה, ותמיד בחיוך וברצון טוב לסייע בכל דבר. שליטתו והיכרותו את האיזורים ואת שפתה,  העשירה את כולנו . ויחסי האנוש הנהדרים שלו יצרו אוירה מצויינת בקרב חברי הקבוצה.
כל אחד קיבל את מבוקשו. הכל היה מאורגן למופת: מסלולים, אוטובוסים שחיכו תמיד בזמן,בתי מלון מצויינים ומרכזיים- ואפילו מזג האויר שהיה לטובתנו,ומכאן, החוויה היתה מושלמת.

תודה רבה,
משפחת סמארה.

זוהר אשכר, דרום אמריקה פברואר 2017
זוהר אשכר, דרום אמריקה פברואר 2017

אל

מר גיא רווה, מנכ"ל מסעות.

גיא היקר

חובה נעימה לנו לציין את הצבר החוויות בטיול לדרום אמריקה, בהובלתו של זהר אשכר.

תכנון הטיול היה מיטבי. הן האתרים שנבחרו, והן העיתוי וסדר ההגעה. הטיול היה מהודק, תוך ניצול נכון של הזמן. בכל אחד מהאתרים, ניתן הסבר מעמיק ותכליתי. בהינתן המקומות המקסימים שהגענו אליהם, זהר עשה את המירב על מנת להעצים את החוויה.

במסע ארוך ומורכב שכזה צפויות וקרו תקלות מינהלתיות, ברובן ע"י הספקים המקומים. זהר סיפק את הפתרונות האפקטיבים , במטרה שלא לאבד זמן ולא להחסיר פעילויות וחוויות לכל אחד המשתתפים.

יציאתה של קבוצה גדולה והטרוגנית יצרה מגוון ציפיות ומערכת טעמים שונה. זהר השכיל למצוא את הדרך לאזן בין הצרכים, עיתים תוך התמודדות מורכבת, להציב חלופות שונות, ולהתמקד בעיקר.

הקדשת הזמן האישי והאנרגיה של זהר ראויה לאזכור מיוחד.  זהר היה זמין לתמיכה בכל אחת ואחד בכל רגע ביממה, ומעבר למחויבויות הרשומות של "מסעות" הקדיש מזמנו וממרצו להגיע לאתרים נוספים מסקרנים. בשעות הקטנות, בהן מדריכים אחרים נפנים לעיסוקיהם, זהר הציע ויצא עימנו לנגיעה קרובה בחוויות המקומיות.

על כל אלה, הערכתנו.

נגה ועמי שושני

זוהר אשכר, אוסטרליה וניו זילנד 1/2017
זוהר אשכר, אוסטרליה וניו זילנד 1/2017
זוהר אשכר, אוסטרליה וניו זילנד 1/2017
זוהר אשכר, אוסטרליה וניו זילנד ינואר 2017
זוהר אשכר, אוסטרליה וניו זילנד ינואר 2017
זוהר אשכר, אוסטרליה וניו זילנד ינואר 2017
זוהר אשכר, פורטוגל 10/17
זוהר אשכר, פורטוגל 10/17
זוהר אשכר, פורטוגל 10/17
זוהר אשכר, דרום אמריקה ינואר 2018
זוהר אשכר, דרום אמריקה ינואר 2018
זוהר אשכר, דרום אמריקה ינואר 2018
זוהר אשכר, איסלנד 2018
זוהר אשכר, איסלנד 2018

המסלול מתוכנן להפליא גם בכיוון התנועה כשבחלקו האחרון, הביקור בלגונה הכחולה מהווה גרנד פינלה.
בתי מלון- היו נקיים ונוחים וברור לנו  שעל פי היצע מקומות הלינה באיסלנד, הם היו הבחירה הנכונה לקבוצת מטיילים גדולה.
רמת הארוחות הייתה טובה. ארוחת הערב בפנימיה שהוסבה למלון הייתה יוצאת דופן והערכנו את השף שיצר ארוחת טעימות מגוונת שהתבססה על מרכיבים מקומיים. לא היה מדריך מקומי אבל תומאס הנהג היה משכמו ומעלה והיווה ערך מוסף לטיול- הן בהתנהלותו כנהג, הן בהצעות שתרם ליעדים והן באנושיות ובאיכפתיות שלו. מגיעים לו שבחים ויותר מכך.

זוהר אשכר, איסלנד 2018
זוהר אשכר, איסלנד 2018

4.8.2018
לכבוד
מר גיל רווה, מנכ"ל חברת מסעות

הנידון: טיול לאיסלנד 22.7-2.8.2018
מר רווה הנכבד,
ביום חמישי האחרון, 2 לאוגוסט 2018, שבנו מטיול באיסלנד שאורגן על ידי חברתכם. עלי להקדים ולומר כי אין זה ממנהגנו לטייל בחו"ל בטיולים מאורגנים ואנו עושים זאת ככלל בכוחות עצמנו. ההחלטה לנסוע במסגרת מאורגנת נפלה לאחר שהבנו שהיכרות עמוקה עם האי, תחייב אותנו בנהיגה של אלפי קילומטרים אם נרצה לראות את המגוון העצום שהטבע באיסלנד מציע למבקרים במקום , ונהיגה עצמאית תחייב הסטת הקשב מהמרחב לכביש ותפגום בהנאה.
הטיול המאורגן האחד והיחיד שלנו היה לוייטנאם-קמבודיה במסגרת חברתכם בהדרכת רנן הורקני. בהסתמך על החווייה הטובה ההיא, החלטנו לבחור בטיול מאורגן לאיסלנד שחברתכם הציעה ולא התאכזבנו. ולאחר מילות הקדמה ארוכות אגיע לגופו של עניין. אמנם מלאנו טופס משוב וגם שלחנו מייל תודות במהלך הטיול, אבל מצאנו לנכון להרחיב ולפרט.
איסלנד הינה מקום מיוחד במינו ולכן היא משמשת מוקד עלייה לרגל לכל שוחרי הטבע באשר הם. כולם מגיעים אל הפיורדים ואל אינספור המפרצונים, רואים את המפלים, הקרחונים, את שדות הלבה, את קו השבר בין הלוחות הטקטוניים, את האחו הירוק והבתים הקטנים הטבולים בו שלרגעים מזכירים את שוויץ/אוסטריה או גרמניה, את עדרי הסוסים, הפרות והכבשים, אבל כשלראיית המקום נוספות תובנות שהן תוצר של היכרות מעמיקה עם המורפולוגיה והגיאולוגיה המיוחדת של המקום כמו גם ההיסטוריה והמיתולוגיה שלו, נוצרת חווייה ייחודית.
זוהר אשכר עשה כל זאת ויותר. דרך הצגת הדברים הייתה רעננה, מעניינת, רהוטה ואף לא לרגע משמימה או מכבידה. השימוש בעזרי המחשה היה מוצלח כמו גם מערכת השמע שאפשרה לכל אחד לשמוע את ההסברים בשטח למרות רעשי הרקע ונוכחות מבקרים רבים נוספים.
הובלת טיול עם חבורה שהגיל הממוצע שלה נע סביב שנות השישים, איננה דבר של מה בכך. נדרשת סבלנות בכמויות גדולות במיוחד ולזוהר יש מלאי שופע של סבלנות, קשב ותשומת לב שהוא מעניק לכל אחד ואחת תוך מתן תחושה שהוא חשוב ומוערך. זוהר הוביל את החבורה כולה כשהוא מפגין מנהיגות וסמכותיות וכל זאת בחן מבלי להיקלע לוויכוחים או לעימותים כלשהם. איש של אנשים במשמעות העמוקה של ההגדרה. מסלול הטיול וניצול הזמן היה מיטבי וסיום הטיול בלגונה הכחולה הינו בבחינת הדובדבן שבקצפת, גרנד פינאלה ראוי לשמו.
דבר מכל התלאות שפקדו אותנו באופן אישי- המזוודה שנותרה מאחור בנתב"ג והגיעה אלינו במוצאי שבת , 28.7,  רק הודות לפעילות נמרצת שלך, של ביאטריס ושל זוהר, מתיחת שריר קשה ביד שהגבילה את תנועתה במשך ימים רבים, לא פגם בהנאה שלנו מהטיול ועל כך- תודותינו.
אני יכולה להבטיחך נאמנה כי את שבחי הטיול, את תחושת הביטחון שהענקתם לנו בהתנהלות הכוללת אבל מעבר לכך בפיתרון הבעייה שלנו, נספר גם לחברים ומכרים שבהם לא מעטים הנוסעים במסגרת טיולים מאורגנים על מנת שידעו שבחברת אמסלם- מסעות יש להם בית  שממשיך ללוות אותם בכל יעד אליו הם נוסעים.

בברכה
רחל ויעקב אשכנזי
העתק: זוהר אשכר

זוהר אשכר, קנדה והרוקיס 2018
זוהר אשכר, קנדה והרוקיס 2018

שלום זוהר,
אני לקראת  חזרה לשגרה והגעה לעבודה... אחרי יומיים של רוגע בבית , אני מוצא לנכון לכותב לך באופן אישי לסכם את הטיול ברוקיס ובעיקר לומר לך תודה.
עובדים ותיקים ששמעו שאני יוצא לטיול מאורגן ראשון שלי, אמרו לי ששילוב משולש של נופים, קובצה, מדריך עושים את הטיול.
אמרתי לך שאני בטיול הזה מגשים חלום של שלוש שנים, אבל לאחר יומיים בבית זה רק חלק המעניין
בטיול הזה השילוב של נופים קבוצה , מדריך היה מבחינתי פשוט מושלם.
הזכרונות מהקבוצה ומהנופים מעוריים בי חיוך וגעגוע. הטיול באמת היה מופלא בשבילי. למדתי הרבה על טבע, כוח המים, ובעיקר עם קשרים בין אנשים.... אני מודה לך על חוויה מדהימה, על פרק הזמן הזה שעצרתי את שגרת החיים שלי ואתה כמדריך הטיול הראית לי  נופים אחרים , חיים אחרים , ובעיקר רוגע וכיף.
אז תודה רבה שוב על הכל, ואני מקווה שעוד ייצא לי לצאת לטיולים נוספים בחברתך..
בברכת שבוע טוב והמשך טיול מוצלח באלסקה...
בברכה: מונס-

זוהר אשכר, דרום קוריאה יולי 2015
זוהר אשכר, דרום קוריאה יולי 2015


לכבוד:
חברת מסעות,

טיול לדרום קוריאה יולי 2015

שלום רב,

אנו מבקשים להביע את הערכתנו העמוקה ותודתנו הכנה עבור הטיול לדרום קוריאה בו השתתפנו.
הטיול התנהל בצורה יוצא מהכלל, באווירה משפחתית  עם מצב רוח מרומם, עמידה בלוח הזמנים וביצוע המסלול כפי שהתחייבתם והכל בניצוחו של המדריך זוהר אשכר!

זוהר ניחן בתכונות המתאימות בדיוק למדריך טיולים: יחסי אנוש מצוינים, יכולת לחבר בין אנשים שטרם הכירו בעבר, שימת לב לפרטים הקטנים ביותר, מתן מענה פרטני ככל שנדרש והעיקר – שליטה מעולה  במסלול הטיול, האתרים השונים, ומידע מקיף על המדינה המיוחדת הזו, והכל במינון הנכון והמתאים. הנסיעות האוטובוס היו חוויה בפני עצמה כשזוהר מעשיר לנו זממנו בצורה נהדרת. אין ספק, מדריך משכמו ומעלה!
מאד נהנו,

בברכה,
דפנה ונדב.

נבקשכם להעביר את תוכן מכתבנו זה לזוהר.

זוהר אשכר, קרוז לניו זילנד 12/18
זוהר אשכר, קרוז לניו זילנד 12/18

רוצה להצטרף לכל התודות.
היה טיול מרתק.
תודה לחברים ולך על האופטימיות הבלתי נלאית ועל שהעשרת אותנו בידע הרחב שלך
הזכרונות הם הדברים שאי אפשר לקחת לנו.
נחיתה רכה לכולם
שבת שלום

זוהר אשכר, קרוז לניו זילנד דצמבר 2018
זוהר אשכר, קרוז לניו זילנד דצמבר 2018

זוהר !
אומנם אמרנו לך תודה רבה על הכול שנפרדנו אך ברצונינו להודות לך פעם שניה !
אתה מדריך מקצועי איש אשכולות עם ידע רחב !
אב נהדר ודואג לילדיך!
תהנה מהמפגש עם הבת !
שמח לצאת איתך לטיול בעתיד

זוהר אשכר, יפן 30.3.19
זוהר אשכר, יפן 30.3.19

 התרשמותי מהטיול ליפן שאליו יצאנו ב 30/3/19 בהדרכתו של זוהר אשכר.
ובכן, לא שיערתי שהטיול יהיה כל כך מהנה ומעניין.
ראשית, המדריך היה מצוין, הידע שלו היה נרחב ולמדנו ממנו הרבה לא רק על יפן אלא גם בנושאים כלליים
שאינם קשורים דווקא ליפן.
כושר הניהול והארגון שלו ראויים לשבח. הוא ידע לצפות מראש קשיים שיהיו בהמשך הדרך ומצא את הפתרונות
להם עוד לפני שפגמו בהנאה שלנו. יחסי האנוש שלו גרמו לנו להרגיש שיש "בעל בית" לטיול שיודע לתת לנו
"יד חופשית" מצד אחד ולהפוך אותנו לקבוצה מגובשת מצד שני.
תודה לכם על המלונות המפנקים שבחרתם לנו. על האתרים המעניינים ועל ה"פינוקים" הקטנים שקיבלנו לאורך כל
הטיול.
אני רוצה לציין גם את אורית סלע שלכם שאומנם לא הייתה המדריכה שלנו כפי שתוכנן אבל היא ליוותה אותנו בפוסטים
נחמדים במהלך הטיול בקבוצת הווטסאפ שלנו. ניכר בה שהייתה רוצה להיות איתנו במהלך הדרך.
אנא מסרי את תוכן הודעתי זאת לזוהר (שכבר נימצא הדרום קוריאה) וגם לאורית.
בברכה
יוסי וגילה גוטמר

זוהר אשכר, דרום קוריאה אפריל 2019
זוהר אשכר, דרום קוריאה אפריל 2019


רגע אחרי
כשהמראות, אופי העם הקוריאני, הנינוחות, האדיבות, ההסטטריה שלו, האסתטיקה, הנוי, הפריחות, מתעקלים אט, אט
רציתי להודות לזוהר, שהוביל אותנו בנחישות, באסרטיביות (במידה) ובהומור לטיול המקסים בדרום קוראה, בליוויה הסימפטי והחייכני והמעמיק של אמי
וכן לכולכם, הייתם נפלאים, חברים טובים ולבביים
לצאת לבד לטיול כזה תמיד מלווה בחששת לגבי החברה, אך מן הרגע הראשון חששות אלו התפוגגו
אז שוב תודה לכולכם, היה כף איתכם
ומי יתן ונתראה שוב בטיולים שכאלה
יהודית

זוהר אשכר, דרום קוריאה 4.2019
זוהר אשכר, דרום קוריאה 4.2019

אני שמחה להודות שהייתה לנו חוויה מהנה ביותר בטיול לדרום קוריאה עם המדריך זוהר אשכר.
למדנו להכיר את זוהר אשכר מדריך מקצועי, אחראי, מסור, אכפתי, אסרטיבי, מצחיק ואמפטי שהעשיר אותנו בידע רב בצורה מעניינת מרתקת ומקצועית.
יש לציין ולהודות לחברת מסעות ולצוות שמאחורי הקלעים שהטיול לדרום קוריאה אורגן בצורה מקצועית ובזכות התוכנית והודות להדרכה של זוהר אשחר הטיול היה מושלם.
המון תודה ולהתראות בטיולים הבאים,
בברכה,
נאוה סני

זוהר אשכר, איסלנד 8/2019
זוהר אשכר, איסלנד 8/2019
זוהר אשכר, איסלנד 8/2019
דרום קוריאה, 10/2019
דרום קוריאה, 10/2019

לזוהר שלום רב

החלטתי להביע את תחושותיי ולכתוב בצורה מקורית . משתמשת באמצעים מהעולם התוכן שלי .

להלן דו"ח סוציאלי שכולל פרטים אישיים , אבחון והתרשמות מקצועית .☺

זוהר בן 54, גרוש ואב לשלושה , יליד רמת גן .

הדו"ח מבוסס על הכרות שהתקיימה במהלך הטיול לדרום קוריאה שהתרחש בין תאריכים 11.10.2019 עד 20.10.2019 .

במסגרת הטיול התרשמתי מהמדריך בעל ידע רחב בתחומים שונים : פוליטי – מדיני ,  כלכלי , ארכיטקטורה , היסטוריה , גאוגרפיה , גאולוגיה , כלכלה ותרבות  .

זוהר הפגין יכולת לקבל החלטה מהירה ונכונה . המדריך זיהה צרכים של הקבוצה ונהג ברגישות וסבלנות .

מדובר במדריך מנוסה , מסודר , בעל יכולת ארגונית טובה , בעל יכולת של גמישות מחשבתית .

זוהר מצליח ליצור אינטרקציות וניכר שיתוף הפעולה עם המדריכה מקומית . המדריך גילה אמפתיה ודאגה כלפי חברי הקבוצה .

נראה כי בזכותו הטיול היה מהנה , מעניין  ומלמד .

בכבוד רב ,

סבטלנה בוזה – עובדת סוציאלית .

 

זוהר אשכר, יפן 10/219
זוהר אשכר, יפן 10/219

שלום למנכ"ל חב מסעות מר גיא רווה.
רעייתי ואנוכי ועוד 18 מטיילים יצאנו לטיול המאורגן הנ"ל בניצוחו של המדריך זוהר אשכר.
כצפוי,היו לנו כמו גם לשאר החברים ,חששות מהמפגש עם קבוצה לא מוכרת.
איך יהיה החיבור עם המדריך? עם שאר המטיילים? האם המלונות יהיו טובים?איך יהיה מסלול הטיול ועוד שאלות ופרפרים מהלא נודע.
זה ממש כיף אדיר לכתוב לך מכתב תודה ענקית,על שהצליח לכם הכי טוב שאפשר.
הקבוצה התגבשה באופן מדהים ויחסית די מהר.
למדריך זוהר אשכר,איש נעים הליכות,מקצוען יוצא מגדר הרגיל,יודע ומכיר את יפן לפני ולפנים .כל רחוב,פינה וסמטה. המלונות היו מעולים. האוטובוסים היו ברמה טובה .ובקיצור היה טיול מוצלח מאוד מאוד.
אין ספק,שלזוהר היתה השפעה אדירה על הצלחת הטיול!!!!!
ועל כך מגיעה גם לו תודה ענקית!
חשוב לומר, שהעיקרון של שמירה על קבוצה קטנה יחסית, מדריך מקצוען ומלונות טובים וכמובן מסלול איכותי ומעניין ,הוא המפתח להצלחה.
תודה מיוחדת לענת גרנות המקסימה ולמורן בלום שטיפלו בנו כשנדרשנו לכך.
תודה ממשפחת מרקוביץ שרה ומוטי .ואין לי ספק שזו גם דעתם של ייתר חברי הקבוצה.
אנא העבר מכתבי זה גם לידיעת המדריך ולענת.
תודה רבה רבה

זוהר אשכר, יפן 10/19
זוהר אשכר, יפן 10/19
זוהר אשכר, יפן 10/19
זוהר אשכר, דרום אמריקה 2.2020
זוהר אשכר, דרום אמריקה 2.2020

בוקר טוב ,תודה רבה רבה על טיול נהדר בהדרכתך, נהניתי מאוד משפע הידע  והאינפורמציה  הנרחבת  והארגון למופת במשך 3 שבועות של המסע בדרום  אמריקה
אירית הרפז

זוהר אשכר, דרום אמריקה 2/2020
זוהר אשכר, דרום אמריקה 2/2020

שלום רב לכולם.
נהנו מאוד בחברתכם בשלוש השבועות האחרונים, ושמחנו לחלוק עימכם חוויות רבות ומהנות.
ארגון וניהול המסע היה משימה קשה ומורכבת וכל הכבוד ותודה רבה לזוהר שהצליח לעמוד במשימה ולגרום לנו לחוויות בלתי נשכחות והתרגשויות רבות ומגוונות.
לטעמנו, אפילו הגשם של אמש יזכר בהמשך כחוויה.
אנו מאחלים לכולם טיסה נעימה בחזרה לארץ, ומקווים שאף אחד לא ישלים את המסע בבידוד...

זוהר אשכר, ד. אמריקה 2.2020
זוהר אשכר, ד. אמריקה 2.2020

2020
יצאנו למסע של 23 ימים 32 מטיילים ומדריך אנרגטי אחד.
אז מה היה לנו?
סיורי טבע, נופים מרהיבים, ערים ועיירות, אגמים לרוב וקרחונים גם כן;  פלא טבע אחד -מפלי איגואסו, וסכר אי-טייפו על נהר הפרנה, אחד משבעת פלאי העולם המודרני. דלגנו במסענו מסוף העולם, העיר הדרומית ביותר בכדור הארץ- אושואיה, בקו רוחב 54 דרום, ועד סלבדור דה בהאיה בקו רוחב 12 דרום, סך הכול מרחק של 7150 ק"מ.
גמענו מרחק זה ב-8 טיסות פנים, ורובנו "זכינו" בטיסת פנים אחת כאקסטרה, בכלי שייט מסוגים שונים, אוטובוסים מתחלפים, מיניבוסים, רכבלים ואף ואנים, ניתן לומר שבהחלט גיוונו את אמצעי התעבורה.
אי- אפשר לסכם טיול כזה מבלי להתייחס לפן הקולינארי שלו – קרנה, ועוד קרנה, ועוד קרנה: ארגנטינאי על האש וברזילאי על שיפודי ענק, ברור שכעת כולנו התמחינו בחלקי הבשר השונים והאיכותיים.
והדובדבן שבקצפת – מצעד המנצחות בריו דה ז'ינרו, חגיגה אמיתית צבעונית ומרהיבה, בגשם זלעפות שקצת קלקל את ההנאה.
כל הטירוף הזה נוהל ביד רמה על ידך, זוהר.
מצד אחד אתה בעל לב רחב, מצ'פר בלי סוף: עוד סיור, עוד מקום, יין, תטיפי צ'יפס, בירה, קוקוסים, קאיפיריניה ועוד, ומצד שני אתה דורש באסרטיביות עמידה על חוקים ברורים. "חפרת" לנו רבות על תופעות גיאולוגיות, נתונים מספריים, היסטוריה וידע רב, ואת כל זה תיבלת בסיפורים וחוויות אישיות, בדיחות וחוש הומור. הכול נעשה במקצועות רבה ששיקפה את ניסיונך רב השנים בהדרכה.
ֽכפי שהרבית לצטט: "אנחנו באנו לבלות או לריב?" (במבטא עיראקי), אז בילינו לרוב.
צברנו חוויות אין ספור, ספגנו מידע רב, שייקח עוד זמן רב עד שיתעכל ויהפוך לחלק בלתי נפרד מהידע של כל אחד ואחת מאתנו, וכל זאת הודות לך זוהר.
כמו כל דבר קסום ונפלא, גם מסענו זה עומד להסתיים, ולא נותר לנו אלא להודות לך על מאמציך להצלחת המסע ולעשותו חוויה מהנה, מאתגרת וחיובית.

בהערכה רבה
קבוצת מסעות פברואר-מרץ 2020
נתראה בטיולים הבאים
 

זוהר אשכר, דרום אמריקה 2.2020
זוהר אשכר, דרום אמריקה 2.2020


זוהר היקר - אנחנו מתחילים לעכל רק עכשיו את אין ספור החוויות במסע זה ומודים לך מקרב לב על שלושת השבועות (+) העמוסים, שדאגת למלא לנו כל רגע במהלכם בהתנסויות קסומות "לא מהעולם הזה"...
תודה, תודה ושוב תודה

זהר אשכר, איחוד האמירויות קב' פנינה 2/200
זהר אשכר, איחוד האמירויות קב' פנינה 2/200
זהר אשכר, איחוד האמירויות קב' פנינה 2/200
זהר אשכר, פורטוגל 5/2022
זהר אשכר, פורטוגל 5/2022

החלטנו להצטרף לטיול מאורגן לפורטוגל. הזום הראשוני ,היה מעט מרתיע....חלק מהאנשים עם שיער שיבה...ספונים בספותיהם, -אצלי הסתמן סימן שאלה....אני עומדת לבלות את עשרת הימים הבאים, עם חבורה עלומה.... -קרן האור שהפיגה את החשש הייתה המדריך המסוקס והמחויך. צעיר .בטוח...נעים הליכות..ועול ימים..יאללה...מה כבר יכול להיות?  שילמנו...אין מה להתחרט..  -כמובן, שיותר משהפתיעה אותי פורטוגל, הפתיעה אותי הקבוצה החביבה והנעימה שהתגבשה לה בטיול של " מסעות" . כאילו שהייתה לטיול הזה ועדת קבלה, עם  מבחני כניסה לחביבות,אכפתיות, ואנטיליגנציה חברתית ורגשית. מכל קצוות הארץ, החביבים שבאנשים. -וזוהר? זוהר הפתיע אותי מאוד: מסוקס- צ'ק. מחויך- צ'ק. צעיר- צ'ק. בטוח- צ'ק. נעים הליכות- צ'ק. ההפתעה הייתה ברמת הידע שהפגין לאורך כל הטיול. ....לא בכנסיות , או במנזרים, סרגלי זמן או סיפורי זימה וקטל של מלכים....אלא דווקא באורך ובעומק היריעה. בתחומים הרחבים....שאינם קשורים כלל ועיניין לפורטוגל. ידע רחב באומנות, ארכיטקטורה,חקלאות, קיימות, חינוך, יין...ו.במה לא... .קצרה היריעה.   מלפרט. אז כשאני מנסה לסכם את הטיול הזה : -איני בטוחהשאזכור את כל שמות העיירות, הן מסובכות ומתגלגלות מידי על הלשון. איני בטוחה שאזכור את שמות המלכים והקרדינלים ששרועים לעולמי -אזכור את כל החברים הנפלאים שרכשתי. -ואזכור מאוד ולתמיד את זוהר, המדריך המדהים, שכולו זוהר ולב ונשמה. 

זהר אשכר קנדה והרוקיס 7/2022
זהר אשכר קנדה והרוקיס 7/2022
זהר אשכר קנדה והרוקיס 7/2022
זהר אשכר, האיים האזוריים 8/2022
זהר אשכר, האיים האזוריים 8/2022
זהר אשכר, האיים האזוריים 8/2022
זהר אשכר, אוסטרליה וניו זילנד 11.2022
זהר אשכר, אוסטרליה וניו זילנד 11.2022

10/12/2022
 
זוהר,
 
ברצוננו להודות לך מקרב לב, על כי היית לנו למדריך, מורה, רועה,
מארגן, יועץ, מארגן וויזות ומציל טלפונים, מלצר ואפילו סבל לעת
מצוא ועל כי ניווטת אותנו בנחישות אבל בסבלנות, בנועם, ברגישות
וביעילות ראויים לציון, בטיול בלתי נשכח לניו זילנד וקצת אוסטרליה,
שהעשיר אותנו הן בחוויות וכן בידע לא מבוטלים.
מאחלים מכל הלב בריאות טובה וכח להמשיך לסחוב ולהנות, למענך
ובתקווה למעננו בטיולים הבאים וכן למען אחרים שיזכו להנות
מהדרכתך וחברתך.
 
נשמח כולנו להשאר בקשר.
 
בהערכה ותודה מכל הלב,
 
חברי טיול מסעות לניו זילנד ואוסטרליה
נובמבר-דצמבר 2022

זהר אשכר ד. אמריקה 2/23
זהר אשכר ד. אמריקה 2/23
זהר אשכר ד. אמריקה 2/23
זהר אשכר ד. אמריקה 2/2023
זהר אשכר ד. אמריקה 2/2023
זהר אשכר ד. אמריקה 2/2023
זהר אשכר, פיליפינים 4/2023
זהר אשכר, פיליפינים 4/2023

שלום רב,
אינני אוהב לדחות את מה שניתן לעשות היום...
מעבר למשוב מצאתי לנכון להביע את הערכתנו ל״אירוע״הנ״ל.
הפיליפינים יפים גם מבלי שנעביר מילים, החוכמה הינה להוציא מכל כך הרבה מקומות יפים את המיטב, ולהנגישו בצורה שלא תעיב על היופי. עשיתם זאת בגדול, ברוחה לב, ובתשומת לב לפרטים הקטנים.
ארחיב מעט בנושא המדריך-זהר אשכר, הוא ותיק ומוכר לכם, ואנו באנו בעקבותיו אחרי שחווינו איתו את האיים האזוריים, אבל זו לא סיבה שלא לחזור ולשבח.
זהר קבל קבוצה מאד הטרוגנית, אבל הצליח לשמחתנו לאחד את כולנו (כמעט... כי עשבים שוטים יש בכל מקום), כך שגם הקבוצה היתה לחוייה בפני עצמה. זהר מדריך משכמו ומעלה, לדעתי אחד מהאוצרות שלכם, שמרו עליו מכל משמר, רהוט, כריזמטי, יודע להסתדר, קשוב, מאורגן, ולא יספיקו המילים לשבח.
תודה לכם עליו, על הטיול, ועל כל מה שמסביב.
בוודאי שנמשיך להתעניין בטיולים שלכם, ובעיקר איתו...
תמי ויהודה.

זהר אשכר, איסלנד 21.6.2022
זהר אשכר, איסלנד 21.6.2022
זהר אשכר, איסלנד 21.6.2022
זהר אשכר, איסלנד 21.6.2022
זהר אשכר, איסלנד 21.6.2022
זהר אשכר, איסלנד 21.6.2022
זהר אשכר, קנדה והרוקיס, 7/2027
זהר אשכר, קנדה והרוקיס, 7/2027
זהר אשכר, קנדה והרוקיס, 7/2027
צור קשר