טיול מאורגן לפולין וסלובקיה - טיולים מאורגנים מסעות
טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים
אתרו טיול מאורגן:חיפוש כללי באתר:

מסעות
התקשרו עכשיו
1-800-777-555
כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
"מסעות" מציעה מגוון עצום ונרחב של טיולים ליעדים : אירופה / המזרח הרחוק / אסיה התיכונה / מרכז אמריקה / אפריקה ועוד ...

כל טיולי חגים לשנת 2017 במקום אחד
לקבלת מידע נוסף על הטיולים שלנו, אנא השאר פרטיך:
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות

 

        
   מעוניין\ת לקבל אימיילים על מבצעים והטבות
הטיולים המאורגנים שלנו » אירופה » טיול מאורגן לפולין וסלובקיה

טיול מאורגן לפולין וסלובקיה

משך הטיול: 12 ימים
הטיול כולל אוזניות שמע.
יתרונות מסעות

טיול מסעות לפולין הוא שילוב נכון ומתון בין טיול גיאוגרפי והיסטוריה יהודית. במהלך הטיול, אנו כמובן ניגע בנושא השואה הכאוב אך הוא אינו מהווה את עיקרו של הטיול.  אנו ממליצים לכם להצטרף אלינו, אל מסע מרתק ומרגש זה בו נחשף בעיקר אל פולין המודרנית ואל הטבע והנופים אותם מדינה מעניינת זו מציעה.

סלובקיה - "גן העדן של אירופה"
עשרות שמורות טבע נדירות ביופיין, מעיינות תרמיים, מאות אגמים, נחלים ונהרות זורמים לצד כל כביש או שביל,, תרבות פולקלור עתיקה, פסטיבלים ססגוניים, ערים עתיקות, אותנטיות ביישנית שנשתמרה כפי שהיא ולא נפגעה מהמוני התיירים, תושבי המדינה מכניסי אורחים ועוד עשרות סיבות שמצדיקות כי סלובקיה היא היעד הבא. 

יתרונות טיולי מסעות לפולין  וסלובקיה :

* חצי פנסיון
* בתי מלון 4 ו 5 כוכבים לאורך כל הטיול (בנגוד לחברות אחרות שם נותנים מלונות גם של 3 כוכבים) 
* ארוחות הערב הם בבתי המלון 4 ו 5 כוכבים למעט במופע פולקלור (בפולין ארוחות בתי המלון הללו יקרות יותר ממסעדות)
* מופע פולקור בקרקוב כולל ארוחת ערב
* ימים מלאים ללא סיור בחירה
* ביקור במוזיאון לתולדות יהודי פולין
* ביקור בארמון וואוול - מושב מלכי פולין העתיק
* ביקור במכרות המלח בוויאליצקה
* ביקור בעיר זאקופנה
* ביקור בשמורת הרי הטאטרה

* ביקור בעיר ברטיסלאבה
* סיור בווינה

 

 יום 1 : תל אביב - וורשה
נטוס לוורשה בטיסת בוקר מוקדמת בחברת אל על, לאחר הנחיתה בשדה התעופה על שם שופן, נצא לסיור בעיר הבירה שלל פולין, שכונתה בעבר "פריז של מזרח אירופה". העיר היפהפייה נהרסה כמעט לחלוטין במהלך מלחמת העולם השנייה, נבנתה בחיפזון אחריה, והפכה לצל עלוב של עצמה. אולם, מאז נפילת הקומוניזם, שינתה העיר את פניה במידה חסרת תקדים, והיום היא שוב עיר יפה, תוססת וחיה. נתחיל בבית הכנסת נוז'יק היחיד שנותר בוורשה והפעיל היום. נמשיך לכיכר גז'יבובסקה בה נמצא התיאטרון היהודי על שם השחקנית אסתר רחל קמינסקה. נראה את רחוב פרוז'נה אחד המעטים שנשארו מוורשה היהודית מלפני המלחמה. נמשיך באתרים הקשורים לגטו וורשה. נבקר ב בית הקברות היהודי, הקברות נשמע את סיפורה של הקהילה. נתרשם לבקר גם  בבית יאנוש קורצ'אק, בית היתומים שקרוי על שמו עד היום, שם ממקומו של קורצ'אק בנראטיב הפולני, ולא רק היהודי. ארוחת ערב ולינה וורשה.

יום 2 : וורשה
אחרי ארוחת הבוקר נתחיל עם ביקור בגני ווזינקי. נתרשם מהעיר העתיקה ששוחזרה באופן מושלם לאחר מלחמת העולם השנייה, ניסע לאורך השדרות המרכזיות מרשלקובסקה וירושלים, נעבור בכיכר שלושת הצלבים.נסייר במסלול הגבורה מכיכר השילוח (אומשלאגפלץ), דרך הבונקר הראשי של הארגון היהודי הלוחם עד אנדרטת מרד גטו וורשה ("אנדרטת רפפורט), סיור שיספר לנו את סיפורה של הקהילה היהודית בעיר, משנת 1939 עד שחוסלה כמעט סופית. נמשיך למוזיאון לתולדות יהדות פולין. ארוחת ערב ולינה בוורשה.

יום 3 : וורשה - קרקוב
אחרי ארוחת הבוקר נעזוב את וורשה בדרכנו לקרקוב. בהגעתנו נערוך סיור פנוראמי בעיר העתיקה. קראקוב, העיר היא על גדות הנר ויסטולה. קרקוב תמיד תהיה מרכז התרבות של פולין. המשוררים זוכי פרס נובל צ'סלב מילוש וויסלבה שימבורסקה והאפיפיור הכי מוצלח אי פעם, יוחנן פאולוס השני כולם מקרקוב. נבקר בארמון וואוול מושב מלכי פולין העתיק. נבקר במוזיאון הארמון. לאחר צ'ק אין למלון והתרעננות קלה, נצא לארוחת ערב וריקודי פולקלור ברינק (כיכר העיר) המפורסמת. לינה בקרקוב.

יום 4 : קרקוב - אושוויץ - קרקוב
אחרי ארוחת הבוקר נמשיך את סיורנו בעיר קרקוב נסייר ברובע היהודי של קרקוב - קאזימייז' בו נשמרו שמונה בתי כנסת. נראה את בבית הכנסת העתיק ה"אלטנוישול", נצא לרחוב "שירוקה" ונבקר בבית הכנסת הרמ"א ובבית הקברות היהודי העתיק של קרקוב בו נקברו גדולי ישראל כמו ר' משה איסרליש ואחרים. נטייל ברחובות הצרים ונתרשם מהעבר היהודי העשיר של העיר. אחרי הצהריים נצא לביקור באחד מאתרי המפתח של זיכרון השואה : מחנה ההשמדה אושוויץ, מחנה הריכוז אושוויץ - בירקנאו היה הגדול מבין מחנות הריכוז וההשמדה שהוקמו על אדמת פולין והוא שימש מחנה עבודה וריכוז ובמקביל היה מחנה מוות. בדרך הזו, יכולים המבקרים אולי במעט לנסות להבין קצת יותר מה שאירע. נותיר זמן פרטי לכל נוסע לחוות את המקום. בתום הסיור נחזור לקרקוב. ארוחת ערב ולינה בקרקוב.

יום 5 : קרקוב - זאקופנה
אחרי ארוחת הבוקר ניסע לביקור במכרות המלח בווייליצ'קה. מכרות עתיקים אלה, גם הם אתר מאתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. נרד לעומק של 200 מטר ונסייר במסדרונות המכרות ובהם נלמד על תהליך הפקת המלח החל במאה ה- 11 ועד המאה ה- 20. נראה מוצגים עשויי מלח כולל גם את הכנסייה הקתולית שכולה, כולל המזבח, בנויה ממלח. משם נשים פעמינו לדרום ההררי של פולין -ארץ אחרת כמעט מכל בחינה לזאקופנה. אחרי הגעה נסייר בעיר. ארוחת ערב ולינה בזאקופנה.

יום 6 : זאקופנה - סלובקיה
אחרי ארוחת הבוקר וסיור בעיר נעזוב את זאקופנה נעלה לאוטובוס וניסע להרי הטאטרה בסלובקיה.   סלובקיה היא מדינה אירופית מרכזית ידועה הנוף הטבעי הדרמטי וטירות רבות. קרוב לגבול האוסטרי. היא מדינה מיוחדת. אפילו על שטח מצומצם, אתה תמצא כל דבר, החל לערכי טבע אתרים היסטוריים לתרבות עממית עשירה בידור מודרני ברחובות העיר העסוקים. נהנה מהאווירה יופי ייחודי סלובקיה יש להציע. חקור טבע והנוף המרהיב שלה, היסטוריה עשירה, תרבות ומסורות. כל שעליך לעשות הוא לגלות סלובקיה. ארוחת ערב ולינה בהרי הטאטרה.

יום 7 : שמורת טבע הטאטרה
היום ניסע בדרך מרהיבה החוצה כפרים אוטנטיים ונופים מרהיבים לשמורת הטבע פיאנני השוכנת בצפון המדינה סמוך לפולין. שם נצא לשיט חוויתי על רפסודות מסורתיות במורד נהר הדונייץ המהווה את גבול עם פולין. בתום השיט נגיע לבקתת הרים ושם נסעד ארוחת צהריים מסורתית למקום, דגי פורל מעושנים בלויי מופע פולקלור (שירה ונגינה). בהמשך ניסע דרך עיירות הקיט של הטאטרה הגבוהים נבקר בעיירה באגם )Štrbské Pleso)(הנחשב לאחד המקומות היפים והמפורסמים ביותר בסלובקיה נלך במסלול הליכה קל מאוד סביב האגם עם נוף של יערות ופסגות הרים מחודדות הנשגבים לגובה של מעל 2600 מטר המשתקפים במי האגם. לקראת ערב נשוב למלוננו ארוחת ערב ולינה בהרי הטאטרה.

יום 8 : שמורת טבע הטאטר
הבוקר נתחיל את היום בהליכה קלה סביב אגם קסום החבוי בלב היערות השמורה, בהמשך היום נעפיל ברכבל אל פסגת הרי הטאטרה הנמוכים ונצפה בנוף העוצר נשימה לעבר שרשרת הרי הטאטרה הגבוהים, יערות, עמקים ועוד, שם למי שיכול נצא למסלול הליכה קצר של 15 דקות את פסגת הטאטרה הנמוכים, מי שלא יכול ללכת ימתין בנקודת תצפית עם בית קפה מסעדה על הרכס. נשוב לאוטובוס וניסע במורד הכביש לעיר (Liptovsky Mikulas) שם נבקר בבית הכנסת הגדול והמפואר ששימש קהילה יהודית גדולה ומשגשגת לפני מלחמת העולם השנייה. לסיום היום, ניסע לאזור אגם (Liptovska Maraונשהה באתר מעיינות חמים מפורסם בו מבעבעים נביעות מים מינראלים תרמיים בעלות סגולות רפואיות, לאחר פינוק הגוף והנפש נשוב למלון. ארוחת ערב ולינה בהרי הטאטרה.

יום 9 : שמורת גן העדן הסלובקי
בבוקר, ניסע למוזיאון פתוח בטבע המציג כפר סלובקי עתיק מהמאות הקודמות עם בתי עץ אותנטיים, נבקר בין בתי הכפר ונזכה להצצה נדירה לעבר אורח חיי המקומיים במאות הקודמות. בהמשך היום ניסע בדרך יפה לחוות רועים בחלקו הדרומי של הרי הטאטרה הנמוכים שם אנו מוזמנים כמסורת המקומית לפריסת גבינות ויין המיוצרים במקום בתהליך ביו אורגני ברקע נהנה מהנוף היפה הסובב וממופע פולקלור מקומי (נגנים וזמר). נשוב למלון להתפנק ממתחם הספא של המלון. ארוחת ערב ולינה בהרי הטאטרה.

יום 10 : בדרך אל ברטיסלאבה 
בבוקר נפרד לשלום מהמלון ומהרי הטאטרה וניסע לכיוון בירת סלובקיה, בדרך נבקר במוזיאון קטן ובו דגם מעץ מרהיב של העיר העברית בית לחם וערי וסמלי סלובקיה. נמשיך נסיעתנו מערבה ונבקר בכפר אוטנטי השמור ע"י ארגון לאומי בשל סגנון הבניה והעיטורים על חזית הבתים, אחר הצהריים נגיע לברטיסלאבה למלון לאחר קבלת חדרים והתרעננות בערב נצא לסיור במרכז העיר העתיק וניכנס למסעדה בטיילת הראשית לארוחת ערב לסיכום הטיול. לינה בברטיסלאבה.

ימים 11+12 : ברטיסלאבה - ווינה - תל אביב
בבוקר נצא לסיור קצר בעיר ברטיסלאבה, נבקר במתחם טירת ברטיסלאבה הנשגבת מעל העיר נצפה לעבר 3 גבולות (סלובקיה, אוסטריה והונגריה) נצפה גם לעבר נהר הדנובה וגגות העיר העתיקה. בהמשך, נסיעה של שעה תביא אותנו לעיר בירת השטרודל והוואלס, ווינה ולאתריה אימפריאליים המפורסמים. בהגיענו לעיר, נצא לסיור בין מיטב אתריה המפורסמים, נתחיל בנסיעה בכביש רינג המקיף את העיר עם המבנים האימפריאליים, נבקר בכיכר מריה תרזה ומשם ניכנס ברגל לסיור במיטב אתרי העיר העתיקה, בקתדראלת סנט סטפן ועוד, יינתן זמן חופשי בכפוף לזמן שנותר לנו ובערב נטוס חזרה לתל אביב.

המסלול מתאר את אתרי הביקור והבילוי, אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינויים בסדרי הביקורים, הארוחות והלינות.

שם העיר מספר לילות
וורשה 2
קרקוב 2
זאקופנה 1
הרי הטאטרה 4
ברטיסלאבה 1
סה"כ 10

 

 

 

לחץ להדפסת מסלול הטיול
לחץ להדפסת מסלול הטיול

פורום גולשים

לשאלות ותגובות אודות טיול מאורגן לפולין וסלובקיה לחץ כאן.
מסלול זה מעניין אותך?
השאר פרטים ואחד מצוות מסעות יחזור אליך בהקדם!

טיול מאורגן לפולין וסלובקיה - אירופה

טיול מאורגן לפולין וסלובקיה - אירופה

טיול מאורגן לפולין וסלובקיה - אירופה

פורום גולשים - טיול מאורגן לפולין וסלובקיה
צור קשר

לפרטים נוספים נא למלא את הטופס הבא ונציג מסעות יצור עימכם קשר בהקדם:

שם מלא:      יעד נבחר:  
טלפון:      תאריך יציאה:  
אימייל:  
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות
שם מלא:
טלפון:
יעד נבחר:
תאריך יציאה:
אימייל:
פירוט הבקשה:  
  אני מעוניין/ת לקבל ממסעות עדכונים באימייל על מבצעים והטבות