קובה ,קוסטה ריקה ופנמה בתוספת אדריכלות - חוה"מ פסח אפריל 2017 - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » קבוצות סגורות » קובה ,קוסטה ריקה ופנמה בתוספת אדריכלות - חוה"מ פסח אפריל 2017

קובה ,קוסטה ריקה ופנמה בתוספת אדריכלות - חוה"מ פסח אפריל 2017

משך הטיול: 16 יום
הטיול כולל אוזניות שמע.
יתרונות מסעות

 

Bien Venida Pura Videa- ברוכים הבאים לחיים הטובים של מרכז אמריקה

קובה-הגדולה בארצות איי הקריביים , מתאפיינת באווירה ייחודית ובשמחת החיים של תושביה, למרות הממשל הקומוניסטי של קסטרו אשר אחראי על מגבלות רבות בחייהם.

הזמן בקובה עומד מלכת, אך לא עוד להרבה זמן  עקב ההתפתחויות הדרמטיות מול  ארה"ב ...בטיול   תקבלו הזדמנות להכיר את ההיסטוריה המעניינת ,האדריכלות הקולוניאלית, הטבע  והתרבות המקומית. חשוב לנצל ביקור באי תחת הממשל הנוכחי משום שלא ידוע מה יהיה לאחר ימי קסטרו בשלטון ואיך ישפיע הסכם השלום עם ארה"ב.

פנמה-רצועת יבשת דקיקה הגובלת בצפון עם קוסטה ריקה ובדרום עם קולומביה ,טומנת בחובה טבע פראי,חופים קסומים,הרי געש, יערות גשם ושבטים אינדיאנים .כל זאת לצד עיר מודרנית מדהימה הצומחת לגובה ומתפתחת ,נבקר בה ובחלק מהפרויקטים המודרניים שנבנו בשנים האחרונות.

קוסטהריקה-מדינה טרופית השייכת לרצועת ארץ האש שוכנת במרכז אמריקה ובעלת עושר עצום של חי וצומח ייחודי לאזור ,הרי געש מעינות חמים וחופים מזמינים …

פנמה 3תמונה פנמה          

יום 1:  12.4.2017 - ת"א-פריס - הוואנה
נצא מנתב"ג בטיסה לקובה  דרך נחיתת ביניים לא ארוכה בפריס, שם נעלה על טיסה להוואנה - העיר הגדולה ביותר בקריביים -בירתה של קובה ומרכז החיים בה .העיר משמרת את אווירת המאה הקודמת וזרועה במבנים קולוניאליים שמעידים על אווירת פאר ששררה בעיר בזמנים אחרים. לאחר הנחיתה וסידורי ההגירה ,ניסע למלון .ארוחת ערב(קלה) ולינה בהוואנה.

יום 2: 13.4.2017 - הוואנה העתיקההבוקר נצא אל מרכזה של הוואנה בה נבלה את היום. ניסע לאורכה של טיילת המליקון במכוניות  העתיקות המפורסמות  משנות ה-50 אל כיכר המהפכה בו מתנוססת דמותו של צ'ה- גווארה על חזית בנין משרד הפנים. בדרכנו נראה את שדרת ה"פראדו" ואת בניין ה"קפיטוליו "במבט ראשוןנראה מבנהנאו-קלאסי כהעתק של הקפיטול בוושינגטון אך הוא עשיר ממנו בפרטים. את המבנה תכננו  האדריכלים ראול אוטורו ואאוחניו רייניירי .העבודות עליו החלו באפריל 1926 והבנייה הסתיימה בתוך כשלוש שנים בלבד.נמשיך אל "הוואנה ויאחה" היא הוואנה העתיקה- אתר מורשת אדריכלות עולמי שזכה לתואר זה בזכות הכיכר המקסימה שנבנתה כאן במאה ה -16. נבקר בפלאסה דה ארמס השוקקת ובכיכרות הסמוכות. נמשיך ונטייל ברחובות העתיקים של מרכז העיר,נראה את הקתדראלה שהחלה להבנות ב – 1748 ושכונתה "יצירה מוזיקלית מאבן" והיא אחת העתיקות ביבשת אמריקה נבקר בבית ה"קמרה אובסקורה" ממנו  נשקיף על הוואנה דרך מכשיר אופטי המאפשר  תצפית פנוראמית תלת מימדית וחיה מבית היוצר של לאונרדו דה וינצ'י.לאחר ארוחת הצהרים, נבקר גם במוזיאון הרום (הוואנה קלאב פאונד שיין) המעניין ונחצה אל צידו המזרחי של פתח המפרץ אל תצפית יפה ממבצר אל מורו . נבקר גם במלון נסיונאל המפורסם הממוקם ברובע ודאדו ואשר היה מרכז פעילותה של המאפייה של החוף המזרחי של ארה"ב .המלון נבנה  בשנות ה-30 והוכרז ב -1998 כאתר מורשת לאומי. בערב נצא לארוחת ערב מיוחדת במסעדה ביתית מקומית (מסעדה הממוקמת בתוך בית מגורים) אשר לאחריה , נצא לבילוי במועדון "הוואנה קפה"  ונהנה ממוסיקה מקומית ומופע ריקודים ססגוני.לינה בהוואנה.

 

יום 3: 14.4.2017- לאס טראסס –עמק וינאלס – הוואנה
היום ניסע אל  מחוז "פינאר דל ריו " ולעמק וינאלס המיוחד כ – 160 ק"מ ממערב להוואנה. בדרכינו נעצור לביקור מיוחד בקהילה האקולוגיתלאס טראסס המנהלת את עצמה כ"קיבוץ" קובני  ונשמע על חיי הקהילה שבמקום  . משם נמשיך  אל עמק ווינאליס , בדרכנו נראה את שדות הטבק הגדלים באזור זה הנחשב ללב תעשיית הטבק הקובני. נערוך תצפית על העמק היפה ועל ה"מוגוסטס" – תופעת טבע ייחודית למקום.לאחר ארוחת הצהרים במסעדה מקומית, נרד ל"מערת האינדיאני" –מערת נטיפים גדולה שבתוכה אגם. נעלה על סירות ונשוט באגם התת קרקעי אשר בבטנה. משם נמשיך לציור סלע ענקי המתאר דמויות אדם וחיות פרהיסטוריות  אותו יצר בשנת 1961 לואוויגדו גונזלס מוריו, תלמידו של האמן המקסיקני הדגול דייגו ריברה.לאחר היום המהנה והמעייף , נשוב להוואנה  ארוחת ערבולינה בהוואנה.

 

יום  4: 15.4.2017 - הוואנה–סיינפואגוס-טרינידד
לאחר ארוחת הבוקר, נצא מהוואנה לכיוון דרום מערב ,לא לפני שנבקר באחד המפעלים ליצור סיגרים בהוואנה בו נוכל לראות את התהליך של ליפוף עלי הטבק עד ליצירת הסיגר הקובני היקר . נמשיך אל פלאיה חירון שם נבקר במוזיאון הפלישה הקטן שבמקום שהוקם לזכר הפלישה  של הגולים הקובנים  ב"מפרץ החזירים " הסמוך   ובדרך נעצור להפסקה קצרה ב "מערת הדגים" היפה.נגיע אל העיירה סיינפואגוס (מאה האבוקות). קולומבוס הגיע אל מפרץ זה במהלך מסעו השני לאמריקה ומכאן יצא במאה ה - 19חלק ניכר מהסוכר שגודל באי. לאחר ארוחת הצהרים, נבקר במרכז העיר,בפלאסיו דה ואיה -מבנה בסגנון ערבי-מורי, שהיה בעברו בית קזינו מפואר ובתיאטרון תומס טרי (במידה ויהיה פתוח)- מבנה תיאטרון  קלאסי ששופץ לאחרונה עם אקוסטיקה נהדרת. משם  נצא בנסיעה קצרה אל העיר הקולוניאלית היפה טרינידד-  אחת משלושת מקומות הישוב הראשונים שהוקמו ע"י הספרדים ושהפכה להיות במאה ה - 19 לבירת המחוז המרכזי של קובה. לאחר ההגעה לעיר, נתפזר בקבוצות קטנות  אל הקאסות - בתי המקומיים, אשר אצלם נתארח בשני לילות הבאים ונחווה את שיטת האירוח הצנועה והפופולארית ביותר בקובה( בכל חדר יש שירותים ומקלחת צמודים ומיזוג אוויר ) .ארוחת ערב ולינה בטרינידד


יום  5: 16.4.2017– טרינידד 

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור מקיף בטרינידד .כאן הוקמו עשרות טחנות סוכר שבהן הועסקו אלפי עבדים -תעשייה שהייתה למקור עושרה של העיר ועד היום ניתן עדיין לראות את שרידי העושר בבתיה המשופצים של העיר, בכנסיות המהודרות וברחובותיה מרוצפי האבן. טרינידד הקולוניאלית לא התקדמה כמו הוואנה למאה ה-20 ונעצרה כבר במהפכה התעשייתית. כך נשתמר בה האופי הספרדי-קולוניאלי הרומנטי. הרחובות מרוצפים אבן והגגות מחופים ברעפי חימר אדומים.במהלך ביקורנו, נסייר בכיכר המרכזית "פלאזה מיור " ונראה את בתי האחוזה סביבה. נבקר במוזיאונים הקטנים המציגים את טרינידד בתקופותיה השונות ביניהם גם במוזיאון הארכיטקטורה של העיר. נלגום גם משקה במועדון "קאנצ'אנצ'ארה "לצלילי להקת נגנים. בערב נצא אל מרכז העיר כדי לחוות את האווירה המיוחדת והשמחה השוררת בה בשעות הערב.ארוחת ערב ולינה בטרינידד .(בקאסות- בתי מקומיים במרכז העיר).

יום 6 : 17.4.2017- טרינידד-סנטה קלרה- וארדרו                 
לאחר ארוחת הבוקר,נבקר ב"עמק תחנות הסוכר" המפורסם –זכר לימי תור הזהב של תעשיית הסוכר אשר כמו העיר טרינידד, זכה למעמד של אתר מורשת עולמית ע"י אונסקו. נבקר גם בכפר הקטן איסנאגה ונעלה לתצפית יפה על העמק מהמגדל שבו. גובהו של המגדל הוא 44 מטר והוא שימש לפיקוח על העובדים בשדות. משם  נמשיך  צפונה אל מרכז האי לעיר "סנטה קלרה" שמזוהה בעיקר בזכות מלחמת העצמאות הקובנית נגד משטרו של הרודן באטיסטה. נבקר ב"מוזיאון הרכבת" ובמתחם הכולל מוזוליאום ומוזיאון וכמובן אנדרטה לזכרו של המהפכן המפורסם ארנסטו "צה" גווארה. לאחר ארוחת הצהרים, נמשיך בנסיעה אל אתר הנופש המפורסם וארדרו  הממוקם על חצי אי צר, חולי ומאורך במפרץ קארדנס . נגיע אל בית המלון שלנו  על בסיס הכל כלול ,בו ניתן ליהנות משתייה ובר חטיפים חופשי בכל שעות היום והלילה,,מופעים ופעילויות אחרות. ארוחת ערב  לינה בווארדרו.

 

יום 7: 18.4.2017– וארדרו-הוואנה– סאן חוסה  
בוקר חופשי בו  נוכל ליהנות מחוף הים ממתקני המלון המפנקים .אפשר ליהנות מפעילות ספורט ימי  ובר חטיפים ושתייה חופשיים .לאחר ארוחת הצהרים במלון,  נצא מווארדרו  חזרה  אל שדה התעופה של  הוואנה. בדרכינו נעבור דרך עיר הגשרים" מטסנאס" המכונה "ונציה של קובה" ונערוך תצפית על עמק יומוריהיפה.בשעה 18.00 נצא בטיסה  אל סאן חוסה,בירתה של קוסטה ריקה.(הטיסה דרך אל סלבדור). לאחר הנחיתה, נגיע אל בית המלון שם תחכה לנו ארוחה קלהמפאת השעה המאוחרת.לינה בסאן חוסה.

 

יום 8 :19.4.2017 - סאן חוסה- הר הגעש פואס –מפלי לה פאס- לה פורטונה
לאחר ארוחת בוקר מוקדמת , נצא אל הר הגעש פואס המתנשא לגובה של 2708 מטר. במידה ומזג האוויר יאפשר זאת נוכל לראות את לועו של ההר. משם נמשיך לגני ומפלי לה פאז בהם נמצא מפלי מים מרהיבים הנוצרים כתוצאה מזרימת נהר לה פאז במורד. באזור המפלים שהוא גם יער גשם נמצא גן הפרפרים הגדול ביותר בקוסטה ריקה, גן ציפורי שיר ויונקי דבש, תצוגה מרשימה של סחלבים ועוד...לאחר ארוחת הצהרים במקום,נצא בנסיעה לעיירה הציורית "לה פורטונה " לפנינו, יתנשא הר הגעש ארנל ברקע כחלק מרכס הטילארן המהווה את קו פרשת המים בין האוקיינוס השקט לים הקריבי ונחשב להר הפעיל ביותר מבין הרי הגעש של קוסטה ריקה.בהמשך הערב,  נהנה מבילוי ורחצה במעיינות החמים המפורסמים של האזור-"באלדי " ושם גם נאכל את ארוחת הערב . לינה באזור הארנל.

יום 9 :20.4.2017 - לה פורטונה –שייט על אגם הארנל- מונטה וורדה
לאחר ארוחת הבוקר,נהנה מחוויה מתוקה ביער הגשם - סיור שכולו היסטוריה, תרבות, מסורת וטעם ,עם הסודות העתיקים של ייצור השוקולד. נלמד על התהליך, החל מגילוי השוקולד באמריקה הטרופית ועד לעיבודו למוצר שאנו מכירים היום. עץ הקקאו נחשב לקדוש בתרבויות העתיקות וכמתנה מהאלים,והוא שימש כמשקה בטקסים דתיים ובזרעיו כמטבע יקר ערך. במהלך הסיור, נלמד על כל תהליכי הייצור, מהקטיף, הייבוש והטחינה של הזרעים, עד לפיתוח המשקה הקדמוני וכמובן נהנה משוקולד אורגני איכותי.בתום הסיור, נצא בשיט על אגם הארנל היפה לכיוון מונטה וורדה- רכס הררי ומעוטר בצמחייה טרופית, ביערות עננים וביערות גשם. בסיום השיט , נעלה על רכבים  קטנים  ונמשיך בנסיעה  דרךהעיירה המרכזית באזור שבו חיה גם קהילה מיוחדת של "קוויקרים" אמריקאים שהגיעו לאזור בתחילת שנות ה – 50 והייתה מחלוצי החשיבה האקולוגית -תיירותית שקוסטה ריקה מובילה בה. לאחר ההגעה למונטה ורדה ,נהנה מ"טיול צמרות" -הליכה על הגשרים התלויים המורמים מעל צמרות עצי היער ונצפה על היער ועל בעלי החיים שבו לא מגובה הקרקע כרגיל אלה מגובה שהוא מעל הצמרות. ארוחת ערב ולינה במונטה וורדה.

 

יום 10: 21.4.2017 - מונטה וורדה –ספארי תנינים -מנואל אנטוניו
הבוקר נפרד מהאזור ההררי ,ניסע דרומה לאורך מפרץ נקויה לאורך חופיו של האוקיינוס השקט ובינות לצמחייה עבותה אל שמורת מנואל אנטוניושייחודה הופך אותה לאחד משיאי הטיול. יער יפהפה ירוק הפרוש על חוף ים לבן וברקע אוקיינוס כחול כל זה מהווה תפאורה מושלמת לשפע מיני בעלי החיים. פרפרים, רקונים וקופים.. בדרך נעצורלשייט חוויתי בנהר בטרקולס ,אשר במהלכו נצפה בתנינים הרבים החיים בנהר ובאנשי הצוות המאכילים אותם.נגיע אל השמורה בשעות אחר הצהרים ואם יאפשר הזמן, נוכל עוד אולי  להספיק לשחייה קצרה בחוף הים הסמוך.ארוחת ערב בליווי מופע ריקודים ולינה במנואל אנטוניו.


יום 11: 22.4.2017 - שמורת מנואל אנטוניו -סאן חוסה
היום נצא לסיור בשמורת מנואל אנטוניו  המשתרעת לאורך החוף שייחודה הופך אותה לאחד משיאי הטיול. יער יפהפה ירוק הפרוש על חוף ים לבן וברקע אוקיינוס כחול כל זה מהווה תפאורה מושלמת לשפע מיני בעלי החיים. פרפרים, רקונים וקופים.  נראה את יער הגשם הגולש עד קו המים ונפגוש באיגואנות ובקופי קפוצ'ין שיציצו בנו ממרחק לא גדול.בין מיני הצמחייה נוכל למצוא גם סוגי סחלבים לצד מיני הצמחים "המסורתיים" דקלי קוקוס, שרכים ואפיפיטים וכמובן נוכל לשכשך גם במי האוקיינוס הצלולים.לאחר הסיור בשמורה, ניפרד מהחוףהיפה ונשוב בנסיעה אל סאן חוסה ונערוך סיור פנוראמי בעיר ככל שיאפשר הזמן . ארוחת ערב ולינה בסאן חוסה.

יום 12: 23.4.2017 - סאן חוסה-פנמה סיטי -"מנהטן של מרכז אמריקה"
לאחר ארוחת הבוקר, נצא אל שדה התעופה בסאן חוסה ונעלה על טיסה לפנמה סיטי . לאחר הנחיתה , נתחיל  בסיור פנוראמי בעיר המודרנית ובשכונות החדשות והמתפתחות הצומחות לגובה. נמשיך לעיר העתיקה  ה" קוסקו וייחו" – הרובע הקולוניאלי של העיר עם רחובות צרים ובתים צבועים בצבעי פסטלהארכיטקטורה של השכונה מזכירה את הרובע הצרפתי בניו אורלינס. אתרים נוספים בשכונה הם הקתדראלה מטרופוליטנה, התיאטרון הלאומי וכנסיית מזבח הזהב. הסיור בפנמה העתיקה,שהותקפה ונשדדה בשנת 1671 על ידי פיראטים אנגלים בהנהגתו של הנרי מורגן הוא טיול רגלי נוח ומעניין, כאשר ההליכה היא על הטיילת הצופה אל קו הרקיע וגורדי השחקים של פנמה  סיטי ומאידך מעביר את המבקרים ברחובות מרוצפים בלבנים אדומות, קתדראלה עם צריחים וקירות מטים ליפול, שרידי קשתות ובתים מהתקופה הספרדית,באזור שוכן גם בית הנשיא. ארוחת ערב ולינה בפנמה סיטי.  לינה בפנמה סיטי במלון הארד רוק ברמת 5*

 

יום 13: 24.4.2017–אינדיאנים בשבט  אמברה , תעלת פנמה
הבוקר  נצא ליום חוויתי  בשבט האינדיאני  - "אמברה ". ניסע מפנמה סיטי מזרחה ונגיע לנהר הצ'ארג'ס שם נעלה על סירות קאנו שייקחו אותנו אל הכפר האינדיאני בו חי שבט "אמברה" - חלק משבע קבוצות הילידים של פנמה. במהלך הביקור ניתן לראות כי למרות טכנולוגיה הם עדיין חיים על פי מנהגיהם הקדומים (ולא כהצגה לתיירים). לאחר קבלת הפנים של אנשי הכפר  נשמע הסברים מפיהם על המקום ,נערוך סיור בכפר ונאכל ארוחת צהרים מסורתית אותה יכינו בנות השבט. לאחר מכן נשוב בשיט על הנה  ונצא לביקור במרכז המבקרים של תעלת פנמה המפורסמת. נחוש את העבר,ההווה והעתיד של  הפלא ההנדסי שמרתק ומושך אליו תיירים מכול העולם, נלמד על ההיסטוריה של התעלה, נצפה בסרט מעניין על התוכניות לפיתוחה וכמובן נראה את המעבר בין האגם והים ואת המנעולים(תאי השייט) המשווים את מפלס המים על מנת שהאוניות יוכלו לעבור במעבר הצר. לינה בפנמה סיטי במלון הארד רוק.

 

ימים 14-15-16 : 25-27.4..2017- פנמה סיטי המודרנית  -אמסטרדם - תל-אביב
את הבוקר נפתח באזור הקוס וואי -כביש מלאכותי המחבר בין שלושה איים אשר נסלל מהאדמה שהוצאה בעת בנייתה של התעלה .אזור זה,הוא בעצם המרינה של פנמה סיטי ואפשר למצוא בו מגוון ומסעדות ואת הביו-מוזיאון–מוזיאון הטבע החדש והצבעוני שנפתח לפני כשנה ומשמש כאייקון אדריכלי אשר ניתן לזהותו ממקומות רבים בעיר. את המבנה תיכנן  האדריכל בעל השם הבין לאומי פראנק גרי. החלק הגרפי והפורמאלי נוצר על ידי קבוצת מעצבים, ברשות ברוס מאו. התערוכה המרכזית במוזיאון ,מספרת איך מיצר הים של פנמה שינה את ההיסטוריה של כדור הארץ, ומציעה חוויה אינטראקטיבית לקהל שמעולם לא נראתה במוזיאוני האזור.נמשיך לסיור  מקצועי באחד הבניינים המודרניים שנבנו בשנים האחרונות בעיר כגון בנין ה"בורג"או במלונו של טראמפ המשקיף על  המפרץ ונראה מכל עבר. לא נוותר גם על קצת  זמן חופשי ככל שיאפשר הזמן  באחד מקניוני הענק של העיר .בשעות אחר הצהרים,  נשוב אל שדה התעופה בפנמה סיטי ונעלה על טיסתנו לת"א דרך אמסטרדם בה נצא משדה התעופה למרכז העיר במהלכה של עצירת הביניים.נחיתה  בתל –אביב  בשעות הבוקר המוקדמות  של היום ה-16

 

ט.ל.ח.יתכנו שינויים בסדר הימים ובביקורים בהתאם לשיקולי המדריך, לו"ז המארחים ומזג אויר.

לחץ להדפסת מסלול הטיול
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות קובה ,קוסטה ריקה ופנמה בתוספת אדריכלות - חוה"מ פסח אפריל 2017 לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!
פורום גולשים - קובה ,קוסטה ריקה ופנמה בתוספת אדריכלות - חוה"מ פסח אפריל 2017
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות